XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 sierpnia

2020-08-03 16:55:31

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny, tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Wszyscy, którzy podejmą abstynencje w sierpniu mogą wpisać się do Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W środę podczas nowenny po Mszy św. o godz. 17.30 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Kontynuujemy Nowennę do Najświętszej Eucharystii.

W szóstym miesiącu Nowenny będziemy modlili się o łaskę specjalnej ochrony na te ostatnie dni Apokalipsy, o ochronę Najświętszego Sakramentu i jego czci.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zaraz po Eucharystii o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Podczas trwania pielgrzymki na Jasną Górę, od 6 do 14 sierpnia zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Będziemy dziękować za to, że nie ma wśród nas żadnych zakażeń wirusem i prosić o dalszą opiekę.

Pielgrzymka Duchowa. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zapisać się na pielgrzymkę duchową i otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma. Tematem przewodnim modlitewnika jest nauczanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

W biblioteczce w kościele są nowe rozważania Dróg Krzyżowych: „Drogi Krzyżowe ze świętymi”, „Błogosławieni, którzy idą za Mną”, „Uzdrowienie naszych zranień”. Zachęcamy do korzystania z tych rozważań.

Na miesiąc sierpień polecamy książki: „Tajemnice Maryi” - przesłania, proroctwa i sekrety. Cena 15 zł. „Prymas Tysiąclecia” (w prezencie różaniec) Cena 10 zł. „Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego”. Cena 6 zł.

Są do nabycia piękne albumy z koronacji Matki Bożej w Smardzewie. Na zdjęciach są także nasi parafianie. Można je nabyć w zakrystii.

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego - dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

Powstanie Warszawskie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16  do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 do 180 tys. cywilów.

Dziękuję za zorganizowanie uroczystości 1 VIII M.G. Bibliotece Publicznej w Glinojecku oraz wszystkim, który modlili się i oddali hołd bohaterom i pomordowanym Polakom.