Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu

Ciebie Boga Wysławiamy

o godz. 16.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.

W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Wymiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 16.00.

W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.

Zgodnie z tradycją, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia po każdej Mszy św. będzie święcone kadzidło i kreda.

Palenie kadzidła jest wyrazem uwielbienia i hołdów składanych Bogu. "Wy, pobożni synowie (…) wydajecie przyjemną woń jak kadzidło" (Syr 39, 13n). Dym kadzidła i modlitwa są sobie równe i stosuje się je zamiennie; jedno i drugie to ofiary składane Bogu (Ps 141, 2). C M B 2018 co oznacza Christus mentionem benedicat – czyli (Niech) Chrystus Mieszkanie (dom) Błogosławi.

W sobotę 6 stycznia zapraszamy ministrantów i harcerzy na spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 16.00. Może ktoś z rodziców lub osób życzliwych upiecze i przyniesie ciasto na to spotkanie dla dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.30 będą jasełka w wykonaniu członków Kół Żywego Różańca.

W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnika.

Kolęda w tym tygodniu:

Wtorek

ul. Wiejska 2 księży od godz. 15.30

Środa

Wkra Kolonia od godz.  8.30

ul. Ogrodowa od godz. 15.30

ul. Słoneczna od godz. 15.30

Czwartek

Zielona Ścieżka od godz. 15.30

Piątek

Żeleźnia od godz.  8.30

ul. Parkowa od godz. 15.30

Ofiary z kolędy w tym roku w całości będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. W zależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.

Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.

Halina i Zdzisław Zielonkowscy     Ogrodowa 3       200,00 zł

Małgorzata i Wojciech Klimkiewicz  1                100,00 zł

Anna  Mirosław Wawrzonkiwscy    Żeleźnia           100,00 zł

Ofiary z 24 grudnia                              2 620,00 zł

Ofiary Bożego Narodzenia                         4 780,00 zł

Razem                                         7 800,00 zł

Pieniądze zebrane         34 520,00 zł

Brakująca kwota          30 472,00 zł

Ofiary z dzisiejszej niedzieli także będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu wieży.

 


 

Dodano: 2017-12-30 21:56:15

Na dni wielkiej Nadziei,
całej Rodzinie Parafialnej,
oraz  osobom odwiedzającym naszą stronę
radosnych, pełnych miłości,
spędzonych w cieple domowego ogniska,
rozświetlonych światłem betlejemskiej gwiazdy,
 rozmodlonych i rozśpiewanych kolędą,
Świąt Bożego Narodzenia.


Niech Dzieciątko Jezus obdarza każdego z nas
łaskami pokoju i błogosławieństwem zdrowia,
wzrastania w miłości do Boga i ludzi .
Niech betlejemska gwiazda
zwiastująca Narodziny Zbawiciela
rozświetla swoim blaskiem nie tylko czas Świąt,
ale także wszystkie dni Nowego 2018 roku.


Życzą Administratorzy


Dodano: 2017-12-24 14:28:31

IV NIEDZIELA ADWENTU


24 GRUDNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.


W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 11.30 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.


Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00.
Pół godziny przed pasterką chór parafialny będzie śpiewał kolędy.


Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.
„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły...” - śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.
We wtorek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, modlimy się w intencjach Seminarium Duchownego w Płocku. Będziemy wspierać funkcjonowanie tej uczelni naszymi ofiarami zbieranymi w tym dniu na tacę.
W najbliższą niedzielę, niedzielę Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń ślubnych i przyjęcia wraz z dziećmi indywidualnego błogosławieństwa na zakończenie każdej Mszy Świętej.
Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16.00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
Jeszcze można nabyć świece na stół wigilijny i wspomóc działalność charytatywną Caritas. Kalendarze Rolnika można nabyć w zakrystii. Cena 25 zł.
Już dzisiaj informujemy, że wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii dnia 28 grudnia.


Czwartek - Zalesie Duże


Piątek - Juliszewo, Krusz i Huta


Sobota - Szyjki Stare i Nowe


Kolędę rozpoczynamy od godz. 8.30.
Ofiary z kolędy w tym roku w całości będą przeznaczone na remont elewacji kościoła. W zależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.
Podziękowania:


Dziękuję Andrzejowi Bartczakowi i Zbigniewowi Drogoszowi za choinki do dekoracji kościoła na święta.


Dziękuję ks. Prefektowi, panu Kościelnemu i paniom Grażynie Czarneckiej, Halinie Kolczyńskiej, Teresie Orłowskiej i Zofii Zalewskiej za pomoc przy dekorowaniu żłóbka.


Dziękuję harcerzom za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.Dziękuję państwu Nowakowskim ze sklepu Groszek i państwu Rudnickim oraz pani Irenie Szymańskiej za słodycze dla dzieci do paczek świątecznych.


Serdeczne Bóg Zapłać.


 
W tym tygodniu patronują nam:


26 XII - św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.


27 XII - św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.


28 XII - święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
W czwartek 28 grudnia o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji matek w stanie błogosławionym i pragnących potomstwa.


Po Mszy modlitwa do św. Zellii i Ludwika Martin i błogosławieństwo przyszłych matek.

Dodano: 2017-12-24 14:02:09

III NIEDZIELA ADWENTU


17 GRUDNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIETrzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.


Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary. Na stoliku przy gazetach są wyłożone modlitewniki dla rodzin - „Modlitwy rodzinne”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w gronie najbliższych. To kieszonkowe wydanie zawiera modlitwy dla całej rodziny do codziennej praktyki i na róż-ne okazje. Cena 2 zł.
W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej: poniedziałek środa i piątek godz. 17.00, wtorek czwartek i sobota godz. 7.15.


Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.


Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w dni powszednie przed Mszą św. wieczorową od godz. 16.30 w poniedziałek środę, piątek, sobotę i rano od godz. 7.00 we wtorek czwartek i sobotę. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.
Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
Na Mszę Świętą Pasterkę w noc Bożego Narodzenia

zapraszamy o godz. 24.00.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlić się wspólnie o chrześcijańskie życie rodzin.Świece na stół wigilijny Caritas można nabyć po Mszach św.Kalendarze Rolnika można nabyć w zakrystii. Cena 25 zł.
Podziękowania:


Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 1 957.00 zł.


Na pomoc Kościołowi na Wschodzie - 437.00 zł.


Ofiary na remont wierzy z rekolekcji w Grudusku 5 115.00 zł.


Na paczki dla dzieci 100.00 zł.


Serdeczne Bóg Zapłać.


Dziękuję Panu Andrzejowi Gutowskiemu za szybkie naprawienie awarii w plebanii. Stare żeliwne rury kanalizacyjne trzeba było wymienić na nowe plastikowe, by można było w rekolekcje korzystać z łazienki.


Jest nowy numer kwartalnika „Miłujcie się” cena 4.00 zł. Ministranci będą rozdawać czasopismo „Dobre Nowiny” - W oczekiwaniu na Dzieciątko o tematyce bożonarodzeniowej.
W niedzielę 24 grudnia dzieci otrzymają paczki świąteczne. Są już kupione dla dzieci książki ale prosimy życzliwych ofiarodawców o słodycze, owoce lub ofiary pieniężne by paczki były bogatsze.Dodano: 2017-12-19 21:48:57

REKOLEKCJE ADWENTOWEPiątek - 15 grudnia


9.00 - Spowiedź dla kl. IV-VI


9.30 - Święta dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej


11.00 - Msza Święta dla klas VII, młodzieży gimnazjalnej i Liceum Ogólnokształcącego


15.30 - Spowiedź


16.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich


17.30 - Spowiedź


18.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich
Sobota - 16 grudnia


9.00 - Spowiedź


9.30 - Msza Święta szczególnie dla starszych i chorych. Namaszczenie


11.00 - Msza Święta dla dzieci Szkoły Pod-stawowej i młodzieży gimnazjalnej. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.


13.00 - Wyjazdy do chorych


15.30 - Spowiedź


16.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich


17.30 - Spowiedź


18.00 - Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej


19.00 - "Wieczór Uwielbienia" zespół "Moja Rodzina"
III Niedziela Adwentu - 17 grudnia


8.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich


9.30 - Msza Święta z nauką dla dzieci


11.30 - Msza Święta z nauką dla wszystkich


16.00 - Msza Święta z nauką dla młodzieży. Zakończenie RekolekcjiW niedzielę taca przeznaczona jest dla rekolekcjonisty
.

Dodano: 2017-12-09 18:14:50
« Poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 1 z 14