XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 listopada 2020

2020-11-14 22:05:10

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W środę tradycyjnie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię.

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy o 16.00 odmawiamy nowennę do Chrystusa Króla
Ochraniaj nas, Panie nasz i Królu, nasze rodziny i ziemię rodzinną. Prosimy Cię Boże najwierniejszy strzeż nas, chroń przed wrogami i oszczędź w czasie Twojego Sprawiedliwego Sądu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy modlili się przy relikwiach i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za Ojczyznę i uwolnienie od lęków i strachu. Programowe słowa pontyfikatu św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy.

Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w czwartek o godz. 19.00

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy, że w tym roku przez cały listopad, za modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.
Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 16.20. Można także przyjść po Mszy św. w zakrystii.
Od przyszłej niedzieli będą już czytane nowe wypominki.

33-dniowe rekolekcje
W niedzielę w kościele w parafii św. Stanisława B. i M. w Glinojecku wspólnym spotkaniem o godz. 16.00 rozpoczniemy kolejny okres rekolekcji: „Poznaj samego siebie".
Na spotkanie przynosimy przewodniki rekolekcyjne.

Niezwykły testament niedawno zmarłego biskupa Jana Niemca z diecezji kamieniecko-podolskiej
„Stoimy teraz przed prawdziwym, a nie teoretycznym sprawdzianem, czy jesteśmy godni Chrystusa. Teraz nadszedł prawdziwy czas próby”.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję ks. Andrzejowi Wychuckiemu za dwa ornaty kupione dla parafii: biały rzymski i czarny na msze za zmarłych.

Dziękuję panu Wojciechowi Pniewskiemu z Lipin za udostępnienie rusztowań do malowania kaplicy Matki Bożej.

Dziękuję państwu Wojciechowskim za farbę do pomalowania kaplicy.

Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Koła Żywego Różańca 500 zł.
Magdalena Przybysz ul. Leśna 150 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.

Prace remontowe:
Zostały odnowione ściany w Kaplicy Matki Bożej, oczyszczone i powieszone na nowo obrazy.
W tym tygodniu już będzie malowane prezbiterium. Ściany były wyrównywane i szlifowane aby przy oświetleniu nie było żadnych nierówności.
Figury Matki Bożej i św. Jana są rzeźbione w Pracowni Rzeźby Sakralnej w Suchej Beskidzkiej, będą w grudniu. Dwumetrowe figury z cokołami będą kosztowały 18 800 zł każda. Są już ofiarodawcy, którzy chcą ufundować te figury.
Można jeszcze ufundować mosiężną lampę wieczną przed Najświętszy Sakrament 2 200 zł. (już zgłaszała się jedna osoba), renowację figury Pana Jezusa na krzyżu 1 200 zł., Nowe oświetlenie od kaplicy Matki Bożej aby było jaśniej ok 400 zł.
Proszę o ofiary na remont prezbiterium. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne:
Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.