Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże Narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

Zapraszamy do udziału w ostatnich RORATACH jutro o godz. 7.15 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

Tradycją minionych lat od jutrzejszego poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

Msza Święta PASTERKA
zostanie odprawiona o godzinie 24.00.


O godz. 11.30 chór będzie śpiewał kolędy. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W uroczystość Bożego Narodzenia są trzy Msze św. pasterska - o północy, anielska - o świcie i królewska - w dzień.

Taca z pierwszego święta 25 grudnia przeznaczona jest na remont naszego kościoła.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu modlimy się za uczelnie katolickie i składamy ofiary na Seminarium Duchowne w Płocku.

W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 17.00.

Najbliższa niedziela - święto Świętej Rodziny z Nazaretu - będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. O godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. Po wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo relikwiami świętych małżonków Zeli i Ludwika Martin. Zapraszamy na Msze całe rodziny.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30.

W niedzielę 30 grudnia będzie zbiórka do puszek na pogorzelców z ulicy Wojska Polskiego.

W okresie zimowym kościół będzie otwierany tylko na Mszę św. W czasie kolędy nie jesteśmy w stanie otwierać kościoła. Wszyscy, którzy odprawiają Drogę Krzyżową w intencji parafii mogą ją odprawiać w domu przed krzyżem.

W wigilię kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Kolęda rozpocznie się w naszej parafii dnia 29 grudnia w sobotę Szyjki Stare i Nowe Kolędę rozpoczynamy od godz. 8.30.

Ofiary z kolędy będą przeznaczone na remont elewacji kościoła.
W zależności od złożonych ofiar będzie zrobiona część lub całość elewacji.


Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe ministrantów, lektorów.
Spotkanie odbędzie się na plebanii.PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję Zbigniewowi Drogoszowi i Ryszardowi Rzeczkowskiemu za choinki do dekoracji kościoła na święta.
Dziękuję ks. Prefektowi, panu Kościelnemu, Rycerzom Jan Pawła II i młodzieży za udekorowanie żłóbka.
Dziękuję młodzieży za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci.

Czy Jezus nie jest głodny w nas? Czy karmimy Go miłością? Nasza miłość jest pokarmem dla Jezusa. Czy Jezusowi nie jest w nas zimno? Czy czasem nasze serce nie wygasa? Przyjmujemy Go w Komunii świętej, ale czy nie zostawiamy Go samego? Jezus może zmarznąć w naszym sercu, które nie myśli o Nim.
ks. Jan Twardowski

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

Dodano: 2018-12-22 23:42:02
Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

W czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlili się w intencji rodzin Adoracja od godz. 16.00 w ciszy a od godz. 16.30 wspólna.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych Roratnych sprawowanych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, we wtorek czwartek i sobotę o godz. 7.15.

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie przed Mszą św.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
Są jeszcze do nabycia świece caritas na stół wigilijny, które można nabyć przy wyjściu z kościoła. Świece będą poświęcane po Mszy św.

Przed świętami chcemy przygotować paczki dla dzieci od parafii. Jeśli ktoś mógłby wspomóc tę akcję to prosimy o słodycze, owoce lub ofiary na ten cel. Chcemy aby w paczkach, tak jak w ubiegłym roku, znalazły się także wartościowe książki dla dzieci.


Adwent "Proponuję ci mały eksperyment na końcówce Adwentu. Wyobraź sobie, że jutro będzie koniec świata. Spróbuj jeden dzień przeżyć w takim klimacie. Przecież Adwent do tego nas budzi - do tęsknoty za przyjściem Jezusa."

o. Grzegorz Kramer SJPopatrz na psa uwiązanego przed sklepem
o swym panu myśli
i rwie się do niego
na dwóch łapach czeka
pan dla niego podwórzem,
łąką, lasem, domem,
oczami za nim biegnie
i tęskni ogonem
pocałuj go w łapę
bo uczy jak na Boga czekać
ks. Jan Twardowski, Czekanie


Nawrócenie jest sprawą chwili; uświęcenie jest dziełem całego życia.

Josemaría Escrivá de Balaguer


Skoro to Jezus ma urodziny, dlaczego my dostajemy prezenty.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przygotowujemy sobie prezenty. Pomyślmy także o prezencie dla Pana Jezusa w dzień Jego urodzin. W święto 25 grudnia będą zbierane ofiary na remont kościoła, w którym Chrystus rodzi się na każdej Mszy św. Nasze dary pomogą dokończyć odnawianie kościoła.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Irena Dynarzewska Wkra 100.00 zł
Ofiara bezimienna 100.00 zł
Dariusz Stadnik 50.00 zł
Ofiara z rekolekcji w Bodzanowie 2 452.00 zł
Na ogrzewanie kościoła 1 950.00 zł

Wydatki parafialne.
Olej do ogrzewania kościoła 2 503.00 zł
Opłata z wywóz śmieci z cmentarza 5 818.60 zł
Podatki od parafii 1 779.00 zł
Energia elektryczna 625.00 zł


Pewien człowiek był w posiadaniu dwóch dużych dzbanów, w których codziennie przynosił do domu wodę ze strumienia. Jeden z dzbanów pozostawał pełny przez całą drogę. Drugi był pęknięty, dlatego wyciekała z niego woda. Udawało się donieść do domu tylko połowę jego pojemności. Tak było przez dwa lata – mężczyzna przynosił do domu jedynie półtora dzbana wody.
Dzban, który nie był pęknięty, czuł dumę ze swoich osiągnięć. Wszak wykonywał swoje zadanie w sposób idealny. Z kolei pęknięty dzban był ogromnie zawstydzony z powodu swojej wady. Niemożność wykonania swojego zadania w całości, bardzo go smuciła.
Po dwóch latach ponoszenia porażek, dzban przemówił nad strumieniem do swojego właściciela.
– Bardzo mi wstyd i chcę cię przeprosić.
– Za co – spytał zdziwiony mężczyzna, a dzban odpowiedział:
– Przez ostanie dwa lata byłem w stanie wykonać tylko połowę swojego zadania. Z powodu pęknięcia woda wyciekała ze mnie przez całą drogę do domu. Moja wada sprawiła, że część twojej pracy poszła na marne.
– Gdy będziemy tym razem wracać do domu, proszę cię, żebyś uważnie się przyglądał naszej drodze – odpowiedział mężczyzna, czując współczucie dla dzbana.
W drodze powrotnej dzban zauważył, że wzdłuż ścieżki, którą pokonywali każdego dnia, rosną przepiękne kwiaty. To go trochę rozweseliło, jednak w domu znów poczuł się bardzo źle i zaczął przepraszać swojego właściciela.
– Czy zauważyłeś – zapytał mężczyzna – że kwiaty rosną tylko po twojej stronie ścieżki? Widzisz, ja wiem o twojej wadzie. Nie usuwałem jej, lecz postanowiłem wykorzystać. Zasiałem kwiaty po twojej stronie drogi, a ty codziennie je podlewałeś wyciekającą wodą. Dzięki temu mogłem zbierać przepiękne kwiaty i stawiać je na stole. Bez ciebie nie byłoby tyle piękna w moim domu.

Dodano: 2018-12-15 22:40:51
Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Roraty sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie
w poniedziałek, 17.00,
wtorek 7.15,
środę 17.00
czwartek 7.15
piątek i sobota 9.30.


Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczynające się w piątek REKOLEKCJE ADWENTOWE. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak proboszcz ze Skandawy. Rekolekcje będą poświęcone Maryi. Będą też świadectwa dotyczące różańca. Skorzystajmy z tego czasu by pogłębić swoją religijność, przygotować się na święta Bożego Narodzenia. Za uczestniczenie w rekolekcjach (wysłuchanie trzech nauk) i przystąpienie do sakramentu pokuty można uzyskać odpust zupełny.
Szczegółowy plan jest dostępny w gazetce parafialnej, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.


Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone do puszek ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Będziemy modlili się o dobre przeżycie rekolekcji adwentowych.
W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Będziemy modlić się by wypełniły się Boże plany wobec naszej Ojczyzny, aby Polska dochowała wierności Bogu.
"Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości.
Słowa zapisane w Dzienniczku siostry Faustyny.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Jest to XXV Jubileuszowa edycja akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła.
Przed świętami chcemy przygotować paczki dla dzieci od parafii. Jeśli ktoś mógłby wspomóc tę akcję to prosimy o słodycze, owoce lub ofiary na ten cel. Chcemy aby w paczkach, tak jak w ubiegłym roku, znalazły się także wartościowe książki dla dzieci.

Jeśli ktoś ma wyższe choinki i mógłby ofiarować do dekoracji kościoła to proszę o kontakt.

Dziś taca przeznaczona jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Barbara Gomułka ul. polna 100.00 zł
Ofiara na wywóz śmieci z cmentarza 30.00 zł


REKOLEKCJE ADWENTOWE
Piątek - 14 grudnia
9.00 Spowiedź dla kl. III-V
9.30 Msza Święta dla klas I-V Szkoły Podstawowej.
11.00 Msza Święta dla klas VI- VIII Szkoły Podstawowej, młodzieży gimnazjalnej i Liceum Ogólnokształcącego
15.30 Spowiedź
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Spowiedź
18.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

Sobota - 15 grudnia
9.00 Spowiedź
9.30 Msza Święta szczególnie dla starszych i chorych.
11.00 Msza Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.
Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
13.00 Wyjazdy do chorych
15.30 Spowiedź
16.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Spowiedź
18.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży szkół średnich, dla młodzieży studiującej i pracującej
19.00 "Wieczór Uwielbienia" zespół "Moja Rodzina"

III Niedziela Adwentu - 16 grudnia
8.00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
9.30 Msza Święta z nauką dla dzieci
11.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich
16.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży.

W niedzielę taca przeznaczona jest dla rekolekcjonisty.

Dodano: 2018-12-08 21:25:56

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Na roraty przynosimy lampiony.

Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00,
we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 7.15.


W sobotę czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.15, 11.30 i 17.00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach Świętych.

8 GRUDNIA
GODZINA ŁASKI
DLA ŚWIATA!
12.00 - 13.00
adoracja Najświętszego Sakramentu

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
JAK ODBYĆ TĘ GODZINĘ?
Módl się w kościele w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, od 12.00 do 13.00.
Jeśli to niemożliwe módl się w domu łącząc się z adorującymi w kościele.
Zacznij modlitwę od wzbudzenia w sobie nadziei na spełnienie słów Maryi, która obiecała skruszyć serca zatwardziałych grzeszników.
Módl się szczególnie za kapłanów, także tych, którzy porzucili Kościół, bo to o nich szczególnie prosi Maryja w objawieniach w Fontanelle.
Proś z wiarą o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników!
Zachęć do tego nabożeństwa inne osoby. Dziel się tą informacją oraz przesłaniem Maryi!


W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
Modlimy się w intencji powołań i kapłanów.
Od godz. 16.30 adorację prowadzą członkowie grupy modlitewnej Margaretka.

W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16.30

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 14 - 16 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak proboszcz ze Skandawy. Dwa lata temu, na terenie jego parafii braliśmy udział w Różańcu do Granic. Zaplanujmy czas na odbycie rekolekcji i spowiedź.

Od przyszłej niedzieli, 9 grudnia będę prowadził rekolekcje w Bodzanowie. Proszę o modlitwę w tej intencji.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12 grudnia organizowany jest wyjazd na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiana przez Ojca Józefa Witko w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie, ul. Jacka Kaczmarskiego 98A, (dawna Modzelewskiego). Wyjazd o godz. 15.00

Wyjazd do Krakowa w sobotę 8 grudnia organizowany przez Rycerzy Jana Pawła II
będzie o godz. 5.00 z przed kościoła.


Adwent.
Okres 4 kolejnych niedziel (ale niekoniecznie 4 tygodni), zaczynający się w niedzielę po Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, a kończy się I nieszporami Bożego Narodzenia (czyli w Wigilijny Wieczór). Trwa od 23 do 27 dni.
Dzieli się na dwa okresy:
a) do 16 grudnia - podkreśla przygotowanie na powtórne przyjście Chrystusa.
b) od 17 do 24 grudnia – bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.
Charakterystyka:
Adwent jest okresem radosnego oczekiwania, choć dominującym kolorem w liturgii jest fiolet. Kolor ten łączymy najczęściej ze skruchą i pokutą. Fiolet symbolizuje jednak także rzeczy nadprzyrodzone, a na nich w sposób szczególny w Adwencie uwaga chrześcijanina powinna być skupiona. To pozornie sprzeczne zestawienie związane jest z podwójnym wymiarem Adwentu. Po pierwsze chrześcijanie wspominają pełne nadziei oczekiwanie narodu Izraelskiego na przyjście Mesjasza, tym samym przygotowując się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Drugi wymiar - w istocie ważniejszy - stanowi oczekiwanie na powtórne przyjście Pana na końcu czasów.
Jak czekać? Człowiek jest słaby, grzeszny, ale to nie zwalnia go z bycia w ciągłej gotowości. Czas Adwentu zatem to okazja do refleksji, oczyszczenia serca i próba odpowiedzi na pytanie, jak jestem przygotowany do spotkania z Bogiem.Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Taca na remont kościoła 2 523.00 zł
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Ofiara bezimienna 200.00 zł
Ofiara bezimienna 50.00 zł
Dodano: 2018-12-01 16:31:55

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
Uroczystość ta ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia - wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją:Przyjdź królestwo Twoje!
Dziś ponowimy akt poświęcenia się Chrystusowi Królowi. Powierzymy siebie, nasze rodziny, parafię i cały Naród.
Pod koniec Mszy św. będzie pobłogosławiona woda święcona. Poświęćmy nią swoje mieszkania, domy, działki, place, ziemię, na znak oddania wszystkiego Chrystusowi.

W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec odprawimy o godz. 16.00. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 15.30. O godz. 16.30 Msza św. o błogosławieństwo Boże dla członków Żywego różańca z okazji 40 rocznicy powstania stowarzyszenia.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15. 30.

Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

W sobotę 8 grudnia organizowany jest wyjazd do Krakowa przez Rycerzy Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 6.00 powrót ok. godz. 24.00 Koszt 110 zł.

12 grudnia organizowany jest wyjazd na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiana przez Ojca Józefa Witko w Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie. ul. Jacka Kaczmarskiego 98A, (dawna Modzelewskiego). Wyjazd o godz. 15.00
Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie, które jest odprawiane w ramach działalności Sekretariatu Ewangelizacji rozpoczyna się sprawowaniem Eucharystii. Po niej odbywa się dalsza modlitwa w intencji uzdrowień. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem prosimy Jezusa, by uzdrawiał naszych chorych. Ostatnią część modlitewnego spotkania stanowi indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk lub błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zawsze centralnym punktem jest Eucharystia, która stanowi źródło naszego uzdrowienia.


Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu. Wypalone wkłady do zniczy wrzucamy do niebieskich worków, chryzantemy bez doniczek na oddzielne wysypisko. Pozostałe śmieci po pojemnika. Segregowanie ułatwi wywożenie śmieci. W listopadzie za wywóz śmieci trzeba zapłacić 5 655.00 zł. Jest to bardzo duże obciążenie dla parafii. Aktualna jest refleksja, czy dusze potrzebują tylu ozdób na grobach. Może jest to tylko zaspokojenie naszej próżności. Kult zmarłych (modlitwa za zmarłych, ofiarowane odpusty, Msze św., dobre uczynki) zastępowany jest przez kult grobów.

Woda egzorcyzmowana.
Dobry Bóg, wysłuchując modlitwy Kościoła, przychodzi z pomocą używającym wody egzorcyzmowanej na wiele różnych sposobów, aby tylko czynili to z wiarą (przejawiającą się w ufności, najczęściej wyrażonej w ich modlitwie). Tak więc skrapiają nią oni mieszkanie, gospodarstwo, pola i ogrody, osoby chore i atakowane przez szatana ich łóżko i ubranie; dodają kilka kropli do pokarmu ludzi i zwierząt, wpuszczają do studni dla oczyszczenia w niej wody i uczynienia jej zdrową. Chorzy dotykają wody egzorcyzmowanej zaatakowanych części ciała, stosują kroplę do przemywań, do okładów, często do picia. Użycie jej, połączone z krótkimi egzorcyzmami dostępnymi dla ludzi świeckich, oddala burze i chmury gradowe, gasi ogień pożarów.
Woda egzorcyzmowana nie działa w sposób „magiczny”, jak zaklęcie dobre na określone sytuacje, gdyż Boga można tylko pokornie prosić o łaskę (jak przy użyciu także innych poświęconych przedmiotów), a nie narzucać Mu swojej woli, nie dyktować, co ma dać, kiedy i w jakich ilościach. Z tego względu nie zawsze odpowiedź Nieba będzie taka sama w podobnych do siebie sytuacjach, lecz zależy w pierwszym rzędzie od samego Boga i Jego planów względem nas, w drugim zaś od naszej wiary i ufności w Nim pokładanej.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Andrzej Wiśniewski ul. Kwiatowa 29 100.00 zł

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont kościoła
Dodano: 2018-11-25 11:49:35
« Poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 1 z 12