VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 MAJA 2021

2021-05-08 22:59:11

Dziś przeżywamy odpust parafialny św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi Janickiemu, który pełni funkcję sędziego diecezjalnego w Sądzie Biskupim Płockim, za odprawienie Sumy Odpustowej oraz za wygłoszone Słowo Boże.

Słowo podziękowania za udział we Mszy Świętej i procesji dla: ministrantów i lektorów, Rycerzy Jana Pawła II, pocztów sztandarowych, strażaków z Glinojecka i Szyjk, chórzystów, Kół Żywego Różańca, asysty parafialnej, dziewczynek sypiących kwiatkami i innych grup parafialnych.

Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godzinie 17.30. Również zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurkach w swoich wioskach.

W środę odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas nabożeństwa majowego. Prosimy o podawanie intencji modlitewnych.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Adorację prywatną zakończymy modlitwą za chorych.

Również w czwartek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godzinie 18.30. Odmówimy różaniec, który poprowadzą Koła Żywego Różańca. Potem procesja fatimska wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece.

Na nabożeństwo fatimskie przychodzą kandydaci do bierzmowania.

SPOTKANIA i PRÓBY

• We wtorek i piątek o godzinie 15.30 zapraszamy na próbę dzieci z klas III przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

• Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 18.30 oraz na pierwszą próbę w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 16.00.

• Spotkanie z ministrantami w sobotę o godz. 11.00.

Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta będzie 6 czerwca o godzinie 11.30.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego (tzw. Druga Komunia Święta) – 13 czerwca o godz. 11.30.

Bierzmowanie – 31 maja (poniedziałek).