XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 listopada 2020

2020-11-07 22:35:08

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę - oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30, 11.30 i o 16.00. MSZA ZA OJCZYZNĘ o godz. 11.30

Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy po Mszy św. o godz. 11.30. W ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy, że w tym roku przez cały listopad, za modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.

Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 16.20.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy międlili się za chorych przy relikwiach i za wstawiennictwem św. ojca Pio. Szczególnie będziemy modlić się o oddalenie pandemii i za chorych w szpitalach.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed świętem Chrystusa Króla Wszechświata. Nowennę będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 16.30

33-dniowe rekolekcje
Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja w ciszy i konferencja „Wyzbycie się ducha tego świata”.
Na spotkanie przynosimy przewodniki rekolekcyjne. Cieszę się, że na rekolekcje zgłosiło się ponad 50 osób.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za włączenie się w akcję modlitewną Różaniec do granic nieba. Dziękuję tym. którzy modlili się w kościele jak również trwali na modlitwie w domach.. Dziś zakończenie różańca o godz. 15.30.

Po każdej Mszy św. będziemy śpiewali suplikacje i odmawiali egzorcyzm Leona XIII prosząc o Miłosierdzie Boże.

Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiary z 1 Listopada 3 429 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Janina Gadomska Wkra 100 zł.
Barbara Jasińska Wkra 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 50 zł.
Ofiara bezimienna 30 zł.
Prace w kościele się przedłużają, bo trzeba czekać na wyschnięcie ścian. Zostało zamontowane, odnowione tabernakulum. Tabernakulum było na nowo pozłocone, kłosy na drzwiach pokryte srebrem.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieję, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne: Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
11 XI - św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
13 XI - Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.