III NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020

2020-12-12 20:41:53

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Po Mszy św. odśpiewamy Suplikacje, odmówimy modlitwę za Ojczyznę a po błogosławieństwie Boże coś Polskę.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

Roraty Msza Święta roratna w naszej świątyni w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.30 we wtorek, czwartek i sobotę o godz.17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. o godz. 16.30. Teksty nowenny są wyłożone przy gazetkach. Można je wziąć i do odmawiania w domu. Zachęcamy do odmawiania z dziećmi.

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Pół godziny adoracja prywatna o na zakończenie adoracji będziemy prosić o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dla tych, którzy pracują dłużej będzie możliwość adoracji od godz. 17.30 do 18.30. adoracja prywatna w ciszy.

W czwartek spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00 za św. pamięci brata Stanisława rycerza z chorągwi św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Po kupieniu świec przy ołtarzu świece będą egzorcyzmowane.

U pana Organisty mona nabyć poświęcone opłatki

Na stronie Fundacji Tota Tua https://www.youtube.com/watch?v=e4H_jO9ut9c są piękne Rekolekcje Adwentowe dla Dzieci. Zachęcamy wszystkie dzieci do skorzystania z tej internetowej propozycji. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim dzieciom.

Papież ogłasza "Rok Świętego Józefa"
„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” - tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa. Czyni to w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem", opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. To właśnie błogosławiony Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, podpisanym 8 grudnia 1870 r., obdarzył tym tytułem świętego Józefa. Dla uczczenia tej rocznicy Papież ogłosił specjalny „Rok" poświęcony Opiekunowi Jezusa.

Na stoliku są wyłożone książki religijne, które możemy podarować komuś na prezent. Są albumy i książki dla dzieci i dla dorosłych. Ceny książek są napisane. Pieniądze za książki składamy do skarbonki.

Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium.
Magdalena Markiewicz ul Zalesie 100. zł.
Ofiara bezimienna z ul. Polnej 200 zł.
Ofiara bezimienna z ul. Sienkiewicza 200 zł.
Ofiara bezimienna z ul. Kwiatowej 150 zł.
Ofiara bezimienna ul. Wolności 130 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu został kupiony olej opałowy do ogrzewania kościoła
za 2 590.00 zł. Ofiary w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.

14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.