Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

W czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty. Był on z zawodu lekarzem. Należał do ludzi dobrze obeznanych z ówczesną literaturą i wykształconych. W tym dniu świętuje cała Służba Zdrowia: lekarze, pielęgniarki, siostry zakonne pracujące w szpitalach i domach opieki, jednym słowem wszyscy, którzy mają coś wspólnego z pomocą chorym, ponieważ patronuje im św. Łukasz. Zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

Adoracja w czwartek od godz. 16.00. Po modlitwie w ciszy, od godz. 16.30 będziemy modlili się w intencji służby zdrowia i chorych.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.

Prowadzenie różańca:
poniedziałek - młodzież
wtorek - dzieci
środa - grupa modlitewna Margaretki
czwartek - Koła Żywego Różańca rodziców za dzieci
piątek - młodzież
sobota - Koła Żywego Różańca.
niedziela - Koła Żywego Różańca.

W czwartek na różaniec zapraszamy rodziców z dziećmi. W tym dniu będziemy modlić się za dzieci. Po różańcu będzie specjalne błogosławieństwo dzieci, najpierw udzielane przez rodziców, a także błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do odmawiania różańca w intencji Ojczyzny. Po odmówieniu różańca kartki wrzucamy od urny stojącej przy obrazie Matki Bożej. Zbliża się 100 rocznica odzyskania niepodległości. Podczas Mszy za Ojczyznę złożymy te kartki w darach ofiarnych. Niech każdy ofiaruje chociaż jeden różaniec w intencji Ojczyzny.

Już miesiąc (od 14 września) odprawiana jest codziennie Droga Krzyżowa w intencji parafii. chcemy wyprosić jak najwięcej łask dla parafian, wyprosić zbawienie dla wielu dusz. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do tej duchowej akcji.


W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 będzie wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie prowadzony prze grupę modlitewną z Nasielska.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy


"Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę".
Zachęceni słowami św. Pawła z Listu do Rzymian, kandydaci do bierzmowania w najbliższą sobotę o godz. 12.00 będą roznosić do mieszkańców bloków katolickie czasopismo ewangelizacyjne: Miłujcie się!
Mamy nadzieję, że dwumiesięcznik, skierowany szczególnie do młodzieży i rodzin, na stałe wpisze się do lektury duchowej naszych parafian. Czasopismo ukazuje się pięć razu w roku. Można je zamówić indywidualnie lub przez parafię. Na wspólną prenumeratę można zapisać się w kancelarii parafialnej.

PODZIĘKOWANIA:
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w różańcu ulicami miasta, a szczególnie: Strażakom, Kołom Żywego Różańca, Chórowi, grupie Margaretka, harcerzom, młodzieży, ministrantom, sportowcom.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 150.00 zł
Ofiara bezimienna 100.00 zł

Dodano: 2018-10-13 21:50:37
Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Dziś przeżywamy
3 rocznicę nawiedzenia
Kopii Obrazu Jasnogórskiego.

Uroczysta Msza św.
w intencji parafii
o godzinie 16.00.
O godz. 17.00 Różaniec ulicami miasta.

Serdecznie zapraszamy


Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

Porządek prowadzenia różańca:
Młodzież - poniedziałek i piątek
Dzieci - wtorek i czwartek
Koła Żywego Różańca środa, sobota i niedziela.

W czwartek 11 października różaniec odmówimy w intencji Ojczyzny aby kontynuować Nowennę z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.Adoracja w czwartek od godz. 16.00. Po modlitwie w ciszy, od godz. 16.30 będziemy modlili się w intencji małżeństw przy wystawionych relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W sobotę 13 października po różańcu procesja fatimska. Zapraszamy na procesję ze świecami.

W przyszłą niedzielę po raz 18 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

Codziennie od godziny 15.00 jest otwarty kościół. Zachęcamy do nawiedzania kościoła w Godzinie Miłosierdzia. Cieszę się, że już teraz codziennie można spotkać kilka osób modlących się w świątyni.

Bardzo cieszy także liczny udział wiernych na nabożeństwie różańcowym. Jest dużo dzieci, młodzieży i dorosłych.

Powstało kolejne, trzecie Koło Żywego Różańca rodziców za dzieci. Członkowie koła będą przyjęci do wspólnoty dziś na Mszy św. o godz. 16.00. Jest to dar dla Matki Bożej z okazji trzeciej rocznicy Nawiedzenia. Zachęcamy kolejnych rodziców do włączenia się tworzenia kolejnych kół różańcowych.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję młodzieży, która dość licznie (ponad 20 osób) przyszła by przygotować różaniec ulicami miasta. Młodzież przygotowała 150 balonów z religijnymi cytatami, flagi i podzieliła się zadaniami: rozdawanie balonów, rozdanie tekstów i słodyczy dla dzieci.
Dziękuję pani, która pomogła wyprasować flagi maryjne, które będą używane podczas procesji różańcowej.

SPOTKANIA:
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z członkami Kół Żywego Różańca za dzieci.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika w cenie 25 zł.

7 października - już 44 kraje wezmą udział
w międzynarodowej modlitwie różańcowej.


Dlaczego mamy odmawiać Różaniec publicznie.

Cud Słońca był publiczny: 13 października 1917 roku Matka Boża dokonała Cudu Słońca, którego świadkami było 70 000 ludzi, w tym ateiści, komuniści i inne osoby wrogie katolicyzmowi. Niektórzy z nich nawrócili się. Różaniec publiczny przypomina niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe.
Zostań Apostołem Fatimy: Jezus Chrystus posłał apostołów, aby nauczali wszystkie narody. Różaniec publiczny to wspaniały sposób na przyciągnięcie bliźnich do katolickiej wiary i zapoznanie ich z orędziem fatimskim. „Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą” (Łk 8, 16).


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Teresa Piotrowska Wkra 100,00 zł
Agnieszka Markowska 100.00 zł
Monika i Krzysztof Rosińscy Fabryczna 37 100.00 zł
Władysława Kowalska Strzegowo ul. Wyzwolenia 100.00 zł
Ofiara bezimienna ul. Kwiatowa 100.00 zł
Od uczestników pogrzebu ś.p. Mariana Urbaniaka 2 334.00 zł

Dodano: 2018-10-06 09:23:38

ZAPRASZAMY

Dodano: 2018-09-29 22:15:02
Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

Porządek prowadzenie różańca:
Młodzież - poniedziałek i piątek
Dzieci - wtorek i czwartek
Koła Żywego Różańca środa, sobota i niedziela.

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie przychodziła na różaniec w poniedziałek, piątek i dowolny dzień w tygodniu.

Dzieci we wtorek, czwartek i dowolny dzień w tygodniu.

Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Pół godziny modlimy się w ciszy a od godz. 16.30 będziemy modlić się za kapłanów, oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adorację prowadzą członkowie grupy modlitewnej Margaretka.
Adoracja dla „nocnych marków” w czwartek od godz. 20.00 do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 16.50 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
O godz. 16.30 wymiana tajemnic różańcowych.

Po Mszy św. będzie procesja różańcowa ulicami miasta. Zapraszamy Koła Żywego Różańca, Koła Żywego Różańca rodziców za dzieci, apostolat Margaretka, Rycerzy Jana Pawła II, chór parafialny, strażaków, dzieci, młodzież, dorosłych. Idąc z różańcem będziemy dawali świadectwo swojej wiary i wypraszali łaski dla wszystkich mieszkańców. Na zakończenie różańca będzie przejście pod płaszczem Maryi i akt zawierzenia siebie i swojej rodziny. Za odmówienie różańca w miejscu publicznym można także uzyskać odpust zupełny. Proszę przynieść niebieskie flagi maryjne. Dzieci dostaną podczas procesji niebieskie balony z cytatami poświęconymi Matce Bożej.

Proszę o zapisywanie się na wyjazd do Smardzewa
na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca.
Wyjazd będzie o godz. 8.20.
„Chociaż wielu myśli, że różaniec jest potrzebny Maryi,
on jest potrzebny, ale przede wszystkim nam”

(Maria Jurczyńska).


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

PODZIĘKOWANIA:

Po raz dziesiąty na całym świecie o godzinie 15.00 katolicy zebrali się na ulicach, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Celem tej akcji jest głoszenie przesłania o Bożym Miłosierdziu. Dziękuję wszystkim, którzy zebrali się na ulicy Parkowej i Zielona Ścieżka, by odmówić wspólnie Koronkę. Razem modliło się ponad 40 osób.

Dziękuję ks. Prefektowi, młodzieży i dorosłym za sprzątanie kaplicy Matki Bożej. To piękny dar dla Matki Bożej na początku miesiąca maryjnego.

SPOTKANIA:
W środę o godz. 19.00 Rycerzy Jana Pawła II.
W piątek po różańcu spotkanie młodzieży.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Barbara Gomułka Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna ul. Polna 100.00 zł
Barbara Sobolewska ul. Wolności 100.00 zł
Elżbieta i Marek Jakubiak ul. Fabryczna 100.00 zł
Ofiary z ubiegłej niedzieli: 2430,00 zł

Dodano: 2018-09-29 20:18:11Już po raz dziesiąty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga. Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie:

www.iskra.info.pl

Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Siostrze Faustynie, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

Spotkamy się w piątek o godz. 15.00 w parku przy ulicy Płockiej
by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.


ZAPRASZAMY
Dodano: 2018-09-23 17:37:59
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 3 z 12