X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 czerwca 2021

2021-06-05 20:54:12

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Tradycyjnie, w najbliższy czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, zapraszamy wszystkich Parafian na Festyn Parafialny. Kierujemy słowa zaproszenia do grup i wspólnot działających w naszej parafii: Kół Różańcowych, Chóru Parafialnego wraz z panem organistą, pana kościelnego, Ministrantów, Asystę Procesyjną, Rycerzy JP II, Strażaków, członków Orkiestry Dętej, Zespół „Moja Rodzina”. Festyn jest formą podziękowania za całoroczne zaangażowanie wszystkich grup i wspólnot w życie duchowe i formacyjne na rzecz naszej Parafii.
W programie rekreacyjnego spotkania przewidujemy: gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i pielgrzymkowych, grillowanie, strefę dla dzieci ( dmuchańce ).

W czwartek ADORACJA Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. W drugi czwartek miesiąca modlimy się w intencji chorych za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Można przynieść napisane na kartkach imiona chorych, których chcemy polecić wspólnej modlitwie. Po zakończeniu adoracji błogosławieństwo leków i egzorcyzm wody, soli i oleju.

11 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy św. W bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podobnie, jak uczyniono to 100 lat temu w tym samym miejscu. Aktu poświecenia dokona ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP.
W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, jakimi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce.
Msze Święte o godz. 17.00 i 18.00
Ponowienia aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu
Pana Jezusa dokonamy podczas nabożeństwa czerwcowego

Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Dziś na Mszy o godz. 11.30 dzieci z klas III przystąpiły do pierwszej Komunii św. Życzymy im aby pogłębiały swoją przyjaźń z Jezusem, który z miłością przychodzi do serca każdego człowieka. Aby przedłużyć radość dzisiejszego święta dzieci będą przychodziły na Mszę św. w białym tygodniu na godz. 17.00.

SPOTKANIA:
Wtorek i środę próba z dziećmi do II Komunii św. o godz. 15.30.

Spowiedź przed II Komunią św. W piątek i w sobotę od godz. 17.30. W sobotę także od godz. 9.00 do 10.00.

PODZIĘKOWANIA:
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, asyście procesyjnej, Rycerzom Jana Pawła II, ministrantom, chórowi, policji i strażakom z Glinojecka i Szyjk, a przede wszystkim wam, drodzy, za tak liczny udział w procesji oraz za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II i wszystkim osobom, które wzięły udział w nocnej adoracji z piątku na sobotę.

W święto Bożego Ciała zebraliśmy na malowanie kościoła 3 650 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiarę na kościół 290 zł. od ofiarodawców drugiego ołtarza.

Dziękuję za ofiarę 200 zł na kościół pani z Ciechanowa, która szyła stroje komunijne.

W tym roku jako dar ołtarza od dzieci przystępujących do I i II komunii św. zostały zakupione dwumanuałowe organy Johannus do kaplicy. Obecnie używane mają ponad 40 lat i już nie nadają się do grania. Dziękuję rodzicom za złożone ofiary.

W przyszłą niedzielę 13 czerwca nabożeństwo fatimskie - różaniec i procesja z figurą Matki Bożej z Fatimy o godz. 20.00. Na procesję przynosimy świece. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W niedzielę 27 czerwca pożegnamy prefekta Ks. Roberta Kamińskiego, który od lipca będzie proboszczem w Malużynie. Nowym wikariuszem będzie ks. Dr Grzegorz Kaczorowski dotychczasowy wikariusz parafii katedralnej w Płocku.

PRACE REMONTOWE:
Rozpoczęliśmy malowanie kościoła. Kolor ścian zaproponowała s. Maristella Sienicka, która projektowała prezbiterium.
Malowanie potrwa kilka tygodni. Będę wdzięczny za wszystkie ofiary na ten cel składane w kościele lub na konto parafialne, które jest na stronie parafii.
Został oczyszczony obraz Jezusa Miłosiernego. Po oczyszczeniu i zabezpieczeniu okazało się, że jest dużo jaśniejszy. Jest to dar ks. Franciszka Gala.
Została też odnowiona figura Serca Jezusa. Była ona odnawiana w pracowni Muzeum Diecezjalnego w Płocku.