IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31 stycznia 2021

2021-01-30 20:53:33

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 9.00, 11.00 i 17.00

W tym dniu zawierzymy swój dom Rodzinie z Nazaretu. Przynieśmy do kościoła świece do poświęcenia. Niech nasz dom zapłonie światłem Chrystusa.

Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich, którzy należą do Kół Żywego Różańca, Żywego Różańca rodziców za dzieci i grupy modlitewne Margaretki. Każdy z członków Żywego Różańca, na podstawie przywileju udzielonego przez Stolicę Apostolską, może w to święto uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie w danym dniu Komunii św., odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach ojca św.).

Na godz. 11.00 zapraszamy osoby, które noszą szkaplerz. Szkaplerz oznacza przymierze przyjaźni z Maryją, w którym Ona zobowiązuje się dopomóc nam do zbawienia i uświęcenia, a my zobowiązujemy się do Jej naśladowania, służenia Jej i rozszerzania Jej czci.
W święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza święta wynagradzająca za wszystkie grzechy aborcji.

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rycerzy Jana Pawła II, chórzystów, osoby, które w ubiegłym roku przeżyły 33 dniowe rekolekcje zawierzenia Matce Bożej i rodziny z dziećmi. Tak jak Maryja ofiarowała swojego Syna w świątyni jerozolimskiej tak my zawierzmy swoje dzieci Bożej Miłości. Niektóre z nich już tak dawno nie były w świątyni.

Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

Ofiary składane na tacę 2 lutego zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów i ich działalności charytatywnej.

W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godz. 17.00

ADORACJA. Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. Przy relikwiach św. Jana Pawła II.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msza św. o godz. 16.00 i 17.00. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja i wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Bożemu. Spowiedź święta od godz. 15.30 do 17.00.

W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
Spotkanie Kół Żywego Różańca godz. 16.00.
Różaniec wynagradzający godz. 16.30.
Msza św. o Najśw. Maryi Pannie godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę w Ewangelii usłyszymy słowa: „przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił.”
Jest to I niedziela miesiąca-adoracyjna. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się w tę niedzielę za wszystkich chorych, za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich opiekujących się chorymi. Będziemy dziękować za wszystkich, którzy wyzdrowieli, a także za swoje zdrowie.

POTRZEBNA POMOC 7 lutego w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje terapii genowej- lek Zolgensma, który kosztuje 9 mln złotych. Jeżeli osiągnie wagę 13.5 kg podanie leku będzie niemożliwe. Laurka powinna dostać lekarstwo na miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, niestety zostały niecałe 2 miesiące, a potrzeba jeszcze prawie 4 milionów złotych. Zachęcamy Was Kochani do wzięcia udziału w kiermaszu. Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze.

Na Mszy o godzinie 16.00 oprawę muzyczną będzie miał "Duet Ewan +1" z MGOK.