XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20 września 2020

2020-09-19 18:53:16

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 17.30 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

W środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Po Mszy Świętej o godz.17.30 spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.Adorację zakończymy modlitwą w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem Zeli i Ludwika Martin. Ci święci małżonkowie mieli dziewięcioro dzieci. Wszystkie córki wstąpiły do zakonu karmelitańskiego a najmłodsza Teresa z Lisieux została świętą i doktorem kościoła. Cała rodzina była związana z Krmelem. Na adorację zapraszamy szczególnie rodziców oraz osoby noszące szkaplerz karmelitański.

W sobotę, 26 września, w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie przy ul. Puławskiej 95 odbędzie się Dziesiąta Noc Świadectw.“Przypada w roku pandemii i kryzysu, ale Słowo Boże wzywa nas: “Wytrwajcie w miłości mojej!” (J 15, 9b). Noc Świadectw rozpocznie się o godz. 19.30 a zakończy o 24.00. Przed ołtarzem są składane świadectwa, można poprosić o modlitwę wstawienniczą, przystąpić do sakramentu spowiedzi, zaś w kaplicy Matki Bożej przez całą Noc Świadectw będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprawę muzyczno-modlitewną zapewni zespół “Coraz Bliżej” Tradycyjnie Noc Świadectw zwieńczy Eucharystia. Proszę o zgłoszenie się chętnych na wspólny wyjazd do ks. Proboszcza.

ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA Od trzynastu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia spotykają się ludzie na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Proszę o zgłoszenie miejsc, gdzie odbędzie się taka modlitwa.

Spotkania:
W piątek o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami i rodzicami chrzestnymi przygotowujące do sakramentu chrztu.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. spotkanie z rodzicami dzieci klas III.
Prosimy jeszcze kilka osób do zapisania się na całoroczną Drogę Krzyżową. Odprawiamy to Nabożeństwo raz w miesiącu, zawsze tego samego dnia, przez 12 miesięcy.

Są do nabycia modlitewniki:
Rozważania Dróg Krzyżowych ze świętymi Karmelu - 9. zł.
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej i krótka historia szkaplerza 3.50 zł.
Nowenna do św. Zelii i Ludwika Martin 3.50 zł. "Bylebym tylko dostała się do nieba z moim ukochanym Ludwikiem" - słowa Zelii.

21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.