UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 22 listopada 2020

2020-11-21 21:29:03

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę podczas nowenny o godz. 17.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy modlili się w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem Zeli i Ludwika Martin.

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

33-dniowe rekolekcje
Dziś o godz. 17.00 kolejna adoracja i spotkanie uczestników rekolekcji przygotowujących od aktu oddania się Maryi - konferencja „Poznanie Maryi”. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji uczestników rekolekcji, Droga Krzyżowa według bł. Anny Katarzyny Emmerich i adoracja Krzyża.

Jeden z uczestników rekolekcji zaproponował, by Obraz Matki Bożej Częstochowskiej wędrował wśród odprawiających rekolekcje. Już taka peregrynacja odbywała się w tym tygodniu. Można zgłosić się do zakrystii i zapisać na który dzień chcemy przyjąć Obraz w domu.

Prace remontowe:
Prace w prezbiterium jeszcze trwają. Cały Krzyż jest teraz pokryty specjalnym woskiem renowacyjnym. Po wyschnięciu będzie polerowany. Został także pomalowany sufit w przedsionku do kaplicy. Farby do malowania kosztowały 4 536.55 zł. Zawiozłem także do odnowienia figurę Serca Jezusowego. Figura odnawiana będzie w pracowni Muzeum Diecezjalnego w Płocku.

Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:

Bardzo serdecznie dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za ufundowanie w całości figury św. Jana. Koszt 18 800 zł.

Wieczną lampkę, mosiężną, przed Najświętszy Sakrament ufundowali państwo Alina i Stanisław Zubelewicz. Koszt 2 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Ofiara bezimienna 500 zł.
Ofiara bezimienna ul. Południowa 500 zł.
Ofiara bezimienna ul. Płocka 300 zł.
Pani Domańska 200 zł.
Romana Sitek 200 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Pniewska Anita ul. Południowa 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Wojciech Bargiel Warszawa 50 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Proszę o ofiary na remont prezbiterium. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję ks. Prefektowi za posprzątanie zakrystii i kaplicy Matki Bożej.
Dziękuję osobom, które mi pomagały w sortowaniu śmieci na cmentarzu.

Każdy wyrzuca śmieci i nawet się nie zastanowi, że ktoś musi je sprzątnąć. Gdyby każdy zabrał z powrotem to co przyniósł na cmentarz nie byłoby problemu. Wiele dusz czyśćcowych mówi o tym, że po śmierci każdy musi odpracować dobro, które zaniedbał na ziemi. Jeśli tak, to wiele osób będzie musiało po śmierci sortować śmieci.
Bardzo proszę osoby dobrej woli o pomoc w porządkowaniu cmentarza w poniedziałek od godz. 10.00. Tak jak w ubiegłym roku oddzielimy kwiaty od zniczy i plastikowych wkładów.