II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020

2020-12-05 23:23:19

Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

Roraty- W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej w poniedziałek, środę o godz. 7.30, piątek o godz.9.30 a we wtorek, czwartek i sobotę o godz.17.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro o po Mszy św. o godz. 16.30

We wtorek 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. o godzinie 11.00, 16.30 i 17.00 Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na stoliku z gazetami. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 17.00. Aby odpowiedzieć na prośbę Maryi, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
GODZINA ŁASKI DZIĘKI MODLITWIE W TEJ GODZINIE ZEŚLĘ WIELE ŁASK DLA DUSZY I CIAŁA 8 grudnia od 12.00 – 13.00
W ubiegłym roku 8 grudnia było bardzo zachmurzone niebo. Wychodząc z kościoła po modlitwie w Godzinie Łaski można było zauważyć nad kościołem krąg jasnego słonecznego nieba otoczony jak pierścieniem ciemnymi chmurami. Wyglądało to tak jakby coś rozsunęło chmury na boki. Wiele osób zwróciło wtedy uwagę na to zjawisko. Można było odnieść wrażenie jakby modlitwa w tej godzinie przebijała chmury i rozświetlała niebo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. W drugi czwartek miesiąca będziemy wypraszali zdrowie dla chorych za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Można napisać na kartkach imiona osób chorych i złożyć na ołtarzu. Po adoracji błogosławieństwo leków i egzorcyzm wody, soli i oleju.
Należy pamiętać, by nie traktować sakramentaliów, np. błogosławieństw, jako zabobonu, ale uznać je jako zaproszenie Pana Boga w naszą codzienność, do naszego życia codziennego [prywatnego, rodzinnego, zawodowego, publicznego]. Poprzez używanie owych poświęconych przedmiotów - wyrażamy potrzebę kierowania do Boga prośby o pomoc w każdej chwili naszego życia.

33-dniowe rekolekcje
Dziś kończymy 33 dni rekolekcji „Ad Jesum per Maryjam” Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 uczestnicy rekolekcji zawierzą się Jezusowi przez Maryję. Złożą własnoręcznie napisane Akty oddania, które będą odesłane na Jasną Górę i otrzymają łańcuszki-znak oddania się Maryi.

Za ten czas Łaski
Chwała Jezusowi w Maryi!
Chwała Maryi w Jezusie!
Chwała Bogu samemu.


W piątek i w sobotę 11 i 12 grudnia
przed 3 niedzielą Adwentu w naszej parafii
dni spowiedzi i przygotowania
do świąt Bożego Narodzenia.

Msze św. będą o godz. 9.30, 11.30 15.00 i 17.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i podczas nabożeństwa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty by Chrystus mógł się narodzić w naszych sercach.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Pod tlenem.
Jeden człowiek trafił do szpitala. W szpitalu jego stan się pogorszył. Podłączono go do respiratora. Lekarze nie dawali mu wiele szans. Jednak po kilku dniach niespodziewanie jego stan się poprawił. Po kolejnych dniach spędzonych w szpitalu poczuł się na tyle dobrze, że został wypisany. Gdy wychodził ze szpitala dostał rachunek 500 euro za korzystanie z urządzenie podtrzymującego oddychanie. Gdy zobaczył rachunek rozpłakał się. Personel szpitala pytał go co się stało? Czy kwota do zapłaty jest dla niego za wysoka. Odpowiedział, że nie. Nie chodzi o pieniądze. Uświadomiłem sobie, odpowiedział, że przez tyle lat Pan Bóg za darmo pozwalał mi oddychać a ja nigdy o tym nie myślałem.

Prace remontowe:
Jest już pomalowane prezbiterium. Aby dodać trochę ciepła w prezbiterium została wykonana efektowna dekoracja we wnęce, na którą składają się dwie dekoracyjne ramy z podświetleniem listwami ledowymi. Krzyż, według projektu siostry Maristelli, jest na tle morskiej zieleni, aby bardziej odbijało się naturalne drewno. W naturalnym drewnie będą też figury Matki Bożej i św. Jana. Obwódka dekoracji w delikatnym kolorze niebieskim zapowiada niebo do którego wszyscy dążymy wpatrując się w krzyż Jezusa. Ukryte białe, naturalne światło ukazuje głębię przestrzenna prezbiterium, jest także zapowiedzią światłości, w której już uczestniczymy przez liturgię.

Dziękuję serdecznie za pozostałe ofiary:
Piotr Rułka 500 zł.
Teresa i Zygmunt Petrykiewicz 100 zł.
Irena i Franciszek Zabłoccy 100 zł.
Anna Frankowska 100 zł.
Eugeniusz Krzyżanowski 100 zł.
Ofiara bezimienna z Grzybowa 100 zł.
Ofiara bezimienna z Raciąża 100 zł.
Ofiara bezimienna ze Strzegowa 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.
Wpłaciłem kolejną ratę za wykonany remont 25 tysięcy zł. Będę wdzięczny za każdą ofiarę na ten cel. Rycerze Jana Pawła II ufundowali dla parafii akolitki procesyjne z podstawami i z logo Jana Pawła II. koszt 2 tys. zł.
Akolitki z języka greckiego- lichtarze z palącymi się świecami, trzymane przez akolitę obok kapłana lub diakona czytającego Ewangelię lub niesione obok krzyża podczas procesji. Świece te przypominają o obecności Boga podczas liturgii.
Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

"Śmierć, której ludzie się boją,
to jest odłączenie duszy od ciała,
natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni,
to jest odłączenie od Boga. "
św. Augustyn (354 - 430)

"Podnieście głowy.
Nie lękajcie się patrzeć w wieczność.
Tam czeka Ojciec, Bóg,
który jest miłością.
Dla tej miłości warto żyć.
Miejcie odwagę żyć dla miłości."
św. Jan Paweł II


Znoszenie udręki drogą do Boga Jeśli cierpliwie znosisz jakąś udrękę, choćby była dokuczliwa, nie pozwól, aby pod wpływem szatana lub miłości własnej obudziło się w tobie pragnienie uwolnienia się od niej, bo byłoby to dla ciebie podwójnie szkodliwe.
Po pierwsze, nawet jeśli w danej chwili pragnienie to nie odebrało ci cnoty cierpliwości, stopniowo z pewnością usposobi cię do niecierpliwości.
Po drugie, twoja cierpliwość stanie się niedoskonała i Bóg wynagrodzi ci za nią tylko za ten czas, w którym cierpiałaś. Jeśli zaś nie pragniesz uwolnienia się od udręki, lecz całkowicie zdajesz się na Jego dobroć, nawet gdyby w istocie twoje cierpienie trwało tylko godzinę lub mniej, Pan uzna to za długą służbę.
Dlatego zarówno w tej sprawie, jak i we wszystkich innych zawsze ograniczaj pragnienia do takich rzeczy, które pomogą ci dążyć prosto do jedynego prawdziwego celu, jakim jest wola Boża. Wówczas będziesz mogła mieć pewność, że pragnienia te są słuszne i sprawiedliwe, a w razie jakichkolwiek przeciwności będziesz nie tylko spokojna, ale i radosna. Skoro nic nie może się zdarzyć bez najwyższej woli — a ty wyłącznie jej będziesz pragnąć — będziesz gotowa przyjmować wszystko, co ci się przydarza, zarazem sama tego pragnąc.
Nie dotyczy to grzechów twoich ani cudzych, ponieważ Bóg ich nie chce, ale stosuje się do każdej udręki wywołanej tymi grzechami lub inną przyczyną, nawet jeśli udręka jest tak gwałtowna i dociera tak głęboko, że sięgając dna serca, trawi korzenie przyrodzonego życia. Także i to jest krzyż, poprzez który Bóg udziela łaski swoim najbliższym i najdroższym przyjaciołom.
Wszystko, co powiedziałem o cierpieniu, przed którym nie ma w tym życiu ucieczki, odnosi się także do tej części każdej udręki, którą zgodnie z wolą Pana mamy znosić nawet wówczas, gdy już sięgnęliśmy po dopuszczalne sposoby uwolnienia się od niej. Także i nimi należy się posługiwać zgodnie z wolą i nakazem Boga. Pan bowiem dał je po to, byśmy ich używali. Powinniśmy to jednak czynić, nie troszcząc się o siebie i nie po to, by uwolnić się od tych udręk bardziej niż wymaga tego służba Bogu i spełnianie Jego woli.
Wawrzyniec Scupoli, Walka duchowa, Klub Książki Katolickiej 2002, s. 131-132.