II NIEDZIELA ADWENTU


10 GRUDNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEW drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratnia w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00 a we wtorek czwartek i sobotę o godz. 7.15. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.
W II niedzielę Adwentu czyli 10 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce już po raz osiemnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.


Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Światło świec zachęca Polaków, by zaprosili do swojego domu najbardziej bezbronnych i najmniejszych ludzi.


Świece można nabyć po Mszach św.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Będziemy modlić się wspólnie o dobre przeżycie rekolekcji adwentowych.
W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będzie je prowadził ks. Zbigniew Stanios z Kałkowa. Program rekolekcji jest w gazetce i a stronie internetowej. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji. Znajdźmy czas na dobre przeżycie rekolekcji, spowiedź by dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Za udział w rekolekcjach (wysłuchanie przynajmniej trzech nauk rekolekcyjnych) można uzyskać odpust zupełny.
W sobotę będziemy odwiedzali chorych w domach i udzielali sakramentów. Proszę o zgłaszanie osób chorych i starszych, które chcą przyjąć komunię św. w domu.
W niedzielę 24 grudnia będą przygotowane paczki dla dzieci. Są już kupione dla dzieci książki ale prosimy życzliwych ofiarodawców o słodycze, owoce lub ofiary pieniężne by paczki były bogatsze.
Msza Św. w intencji mieszkańców Garwarza Starego na zakończenie peregrynacji Obrazu Matki Bożej będzie w następną niedzielę o godz. 11.30. Zebrane ofiary będą przekazana na remont wieży. Serdeczne Bóg zapłać.
Dnia 3 grudnia były zbierane pieniądze przy kościele na leczenie chorej na nowotwór złośliwy Natalii Kopowicz. Udało się zebrać 601,30 groszy.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Glinojecku.
Kalendarze Rolnika można nabyć w zakrystii.


 
"Różaniec do Granic" w USA


12 grudnia, w święto Matki Bożej z Guadalupe odbędzie się inspirowane "Różańcem do Granic" wydarzenie modlitewne na terenie Stanów Zjednoczonych, które ma nosić nazwę "Różaniec na Wybrzeżach i Granicach".


Amerykański "Różaniec na Wybrzeżach i Granicach" będzie modlić się w intencji uratowania USA przed islamskim dżihadem, o powstrzymanie odrzucenia wiary chrześcijańskiej oraz o powstrzymanie aborcji.


 
W tym tygodniu patronują nam:


13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.


14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

Dodano: 2017-12-09 18:10:44

I NIEDZIELA ADWENTU


3 GRUDNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk. Przez cały rok będziemy przed Mszą św. odmawiać hymn do Ducha Świętego „O tajemniczy Płomieniu” by wy wyprosić dary Ducha Świętego dla parafii.
Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.15.
Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencjach o godz. 17.00.
W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 11.30 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
8 grudnia Godzina Łaski dla świata!


Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.


Jak odbyć tę godzinę?


Jeśli to możliwe, módl się w kościele, np. w miejscach wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12.00 do 13.00.


Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.


Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.


Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!


Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!


W naszym kościele o godz. 11.30 będzie Msza św. a od godz. 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.


PEREGRYNACJA W tym tygodniu zakończy się peregrynacja Obrazu Matki Bożej w Starym Garwarzu. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.30. Obraz będzie przekazany do wioski Szyjki.


 
W minioną niedzielę w Irlandii odbyła się akcja „Różaniec na wybrzeżu” („Rosary on the cost”). W sumie modlono się w 280 miejscach, również w Irlandii Północnej.


Jak podało Radio Watykańskie, przykładem polskiego „Różańca do granic” - który zgromadził ponad milion wiernych - irlandzcy katolicy modlili się w intencji życia nienarodzonych oraz odnowy duchowej oraz moralnej swojego narodu.
W tym tygodniu patronują nam:


7 XII - św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.
Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 15 do 17 grudnia. Znajdź my w tym czasie czas na przygotowanie do świąt Bożego Nierodzenia.
W tym tygodniu będę prowadził rekolekcje w parafii Grudusk. Proszę o modlitwę w intencji tych rekolekcji.
Są przygotowane kalendarze z okazji 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. Kalendarze będą sprzedawali ministranci cena 2.50 zł.

Dodano: 2017-12-02 15:16:53

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


26 LISTOPADA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszam.
W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie możliwość w czwartek podczas adoracji i w piątek od godz. 16.30. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 oraz modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszą sobotę miesiąca nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 16.00.
Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 16.00.
Już za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 będzie


Wieczór Uwielbienia


Chrystusa Króla Wszechświata.
Spotkania:


Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek po Mszy św. o godz. 17.30. Spowiedź dla młodzieży od godz. 16.30 Wszyscy kandydaci uczestniczą we Mszy św. o godz. 17.30.


Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 11.00
30 listopada w czwartek o godz. 19.00 w Pułtusku będzie


MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE
Prowadzona przez ks. dr Jose Maniparambila z Indii. Jest on doktorem nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Autor licznych książek. Kapłan obdarzony licznymi charyzmatami.


Dodano: 2017-11-25 22:28:56

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA


19 LISTOPADA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEDziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia - Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i - jak to mówimy w każdym Credo mszalnym - Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha - Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.
We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość


Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
Podczas tej uroczystości ponowimy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi.
Chcemy zawierzyć Chrystusowi wszystkie rodziny naszej parafii. Uczynią to ojcowie rodzin, których szczególnie zapraszamy na eucharystię. To oni odpowiedzialni są nie tylko za materialne dobro rodziny ale także za jej duchowy stan. Rozwój Królestwa Bożego Chrystus powierzył - Apostołom. Akt zawierzenia będzie na każdej Mszy św. ale najbardziej uroczysta liturgia będzie o godz. 9.30 i 11.30.
Dzieci w przyszłą niedzielę przyniosą na Mszę św. proporce na których wypiszą cała swoja rodzinę, by oddać ją pod opiekę Chrystusowi Królowi.
Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 będzieWieczór Uwielbienia


Chrystusa Króla Wszechświata.
Modlitwę będzie prowadziła grupa modlitewna z Nasielska.W piątek 24 listopada o godz. 17.00 będzie wyświetlany film NAJWIĘKSZY Z CUDÓW w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Film pomoże nam lepiej zrozumieć eucharystię i ją przeżywać. Dzieci z klas III z rodzicami zobowiązane są do obejrzenia tego filmu ponieważ jest nawiązuje on do programy nauczania w klasie III.
Do owocnego przeżywania liturgii niezbędne jest należyte skupienie oraz wysoka świadomość liturgiczna Można nawet powiedzieć, że owocne uczestnictwo we Mszy św. nie jest możliwe, jeśli nie będzie wcześniej świadomego i czynnego udziału w liturgii.
Spotkania:


Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla mężczyzn. Serdecznie zapraszamy.30 listopada w czwartek o godz. 19.00 w parafii p.w. Bożego Miłosierdzia w Pułtusku  będzie MSZA ŚWIĘTA Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE prowadzona przez ks. dr Jose Maniparambila z Indii. Jest on doktorem nauk biblijnych na Papieskim Instytucie św. Piotra w Bangalore. Autor licznych książek. Kapłan obdarzony licznymi charyzmatami.


Wyjazd o godz. 17.00 koszt 20 zł. Proszę o zgłaszanie się chętnych. 
W tym tygodniu patronują nam:


20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835- 1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;


22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno- muzycznych.

 


Dodano: 2017-11-20 21:04:05
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 2 z 14