XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA


10 WRZEŚNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEJutro, w poniedziałek, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale pokój może wprowadzać tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.30.
W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.30.
W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Od godz. 17.00 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem św. Ojca Pio i w obecności Jego relikwii w intencji chorych, ludzi w podeszłym wieku i potrzebujących uzdrowienia na duszy i ciele. Po adoracji możliwość ucałowania relikwii świętego.
Święto św. Stanisława Kostki


W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 9.30 a młodzież na mszę św. o godz. 16.00 z okazji święta św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. W poniedziałek 18 w sam dzień patrona dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.
Spotkania:


W sobotę zbiórka ministrantów o godzinie 11.00, a lektorów o godzinie 12.00.


W przyszłą niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 16.00 i w poniedziałek 18 września po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
7 października wypada druga rocznica nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w kopi Obrazu Jasnogórskiego. Bardzo zachęcam aby na tę rocznicę powstało kolejne Koło Żywego Różańca. Odmówienie jednej tajemnicy różańca to tylko kilka minut a otrzymujemy łaski wyproszone przez całą grupę. Proszę o zgłaszanie się chętnych do księży lub do członków kół Żywego różańca. 
W tym tygodniu patronują nam:


13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349- 407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moral-ności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich;


16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.


Dodano: 2017-09-10 13:36:32

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


3 WRZEŚNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEW pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).
Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 17.30 i 18.00, w niedziele i święta o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00 W dni powszednie zapraszam również na nabożeństwa: w środy - na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok nauki. Msza św. przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców dzieci i młodzież do modlitwy o błogosławieństwo Boże na trud nauki i wychowania.
Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 9.30 i 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W tym dniu będziemy święcić ziarno siewne oraz dokonamy


Aktu poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi.


Po Mszy św. o godz. 18.00 8 września Obraz Matki Bożej Częstochowskiej będzie przekazany wiosce Wkra. Proszę o delegację z tej wioski.
We wtorek 5 września przypada odpust Chrystusa Odkupiciela Człowieka.

 
W tym dniu oddamy cześć Jezusowi Odkupicielowi przez całodzienną adorację. Dawniej w tym dniu było nabożeństwo czterdziestogodzinne. W ciągu dnia będą odprawione 4 Msze św. Msza św. jest największym uwielbieniem Boga. Miedzy Mszami będą adoracje wspólne i czas na adorację prywatną w ciszy. Każdy może sobie wybrać czy woli sam na sam rozmawiać z Jezusem, czy włączyć się we wspólna adorację.
Program adoracji:


9.00 - Msza św. o dary Ducha Świętego dla parafian.


10.00 - Adoracja wspólna - Wynagrodzenie Jezusowi Odkupicielowi.


11.00 - Adoracja w ciszy.


12.00 - Msza św. w intencji chorych.


13.00 - Adoracja w intencji chorych i w podeszłym wieku. Na msze św. można przynieść leki, które będą pobłogosławione.


14.00 - Adoracja w ciszy.


15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego.


15.30 - Adoracja dla dzieci


16.00 - Msza św. dla dzieci. Błogosławieństwo małych dzieci.


16.30 - Adoracja w ciszy.


18.00 - Msza św. Procesja eucharystyczna.
W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. od godz. 17.00 będziemy modlić się wspólnie za wstawiennictwem Jana Pawła II i w obecności Jego relikwii o powołania kapłańskie.
9 września, po Mszy Świętej o godzinie 17.30, rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do św. Stanisława Kostki. Będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży oraz w intencji Ojczyzny, ponieważ św. Stanisław Kostka jest jednym z pięciu patronów Polski.
 
Spotkania:


Przygotowanie do chrztu w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.


W sobotę zbiórka ministrantów o godzinie 11.00, a lektorów o godzinie 12.00.


Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, oraz błogosławieństwo dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
W przyszłą niedzielę, 10 września o godz. 17.00 w parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, zostanie odprawiona Msza św. za nauczycieli i
wychowawców - uczestników tegorocznej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Po Mszy św. - krótkie spotkanie, w ramach comiesięcznych spotkań duszpasterstwa nauczycieli w naszym mieście.


Serdecznie zapraszamy również inne osoby, które w swej pracy wychowawczej szukają oparcia w wartościach duchowych i Ewangelii.Ks. Włodzimierz Piętka diecezjalny duszpasterz nauczycieli


Dodano: 2017-09-03 09:14:06

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA


27 SIERPNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Jezus pyta dzisiaj: „Za kogo Mnie uważacie?”. Zapewne każdy z nas mógłby udzielić wielu odpowiedzi: przecież Jezus to Bóg, Mesjasz, Baranek Boży, Zbawiciel świata… Tak, to prawda, ale kim dla nas jest Jezus osobiście? Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu i czy w ogóle uważamy Go za rzeczywistą osobę, w dodatku mającą wpływ na nasze życie?

Dziś, 27 sierpnia zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą o godzinie 18.00 za narzeczonych i małżonków. Po Mszy Świętej Wieczór Chwały przygotowany przez zespół Moja Rodzina.W piątek 1 września przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy walczyli i oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.
1 września – I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00
2 września – spotkanie Kół Żywego Różańca  i różaniec wynagradzający o godz. 16.30
W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy:


- w poniedziałek św. Augustyna biskupa, doktora  Kościoła;
- we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
- w czwartek św. Jana Bosko
- w piątek błogosławioną Bronisławę dziewicę;
- w sobotę – pierwszą miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP.


Dodano: 2017-08-27 12:35:24

XX NIEDZIELA ZWYKŁA


20 SIERPNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową.
W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
Podziękowania


W pieszej pielgrzymce do Smardzewa 15 sierpnia wzięło udział ponad 80 osób, spod kościoła wyruszyło 68 pątników, natomiast pozostałe kilkanaście osób dołączyło na trasę w trakcie pielgrzymki. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie kilka miesięcy, zaś najstarszy ponad 60 lat. Grono pielgrzymów powiększa się z każdym rokiem. Bardzo się z tego cieszymy, że jest nas coraz więcej, że wędrują całe rodziny z dziećmi, a nawet rowerzyści. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a w szczególności tym, którzy włączyli się w organizację oraz prowadzenie pielgrzymki.
W tym tygodniu patronuje nam:


21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

Dodano: 2017-08-19 15:05:10

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA


13 SIERPNIA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEPrzychodzimy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Stańmy więc w chwili ciszy, by uświadomić sobie, że jesteśmy grzeszni, by usłyszeć Boży głos.15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem: „Królowo Polski – przyrzekamy!”. Wyjście o godzinie 6.00 sprzed Kościoła.15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej porządek Mszy Świętych będzie niedzielny, czyli o 8.00, 9.30 i 16.00. Tego dnia będziemy święcić zioła i kwiaty.
15 sierpnia zapraszamy na ostatni Apel Jasnogórski o godzinie 21.00
W liturgii Kościoła w środę wspomnienie św. Stefana, w czwartek św. Jacka.

Dodano: 2017-08-12 17:32:19
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 5 z 14