XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25 października 2020

2020-10-24 17:14:41

Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po różańcu.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.00 9.30 11.30 15.00 i 16.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. o różnych godzinach nie tylko na sumie wtedy unikniemy większych zgromadzeń.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.30, 11.30 i o 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Codziennie można skorzystać ze spowiedzi podczas różańca, by przygotować się do uroczystości Wszystkich świętych i ofiarować zmarłym najcenniejszy dar: komunię św. i odpust zupełny.
PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. osoby noszące szkaplerz
Czwartek B. Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00. Będziemy modlili się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

33-dniowe rekolekcje
W sobotę 31 października o godz. 17.00 pierwsze spotkanie uczestników rekolekcji 33 - dniowych Adoracja. Konferencja i spotkanie organizacyjne. Zachęcamy do włączenia się do przeżycia tych rekolekcji także za względu na pandemię. Po pierwsze: te rekolekcje odprawiamy w domach, pod drugie nie było rekolekcji wielkanocnych i prawdopodobnie nie będzie rekolekcji adwentowych, po trzecie rozważania i modlitwy proponowane w materiałach pozwolą wyzwolić się z lęku i pełniej spojrzeć na życie doczesne i wieczne.
W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.


Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Na odnowienie tabernakulum 4 200 zł.
Ofiara bezimienna 500 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 20 zł.
Prace będą trwały jeszcze kilka tygodni. Została wpłacona kolejna kwota na poczet wykonanych prac 20 000 zł.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieją, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne:
Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 X - Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA
Minęły 3 lata od Różańca Do Granic. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 roku, udaliśmy się na granice Polski z różańcami w ręku.
Prosiliśmy Niebo o nawrócenie i jedność w narodzie, o pokój dla Polski i świata, o ochronę wiary w Europie; i we wszystkich naszych sprawach.
W „Różańcu do granic” wzięło udział ponad MILION naszych rodaków na całym świecie. Dziś dziękujemy Bogu za tamten znak sprzed 3 lat. Przekonaliśmy się, że potrafimy się jednoczyć. Że we wspólnocie jesteśmy siłą. Że modlitwa jest potęgą. Takie rzeczy, to tylko z Matką Bożą! W tym roku mamy inne zadanie, do którego chcemy Was wszystkich gorąco zaprosić.
Podczas tegorocznej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.
A zatem. Co i kiedy mamy robić?
Teraz
- Wejdź na www.rozaniecdogranic.pl. Dowiedz się wszystkiego o akcji.
- Opowiadaj i zawiadamiaj o niej rodzinę, znajomych, parafian, braci i siostry ze wspólnot.
- Pobierz lub zamów materiały: artykuły, plakaty, ulotki, by skutecznie propagować to wydarzenie.
- Pobierz specjalną modlitwę i zgłoś gotowość parafii do udziału w akcji.

Wydarzenie zaczyna się 1 listopada, tego dnia:
- Odmów specjalnie przygotowaną modlitwę nad rodzinnym grobem.
- Przyjmij do rodziny dzieci z kręgu Twoich bliskich, którym nie pozwolono się narodzić.
- Podziękuj za obecność tym dzieciom, które nie mogły się narodzić z przyczyn naturalnych.
- Wszystkie dzieci nienarodzone z Twojej rodziny proś o wstawiennictwo!
Kolejne dni Różańca do Granic Nieba od 2 do 8 listopada:
- Weź udział w nabożeństwie swojej parafii; odmawiaj modlitwy pokutne i różaniec.
- Módl się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza za te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu.
- Ofiaruj za zmarłych odpust zupełny.
Różaniec Do Granic Nieba można również przeżywać w innych miejscach np. w naszych domach. W takich okolicznościach liczy się intencja i pragnienie naszych serc.
Jak to zrobić w takim przypadku:
- Przygotuj w domu miejsce na modlitwę, zapal poświęconą świecę, otwórz Pismo Święte na Słowie Bożym wskazanym przez liturgię z danego dnia.
- Zaproś (jeśli to możliwe) swoją najbliższą rodzinę.
- Odmówcie przynajmniej jedną część Różańca.
- Odmówcie modlitwę przygotowaną na tę okazję do ściągnięcia ze strony www.rozaniecdogranic.pl.
- Możecie powtarzać to każdego dnia oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli aż do 08.11.
Kochani!
Różaniec Do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny. Wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie.

Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Już teraz dziękujemy Wam za włączenie się do tej wielkiej i tak bardzo potrzebnej akcji modlitewnej.
Doskonale wiemy, że na Was można liczyć!
Niech Matka Boża nas prowadzi,
organizatorzy Różańca
Do Granic Nieba

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020
Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.
Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy/miasta, lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.
Dawid Marczewski - Specjalista ds. promocji, współpracy z instytucjami i nadzoru nad działaniem placówek kultury
Urząd Miasta i Gminy w Glinojecku
tel. 519 560 440

Siostra Faustyna
Wieczorem po nieszporach poszłam na cmentarz, modliłam się chwilę; wtem ujrzałam jedną z naszych sióstr, która mi rzekła: W kaplicy jesteśmy. Rozumiałam, że mam iść do kaplicy i tam się modlić przez zyskiwanie odpustów. Na drugi dzień w czasie Mszy świętej widziałam, jak trzy białe gołąbki uniosły się z ołtarza do nieba; miałam zrozumienie, że nie tylko te trzy duszyczki, które widziałam, przeszły do nieba, ale wiele innych, które pomarły nie w obrębie naszego zakładu. O, jak dobry i miłosierny jest Pan. - Dzienniczek, 748
Dusze czyśćcowe modlą się bardzo gorąco ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy przyjść im z pomocą Dz. 20

W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.