XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 sierpnia 2020

2020-08-15 20:24:05

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.W trzeci czwartek miesiąca modlimy się przy relikwiach św. Jana Pawła II.«Adoro Te devote, latens Deitas!» Patrzmy razem na Jezusa w Eucharystii; kontemplujmy Go i powtarzajmy Mu wspólnie te słowa św. Tomasza z Akwinu, które wyrażają całą naszą wiarę i całą naszą miłość: Jezu, adoruję Ciebie, ukrytego w Hostii! -Św. Jan Paweł II.

Od poniedziałku po Mszy św. o godz. 17.30 będziemy odmawiali nowennę przed świętem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Aby ułatwić wiernym udział we Mszy św. niedzielnej już od przyszłej niedzieli wrócimy do normalnego porządku nabożeństw. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00.

Po nowych zaostrzeniach przepisów sanitarnych proszę o zakładanie maseczek w kościele i zachowanie odstępów.

SPOTKANIA:
Spotkania przed I Komunią św.:
Klasa III a poniedziałek godz. 18.30.
Klasa III b wtorek godz. 18.30.
Klasa III c środa godz. 18.30.
Spowiedź przed I Komunią św. codziennie od godz. 17.00 do 18.30.
Spotkanie z dziećmi klas IV przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

Duszo kochana! Wszak ślepy nie dlatego wołał: „Jezusie, Synu Dawidów, ulituj się nade mną”, że Go okiem cielesnym widział, ale dlatego, że wiedział o Nim.
I ty wiesz dobrze, że Pan Jezus żyje wśród nas, że stale w kościele przebywa i że tam o każdej porze nocy i dnia zastaniesz Go prawdziwie i rzeczywiście obecnego pod postacią chleba w ołtarzu.
Więc zamiast zazdrościć mieszkańcom Galilei i Judei, którzy oczyma swymi patrzyli na Pana Jezusa, śpiesz do Niego na poufną i szczerą rozmowę. Tyś stokroć od nich szczęśliwsza.
Możesz się zbliżać do Pana Jezusa, ile tylko razy chcesz, i jak najdłużej z Nim przestawać, rozmawiać, wszystko Mu opowiadać, prosić o wszystko z wiarą, ufnością i miłością jako swego najlepszego Pana, Ojca, Przyjaciela i Brata. Idź więc i zbliż się, jeśli ci obowiązek i zajęcie pozwala. - Ks. Ignacy Kłopotowski.

Kościół jest otwarty przez cały dzień. Cieszę się, że wiele osób przychodzi na prywatną adorację. Zachęcam wszystkich do wejścia choć na parę minut w ciągu dania.

POPRZYJ PROJEKT USTAWY
Po ostatnich profanacjach symboli religijnych i narodowych pojawiła się inicjatywa zmiany ustawy o wykorzystywaniu symboli religijnych i narodowych w sposób mogący obrażać uczucia religijne czy patriotyczne oraz zachowań i działań godzących w moralność publiczną. Na stoliku są listy poparcia pod obywatelskim projektem zmiany ustawy. Można podpisać się w kościele lub wziąć listę, zabrać 10 podpisów i przynieść do kościoła.

17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.