OGŁOSZENIA PARAFIALNEW środę, po Mszy Świętej o 17.30, odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30.


W przyszłą niedzielę – uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

W  V Pieszej Pielgrzymce do Smardzewa 15 sierpnia wzięło udział ponad 120 osób. Najmłodszy pielgrzym miał zaledwie kilka miesięcy, zaś najstarszy ponad 60 lat. Grono pielgrzymów powiększa się z każdym rokiem. Bardzo się z tego cieszymy, że jest nas coraz więcej, że wędrują całe rodziny z dziećmi, a nawet rowerzyści. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, a w szczególności tym, którzy włączyli się w organizację oraz prowadzenie pielgrzymki.Kancelaria czynna codziennie w godzinach od 16.00 do 16. 30.


Dodano: 2018-08-18 21:52:20

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.


W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku - „cudu nad Wisłą” - i modlimy się za Ojczyznę i za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

W środę 15 sierpnia wyrusza
V piesza pielgrzymka
z Glinojecka do Smardzewa.
Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
Wyruszamy 15 sierpnia o godz. 6.00


W tym miejscu od 300 lat jest czczony obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, będący kopią cudownego obrazu Matki Bożej Bocheńskiej. Pod wizerunkiem Madonny widnieje inny napis - słowa modlitwy: „Przez Twe łzy i pot krwawy, Pani świata naszego, módl się, że dobrze skończę bieg żywota mego”

Zapraszamy na Apele Jasnogórskie dziś, jutro i pojutrze o godz. 21.00. Pielgrzymujemy duchowo i łączymy się w modlitwie z pielgrzymami zdążającymi do Częstochowy.

13 sierpnia podczas apelu odmówimy różaniec, o który prosiła Maryja w Fatimie a dużo wcześniej w 1877 r. także w Gietrzwałdzie. Apel zakończymy procesją fatimską wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W czwartek adoracja najświętszego sakramentu od godz. 16.30.

Ze względu na upały i prośbę uczestników pielgrzymki, wyjazd do Kalkowa i na Święty Krzyż przełożymy na pierwsze dni września. O dokładnej dacie poinformuję pod koniec sierpnia.

Różaniec

W czasie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który przypomina, jak długa, bolesna i pełna ofiar była droga minionych pokoleń do wolności, zachęcamy do odmawiania różańca w intencji Ojczyzny. Modlitwa za Ojczyznę pomoże nam zawierzyć Bogu Polskę i wszystkie trudne sprawy społeczne, by nasz wspólny dom był bezpieczny i dobrze zorganizowany, by panowały w nim pokój, sprawiedliwość, poczucie jedności i wzajemny szacunek, by polskie rodziny były Bogiem silne. Do stojącej przy ołtarzu urny wrzucamy kartki z napisem Różaniec za Ojczyznę i podpis. Wrzucanie kartek do urny wyborczej ma symboliczne znaczenie: Chcemy Polski wiernej Bogu, krzyżowi i Ewangelii.W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Barbara Jasińska Wkra 100,00 zł
Szymon Zmysłowski Polna 2 G 50,00 zł

Modlitwa przed bitwą. W 1920 roku Polska rzuciła swoje serce pod Krzyż Chrystusa i stopy Jego Najświętszej Matki. Generał Maxim Weygand, szlachetny Francuz, który przebywał w Warszawie i był doradcą szefa polskiego Sztabu Generalnego – gen. Tadeusz Rozwadowskiego – zapisał później w swoich pamiętnikach taki obraz modlącej się Warszawy: „W kościołach, o każdej godzinie dnia, można było widzieć mężczyzn i kobiety zanurzonych w zapamiętałej modlitwie; to jest właściwe słowo do określenia ich postawy i wyrazu ich twarzy. Wielu pomiędzy nimi, przechodząc przed ołtarzem, kładło się krzyżem na posadzce i błagało w kompletnym samo zapomnieniu Tego, co może wszystko. Nigdy nie widziałem ludzi tak modlących się jak w Warszawie.
Ulicami przechodziły procesje. Ludzie klękali na chodnikach przed Najświętszym Sakramentem. Kapelani słuchali spowiedzi na peronach kolejowych i placach, gdzie zbierali się żołnierze i młodzi ochotnicy przed udaniem się na front. Generał Józef Haller, dowódca Frontu Północno – Wschodniego, przybliżonego już wtedy na kilkanaście kilometrów od Warszawy, codziennie rano uczestniczył we mszy i przyjmował Komunię św. Modliła się Jasna Góra, gdzie trwała nieustanna nowenna, której zakończenie zaplanowano na dzień 15 sierpnia. Trwała w Polsce modlitwa powszechna, kto nie mógł walczyć na froncie szturmował Niebo na kolanach, gdyż: „Przywiązanie Polaków do ich religii jest znane; jeśli nie są oni wzorem cnót, to są (jednak) gorącymi katolikami.” i „W ten sposób wypełnia się przez olśniewające zwycięstwo Bitwa Warszawska, wspaniałe podźwignięcie się moralne, którego sekretu szukać trzeba przede wszystkim w miłości Polaka do Ojczyzny i jego ufności Bogu.” Zanim jednak przyszło zwycięstwo, razem z modlitwą musiał dokonać się czyn – ofiara krwi i cierpienia.

Czesław Wójcik – Uglis


Dodano: 2018-08-11 15:20:34

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 17.30 i o 18.00. Po Mszach św. odmówimy koronkę do Przemienienia Pańskiego.
Co dziś dla nas oznacza Święto Przemienienia Pańskiego? „Przede wszystkim niesie ono przesłanie, że Bóg jest w stanie wszystko przemienić, nawet sytuacje, które po ludzku wydają się beznadziejne, ponieważ jest On wszechmogący. Dotyczy to życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Święto to wzywa nas do zaufania Jezusowi i modlitwy. Przynosi ono także nadzieję zmartwychwstania i życia wiecznego
W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku będzie pielgrzymował ks. Andrzej Wychucki pochodzący z Glinojecka a pracujący w Kanadzie. Zachęcamy do wybrania się na pielgrzymkę. Pielgrzymka wyrusza jutro po Mszy św. o godz. 6.00 z katedry płockiej.
W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.


Od jutra codziennie będziemy spotykać się na apelach jasnogórskich o godz. 21.00.

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową; do duchowego pielgrzymowania wraz z pieszymi pielgrzymami. Pielgrzymi duchowi otrzymują modlitewniki z modlitwami, rozważaniami i trasą pielgrzymki. Można jeszcze dziś się zapisywać.Zachęcamy do wybrania się na piątą pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa.
Wyruszamy 15 sierpnia o godz. 6.00.


Proszę o zapisywanie się na pielgrzymkę do Kałkowa i na św. Krzyż.
Wyjazd będzie 16 sierpnia o godz. 4.00. Koszt ok. 60 zł. Jeszcze są wolne miejsca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

Nowenna w intencji Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
w sobotę 11 sierpnia podczas apelu jasnogórskiego.

„Sto lat temu spożywaliśmy 10 razy mniej alkoholu niż dziś. Ale troska o trzeźwość Narodu była priorytetem bohaterów Niepodległej” – piszą polscy biskupi, przypominając w tym kontekście postać gen. Hallera. Hierarchowie apelują o podjęcie szczególnego wyzwania.
Zachęcają do stu dni abstynencji na stulecie niepodległości
od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku.


SPOTKANIA:
W poniedziałek po Mszy o godz. 18.00 zapraszam młodzież na spotkanie w sali katechetycznej.
Zaplanujemy akcje wakacyjne na sierpień.

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła.

Różaniec

Gdy poprzednie pokolenia musiały oddawać życie za Ojczyznę my zawalczmy o to, by była Ona wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii a przez to wolna i szczęśliwa. Z historii wiemy, że żadne układy nie gwarantowały Polsce wolności. Tylko silna wiara i opieka Królowej Polski dawała siłę do przetrwania najtrudniejszych chwil, podnoszenia się z upadków i rozkwitu Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich do odmówienia przynajmniej jednego różańca w intencji Ojczyzny. Przy ołtarzu będzie stała urna, do której będziemy wrzucać kartki z ofiarowaną modlitwą za Ojczyznę.
Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.


Jan Paweł IIW TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Krzysztof Lubiński Bema 5/11 200,00 zł
Celina Dobrzyńska ul. Broniewskiego 100,00 zł
Sylwia i Krzysztof Szymańscy Kowalewko 100,00 zł
Barbara Gomułka Polna 2G 50,00 zł
Dodano: 2018-08-06 10:03:04

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 LIPCA 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


W środę po Mszy świętej o godzinie 16.30 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Tego dnia przypada wspomnienie św. Jana Vianneya - patrona księży. Módlmy si ę tego dnia o świętość dla kapłanów, by byli - jak mówił św. Jan - :pasterzami na wzór Serca Jezusowego".


W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.00. Tego dnia odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa w intencji wynagrodzenia za grzechy.


W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godzinie 16.30.


W Niedzielę przypada pierwsza Niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszamy Asystę procesyjną, strażaków, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami.


Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii na pielgrzymkę autokarową do Kałkowa i na Święty Krzyż. Wyjazd będzie 16 sierpnia. Koszt 60 zł.


Pielgrzymowanie to dla wielu sposób na wyrażenie swojej wiary. W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzeba świadków wiary. W świecie, który często wstydzi się Boga, cieszy widok ludzi, którzy pielgrzymując pokazują, że wiara jest dla nich czymś ważnym i podstawowym. 15 sierpnia już po raz piąty nasza parafia wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Z okazji naszego małego jubileuszu każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy znaczek.


Zachęcamy do podjęcia tego pielgrzymkowego trudu wszystkich parafian.Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 29.07.2018, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu i zapisać się na pielgrzymkę oraz na autobus do Płocka 6 sierpnia lub powrót z Jasnej Góry 14 sierpnia.

Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 29 lipca, podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.

Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 4 sierpnia, od godziny 8.00 do 12.00, a w Glinojecku również 4 sierpnia, w godzinach od 15.30 do 16.00.
Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać można się kontaktować z ks. Tomaszem Decem – wikariuszem parafii M. B. Fatimskiej w Ciechanowie do 1 sierpnia włącznie. Nr telefonu: 793697643

Autobus do Płocka wyruszy 6 sierpnia o godzinie 4.15 sprzed kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Koszt przejazdu – 20 zł. Powrót z Jasnej Góry – 50 zł.


Już od dziś w zakrystii i kancelarii można  zapisywać się na pielgrzyma duchowego do Częstochowy. Dziękujemy też za wsparcie finansowe pielgrzymki.


Kancelaria czynna codziennie w godzinach od 16.00 do 16.30.W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.Dodano: 2018-07-29 13:51:00
«Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco».

Dziś kiermasz książek i filmów po Mszach Świętych. Będą książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękuję młodzieży za przygotowanie kiermaszu. Jest bardzo wiele ciekawych książek o tematyce religijnej. Szczególnie zachęcam do kupienia książki dzieciom, by zachęcić je do czytania. Warto kupić dla małych dzieci książeczkę w kształcie telefonu, w której są krótkie modlitwy pt. „Telefon do nieba”.

Dziś po wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie pojazdów z okazji dnia patrona – św. Krzysztofa. Ofiary z tej akcji przeznaczamy na MIVA POLSKA – zakup środków transportu dla misjonarzy z krajów misyjnych. Jest to wsparcie akcji: „jeden grosz za jeden kilometr”. W ubiegłym roku nasza płocka diecezja na ten cel przekazała 64727 zł.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Tego dnia przypada wspomnienie rodziców Matki Bożej: świętych Joachima i Anny. Podczas tej adoracji, za ich przyczyną, będziemy modlili się za rodziców spodziewających się dziecka oraz za tych, którzy borykają się z problemem poczęcia. Zachęcamy zatem, aby na tę adorację Chrystusa Eucharystycznego przybyły matki w stanie błogosławionym i inne pary pragnące mieć dzieci.

Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii na pielgrzymkę autokarową do Kałkowa i na Święty Krzyż. Wyjazd będzie 16 sierpnia. Koszt 60 zł.

Pielgrzymowanie to dla wielu sposób na wyrażenie swojej wiary. W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzeba świadków wiary. W świecie, który często wstydzi się Boga, cieszy widok ludzi, którzy pielgrzymując pokazują, że wiara jest dla nich czymś ważnym i podstawowym. 15 sierpnia już po raz piąty nasza parafia wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Z okazji naszego małego jubileuszu każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy znaczek. Zachęcamy do podjęcia tego pielgrzymkowego trudu wszystkich parafian.

Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 29.07.2018, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu i zapisać się na pielgrzymkę oraz na autobus do Płocka 6 sierpnia lub powrót z Jasnej Góry 14 sierpnia.
Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 29 lipca, podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.
Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 4 sierpnia, od godziny 8.00 do 12.00, a w Glinojecku również 4 sierpnia, w godzinach od 15.30 do 16.00.
Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać można się kontaktować z ks. Tomaszem Dec – wikariuszem parafii M. B. Fatimskiej w Ciechanowie do 1 sierpnia włącznie. Nr telefonu: 793697643
Autobus do Płocka wyruszy 6 sierpnia o godzinie 4.15 sprzed kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Koszt przejazdu – 20 zł. Powrót z Jasnej Góry – 50 zł.


W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Dodano: 2018-07-21 18:50:44
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 5 z 12