V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 maja 2021

2021-05-01 18:05:31

Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. i na nabożeństwo majowe.

3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00. Msza święta. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30 Zapraszamy Poczty Sztandarowe i delegacje wszystkich instytucji i grup patriotycznych w naszej parafii.
Naród Polski wielokrotnie doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej, np. podczas potopu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 r. uroczystym aktem oddał naszą ojczyznę pod opiekę Matki Bożej i ogłosił Ją Królową Korony Polskiej. Papież Pius XI ustanowił święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które jest obchodzone 3 maja dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski i główną patronką kraju.
Będziemy nie tylko dziękować Bogu za niezwykłe wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej, lecz także prosić Ją, aby wyjednała nam łaskę pamięci, że należymy do narodu, który ma tak wspaniałą Orędowniczkę w niebie.

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę o podawanie intencji modlitewnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Adorację prywatną zakończymy modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.

ODPUST W przyszłą niedzielę 9 maja będziemy przeżywali odpust parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona parafii. Kazania wygłosi ks. mgr Andrzej Janicki, sędzia diecezjalny w Sądzie Biskupim Płockim. Skorzystajmy z tego duchowego daru odpuszczenia kar grzechy przystępując do spowiedzi i komunii św.

SPOTKANIA:
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w niedzielę o godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA
Tak naprawdę najczęściej powtarzaną poradą w Starym i Nowym Testamencie jest: „Nie lękajcie się!”. Aż 365 razy mówi do nas Bóg w Biblii w różnej formie “Nie lękaj się”. Tak jakby chciał to mówić każdego dnia.
W ubiegłą niedzielę rozdaliśmy około 500 kartek z cytatami z Biblii mówiącymi o tym, by się nie bać, bo Bóg troszczy się o nas. Dziękuję Aleksandrze Zielińskiej za przygotowanie fiszek z cytatami z Biblii.

Dziękuję za ofiary ma kościół:
Ofiara bezimienna 200 zł.