XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 października 2020

2020-10-17 23:09:51

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

Do 21 października będzie trwała nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o dobry wyrok w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Dzień później 22 października TK ma orzec, czy tzw. przesłanka eugeniczna, która pozwala na zabicie dziecka poczętego ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby, jest zgodna z ustawą zasadniczą.

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. ministranci
Czwartek B. Rycerze Jana Pawła II
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II na adoracji będziemy modlili się modlitwami ułożonymi przez świętego papieża.

W czwartek Msza św. w intencji Rycerzy Jana Pawła II z chorągwi św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Glinojecka i ich rodzin.

23 października w kinach jest premiera filmu religijnego „CZYŚCIEC”. W Ciechanowie w kinie Łydynia jest on wyświetlany 23, 25 X godz. 15.30 i 30 - 31 X godz. 17.00. W Glinojecku 3 listopada w MGOK.

"W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 31 października po Mszy św. o godz. 17.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii oraz niewolnicyZmilosci.pl".

Dziś niedziela ewangelizacyjna prowadzona przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy, która przygotuje nas do podjęcia takich rekolekcji.
W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ------> Ofiara rekolekcyjna 40 zł zgodnie z regulaminem wspólnoty.

Podziękowania:
Mamy już ofiarodawcę na odnowienie tabernakulum i figurę Matki Bożej pod krzyżem. Jeszcze można ufundować figurę św. Jana, lampkę wieczną tabernakulum.
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiara bezimienna z ul Południowej 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 40 zł.
Mam nadzieję, że każda rodzina będzie chciała mieć wkład w odnowienie prezbiterium.
Serdecznie dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za naprawienie zawiasów do drzwi od kaplicy i za pracę przy plebanii.
Dziękuję ministrantom, którzy już kolejny raz w sobotę wycierają z kurzu ławki i przygotowują kościół na niedzielne nabożeństwo.

Zbliżają się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Warto przygotować się do tych świąt by dać zmarłym najcenniejszy dar, komunię św. i odpust, czyli darowanie kar czyśćcowych. Codziennie podczas różańca jeden ksiądz spowiada. Skorzystajmy z tej możliwości.
W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.

20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.