XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 listopada 2020

2020-11-07 22:35:08

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę - oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30, 11.30 i o 16.00. MSZA ZA OJCZYZNĘ o godz. 11.30

Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy po Mszy św. o godz. 11.30. W ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy, że w tym roku przez cały listopad, za modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.

Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 16.20.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy międlili się za chorych przy relikwiach i za wstawiennictwem św. ojca Pio. Szczególnie będziemy modlić się o oddalenie pandemii i za chorych w szpitalach.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed świętem Chrystusa Króla Wszechświata. Nowennę będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 16.30

33-dniowe rekolekcje
Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja w ciszy i konferencja „Wyzbycie się ducha tego świata”.
Na spotkanie przynosimy przewodniki rekolekcyjne. Cieszę się, że na rekolekcje zgłosiło się ponad 50 osób.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za włączenie się w akcję modlitewną Różaniec do granic nieba. Dziękuję tym. którzy modlili się w kościele jak również trwali na modlitwie w domach.. Dziś zakończenie różańca o godz. 15.30.

Po każdej Mszy św. będziemy śpiewali suplikacje i odmawiali egzorcyzm Leona XIII prosząc o Miłosierdzie Boże.

Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiary z 1 Listopada 3 429 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Janina Gadomska Wkra 100 zł.
Barbara Jasińska Wkra 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 50 zł.
Ofiara bezimienna 30 zł.
Prace w kościele się przedłużają, bo trzeba czekać na wyschnięcie ścian. Zostało zamontowane, odnowione tabernakulum. Tabernakulum było na nowo pozłocone, kłosy na drzwiach pokryte srebrem.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieję, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne: Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
11 XI - św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
13 XI - Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.