NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27 grudnia 2020

2021-01-02 15:20:47

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom i gościom życzymy,
żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina,
gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro.
Prawdziwie błogosławionych
Świąt Bożego Narodzenia!

W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, żeby w trakcie liturgii odnowiły przyrzeczenia małżeńskie.

Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz.17.00 na Mszę św. i dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.16.30 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 15.30. O godz. 16.00 różaniec wynagradzający.

PODZIĘKOWANIA:
Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza księdzu prefektowi Robertowi Kamińskiemu, paniom z Koła Żywego Różańca, paniom z kwiaciarni Lawenda, Rycerzom Jana Pawła II, panu Józefowi Milewskiemu, Sebastianowi Jasińskiemu, panu kościelnemu, panu organiście, chórowi i ministrantom.

Bardzo serdeczne dziękuję za wszystkie ofiary składane na kościół w czasie świąt oraz za ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku. Niech Bóg wynagrodzi hojność Parafian i Gości.

Zaproszenie:
Zapraszamy dziś na kolędowanie przy Żłóbku
z zespołem Moja Rodzina - zaśpiewają dzieci i młodzież - o godz. 15:15
Po mszy świętej o godz. 16:00 wystąpi chór VOX SINGERS z Płocka.

Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium.
Barbara Kowalska ul. Kwiatowa 1 000 zł.
Irena Dynarzewska Wkra 100 zł.
Celina i Henryk Gaworek Szyjki 100 zł.
Glinojeck ul. Aleja Róż 6 100 zł.
Ofiara bezimienna z ul Fabrycznej 100 zł.
Ofiara bezimienna 300 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Ofiara bezimienna z Nasielska 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.

Serdeczne Bóg zapłać.

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci,
ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu.
Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku,
cierpień, przeciwności.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca,
bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.
Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić
dobrem za wyrządzane nam zło.
ks. kard. Stefan Wyszyński

BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU