IV NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020

2020-12-19 17:19:41

Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św.

Roraty w naszej świątyni w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 7.30 we wtorek, o godz.17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Mszą św. o godz. 17.00, a 24 grudnia nowenna po rannej Mszy Świętej.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

PASTERKA - Wszystkich parafian i gości zapraszam na Aby jak najwięcej parafian mogło wziąć udział w tej wyjątkowej Mszy św. jaką jest pasterka i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian, w tym roku będą odprawione dwie Pasterki o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Pozostałe Msze św. W Boże Narodzenie o godz. 9.30, 11.30 i 16.00.

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana - pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.

Już dziś informujemy, wizyta duszpasterska w tym roku będzie miała inny charakter. Będziemy spotykali się w kościele. Codziennie będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic. Po Mszy św. błogosławieństwo każdej rodziny. Wszyscy otrzymają obrazek z błogosławieństwem do powieszenia na ścianie i modlitewnik POMOC MOJA OD PANA.

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

PODZIĘKOWANIA:
Cieszę się, że tak dużo osób wzięło teksty Nowenny do Dzieciątka Jezus (ponad 300). Mam nadzieję, że w wielu rodzinach wyprosi ta modlitwa pokój i błogosławieństwo.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za pomoc w zorganizowaniu rusztowania i przy montowaniu figur w prezbiterium, za przywiezienie choinek do kościoła, i za zorganizowanie szlachetnej paczki dla dwóch osób.

Dziękuję Sebastianowi Prusakiewiczowi za przygotowywanie kościoła do odprawiania Mszy św. i zamykanie kościoła po liturgii. Jest to ogromna pomoc, gdy ksiądz może się spokojnie przygotować do Mszy i zająć spowiedzią a nie myśleć czy są zapalone świece, włączony mikrofon, czy włączone ogrzewanie. Ostatnio bardzo często musiał to robić sam ksiądz. Dziękuję też, za oczyszczenie w kaplicy żyrandola i kinkietów z pajęczyn.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Po kupieniu świec przy ołtarzu świece będą egzorcyzmowane.

U pana Organisty mona nabyć poświęcone opłatki

KSIĄŻKA NA PREZENT Są wyłożone książki religijne, które możemy podarować komuś na prezent. Ceny książek są napisane. Pieniądze za książki składamy do skarbonki.

REMONTY: Wczoraj zostały zamontowane figury Matki Bożej i św. Jana pod krzyżem. Dokończone zostało to, co było pierwotnym zamysłem wystroju kościoła i prezbiterium. Wznoszący się ku górze witraż ukazuje życie Jezusa od poczęcia - pierwsza scena zwiastowania, aż do ostatniej sceny - niesienie krzyża. Niesienie krzyża dopełnia się sceną ukrzyżowania w prezbiterium. Po krzyżu spływała najświętsza krew Jezusa i wsiąkała w ziemię. Pod krzyżem jest zamontowane tabernakulum, jak naczynie, które zbiera wszelkie łaski z krzyża by ich nam udzielić kiedy przyjmujemy Komunię św.

Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium:
Ofiara bezimienna z Warszawy 1 000. zł.
Maria i Włodzimierz Jankowscy Glinojeck ul. Polna 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.

Ofiary ze świąt będą przeznaczone na prace remontowe w kościele.