Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30.

W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. Od czwartku odmawiamy nowennę do św. Michała Archanioła po Mszy św. o godz. 17.30

Od października Msze św. w niedzielę będą odprawiane
o godz. 8.00, 9.30 11.30 i o 16.00


Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na remont kościoła.

SPOTKANIA:
Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na wspólny wyjazd rowerami po okolicy.
W czwartek o godz. 19.00 spotkanie z młodzieżą w sali katechetycznej.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas IV po Mszy św. o godz. 9.00.

V DIECEZJALNA PIELGRZYMKA KÓŁ ŻYWEGO RÓŻAŃCA
DO SMARDZEWA

Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego (w tym dzieci i młodzież) wraz ze swoimi Księżmi opiekunami zapraszamy na 5. Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2018 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie.
Program:
10.00 - zawiązanie wspólnoty i przywitanie uczestników pielgrzymki
10.15 - „Życie jest cudem” świadectwo red. Doroty Łosiewicz, Tygodnik „Sieci”, TVP, TVP Info
11.15 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Piotra Libery, Biskupa Płockiego
12.45 - przerwa na posiłek
13.15 - modlitwa różańcowa - przewodniczą: ks. Michał Fordubiński i młodzież z KSM Diecezji Płockiej
14.00 - zakończenie pielgrzymki.

Na wspólny wyjazd można zapisywać się w zakrystii
po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

7 października będziemy przeżywali 3 rocznicę nawiedzenia Kopi Obrazu Jasnogórskiego.
O godz. 16.00 będzie uroczysta Msza św. w intencji parafii
a po Mszy procesja różańcowa ulicami miasta.
PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję ks. Prefektowi i młodzieży i dorosłym za sprzątanie kościoła na niedzielę. Zostało posprzątane prezbiterium, wyczyszczone ławki posprzątane pod ławkami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich
          i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
29 IX - święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Mszę św. z udziałem polskiego Episkopatu

         Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że już niedługo, w dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jest to historyczne wydarzenie, zważywszy na to, że Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy - św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.
         Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Moje zaproszenie kieruję do Kapłanów i Sióstr zakonnych, Osób życia konsekrowanego oraz do Wiernych świeckich. Będę się cieszył obecnością dzieci i młodzieży ze szkół i uczelni wyższych, organizacji młodzieżowych i grup formacyjnych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji (Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klubu Inteligencji Katolickiej i wielu innych).
         Mam nadzieję, drodzy Siostry i Bracia, na liczny udział naszych wiernych w uroczystej Mszy św. wieczorem we wtorek 25 września br. i na wspólną modlitwę z pasterzami Kościoła naszej Ojczyzny przeżywającej stulecie odzyskania swojej niepodległości. Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia z Tumskiego Wzgórza i pasterskie błogosławieństwo.


Wasz biskup Piotr

Dodano: 2018-09-22 19:13:50
«Kim Jest dla Mnie Jezus Chrystus?».

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Z okazji Dnia Środków Społecznego przekazu młodzież przygotowała kiermasz książek religijnych i płyt z filmami. Książki religijne pogłębiają naszą wiarę.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
W sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci, młodzież i rodziców do wspólnej modlitwy z okazji dnia jej patrona, św. Stanisława Kostki, w poniedziałek i wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.00. We wtorek po Mszy św. będzie ognisko dla dzieci i młodzieży. Przy ognisku gry i zabawy.
Dziś o godz. 16.00 będzie w naszej parafii
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona przez ks. Andrzeja Midurę
z parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. Po Mszy św. będzie wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą prowadzony przez zespół muzyczny „Powołani" i wspólnotę modlitewną „Wieczernik Miłosierdzia”.


Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.


Od 14 września 31 osób oraz księża pracujący w parafii podjęli się odprawiania codziennie Drogi Krzyżowej w intencji parafii. To bardzo cenna inicjatywa, która przyniesie wiele owoców duchowych dla nas wszystkich. Codziennie od godz. 15.00 będzie otworzony kościół. Zachęcamy do nawiedzania kościoła w godzinie miłosierdzia, odprawienia Drogi Krzyżowej, odmówienia koronki do Miłosierdzia Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00.

SPOTKANIA:
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rady duszpasterskiej.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00. Zapraszamy kandydatów na ministrantów z klas IV.
W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas III po Mszy św. o godz. 9.00.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Bączek Władysława Wkra 39 100,00 zł
Ofiara bezimienna ul Fabryczna 500.00 zł
Dawna parafianka 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł

Od października Msze św. w niedzielę będą odprawiane
o godz. 8.00, 9.30 11.30 i o 16.00


W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont kościoła.
Dodano: 2018-09-15 21:13:12

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.
Święto Podwyższenia Krzyża obchodzi Kościół katolicki 14 września. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

Ci, którzy codziennie, przez pewien czas, odmawiają Drogę Krzyżową i ofiarują ją za nawrócenie grzeszników, mogą uratować całą parafię. Obietnica Pana Jezusa.
Od 14 września - święta Podwyższenia Krzyża Świętego chcemy rozpocząć odprawianie Drogi Krzyżowej przez cały rok w intencji parafii. Aby to wypełnić potrzeba 31 osób, które zobowiążą się odprawić to nabożeństwo jeden dzień w miesiącu. Drogę Krzyżowa odprawiamy indywidualnie w kościele lub jeśli nie jest to możliwe w domu przed krzyżem. Kościół będzie otwarty codziennie od godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę modlitwę w piątek 14 września na Mszę św. o godz. 18.00.


Dziś rozpoczęliśmy dziewięciodniową nowennę do świętego Stanisława Kostki. W dni powszednie modlitwy do patrona dzieci i młodzieży będziemy odmawiali pomiędzy Mszami Świętymi o godz. 17.30 i 18.00. Ofiarujmy tę nowennę w intencji nowych, świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w naszej diecezji.

We wtorek 11 września kolejny raz będziemy modlić się w intencji Ojczyzny po Mszy św. o godz. 17.30 odprawiając Nowennę z okazji odzyskania Niepodległości. Odmawiajmy także różaniec za Ojczyznę.

A jeśli komu droga otwarta do nieba,
Tym co służą Ojczyźnie. Jan Kochanowski


W czwartek 13 września nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Odmówimy różaniec o nawrócenie grzeszników i pokój dla świata, o który prosiła Matka Boża w Fatimie. Na procesje przynosimy świece lub lampiony.W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszach św. będzie kiermasz książek katolickich.


Za tydzień o godz. 16.00 będzie w naszej parafii
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie odprawiona przez ks. Andrzeja Midurę
z parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy. Po Mszy św. będzie wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą prowadzony przez zespół muzyczny „Powołani" i wspólnotę modlitewną „Wieczernik Miłosierdzia”.


SPOTKANIA:
Dziś o godzinie 17.00 zapraszamy chętnych na przejażdżkę rowerową. Spotkanie z rowerami przy kościele.
We wtorek spotkanie grupy modlitewnej Margaretka po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00. Zapraszamy kandydatów na ministrantów z klas IV
.

PIELGRZYMKA DO ROSTKOWA:

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej po raz XXXIV organizuje Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych z narodzinami i młodzieńczym życiem św. Stanisława Kostki. Każdego roku bierze w niej udział blisko 10 tys. dzieci i młodzieży z terenu całej Polski.
Serdecznie zapraszamy księży, katechetów, nauczycieli, rodziców a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w tej Pielgrzymce ku czci św. Stanisława Kostki, która odbędzie się 15 września 2018 r. (sobota) i przebiegać będzie pod hasłem: Kostka znaczy więcej!
Zapisy u księży i katechetek


Według starożytnej legendy,

14 września 1678 lat temu grupa robotników znalazła koło Golgoty relikwie Krzyża Świętego. Zgodnie z tą legendą doszło do tego w roku 326. Robotnicy szukali relikwii na polecenie świętej cesarzowej Heleny, która właśnie odwiedziła Jerozolimę.
Wreszcie obok Golgoty pracownicy znaleźli cysternę, która była zasypana najróżniejszymi śmieciami. Spod grubej warstwy śmieci wydobyli... potrzaskane kawałki drewnianych krzyży.
Wyglądało na to, że Rzymianie wrzucali do tej starej cysterny zużyte krzyże. A właściwie tylko części krzyży: poziome belki, które skazańcy na własnych grzbietach wnosili na Golgotę. Pionowa belka krzyża, czyli wysoki i masywny pal, była na Golgocie na stałe.
Niestety, znalazcy nie mieli żadnej pewności, że któryś z kawałków drewna to właśnie krzyż Pana Jezusa. Rzymscy żołnierze ukrzyżowali przecież w tym miejscu wielu ludzi. To było miejsce straceń nawet i 40 lat po śmierci Jezusa.
Nad znalezionymi fragmentami drewna zebrali się ludzie, przyszedł nawet biskup Jerozolimy. Zgromadzeni przestali mieć wątpliwości, czy to rzeczywiście TEN krzyż, kiedy nastąpił cud. Krzyży zaczęła bowiem dotykać ciężko chora kobieta. Kiedy dotknęła kolejnego z nich, natychmiast doznała uzdrowienia.
Tak przynajmniej twierdzą pisarze, którzy opisali tę historię. Niejaki Hermiasz Sozomen
Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Cecylia i Henryk Gaworek Szyjki Nowe 100,00 zł
Dodano: 2018-09-08 18:42:58

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
Natomiast w najbliższą niedzielę będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych na Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci.

Na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy młodzież. Podczas Mszy św. kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy i rozpoczną roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W środę 5 września przypada odpust parafialny
Chrystusa Odkupiciela Człowieka.
Jest to jednocześnie dzień adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie
- dawniej czterdziestogodzinne nabożeństwo.
Msze św. będą o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną, chór, Rycerzy Jana Pawła II, ministrantów i dzieci sypiące kwiatkami.
Od Mszy św. o godz. 9.00 do godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Za nawiedzenie Jezusa w Eucharystii i pozostawanie na adoracji przynajmniej przez pół godziny można zyskać odpust zupełny.

Współcześnie czterdziestogodzinne nabożeństwo jest stopniowo zapominane. Ma jednak bardzo bogatą i długą tradycję. Już w 1539 r. papież Paweł III pisał, że powstało, aby „ułagodzić gniew Boga, spowodowany występkami chrześcijan, oraz aby udaremnić wysiłki i machinacje Turków, dążących do zniszczenia chrześcijaństwa”. Traktuje się to nabożeństwo również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Jednak, jak w przypadku każdej adoracji Najświętszego Sakramentu, ma przede wszystkim służyć pogłębieniu wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 16.30.
Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź od godz. 17.00

W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 9.00 i o 17.30 i 18.00

W sobotę pielgrzymka do Kalkowa i na Święty Krzyż. Wyjazd o godz.4.00. Proszę o dokonanie wpłat (60 zł) na wyjazd. Jest to jednocześnie potwierdzenie wyjazdu. Są jeszcze wolne miejsca.
Różaniec
Przygotowując się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i dziękując Bogu za wolna Ojczyznę zachęcamy do odmówienia przynajmniej jednego różańca w intencji Ojczyzny. Po odmówieniu różańca kartkę wrzucamy do urny, która stoi przy obrazie Matki Bożej Królowej Polski.Dziś o godz. 17.00 w Nidzicy w parafii Miłosierdzia Bożego ul. Konopnickiej 15 będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia. Organizowany jest wspólny wyjazd samochodami o godz. 15.30 z przed plebanii. Zapraszamy chętnych.

Natomiast po Mszy Świętej popołudniowej, czyli o godzinie 17.00 zapraszamy chętnych na przejażdżkę rowerową. Spotkanie z rowerami przy kościele.

Zbiórka ministrantów 8 września w sobotę o godzinie 11.00.

09 września w niedzielę rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do świętego Stanisława Kostki. W dni powszednie modlitwy do patrona dzieci i młodzieży będziemy odmawiali pomiędzy Mszami Świętymi o godz. 17.30 i 18.00. Ofiarujmy tę nowennę w intencji nowych, świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego na ulicy Młodzieżowej. Rodziny z tej ulicy odbiorą obraz po sumie o godz. 11.00.

Ci, którzy codziennie, przez pewien czas, odmawiają Drogę Krzyżową i ofiarują ją za nawrócenie grzeszników, mogą uratować całą parafię. Obietnica Pana Jezusa.
Od 14 września - święta Podwyższenia Krzyża Świętego chcemy rozpocząć odprawianie Drogi Krzyżowej przez cały rok w intencji parafii. Aby to wypełnić potrzeba 31 osób, które zobowiążą się odprawić Drogę Krzyżową raz w miesiącu.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara z ulicy Leśnej po nawiedzeniu Obrazu. 1 070,00 zł
Ofiara bezimienna z Luszewa 1 000,00 zł
Teresa i Stanisław Płaszczyńscy Śródborze 100,00 zł
Lewińska Marianna Szyjki 100,00 zł

Dodano: 2018-09-01 23:03:43


OGŁOSZENIA PARAFIALNEW XXI Niedzielę Zwykłą obchodzimy także Uroczystość NMP Częstochowskiej. Każdego roku tysiące pielgrzymów zmierza do tego wspaniałego maryjnego sanktuarium na Jasnej Górze.

To jest naprawdę święta góra. Obojętnie, czy zobaczymy ją w telewizji, czy staniemy u jej stóp utrudzeni pieszą wędrówką. Zawsze jest dla nas znakiem Bożej opieki, miejscem, gdzie dzieją się rzeczy doniosłe, nawet gdy zna je tylko nasze serce. I możemy być daleko, ale ona jest i my wiemy, że jest, że Bóg zostawił nam znak, że pamięta, że czuwa nad nami. Maryja modli się tam z nami i za nas i wciąż mówi: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30.1 września spotkanie Kół Żywego Różańca o godzinie 15.00.8 września (sobota) wyjazd do sanktuarium w Kałkowie.
Dodano: 2018-08-25 17:46:13
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 4 z 12