Dodano: 2016-09-20 15:37:32

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA


18 WRZEŚNIA 2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu, przed wieczorną Eucharystią, zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W czwartek na adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlili się prosząc o wstawiennictwo św. Ojca Pio.


Czas wykorzystany dla chwały Boga i zbawienia duszy,

nie jest nigdy czasem

 źle wykorzystanym. Ojciec Pio.
Nabożeństwo do św. Stanisława Kostki.


Poniedziałek


Msza św. i nabożeństwo o godz. 18.00.


Po nabożeństwie ognisko


dla dzieci i młodzieży.
Od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.


Należy wszystkich przebudzić, zwołać i zmobilizować na drodze ku zbawieniu.   Św. Stanisław Kostka.
Już niedługo, 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej będziemy obchodzili rocznicę nawiedzenia naszej parafii w obrazie Jasnogórskim. Chcemy w tym dniu podziękować za wszystkie otrzymane łaski i prosić o opiekę Maryi nad naszą parafią.SPOTKANIA:


Spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV i V w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.


Spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 18.30 na plebanii.


Spotkanie koła modlitewnego „Margareteka” w czwartek o godz. 18.30 na plebanii.


Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.00.


Spotkanie K.S.M. w piątek o godz. 18.30.


Spotkanie dla lektorów i kandydatów na lektorów w sobotę o godz. 12.00.


Spotkanie rodziców i chrzestnych przygotowująca do sakramentu chrztu będzie w sobotę o godz. 16.00. Po spotkaniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
WYJAZDY:


23 września (piątek) planowany jest wyjazd na Msze św. o uwolnienie i uzdrowienie do Ostrołęki. Mszę św. prowadzi O. Pacyfik Iwaszko OFM. Wyjazd o godz. 15.30. Koszt 25 zł.
Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego wraz ze swoimi Księżmi i opiekunami zapraszamy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 8 października 2016 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie.


Proszę o zgłaszanie się chętnych na wspólny wyjazd.
Dziękuję panu kościelnemu za wyszorowanie posadzki w kaplicy Matki Bożej.
Zachęcam do nabyć modlitewnika z błogosławieństwami dla dzieci i jak najczęstszego używania go by błogosławić swoje dzieci. Błogosławiąc dzieci zapewniamy im Bożą pomoc i opiekę gdy dziecko jest w szkole, na wycieczce lub gdy odrabia lekcje. Modlitewnik kosztuje 2 zł.
 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
18 X – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;


20 X – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;


21 X – św. Mateusz, Apostoł, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;


23 X – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
 
25 września odbędzie się


SPOTKANIE


uczestników i wolontariuszy ŚDM,


którzy byli w Krakowie.
Do naszej parafii przyjedzie młodzież z Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego "Studnia" z Płocka wraz z ks. dyrektorem Rafałem Grzelczykiem, oraz młodzież z dekanatu.


W programie:


14.30 - zawiązanie wspólnoty.

 
15.00 - akcja ewangelizacyjna:  
"Miłosierdzia kroki na bloki",w czasie której młodzież przemaszeruje na bloki odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego i mieszkańcom osiedla wręczy pamiątki ze Światowych Dni Młodzieży.


16.00 - EUCHARYSTIA, po Mszy św. Ogniska płomienie na zakończenie
(ognisko przy plebanii)
W spotkaniu obowiązkowo biorą udział kandydaci do bierzmowania. Zapraszamy także młodzież, która w zeszłym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania i całą młodzież z parafii.
 
SPRAWY GOSPODARCZE:


Ofiary na urządzenie do mycia posadzki w kościele


W ostatnią niedziele zebraliśmy  1 446,45 zł.


Brakująca kwota to  1 186,20 zł.


saldo 260,25 zł.


 Przeznaczone na cele parafialne.Dziękuję wszystkim za złożone ofiary ostatnio bardziej hojne niż zwykle. To ważne, by w świątyni było czysto, jest to także wyraz czci dla obecnego w kościele Najświętszego sakramentu. 


Kolejna rzecz przybyła naszej parafii i nawet gdy ja nie będę już proboszczem, to będzie służyła parafii.Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium w Płocku.


Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na podatki i świadczenie parafialne do kurii.
W niedzielę 25 września będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech w Accumoli.
Remont wieży.


Już roku 2004 na spotkaniu Rady Gospodarczej parafii Glinojeck postawiony był problem remontu wieży.


Protokół z dnia 14.06.2004 r. punkt 3 zaplanowano „tynkowanie wieży i ściany za ołtarzem w celu zabezpieczenia łuszczącej się cegły”.


W roku 2005, protokół z 08.06.2005 r. „W sprawie stanu elewacji kościoła i wieży oraz ewentualnego sposobu naprawy wnioski przedstawi pan…...”.


Protokół z 05.03.2012 r. Lasowanie się cegły na ścianach wieży dzwonnicy powodującej odpadanie na ziemię co grozi  przechodniom. W tej sprawie należy zaciągnąć rady fachowca, który stwierdzi stan cegieł i wskaże ewentualne sposoby zabezpieczenie. Należy wymienić drewniane kratki na wieży. Na chwilę obecną należy zamontować siatki ochronne. Które zabezpieczą spadające odłamki cegły.


Protokół z dnia 19.03.2012 r. „w sprawie kruszenia się cegły [...] należy sprowadzić fachowca, który określi sposób postępowania i sporządzi stosowny projekt”.


Obejmując parafie w lipcu 2014 r. nie znalazłem żadnego dokumentu, który pozwoliłby rozpocząć prace związane z remontem wieży.


W 2015 r. odtworzyłem dokumentację budowy kościoła, która zaginęła, w formie papierowej i cyfrowej możliwością powielenia gdyby się zagubiła. Założyłem książki obiektu budowlanego kościoła i plebanii, odnalazłem akt oddania do użytki kościoła. Zleciłem także architektowi (nazwisko pomijam) przygotowanie projektu przebudowy wieży. Wspomniany architekt przygotował projekt graficzny, który jest wywieszony na tablicy i zobowiązał się do zrobienia projektu technicznego oraz znalezienia firmy, która zrealizuje ten projekt do końca 2015 r. tak by w 2016 r. rozpocząć prace przy kościele. Na początku 2016 r. na spotkaniu z Radą Gospodarczą zobowiązał się, że na pewno już się tym zajmie. Niestety wspominany architekt nie wywiązał się ze zobowiązań i nadal nie mamy projektu. We wszystkich spotkaniach z tym architektem uczestniczyli członkowie Rady Gospodarczej. Obecnie sprawą zajmuje się doc. dr. inż. Marek Kapela z Płocka. Zrobił on ekspertyzę na przemarzalność cegły. Ma też przygotować sposób przeprowadzenia remontu. Na takim etapie są obecnie przygotowania do remontu.


Gdyby osoby obecnie tak „zatroskane” o sprawy kościoła przygotowały od 2004 r choć część dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia prac remont już by trwał lub byłby zakończony.


Na koniec chciałem zaznaczyć, że pieniądze zbierane na remont kościoła są na koncie parafialnym i czekają na rozpoczęcie prac.
Cmentarz:


Dziękuję wszystkim, którzy dbają o porządek przy cmentarzu i wrzucają śmieci do pojemników. Wiem, że są także osoby, które zwracają uwagę innym by zachowali porządek i zgłaszaj do mnie, kto robi na cmentarzu nieporządek.
 


Dodano: 2016-09-18 14:23:27XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA


11 WRZEŚNIA 2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej kapłani służą posługą w konfesjonale.
Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi.
Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie. 
We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Odpowiadając na wezwanie Maryi w Fatimie zapraszamy do wspólnej modlitwy o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec i procesja ze świecami. Zapraszam strażaków do niesienia figury Matki Bożej. Tym nabożeństwem rozpoczynamy nowennę (dziewięć miesięcy) przed 100 rocznicą objawień w Fatimie, którą będziemy obchodzić w maju 2017 roku.
W 2017 roku będziemy obchodzić 300 rocznicę historycznego wydarzenia z 1717 r., gdy odbyła się pierwsza poza Rzymem koronacja obrazu Pani Jasnogórskiej.


Przez Maryję rozpoczęło się zbawienie świata i przez Maryję musi się ono dopełnić.


Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
W czwartek od godz. 16.30 przed Najśw. Sakramentem i przy relikwiach św. Jana Pawła II patrona rodzin będziemy modlili się w intencji rodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Modlitwa za rodziny będzie w każdy trzeci czwartek miesiąca. Będzie to przygotowanie do rekolekcji adwentowych i wprowadzenia relikwii rodziców św. Teresy.
Triduum do św. Stanisława Kostki.


Sobota wyjazd dzieci i młodzieży do Rostkowa


Niedziela o godz. 9.30 msza św. dla dzieci o godz. 16.00 Msza św. dla młodzieży.


Poniedziałek Msza św. i nabożeństwo o godz. 18.00. Po nabożeństwie ognisko dla dzieci i młodzieży.
Spotkania:


Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.


Spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 10 września o godz. 11.00.


Spotkanie dla lektorów i kandydatów na lektorów w sobotę o godz. 12.00.
Wyjazdy:


34. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbędzie się w sobotę 17 września br. pod hasłem „M jak Miłosierdzie”. Wyjazd o godz. 9.00.
Proszę o zgłaszanie się dzieci i młodzieży na wyjazd do Rostkowa do księży lub katechetów.
Dziś można nabyć modlitewnik „Błogosławimy dzieci”. Są w nim błogosławieństwa dzieci na różne okazje: przy odrabianiu lekcji, przed wyjazdem, w czasie choroby, w rocznicę urodzin i inne. Modlitewnik kosztuje 2 zł.
Sprawy gospodarcze:


Dziękuję za ofiary na urządzenie do mycia posadzki w kościele.

 
Pieniądze już zebrane 5 651,80 zł.

 
W ostatnią niedzielę zebraliśmy 1 174,10 zł.


Ofiary z odpustu 366,90 zł.


Ofiary ze święta 8 września 221 zł.


Elżbieta i Zbigniew Boryszewscy ul Leśna 50.00 zł.


Ofiara bezimienna 50,00 zł.


Ofiara bezimienna 50,00 zł.


Razem 1 912,00 zł.


Pozostało jeszcze do zebrania 1 186,20 zł.
Mam nadzieje, że dzisiejsze ofiary na tacę wystarczą by zakończyć zbiórkę na urządzenie do mycia posadzki. Myślę, że o wiele lepiej jest kupić maszynę do mycia kościoła niż jednorazowo zamówić firmę do sprzątania.


Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium w Płocku.
Na ostatnim spotkaniu Rady Gospodarczej usłyszałem totalną krytykę wszystkiego, co do tej pory robiłem. Kolejny raz usłyszałem, że niepotrzebnie zrobiłem chodnik na cmentarzu, niepotrzebne było nagłośnienie w kościele, niepotrzebne tymczasowe zabezpieczenie wieży przed spadającymi odłamkami, nie potrzebny jest też wikariat. Krytyce poddano także moje kazania. Parafia funkcjonowała bardzo dobrze, a kłopoty pojawiły się gdy zostałem proboszczem. Chciałbym zaznaczy, że trudnej sytuacji gospodarczej parafii nie spowodowałem ale taką zastałem. Już w pierwszych miesiącach mojego pobytu pojawiła się inspekcja nadzoru budowlane-go w kościele, inspekcja nadzoru budowlanego w plebanii, inspekcja sanitarna na cmentarzu stwierdzając wiele braków. Najpóźniej, bo po dwóch latach zjawiła się inspekcja z Kurii i stwierdziła, że wikariat obecnie nie nadaje się do mieszkania choć nie nadawał się od początku. Niektórym problemom udało się już zaradzić. Sytuację remontu wieży przedstawię za tydzień. Proszę o odrobinę obiektywizmu przy ocenie mojej pracy.


Rada Gospodarcza i Sołtysi domagali się, abym obiecał, że, będę wykonywał ustalenia Rady. Zobowiązuję się, wykonywać pod warunkiem, że będą to ustalenia konkretne.
Ogłoszenie podane przez uczestników ostatniego spotkania:
„Dnia 07.09.2016 odbyło się spotkanie Rady Gospodarczej i Sołtysów”. Obecna Rada złożyła rezygnację. Zapraszamy do współpracy nowych członków Rady Gospodarczej i Sołtysów. Spotkanie w środę o godz. 18.30.

Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia. 
W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą, które odprawimy o godz. 18.00.

W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte o zwykłej porze, do udziału w których serdecznie zachęcamy.
W dniu 16 września (piątek) godz. 8,00- 12,00 w Poradnia Gajda -Med. W Glinojecku ul. Targowa 6, odbędą się badania USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych, tętnic i żył kończyn dolnych i górnych, USG tarczyce, USG prostaty. Badania płatne 60 zł.


Zapisy osobiście lub pod numerem przy-chodni tel. 23 674-00-05.

Dodano: 2016-09-11 11:29:16
Dodano: 2016-09-04 08:57:01

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA


4 WRZEŚNIA 2016


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom - wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.
Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci - żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych - do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.
W środę przed wieczorną Mszą Świętą zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast w czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00, 17.30 i 18.00 na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę w szkole będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
SPOTKANIA:


Spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 10 września o godz. 11.00.


Spotkanie dla lektorów i kandydatów na lektorów w sobotę o godz. 12.00.
WYJAZDY:


Tegoroczna 34. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbędzie się w sobotę 17 września br. pod hasłem „M jak Miłosierdzie”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce.


Proszę o zgłaszanie się dzieci i młodzieży na wyjazd do Rostkowa do księży lub katechetów.
23 września (piątek) planowany jest wyjazd na Msze św. o uwolnienie i uzdrowienie do Ostrołęki. Mszę św. prowadzi O. Pacyfik Iwaszko OFM. Wyjazd o godz. 15.30. Koszt 25 zł. Proszę o zgłaszanie się chętnych.
Czym są Msze o uzdrowienie?


Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, to spotkania modlitewno-ewangelizacyjne. Rozpoczynają się Mszą św. w intencji uzdrowienia - zazwyczaj z nieco dłuższym kazaniem, po której następuje uwielbienie animowane przez diakonię muzyczną w trakcie którego prowadzone są modlitwy wstawiennicze. Słowo głoszone jest z mocą, wzywa do nawrócenia.


Chodzi o uzdrowienie zarówno fizyczne - z chorób, skutków tych chorób, ale przede wszystkim o uzdrowienie wewnętrzne - dotykające spraw duchowych, ran, które zadaliśmy sobie sami przez własny grzech lub zadanych nam przez innych ludzi. Pan Jezus chce przychodzić i uzdrawiać całego człowieka!
 
SPRAWY GOSPODARCZE:


Dziękuję za ofiary na urządzenie do mycia posadzki w kościele.


Pieniądze już zebrane 4 487.00 zł.


W ostatnią niedzielę zebraliśmy 1 164,80 zł.


Razem 5 651,80 zł.


Pozostało jeszcze do zebrania 3 098,20 zł.


Ofiary na tacę z kolejnych niedziel będą przeznaczane na pokrycie kosztów zakupu urządzenia do mycia podłogi.
Przedstawiciele parafialnej Rady Gospodarczej oglądali mieszkania dla wikariusza i przyznali, że nie nadają się do zamieszkania. Ks. Prefekt mieszka obecnie na plebanii. Ma do dyspozycji półtora pokoju: Jeden pokój i coś w rodzaju większego zachowanka. Ja mam do dyspozycji dwa pokoje nie licząc pomieszczeń ogólnego użytku jak pokój stołowy, gdzie przyjmuje się księży podczas uroczystości parafialnych, a także odbywają się spotkania parafialne, kancelarii, czy kuchni. Plebania też jest w złym stanie. Pytałem przedstawicieli Rady Gospodarczej czy chcieliby mieszkać w takich warunkach jak ja czy jak ks. prefekt. Odpowiedź brzmiała - nie.
Ponieważ Rada Gospodarcza nie podjęła żadnej decyzji, ustaliliśmy kolejne spotkanie, na które zapraszamy także wszystkich sołtysów. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 18.30 na plebanii.

W poniedziałek przypada odpust Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Chciałbym aby ten dzień był uwielbieniem Chrystusa Odkupiciela przez całodzienną adorację. Dawniej w tym dniu było nabożeństwo czterdziesto-godzinne. W ciągu dnia będą odprawione 4 Msze św. Msza św. jest największym uwielbieniem Boga. Miedzy Mszami będą adoracje wspólne i czas na adorację prywatną w ciszy. Każdy może sobie wybrać czy woli sam na sam rozmawiać z Jezusem, czy włączyć się we wspólna adorację.
PROGRAM ADORACJI:


 9.00 Msza św. o dary Ducha Świętego dla parafian. 


 10.00 Adoracja wspólna – Wynagrodzenie Jezusowi Odkupicielowi.


 11.00 Adoracja w ciszy.


 12.00 Msza św. w intencji chorych.


 13.00 Adoracja w intencji chorych i w podeszłym wieku.


 14.00 Adoracja w ciszy.


 15.00 Msza św. dla dzieci.
Adoracja dla dzieci.


 16.00 Adoracja w ciszy.


 17.00 Msza św. 
 Wieczór wielbienia
Katechizm przypomina nam, że „uwielbienie jest tą formą modlitwy, w której człowiek najbardziej bezpośrednio uznaje, iż Bóg jest Bogiem. Wysławia Go dla Niego samego, oddaje Mu chwałę nie ze względu na to, co On czyni, ale dlatego że ON JEST” (KKK 2639). Innymi słowy, uwielbienie jest najbardziej bezinteresowną formą modlitwy.
Zapraszamy na tę modlitwę wszystkich parafian a szczególnie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. 
Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.Lud mówi: Królowo Polski - przyrzekamy!


Takie śluby zostały złożone na Jasnej Górze przez naród polski 26 sierpnia 1956.


Jednak za tym, by niedziela mogła być w Polsce Dniem Pańskim, a nie dniem roboczym dla milionów pracowników, najczęściej kobiet, w makietach podpisało się w naszej parafii tylko 63 osoby.


Dotrzymanie ślubów Matce Bożej, Królowej Polski jest warunkiem opieki nad naszą Ojczyzną.


 
Ks. Piotr M. Gajda


POSTAWY KATOLIKÓW


WOBEC OBECNOŚCI BOGAPrzypomnienie aktualnie obowiązujących w Kościele przepisów dotyczących postaw wobec Obecności Boga i przestroga przed zeświecczeniem.


I. Punktem wyjścia dla postaw chrześcijan wobec Bożej Obecności jest postawa Chrystusa wobec człowieka. Syn Boży-Jezus Chrystus, jest dla nas wzorem uniżenia-adoracji wobec majestatu Boga. O tyle bowiem uniżył się pozostając wszakże równym Ojcu, o ile zechciał upodobnić się do ludzi”


1. Święty Paweł pisze, że Chrystus Jezus „istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.


2. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem.


3 - ku chwale Boga Ojca” (Flp 2,6-11).Ojciec święty Benedykt XVI w swojej encyklice „Deus caritas est” zwraca uwagę na to, że podstawą „mistyki” Ofiary Jezusa Chrystusa „jest uniżenie się Boga ku nam”


4 „Chrystus zajął ostatnie miejsce na świecie - krzyż - i właśnie z tą radykalną pokorą odkupił nas i nieustannie nam pomaga”


 5. Jest to bez wątpienia szczytowa forma miłości Boga względem człowieka. Ale skoro tak jest, to każdego z ludzi „obowiązuje” zasada wzajemności. Papież pisze: „«Przykazanie» miłości staje się możliwe tylko dlatego, że nie jest jedynie wymogiem: miłość może być «przykazana», ponieważ wcześniej jest dana”


6. Bóg pierwszy nas umiłował (1 J 4,10) „i ta miłość Boga objawiła się pośród nas, stała się widzialna, ponieważ On «zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu» (1 J 4,9). Cdn.
 Dodano: 2016-09-03 19:11:55
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 6 z 17