XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13 września 2020

2020-09-12 22:07:51

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
Triduum do św. Stanisława Kostki w środę czwartek i piątek o godz. 17.00.
Zapraszamy dzieci i młodzież i rodziców do wspólnej modlitwy.

Spowiedź dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego od godz. 16.30.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18.00. Kolejny raz w święto Podwyższenia Krzyża chcemy rozpocząć całoroczną Drogę Krzyżową w intencji parafii. przez taki łańcuch modlitwy możemy wyprosić wiele łask dla siebie i dla całej wspólnoty parafialnej. Proszę o zgłaszanie chętnych, którzy włączą się w tę modlitewną akcję. Osoby wybierają jeden dzień w miesiącu (zawsze ten sam) w którym odprawią Drogę Krzyżową w kościele lub jeśli to niemożliwe w domu. Pierwszą Dragę Krzyżową odprawimy wspólnie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

Na stoliku wyłożone są rozważania Dróg Krzyżowych ze świętymi z karmelu: Teresą od Dzieciatka Jezus, Zelią i Ludwikiem Martin, Elżbietą od Trójcy Świętej, Janem od Krzyża, Edytą Stein, Teresą od Jezusa, Rafałem Kalinowskim, i Małą Arabką. Można je nabyć 9 zł.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.Adorację zakończymy modlitwą do Jana Pawła II w intencji dzieci i młodzieży. Na adorację w szczególny sposób zapraszamy Koła Żywego Różańca rodziców za dzieci.

W ubiegły czwartek jeden mężczyzna, którzy był w kościele na modlitwie powiedział do mnie. Jakie to szczęście, że kościół jest otwarty i zawsze można przyjść się pomodlić. Zachęcam wszystkich parafian by spróbowali tego szczęścia bycia sam na sam z Jezusem w kościele. Kościół jest zawsze otwarty. Często przechodzimy koła kościoła i zapominamy, że Ktoś tam zawsze na nas czeka.

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

„Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę”. Otóż dzień ten został wybrany przez Niebo jako dzień objawień i przychodzenie Maryi na ziemię.
Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie dziś o godz. 20.00.
Odmówimy różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej i dla uproszenia pokoju na świecie. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski.

W przyszłą niedzielę
Podczas Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole.
Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie zaprzysiężenie nowych strzelców Jednostki Strzeleckiej 1863 im. Powstańców Styczniowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16 IX -święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
18 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy

Spotkania:
W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie katechetów.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grup modlitewnych Margaretka.

Podziękowania:
Serdecznie dziękuję Aleksandrze Zielińskiej za prowadzenie już od kilku lat strony internetowej parafii, a także za cotygodniową korektę gazetki oraz przepisywanie i przygotowywanie tekstów dla parafian.

Dziękuję pani dr. Elżbiecie Kuminiarczyk za ufundowanie kwiatów do ołtarza na odpust.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II pracę przy plebanii - przygotowanie drzewa na opał oraz założenie gniazdek do prądu przy ołtarzu.

Dziś będzie rozdawane czasopismo „Dobre Nowiny” a w nich artykuły: Chrońmy swój kościół, Matka Boża w La Salette - wezwanie do nawróceni, Uzdrowiony dzięki Ojcu Pio, Muzyka w czasie Mszy św., Modlitwa za dzieci i młodzież mającą trudności w nauce za przyczynę św. Stanisława Kostki.

Prace remontowe:
Długo czekaliśmy na rozpoczęcie prac przy kościele. Pod koniec sierpnia odprawiałem Nowennę do św. Józefa robotnika o pomoc w znalezieniu wykonawców. W Medjugorię też prosiłem Matkę Boża by pomogła w tym remoncie. Modliłem się: „Jeśli chcesz, aby kościół Twego Syna wyglądał pięknie to przyślij mi pracowników”. Po powrocie zgłosiły się dwie firmy. Jedna z nich, która dał lepsze warunki rozpocznie pracę od poniedziałku. Pomódlmy się by jak najpiękniej udało się odnowić prezbiterium najważniejsza miejsce w kościele - miejsce przebywania Jezusa Eucharystycznego.

Ofiary na radio
Decyzją Biskupa Płockiego taca z niedzieli 20 września 2020 roku jest przeznaczona na opłatę koncesji Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
Katolickie Radio nadaje od 29 lat z Płocka i od 27 z Ciechanowa. Od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie jest Rypin. Co 10 lat diecezja opłaca koncesję 170 tys. Złotych

Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku, zaprasza do wypożyczania nowości wydawniczych. W ofercie biblioteki znajduje się obszerny i aktualny wybór ciekawej literatury w tym książki uhonorowane nagrodami literackimi. Księgozbiór biblioteki został wzbogacony, także o następujące wartościowe pozycje o tematyce religijnej:
„Błogosławiona Matka Speranza. Nieznane cuda bliźniaczej duszy Ojca Pio” – Zavala Jose Maria
„Nieznany skarb. Tajemnica Eucharystii” – ks. Staniek Edward
„Krew świętych i jej tajemnice” - Bejda Henryk
„Biblia opowiedziana”
„Piąta Ewangelia. Daj się poprowadzić słowu- abp. Ryś Grzegorz
„Kocham Polskę. Nasza wspaniała Ojczyzna” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Elementarz małego Polaka” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Dzieje naszej Ojczyzny” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Jeszcze Polska nie zginęła” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Wydanie pamiątkowe w 100-lecie Cudu nad Wisłą” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Polskie zwyczaje” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Polscy patroni” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej” - Wieliczka- Szarkowa Joanna
„Święty Jan Paweł II i tajemnica z Fatimy (komiks)” - Polewska Aleksandra
„O dwóch takich, co nie bali się terrorystów (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Jezus Chrystus. Historia zbawienia świata (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Święta rodzina. Opowieść o dziecku, które zbawiło świat (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas, na którego czekaliśmy tysiąc lat (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Tatusiada. Ja, mój tata i reszta świata” – Andrzejczuk Beata
„Jak Helenka została siostrą Faustyną” – Polewska Aleksandra
„Opowieści biblijne dla dzieci” - Polewska Aleksandra
„Cud eucharystyczny w Legnicy” - Pabis Małgorzata
„Cud eucharystyczny” - Bejda Henryk
„Cuda świętej Rity patronki w sprawach najtrudniejszych” – Pabis Małgorzata
„Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas tysiąclecia” – Balon Marek
„Matka Boża Łaskawa strażniczka Polski” – Kozłowska Izabela
„Wielka tajemnica wiary. Cuda eucharystyczne” - Pabis Małgorzata
„Najświętsze serce” – ks. Gaweł Józef
„Polscy święci” – Bejda Henryk
„Jasna Góra. Niezwykłe historie”
„Jezu, Ty się tym zajmij –(album)” - Pabis Małgorzata
„Użyczam Ci, Jezu, mojego głosu, a Ty mów…” - Gracz Agnieszka, Pabis Małgorzata
„Kocham Polskę. Lubię, kiedy babcia opowiada. Na wojennych ścieżkach” – Śnieżkowska - Bielak Elżbieta
„Tajemnice objawień w Gietrzwałdzie” – ks. Rosian Jan
„Modlitewnik dla dzieci i rodziców”
„Poznajemy pacierz” – Michałowska Teresa
„Sprawa Chrystusa” – Strobel Lee
„Oto człowiek. Droga krzyżowa” - Szustak Adam
„Nocny złodziej” - Szustak Adam
„Straszna książka” - Szustak Adam
„Młody Mesjasz” - Rice Anne
„Królowa Polski. Biografia” - Bejda Henryk
„Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy” - Seewald Peter
„Ojciec Pio” t.1 i t.2 - Peroni Luigi
„Pamiętnik nastolatki” – Andrzejczuk Beata