XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11 października 2020

2020-10-10 21:08:55

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października, liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej - w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec o godz. 17.30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszam
We wtorek 13 października różaniec ofiarujemy Matce Bożej Fatimskiej
PROWADZENIE RÓŻAŃCA:

Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. Nauczyciele
Czwartek B. dzieci
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Adorację zakończymy modlitwą do św. Jana Pawła II.

33-dniowe rekolekcje "W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę." Za tydzień będzie niedziela ewangelizacyjna prowadzoną przez Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy, która przygotuje nas do podjęcia takich rekolekcji. W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.

Prace remontowe:
Obecnie wyrównywane są ściany w prezbiterium i będzie montowana rama dekoracyjna z podświetleniem. Zmieniane są także podłączenia do nowego oświetlenia ołtarza. Zostało wymontowane tabernakulum i czwartek odwiozłem je do renowacji wycenę renowacji będę miał w tym tygodniu.
Może znajdzie się osoba która będzie chciała ufundować renowacje tabernakulum.
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiara bezimienna 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Będę bardzo wdzięczny za każdą ofiarę na remont. Prezbiterium to centralne misce w kościele a tabernakulum miejsce przebywania Jezusa Eucharystycznego. Codziennie odmawiam Litanię do św. Józefa rzemieślnika by tak jak przygotował dom dla Jezusa w Nazarecie, pomógł jak najpiękniej przygotować miejsce przebywania Jezusa w Glinojecku.

Spotkania:
W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą dołączyć do tej męskiej grupy.
W piątek o godz. 17.30 różaniec z kandydatami do bierzmowania
. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie odpowiedzialnych za grupy parafialne w parafii: Koła Żywego Różańca, Koła żywego Różańca Rodziców za Dzieci, grup modlitewnych „Margaretka”, Rycerzy Jana Pawła II, Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, Chóru Parafialnego, Zespoły Moja Rodzina, katechetek, pracowników parafii, pan Organisty pana Kościelnego. Spotkanie poświęcone będzie duszpasterstwu w parafii i przygotowaniu do 33 dniowych rekolekcji.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 15.00.
W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

Podziękowania:
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Różańca ulicami miasta.
Dziękuję strażakom, za zabezpieczanie trasy. Zawsze można na nich liczyć.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za udekorowanie trasy i uczestniczenie w modlitwie.
Jednostce Strzeleckiej 1863 im. Powstańców Styczniowych.
Dziękuję Kołom Żywego Różańca, grupom modlitewnym „Margaretka”, chórowi, ministrantom i wszystkim, i wszystkim, którzy modlili się w intencji mieszkańców Glinojecka i całej parafii.
Dziękuję ministrantom, którzy już kolejny raz w sobotę wycierają z kurzu ławki i przygotowują kościół na niedzielne nabożeństwo.

Ze względu na prace w kościele Najświętszy Sakrament przeniesiony jest do kaplicy Matki Bożej. Zachęcamy do nawiedzania Jezusa w tej kaplicy.

W ubiegłą niedzielę uczestniczyłem w Warszawie w IX Radzie Kapłańskiej kapelanów Rycerzy Jana Pawła II wraz z przedstawicielem naszej parafialnej chorągwi. Na ogólnopolskiej Radzie Kapłańskiej przejęliśmy lekturę z nauczania św. Jana Pawła II do rozważania na cały rok dla wszystkich chorągwi w Polsce. Nasza chorągiew została założona jako pierwsza w diecezji. Obecnie jest już 12 chorągwi w różnych parafiach. Do ich powstania przyczynili się bardzo Rycerze Jana Pawła II z naszej parafii, którzy wyjeżdżali do różnych parafii w diecezji by propagować Rycerstwo i zakładać nowe chorągwie.
Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym
. Chcemy zaprosić kolejne osoby do szukania schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi.
Kościół przechodzi wielką próbę. Serca wiernych wydają owoce. Albo ducha Światłości, albo Ciemności. Doświadczenia spadające teraz na świat są łaską, przez którą kochający Bóg Ojciec chce ratować swoje stworzenie przed zniszczeniem i śmiercią wieczną. Oczyszczenie jest konieczne, by przywrócić prawdziwy obraz Boga w sercach ludzi.
Matka Boża gromadzi swoje dzieci i przygotowuje je do głębszej relacji z Duchem Świętym.
Dwie rzeczy są ważne:
KROK NR 1 Pełne oddanie Jezusowi przez Maryję. Oddawajcie się Maryi. Konsekrujcie swoje rodziny i domy. To jest krok nr 1 zgodzić się na prowadzenie.
KROK NR 2: Głęboka spowiedź (jeśli jest taka potrzeba to z całego życia). Życie w stanie łaski uświęcającej jest dla nas konieczne - dzięki temu możemy być prowadzeni przez Ducha Świętego.
Wobec wydarzeń niezrozumiałych i bardzo trudnych Duch Święty będzie prowadzi nas do Arki Niepokalanego Serca Maryi. Pomóżmy wejść tam każdemu, komu się tylko da pomóc!
Nie mamy powodów, aby się lękać. W miłości nie ma lęku. Dzieci Maryi oddane i pełne Ducha są spokojne i pogodne. Przyjmują każde doświadczenie, widząc w nim Łaskę. Dzieci Maryi są latarnią dla swojego otoczenia.
Przekazujcie to wezwanie wszystkim Waszym przyjaciołom i bliskim
. W Polsce w 33 dniowe rekolekcje odprawiło już kilkadziesiąt tysięcy ludzi, także osoby z naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Zbliżają się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Warto przygotować się do tych świąt by dać zmarłym najcenniejszy dar, komunię św. i odpust, czyli darowanie kar czyśćcowych. Codziennie podczas różańca jeden ksiądz spowiada. Skorzystajmy z tej możliwości.
W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.


Czym są 2RYBY.PL?
„Nie mamy nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb.” - tak apostołowie odpowiedzieli Jezusowi, który chciał nakarmić tłumy niedaleko Betsaidy. Chciał i tak zrobił. Łamał, rozdawał, karmił.
Jeżeli odczuwasz głód, choćby ten duchowy, zajrzyj na 2ryby.pl – portal z krótkimi rozważaniami znanych duszpasterzy, specjalistów czy doświadczonych małżonków. Pomocą w rozwiązywaniu Twoich problemów będą nasi autorzy: Pulikowski, Pawlukiewicz, „Malina”, Meissner, Gajdowie i wiele innych. To ich refleksje i doświadczenie gwarantuje pełną satysfakcję i “sytość” ducha. Każdy film to odpowiedź na inne problemy związane z wiarą, Biblią, filozofią, życiem duchowym, rodzinnym, seksem, czy po prostu troską o więź z drugim człowiekiem. W niebanalny sposób otrzymasz odpowiedź na potrzeby współczesności – głód poznania Boga i zrozumienia głębiej samych siebie. A wszystko to w mega konkretnej i zwięzłej formie. Jak głosi nasze motto „ O złożonych problemach w 3,5 minuty”.