VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lutego 2021

2021-02-13 22:55:26

W Chrystusie, cokolwiek czynimy, wszystko na chwałę Bożą czynimy. Dlatego staramy się przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Tylko to, co czynimy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi, pozostanie na wieki. Bóg szuka takich, którzy oddają Mu cześć w duchu i w prawdzie. I Bóg błogosławi takich, którzy we wszystkim starają się, aby inni mogli dostąpić zbawienia. Szukamy zawsze najpierw Królestwa Bożego. Szukamy chwały Boga i zbawienia innych.

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.9.00 i o 18.00

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.30. W najbliższy piątek to nabożeństwo ofiarujemy w intencji trzeźwości w naszej parafii wynagrodzenia za grzechy i krzywdy spowodowane nadużywaniem alkoholu.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o po Mszy o godz.16.00 gorzkie żale.

W środę przed Mszą św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o napisanie próśb i podziękowań.

ADORACJA Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 prywatna, a od godz. 16.30 wspólna modlitwa w intencji trzeźwości i uwolnienia z wszelkich uzależnień.

Ponieważ przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca, dlatego o godz.11.30 zapraszamy na Mszę Świętą ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie małżeństwa, które w lutym obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

Także w tym roku chcemy w Wielkim Poście, podjąć post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia za grzechy. Codziennie będzie pościła jedna osoba. Można wybrać sobie jeden konkretny dzień z 40 dni postu. Postanowienie postu zgłaszamy w zakrystii do księży.

SPOTKANIA:
Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w czwartek o godz. 18.00
Spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przygotowujące do II Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek po Drodze Krzyżowej
. Spotkanie ministrantów w sobotę o 11.00.

Wiele osób dziękowało za to, że kościół w naszej parafii jest otwarty i zawsze można wejść i pomodlić się. Ja też bardzo się cieszę z tego, że często są w kościele osoby, które się modlą. Zachęcamy do nawiedzania Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Od Środy Popielcowej będzie przed ołtarzem stała świeca modlitewna.
Po przyjściu na modlitwę można ją zapalić i po zakończeniu zgasić. Oby jak najszybciej wypaliła się na chwałę Bożą.

Dla Laury 21 lutego w naszej parafii ponownie będzie kiermasz ciast dla Laury Paczuły. Ta 21- miesięczna dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę - SMA Ciasta będzie można nabyć po każdej mszy św. przy wyjściu (pod chórem) za dobrowolną kwotę wrzuconą do puszki dla Laurki. Prosimy o otwarcie serc i portfeli! Rodzice Laury oraz wolontariusze. W ubiegłą niedzielę podczas kiermaszu w naszej parafii została zebrana kwota 9 469,90 zł. w tym 800 zł. przekazane od Kół Żywego Różańca.


ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH 90. ROCZNICY PIERWSZEGO OBJAWIENIA JEZUSA MIŁOSIERNEGO W PŁOCKU
„Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” (Dz. 47-48).

Umiłowani Diecezjanie! Obchodzimy w bieżącym roku 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku przy Starym Rynku 14. To właśnie wtedy padły przytoczone wyżej słowa Jezusa Miłosiernego.

Główne uroczystości 90-lecia objawienia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, w dniu 22 lutego 2021 r. o godzinie 17.00. Uroczystej Mszy św. będzie wtedy przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu.

Z racji na ograniczenia pandemiczne serdecznie zapraszam Was, moi Drodzy, do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Płocku za pomocą Internetu. Msza Święta będzie transmitowana na kanale youtube Sanktuarium oraz na kanale youtube Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Dzień wcześniej, w niedzielę 21 lutego br., w I Niedzielę Wielkiego Postu, będę przewodniczył Mszy Świętej radiowej w kościele Św. Krzyża w Warszawie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Mając na uwadze troskę o to, aby „Płockie Betlejem Miłosierdzia" było miejscem, gdzie wierni z całego świata będą mogli z ufnością zawierzać się Bożemu miłosierdziu i doświadczać wielu łask, zwracam się także z prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. W nowej świątyni obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Zarządzam, aby ofiary zebrane na tacę w niedzielę 21 lutego 2021 r., zostały w całości przekazane dla Sióstr Bożego Miłosierdzia w Płocku na rozbudowę Sanktuarium.

Niech zaangażowanie materialne w dzieło rozbudowy Sanktuarium będzie wyrazem naszej wdzięczności za to, że Jezus Miłosierny wybrał sobie Płock, jako miejsce objawienia światu orędzia o nieskończonym Bożym miłosierdziu oraz znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej z Boża pomocą mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni.

Już teraz składam serdeczne "Bóg zapłać!" za finansowe wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

† Piotr Libera
Biskup Płock
Płock, dnia 1 lutego 2021 r.