NIEDZIELA ŚWIĘTEJ TRÓJCY 30 maja 2021

2021-05-29 23:20:59

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Jutro ostatni dzień maja. Ostatnie nabożeństwo majowe, które zakończymy apelem jasnogórskim, rozpoczniemy o godz. 20.00 na placu przy kościele. Serdecznie zapraszamy.
MARYJA!
Z wyżyn zstępuje, do nas się zniża,
wszystkich ogarnia matki miłością.
Patrzę w Jej oczy...
jakież w nich blaski migocą...
z nich spływa ocean łaski.


Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii i z parafii Unierzyż otrzyma sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Infułat profesor doktor habilitowany Wojciech Góralski. Módlmy się w intencji młodzieży by godnie przejęła dary Ducha Świętego.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według porządku niedzielnego. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.
Msza Św. o godz. 11.30 będzie ofiarowana jako podziękowanie za to, że łagodnie przeżyliśmy ten czas pandemii. Ogromna większość z nas była zdrowa, wiele osób wyzdrowiało a zgonów było tyle samo co w ubiegłych latach.
Po Mszy Świętej o 11.30 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy prosząc o dalszą opiekę nad naszym miastem. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci przygotowujące się do I i II Komunii św. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.
Proszę o przygotowanie ołtarzy:
I przy M-GOK.
II na skrzyżowaniu ul. Polnej i Południowej,
III przy wejściu do Casablanki
IV przy Hali Sportowej
Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz.17.00.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej od godz. 16.30 i w czasie nabożeństwa czerwcowego.

W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 16.30.

SPOTKANIA:
Wtorek 1 czerwca próba z dziećmi do II Komunii św. o godz. 15.30.
Środa 2 czerwca próba z dziećmi przed I Komunią św. o godz. 15.30.
Spowiedź przed I Komunią św. W piątek i w sobotę od godz. 17.30. W sobotę także od godz. 9.00 do 10.00.

Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za ułożenie kwiatów przy ołtarzu.
Dziękuję rodzinie zespołowi „Moja Rodzina” za przygotowanie Wieczoru Wielbienia w ubiegłą niedzielę.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za ocieńcie żywopłotu przy plebanii.
Dziękuję rodzinie Pośpiech z Szyjk za ofiarę na kościół 200 zł.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
Ponieważ parafianie są bardzo ofiarni a nie warto trzymać pieniędzy bo tracą na wartości, (farby z tej samej firmy są już dużo droższe niż te, które kupowałem w ubiegłym roku do malowania prezbiterium), dlatego w czerwcu rozpocznie się malowanie kościoła. Ofiary na tacę w święto Bożego Ciała będą przeznaczone na ten cel.

Z inicjatywy Rycerzy Jana Pawła II z piątku na sobotę będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za dar Eucharystii. Rycerze będą się zmieniali co godzina. Adoracja będzie trwała od godz. 19.00 do 7.00 rano. Na zakończenie Adoracji o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. wynagradzająca za Grzechy przeciwko Najświętszemu Sakramentowi
Na stoliku jest lista do zapisywania się konkretną godzinę. Zachęcamy do włączenia się do tej adoracji.