VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 16 maja 2021

2021-05-15 16:04:48

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz.17.30 nabożeństwo majowe.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Dziś o godz.11.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w maju obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę o podawanie intencji modlitewnych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Adorację prywatną zakończymy modlitwą w intencji dzieci i młodzieży przy relikwiach Jana Pawła II.
„Jesteście przyszłością świata, narodu, Kościoła. „Od was zależy jutrzejszy dzień”. Przyjmijcie w duchu odpowiedzialności prostą prawdę, jaką zawierają w sobie słowa tej młodzieżowej piosenki. I nieraz proście Chrystusa przez Jego Matkę, abyście sprostali.
Wy macie przenieść ku przyszłości to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, któremu na imię „Polska”. Jest to doświadczenie trudne. Chyba jedno z trudniejszych w świecie, w Europie, w Kościele. Tego trudu się nie lękajcie. Lękajcie się tylko lekkomyślności i małoduszności. Z tego trudnego doświadczenia, które nosi nazwę „Polska”, można wydobyć lepszą przyszłość, ale tylko pod warunkiem uczciwości, trzeźwości, wiary, wolności ducha i siły przekonań.
Bądźcie konsekwentni w swojej wierze!
Jan Paweł II, Przemówienie do młodzieży, Kraków - Skałka, 8 czerwca 1979

Jesteśmy świadkami i sami doświadczamy psucia się relacji międzyludzkich. Szczególnie obserwujemy to w ostatnim roku, roku „pandemii”. Lęk, strach, nieufność, zamknięcie na drugiego człowieka, zerwanie normalnych relacji z bliskimi, nawet w rodzinach staje się coraz bardziej dokuczliwe. Coraz więcej pojawia się dzisiaj osób, które noszą w sobie obciążenia nieuporządkowanych relacji rodzinnych i społecznych, a nawet doznania bolesnych zranień. Tymczasem nie ma takich powikłań w relacjach, których Bóg nie mógłby uzdrowić.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św.
o uzdrowienie relacji międzyludzkich.

Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
po Mszy św. o godz. 16.00 będzie
Wieczór Uwielbienia.
Duchu Święty Stworzycielu ożywiaj moją modlitwę.

Główną formą modlitwy praktykowaną przez wiernych jest modlitwa błagalna. Na drugim miejscu znajduje się modlitwa dziękczynna. Ale jest jeszcze modlitwa uwielbienia, która jest najmniej wśród wiernych znaną, a jednocześnie to właśnie ona jest najbardziej miła Bogu. To podczas uwielbienia Bóg zsyła najwięcej łask.

SPOTKANIA:
W czwartek spotkanie rycerzy Jana Pawła II o godz. 19.00.
W Piątek o godz. 15.30 próba dzieci przed I Komunią św.
Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w niedzielę o godz. 16.00.

Dziękuję za ofiary ma kościół:
Irena i Tadeusz Lukowscy 100 zł.
Małgorzata i Adam Lukowscy 100 zł.
Na ostatniej pielgrzymce do Medjugorie zostały założone kolejne dwie grupy modlitewne „Margaretka”, które modlą się w mojej intencji o jak najlepszą posługę w kapłaństwie.