XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 czerwca 2020

2020-06-29 11:59:23

Kończy się czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. We wtorek ostatnie nabożeństwo odprawimy o godz. 18.00 na zewnątrz kościoła przy figurze Serca Jezusa.Będzie także procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do oddania czci Boskiemu sercu. Już ostatnie dni, w których możemy zawierzyć się Sercu Bożemu.

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Msze św. o godz. 17.00 i o 18.00.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy św. o godz. 17.00. Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską wsłuchuje się w nasze błagania.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 17.30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30. Kontynuujemy Nowennę do Najświętszej Eucharystii. W piątym miesiącu Nowenny będziemy modlili się o zgodę w rodzinach i między ludźmi.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17.30

W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo - różaniec wynagradzający ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.30. Po różańcu spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby należące do Żywego Różańca Rodziców za dzieci. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się do wspólnoty różańcowej. Można to uczynić po spotkaniu.

Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16.30. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.

W środę 1 lipca przez naszą parafię będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Jak co roku Pątnicy zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu ok. godziny 14,00. Bardzo proszę o przygotowanie posiłku dla ok. 40 osób. Mam nadzieję, że pielgrzymi jak co roku będą dobrze przyjęci.

W tym tygodniu patronują nam:
29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

W naszej parafii powstało 6 nowych grup modlitewnych za kapłanów „Margaretka”. Można jeszcze zgłaszać się by stworzyć kolejną grupę.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za ufundowanie figury Matki Boże która będzie zamontowana pod krzyżem w prezbiterium, jest to wotum wdzięczności za 100 lat życia i opiekę Bożą. Dziękuję za ofiarę 8 tys. zł. na ten cel.
Dziękuję za anonimową ofiarę 2 tys. zł. na remont prezbiterium.
Dziękuję za anonimową ofiarę 500 zł .
Dziękuję za ofiarę 80 zł od Anety Ptasińskiej.
Figury do prezbiterium są już zamówione u artysty z Obór. Trudno powiedzieć kiedy zostaną ukończone, ok jednego lub dwóch miesięcy. Ten pan ma ciężko chorą żonę. Obiecałem modlitwę w jej intencji.
Prace w prezbiterium rozpoczną się prawdopodobnie za półtora miesiąca. W tej chwili wykonawca kończy pracę w kościele w Warszawie. Po zakończeniu tej pracy rozpoczną w naszym kościele. Jest już przygotowany projekt oświetlenia prezbiterium.

Od czasu epidemii koronawirusa modliliśmy się codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem odmawiając różaniec w intencji oddalenia choroby. Z końcem czerwca zakończymy tę modlitwę. Na wieczornej modlitwie będziemy spotykać się w sierpniu w czasie pielgrzymki. Dziękuję wszystkim, który systematycznie uczęszczali na ten różaniec a szczególnie ks. Prefektowi za prowadzenie modlitwy.

W wakacje za względu na urlopy Msze św.
w naszym kościele będą o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Aleksandra Kraśniewska z Ciechanowa
Mateusz Tuwalski z Glinojecka

Marzena Staniszewska zamieszkała. w Kaczorowach
Jakub Zmysłowski z Glinojecka

Maria Chmielewska z Glinojecka
Patryk Ryziński z Glinojecka
Zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.