V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lutego 2021

2021-02-06 14:30:24

Kościół w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. O godz. 17.00

W czwartek wspomnienie MATKI BOŻEJ z LOURDES oraz Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. W czwartek o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. za chorych z naszej parafii. Na Mszy Świętej udzielimy Sakramentu chorych Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. W tym dniu będziemy także odwiedzali chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych i ustalenie godziny wizyty.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji chorych przy relikwiach św. Ojca Pio.

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy spotkania kolędowe w kościele. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę. We mszach św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców parafii i ich rodzin wzięło udział około 50 procent rodzin. Na potrzeby kościoła parafianie złożyli ofiarę 34 600 zł. W tym trudnym czasie bardzo serdecznie dziękuję za każda ofiarę na potrzeby kościoła. Niech Bóg błogosławi i wynagrodzi wszelkie dobro.

Remont prezbiterium. W ubiegłym roku został wykonany remont prezbiterium i pomalowana kaplica Matki Bożej. Koszt wykonanej pracy to 98 000 zł. Jest to koszt przebudowy i malowania, oświetlenia. Został on zapłacony z ofiar składanych na tacę i w kopertach a także składek dzieci przystępujących od I i II Komunii św. oraz bierzmowanych.
Oprócz tego zostały ufundowane figury, odnowienie krzyża, odnowienie tabernakulum i wieczna lampa przed Najświętszym Sakramentem. To kwota 42 800 zł. Łączna kwota to 140 800 zł. Bardzo cieszę się, że udało się odnowić prezbiterium i bardzo dziękuję za ofiarność parafian.
W najbliższym czasie będzie uzupełniana posadzka w prezbiterium. Już jest zamówiony marmur na posadzkę i na cokoły. Została wpłacona zaliczka w wysokości 4 000 zł.

W ubiegłym tygodniu wydrukowany był 300 numer „Informacji Parafialnych”. Gazetka wydawana jest od 2014 r. Od tego czasu wydrukowanych zostało około 90 tys. gazetek.

Spotkania:
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III przygotowujące do I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00

POTRZEBNA POMOC 7 lutego w naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Potrzebuje terapii genowej- lek Zolgensma, który kosztuje 9 mln złotych. Jeżeli osiągnie wagę 13.5 kg podanie leku będzie niemożliwe. Laurka powinna dostać lekarstwo na miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, niestety zostały niecałe 2 miesiące, a potrzeba jeszcze prawie 4 milionów złotych. Zachęcamy Was Kochani do wzięcia udziału w kiermaszu. Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze.

Na Mszy o godzinie 16.00 oprawę muzyczną będzie miał "Duet Ewan +1" z MGOK.