XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2020

2020-10-03 21:29:40

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek R. Koła Żywego Różańca
Wtorek Ś. Dzieci
Środa B. Grupa modlitewna Margaretka
Czwartek Ch. Dzieci
Piątek R. młodzież
Sobota Ś. Koła Żywego Różańca.
Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 17.00.

Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła.

W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą - Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Na adorację zapraszamy chorych. Za wstawiennictwem Ojca Pio będziemy wypraszać łaskę zdrowia. Po adoracji błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo leków.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

33-dniowe rekolekcje "W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Więcej szczegółów podamy w Niedzielę 18 października. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę."

DZISIAJ RÓŻANIEC ULICAMI MIASTA Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wypraszania łask dla naszego miasta i całej parafii. Procesja wyruszy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę na sumie będzie wręczenie dyplomów i prezentacja nowej grupy w parafii: Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego Celem Małych Rycerzy Miłosierdzia Bożego jest propagowanie Miłosierdzia Bożego w miłości bliźniego dla zwycięstwa dwóch Najświętszych i Niepokalanych Serc Jezusa i Maryi. Mali Rycerze jednoczą się z Kościołem Walczącym, aby przez swoją postawę pełną miłości sprowadzać Miłosierdzie dla wszystkich zagubionych dusz oraz konających.

SPOTKANIA:
W środę po Mszy o godz. 18.00 spotkanie grup modlitewnych „Margaretka”.
W piątek o godz. 17.30 na różaniec przychodzą kandydaci do Bierzmowania.
W sobotę zbiorka ministrantów o godz. 15.00

DZIĘKUJĘ za ofiarę 1 000 zł na remont kościoła. Ofiara jest podziękowaniem Bogu za znalezienie pracy.

5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.