XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9 sierpnia 2020

2020-08-08 11:26:29

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki - Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zapisać się na pielgrzymkę duchową i otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma.

W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada
Uroczystość Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny.

Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00.

Msze Święte 15 sierpnia w naszym kościele
o godz. 9.00, 16.00 i o 19.00.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

M-G Biblioteka Publiczna w Glinojecku zaprasza na uroczyste obchody
100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej
15 sierpnia godz.19:00.

pod patronatem Burmistrza M i G Glinojeck
i Proboszcza Parafii św. Stanisława B. i M.

Program:
▪ Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny
▪ Recital patriotyczny w wykonaniu Kuby Michalskiego
▪ Otwarcie wystawy planszowej pod tytułem Bitwa Warszawska Stulecie Zwycięstwa
▪ Apel Jasnogórski
Partnerzy: Koła Różańcowe, Chór Parafialny, Rycerze Jana Pawła II, OSP, Drużyna Harcerska, Fundacja Tak dla Rodziny, Grupa Motocyklowa Freewind.

Pielgrzymka do Smardzewa: Pielgrzymi, którzy chcą iść pieszo na odpust 15 sierpnia do Smardzewa mogą wybrać się tą samą trasą. Będzie to pielgrzymka prywatna. Każdy wybiera się na własną odpowiedzialność. Do Sanktuarium możemy wejść w grupie. Wyjście o godz. 6.00

ZAPRASZAMY NA APELE JASNOGÓRSKIE o 20.00 adoracja, o 20.30 apel

W czwartek 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie połączone z apelem.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. W drugi czwartek miesiąca modlimy się za chorych przy relikwiach ojca Pio. Po adoracji błogosławieństwo chorych i błogosławieństwo leków.

10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

POPRZYJ PROJEKT USTAWY!!!
Po ostatnich profanacjach symboli religijnych i narodowych pojawiła się inicjatywa zmiany ustawy o wykorzystywaniu symboli religijnych i narodowych w sposób mogący obrażać uczucia religijne czy patriotyczne oraz zachowań i działań godzących w moralność publiczną. Na stoliku są listy poparcia pod obywatelskim projektem zmiany ustawy.