XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 5 lipca 2020

2020-07-04 21:15:00

Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

Podczas środowej nowenny o godz. 17.30, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.W drugi czwartek miesiąca prosimy o wstawiennictwo św. Ojca Pio i przy jego relikwiach modlimy się w intencji chorych i opiekujących się chorymi.

W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora - Módl się i pracuj! - to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997).

Od ubiegłego piątku po Mszy św. o godz. 17.30 odmawiamy Nowennę do św. Jana Pawła II w intencji wyborów prezydenckich.

16 lipca przypada w liturgii Kościoła wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dzień ten nazywany jest często dniem Matki Bożej Szkaplerznej, gdyż bezpośrednio wiąże się z nabożeństwem szkaplerza. Od wtorku rozpoczniemy nowennę do Najświętszej Maryi Panny. Nowennę będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, którzy już noszą szkaplerz i tych, którzy chcą założyć szkaplerz. Uroczyste nałożenie szkaplerza będzie 16 lipca. Szkaplerze można nabyć w zakrystii.

Liturgiczny obrzęd przyjęcia do grupy modlitewnej „Margaretka” odbędzie się w niedzielę 26 lipca na Mszy św. o godz. 9.00. Będzie wtedy obecny diecezjalny duszpasterz apostolstwa modlitwy za kapłanów. Można jeszcze zgłaszać się do tej posługi modlitewnej.

W wakacje za względu na urlopy Msze św.
w naszym kościele będą o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Dziś po Mszach św. będzie rozdawane czasopismo Dobre Nowiny jest w nich ciekawy artykuł „Bł. Matyka Speranza” - bliźniacza dusza Ojca Pio, przyjaciółka Polski, wielka mistyczka.
W najnowszym numerze „Miłujcie się!”
Historia Manuela Foderà - dziewięcioletniego chłopca, który pokazał swoim życiem, że cierpienie przyjęte i ofiarowane z miłością może zbawić świat.
Jak rozmawiać z Bogiem? - praktycznych rad dotyczących modlitwy udziela św. Jan Paweł II.
Irmina, która po wypadku samochodowym przeżyła śmierć kliniczną, dzieli się z czytelnikami swoimi przeżyciami i opowiada o czyśćcu, piekle i niebie. Cena 5 zł.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy mieszkańcom Śródborza i Zalesia za przyjęcie pielgrzymów wędrujących do Gietrzwałdu i przygotowanie dla nich posiłku. W sposób szczególny dziękujemy osobom, które zaangażowały się bezpośrednio: Halinie Adamskiej, Jadwidze Orzeł, Bożenie Korzybskiej, Teresie Kołakowskej, Teresie Płaszczyńskiej, Grażynie Sobolewskiej, Dorocie Wernickiej, Romanowi Przybyłkiewicz, i Mirosławowi Sitkowi.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za zdjęcie z dachu kościoła desek, które zabezpieczały dach kościoła przed spadającymi odłamkami cegieł, które po remoncie wierzy już są niepotrzebne. Rycerze wyczyścili także rynny na kościele.

Dziękuję panu Zbigniewowi Dębskiemu za położenie struktury na cokole figurki Pana Jezusa.

Dziękuję jednej osobie za wypielenie krzewów przy kościele.

Dziękuję za ofiarę na kościół:
Katarzyna i Błażej Kęsiccy 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.

Spotkania:
W następną niedzielę 12 lipca spotkanie z rodzicami dzieci z klas III - przygotowanie do I Komunii św.

6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Jolanta Olszewska zam. w Siciarzu
Mateusz Macewicz zam. Glinojeck
Zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.