XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lipca 2020

2020-07-25 17:51:29

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Różaniec wynagradzający i spotkanie Kół Żywego Różańca będzie o godz. 14.30.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

Poległym za wolność Ojczyzny
jesteśmy winni
naszą modlitewną pamięć.
Godzina „W”

Ks. Proboszcz parafii św. Stanisława B.M.
oraz Kierownik Miejsko Gminnej
Biblioteki Publicznej w Glinojecku
zapraszają w sobotę 1 sierpnia o godz. 15.00
na MSZĘ ŚWIĘTĄ.
w intencji poległych
powstańców oraz cywilnej
ludności Warszawy
w 76 rocznicę wybuchu
Powstania Warszawskiego.
"Piękna Niepodległa"
śpiew Krzysztof Bigaj
akompaniament Mateusz Zastawny

Krzysztof Bigaj - aktor, wokalista, autor muzyki oraz tekstów, konferansjer, nauczyciel języka polskiego oraz malarz. Nagrał dwie płyty, w tym album z poezjami Karola Wojtyły.W repertuarze posiada piosenkę poetycką, autorską, rozrywkową retro, swing. Kocha stare kino i muzykę Franka Sinatry. Występuje w całej Polsce oraz za granicą (USA, Niemcy, Anglia oraz Szwajcaria).Projekt Piękna Niepodległa łączy w sobie muzycznego ducha tradycji oraz współczesności, i ukazuje, że piękno naszej Ojczyzny rodzi się z troski każdego z nas, walki i poświęcenia całych pokoleń Polaków.

Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 odbył się liturgiczny obrzęd przyjęcia do apostolatu Margaretka. Powstało 7 nowych grup modlących się za kapłanów. W uroczystości wziął udział ks. Radosław Zawadzki, dotychczasowy misjonarz w Peru, obecnie prefekt Roku Propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i dyrektorem Centrum Powołań w Płocku. Obecnie w parafii będzie 10 grup modlitewnych. Niech Bóg błogosławi wszystkim, którzy podjęli się tego dzieła.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej wędrującej po parafii wrócił do kościoła. Jeśli jakaś ulica nie miała Obrazu to proszę zgłosić się po Obraz do księdza. Można także indywidualnie wziąć Obraz by pomodlić się przed nim w domu.

Pielgrzymka do Smardzewa: Pielgrzymi, którzy chcą iść pieszo na odpust na 15 sierpnia do Smardzewa mogą wybrać tą samą trasą i wyruszyć o tej samej godzinie. Będzie to pielgrzymka prywatna. Każdy wybiera się na własną odpowiedzialność. Do Sanktuarium możemy wejść w grupie.
Są do nabycia piękne albumy z koronacji Matki Bożej w Smardzewie. Na zdjęciach są także nasi parafianie. Można je nabyć w zakrystii.

29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Aneta Mysiakowska z Glinojecka
Jarosław Piotr Wierzbicki z Oborowa
Ewelina Szczepańska z Ujazdówka
Łukasz Ptaszczyński ze Śródborza
Żaneta Paulina Konopka z Leoncina
Marek Grzegorz Wójcik z Glinojecka
Zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.