Pielgrzymka to nie tylko pokonanie drogi do jakiegoś miejsca, to przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. Oderwanie się od ustalonego rytmu dotychczasowego życia otwiera nowe widoki, pozwala spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy. Pielgrzymka to odpowiedź na wewnętrzny głos, który wzywa do wyruszenia w drogę do ukrytych zakamarków naszego życia, do odkrywania i lepszego zrozumienia swojej osoby.


Wyrusz razem z nami w tę podróż w głąb samego siebie.


15 sierpnia       godzina 6.00    Glinojeck - Smardzewo

Dodano: 2017-08-09 19:59:36

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 


 6 sierpnia 2017 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
W najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy - Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.


 
W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię.
Dziś wyrusza Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. W czasie pielgrzymki w kościele będą odbywały się Apele Jasnogórskie o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedziele 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie o godz. 21.00 połączone z apelem.

W drugą i trzecią niedzielę sierpnia ofiary  składane na tace będą przeinaczone na szkoły katolickie.
IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa


15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.


Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.


Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.


ZAPRASZAMY!!!
 

Dodano: 2017-08-06 06:23:54

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


30 LIPCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEMija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu odmawiając codziennie dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny.
W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.


 
W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.50 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca - obok naszych osobistych intencji - matczyne Serce Maryi będziemy prosili o opiekę nad naszą Ojczyzną.
Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30
W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych o 8.00, 9.30 i 16.00.
Procesja eucharystyczną w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Podziękowanie:


Dziękuję panu Sławomirowi Małż za dorobienie brakujących desek w żaluzjach na wieży kościoła. 
Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.


Marian Kęsicki - Fabryczna - 100,00 zł


Mirosława Jasińska- Śliwińska - Kowalewko - 100,00 zł


Bogumiła i Krzysztof Jasińscy - Kowalewko 4-  100,00 zł


Katarzyna Żukowska - Kowalewko 4 B -   100,00 zł

 
Agnieszka i Dariusz Markowski - Parkowa - 100,00 zł


Radosław i Katarzyna Babicz - Płocka - 100,00 zł


Zenona i Zbigniew Babicz - Płocka - 100,00 zł


Maria Kromska - Polna 2 E/8 - 100,00 zł


Zmysłowscy - Polna 2 G/15 - 100,00 zł


Agnieszka i Krzysztof Figórscy - Polna - 200,00 zł


Barbara i Stanisław Wróblewscy - Polna 2 G/3 - 100,00 zł


Anna i Mieczysław Malinowscy - Południowa 18 B/3 - 100,00 zł


Stanisława i Eugeniusz Rychlińscy - Sienkiewicza 11 - 100,00 zł
 
Teresa i Roman Burszewcy - Słoneczna 15 - 100,00 zł


Marianna i Lucjan Biedrzyccy - Śródborze 8 - 100,00 zł


Elżbieta i Tomasz Pomianowscy - Targowa - 100,00 zł


Janina Gadomska - Wkra - 100,00 zł


Aneta i Bogdan Macewicz - Zielona Ścieżka 44 - 100,00 zł


Bogumiła i Henryk Wróblewscy - Żeleźnia - 100,00 zł


Katarzyna Wiechowska - 100,00 zł


Teresa i Andrzej Wiechowscy - 100,00 zł


Razem 1 800,00 zł


Pieniądze zebrane 7 430,00 zł


Remont wieży został już ukończony. Firma dodatkowo odnowiła także figurkę Matki Bożej przy kościele.IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.


Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.


Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.


ZAPRASZAMY!!!Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.


Zapisy na Duchową Pielgrzymkę po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.


Duchowi pielgrzymi otrzymują modlitewniki z modlitwami i rozważaniami na czas pielgrzymki i składają dobrowolna ofiarę.

 Dziś na Mszy św. o godz. 16:00 w sposób szczególny będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Za wstawiennictwem Świętych Małżonków zaniesiemy do Boga Ojca dziękczynienie, ale także prośby o dar przebaczenia za wyrządzone krzywdy, prośbę o zgodę, jedność i pokój w sercach małżonków. Po Mszy św. podczas Wieczoru Uwielbienia wraz z zespołem Moja Rodzina będziemy prosić Pana Boga, by umacniał małżeństwa i rodziny w wierze, nadziei i miłości.


 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


24 VII 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491- 1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;


1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696- 1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;


4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786- 1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.
Ogłoszenia o badaniach:


Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania będą się odbywać 1 Sierpnia od 9.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia.


Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie oraz Centrum Medyczne Enel-Med. zapraszają na bezpłatne badanie płuc w ramach programu ”Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca”. Kupony na bezpłatne badania są na stoliku z gazetami. Przy większej grupie jest możliwość zorganizowania dojazdu.

Dodano: 2017-07-30 15:20:42

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA


23 LIPCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach św.
W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków - tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 17.30
W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.
Podziękowanie:


Dziękuję Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za umożliwienie wyświetlenia filmu „Jak Bóg da”
IV Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa, będziemy wędrować ten krótki odcinek, tak jak w zeszłym roku, pod hasłem „Królowo Polski – Przyrzekamy” -  wyjście o godz. 6:00 spod Kościoła.


Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Wystarczy przyjść na wyznaczoną godzinę i wyruszyć w drogę.


Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcamy Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Smardzewskiej Pani. Podczas tej wędrówki będziemy obejmować naszą gorącą modlitwą wszystkie ważne sprawy naszego kraju, naszych rodzin i nas samych.


ZAPRASZAMY!!! 

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.


Zapisy na Duchową Pielgrzymkę po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej.


Duchowi pielgrzymi otrzymują modlitewniki z modlitwami i rozważaniami na czas pielgrzymki i składają dobrowolna ofiarę.


Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych. Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.


                                                                                               Wasz Biskup PiotrDziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.


Agnieszka i Waldemar Trzęsiel - Kwiatowa - 100,00 zł


Robert i Wioletta Góźdź - Broniwskiego - 100,00 zł


Agnieszka i Stanisław Przybyłkiewicz - 100,00 zł


Sabina Przybyszewska - Leśna  - 100,00 zł


Teresa Wysocka - Parkowa 9 - 100,00 zł


Teresa i Marek Orłowscy - Południowa - 100,00 zł


Teresa Rychlińska - Aleja Róż - 100,00 zł


Hanna, Andrzej Korzeniowski, i Cecylia Kolczyńska - Południowa 18 B - 200,00 zł


Aurelia i Jan Piotrowscy - Leśna - 100,00 zł


Marek i Danuta Zielonkowscy - Mazowiecka 16 - 100,00 zł


Cecylia Dobrzeniewska - Broniewskiego 31 - 100,00 zł


Weronika Lipniewska - Fabryczna - 100,00 zł


Irena i Wiesław Szymańscy - Południowa 18 B - 100,00 zł


Aneta i Piotr Rułka - Leśna - 100,00 zł


Lech Boniewski - Broniewskiego - 200,00 zł


Figórscy - Załęskiego 5 - 150,00 zł


Razem 1 850,00 zł


Pieniądze zebrane 5 230,00 złPrzypominam, remont wieży będzie kosztował 130 000,00 zł. Połowę tej sumy została zebrana już wcześniej drugą część musimy uzbierać teraz. Jeśli uzbieramy tę sumę w przyszłym roku będzie można dalej prowadzić remont kościoła.


W niedzielę 30 lipca podczas Mszy św. o godz. 16:00 w sposób szczególny będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Za wstawiennictwem Świętych Małżonków zaniesiemy do Boga Ojca dziękczynienie, ale także prośby o dar przebaczenia za wyrządzone krzywdy, prośbę o zgodę, jedność i pokój w sercach małżonków. Po Mszy św. podczas Wieczoru Uwielbienia wraz z zespołem Moja Rodzina będziemy prosić Pana Boga, by nas umacniał małżeństwa i rodziny w wierze, nadziei i miłości.


Wydatki parafialne:


Podatki od parafii na lipiec - 1 779,00 zł


Ubezpieczenie kościoła - 397,00 zł


Za energie elektryczną - 1 100,00 zł


Wywóz śmieci z cmentarza - 1 140,00 zł


Wydatki liturgiczne komunikanty, olej do świec, węgielki, kadzidło i inne 325,00 zł


Papier i tonery do drukowania  - 150,00 zł


Razem 4 891,00 zł


Bieżące wydatki pokrywane są z ofiar zbieranych na tacę.
APEL Komendanta Wojewódzkiego Policji


DOTYCZĄCY BEZPIECZEŃSTWA OSÓB STARSZYCH


W ostatnim czasie ponownie doszło do wielu przestępstw dokonywanych na osobach starszych, z którymi przestępcy kontaktują się telefonicznie i podają się za osobę bliską (np. syna, zięcia, wnuczka), urzędnika państwowego lub funkcjonariusza Policji. Dzwoniący proszą o przekazanie określonej kwoty pieniężnej pod pozorem trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się oni sami lub ich bliscy. Mogą przekonywać, że rozpracowują grupę przestępczą i ich działania mają zapobiegać kradzieżom środków zgromadzonych na kontach w banku.


Oszuści wykorzystują naiwność i łatwowierność osób starszych. Zdarza się, że seniorzy zostawiają oszczędności swojego całego życia w koszu na śmieci lub zaciągają pożyczki w banku, wierząc, że pomagają w słusznej sprawie.


W związku z tym Mazowiecka Policja radzi aby:


nie przekazywać pieniędzy osobom, których osobiście nie znamy.


 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku;


26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;


29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
W ubiegłą niedzielę szkaplerz Karmelitański Matki Bożej przyjęło 25 osób. Cieszę się, że ta forma pobożności rozwija się w naszej parafii.


ODDAJ SIĘ MARYI - zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi


W ubiegłą niedzielę zostało rozprowadzonych 200 egzemplarzy czasopisma „Dobre nowiny”. Mam nadzieję, że wszyscy przeczytali o zawierzeniu Matce Bożej. Warto poszukać w Internecie świadectw ludzi, którzy zawierzyli się Matce Bożej i jak zmienia się ich życie. Są organizowane wyjazdy do Częstochowy lub do Niepokalanowa na spotkania poświęcone oddaniu się Matce Bożej. W Niepokalanowie są one w każdą pierwsza sobotę miesiąca. Można także uczynić to w parafii.


Jeśli byli by chętni pierwszy, wyjazd do Niepokalanowa byłby w sobotę 5 sierpnia.


Dodano: 2017-07-22 18:10:17

XV NIEDZIELA ZWYKŁA


16 LIPCA 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEPamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia, którą w naszej parafii sprawujemy o godz. 8.00, 9.30 i 16.00.
Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.


 
Dziś po Mszach św. będzie rozdawane czasopismo „Dobre Nowiny” warto w nim przeczytać: Anna Musiał zawierzyła Matce Bożej swojego syna; Odczytajcie Boże znaki; z pokłonem szkaplerznej Królowej Karmelu. Po przeczytaniu czasopismo przekazujmy dalej by w ten sposób ewangelizować innych.
Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50, Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.
W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy by ożywić swoje życie religijne. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.
Z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie jest organizowana pielgrzymka do tego sanktuarium przez Koła Różańcowe. Koszt około 30 zł. w zależności od ilości osób. Wyjazd 6 sierpnia. Zapisy w zakrystii po Mszach św. w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia lub w sklepie u Pani Wojciechowskiej.
    W środę o godz. 19.00 zapraszamy na film do M-GOK


Zabawna i mistrzowsko zagrana komedia pomyłek i kłamstw… mających krótkie nogi! Półtorej godziny świetnej zabawy, nie pozostawiającej pustki w głowie widza.


Spotkania:


W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 pr
zygotowanie do sakramentu chrztu. Zapraszam rodziców i chrzestnych.

 
Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.
Założycielem szkaplerza karmelitańskiego jest św. Szymon Stock, generał oo. Karmelitów na górze Karmel w Palestynie. W czasach prześladowań swego zakonu wielokroć uciekał się do Matki Boskiej. 16 lipca 1251 r. objawiła mu się Ona i podając mu szkaplerz koloru brunatnego, rzekła: "Przyjmij, najukochańszy Synu, szkaplerz zakonu twego jako znak mojego Bractwa i szczególniejszej łaski dla ciebie i dla wszystkich Karmelitów. Kto umierając mieć będzie na sobie ten szkaplerz, zachowany zostanie od ognia piekielnego, jest to bowiem godło zbawienia, puklerz i tarcza przeciw wszelkim niebezpieczeństwom, rękojmia pokoju i szczególnej mej opieki do końca wieków."


Opis szkaplerza.


Szkaplerz karmelitański składa się z dwóch prostokątnych skrawków wełnianego sukna koloru brunatnego lub czarnego. Pierwszy kolor jest odpowiedniejszy dla odróżnienia go od szkaplerza czarnego Siedmiu Boleści. Tasiemki mogą być jakiekolwiek. Ozdoby na szkaplerzu nie są potrzebne.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:


20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;


22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.Dziękuję za ofiary na remont wieży. Bóg zapłać.


Zbigniew i Anna Prusakiewicz - ul. Kościelna  - 100,00 zł


Małgorzata i Piotr Prusakiewicz - ul. Kościelna 6  - 100,00 zł


Marek i Elżbieta Kuminiarczyk -  ul. Kwiatowa - 700,00 zł


Ewa Schodowska -  ul. Leśna - 100,00 zł


Elżbieta i Stanisłw Chodorscy - ul. Nowotki - 100,00 zł


Bogumiła Kwiatkowska - ul. Polna 2K/13 - 100,00 zł


Elżbieta i Tadeusz Przybyszewscy - ul. Południowa 16 - 100,00 zł


Lena i Stanisław Kowalscy - ul. Załęskiego - 200,00 zł


Kazimierz Wiśniewski - ul.Zielona Ścieżka - 60,00 zł


Ewa Sobczyńska - 100,00 zł


Irena i Franciszek Zabłoccy - Kamionka - 100,00 zł


Razem - 1 760 zł


Pieniądze zebrane - 3 380,00 zł

Dodano: 2017-07-15 17:37:39
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 6 z 14