II NIEDZIELA ZWYKŁA 17 stycznia 2021

2021-01-16 22:59:29

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

O godz. 11.30, na sumie zapraszamy na Mszę Świętą ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw.Zaproszenie kierujemy szczególnie do tych małżeństw, które w styczniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy 21 stycznia na Adorację o godz. 16.30 i Mszę św.

ADORACJA. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji babć, dziadków i osób starszych.

Codziennie o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. w intencji rodzin. Po Mszy św. błogosławieństwo rodziny. Każda rodzina otrzyma modlitewnik „Pomoc moja od Pana” Modlitewnik na czas pandemii, obrazek z modlitwą „Błogosławieństwo domu”. Na Mszę św. przynosimy wodę, która będzie poświęcona w kościele. Po powrocie do domu święcimy nią mieszkanie .Przed Mszą św. Można skorzystać ze spowiedzi.
Składane przez rodziny ofiary będą przeznaczone na kościół.

SPOTKANIA W KOŚCIELE:
Poniedziałek 18.01.2021 - Stary Garwarz i ul. Fabryczna.
Wtorek 19.01.2021 - ul. Krzywa, Leśna, Sosnowa, Zielona Ścieżka, i Broniewskiego.
Środa 20.01.2021 - ul. Wspólna, Wolności, Sienkiewicza i Załeskiego.
Czwartek 21.01.2021 - ul. Mazowiecka, Krótka Ciechanowska
Piątek 22.01.2021 - ul. Kwiatowa, Alei Róż, Złota, i Jasna.
Sobota 23.01.2021 - ul. Kościelna i Wojska Polskiego.

Z okazji 10 rocznicy powstania Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w Polsce w czwartek o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Zakonu, a po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy dziękować za wielki dar istnienia Zakonu i naszej Chorągwi w parafii, za wszystkich braci i bratowe, za dzieła, które Zakon prowadzi.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium.
Od rodziny Chyczewskich 200 zł.
Serdeczne Bóg zapłać.

19 stycznia - św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy.