Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
Po Mszy św. o godz. 17.30 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza.
Zapraszamy wszystkie osoby, które już noszą szkaplerz.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W czwartek adoracja najświętszego sakramentu od godz. 16.30.

Za tydzień będziemy modlić się za kierowców i po wszystkich Mszach św.
będzie poświęcenie pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa patrona kierowców.

Proszę o zapisywanie się na pielgrzymkę do Kałkowa i na św. Krzyż.
Wyjazd będzie 16 sierpnia. Koszt ok .60 zł.
Sanktuarium w Kałkowie-Godowie należy do najmłodszych tego typu miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. Powstało w latach 80. XX wieku jako wotum dziękczynne za ocalenie Narodu Polskiego od ateizmu. Obecnie na terenie należącym do parafii znajduje się szereg obiektów, w tym kościół, Dom Pielgrzyma, Dom Jana Pawła, Dom Panoramy Świętokrzyskiej i Dom Męki Pańskiej. Tak jak w Licheniu wybudowano Drogę Krzyżową, której stacje stoją przy Drodze Martyrologii Ludu Świętokrzyskiego, prowadzącej do wielkiej, wzniesionej z kamienia i betonu na 33 metry Góry Męki Pańskiej, Golgoty. W jej szczytu można podziwiać panoramę Pasma Łysogórskiego z widokiem na Święty Krzyż.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za dar dla parafii - dwa ornaty do odprawiania Mszy św. od pielgrzymów , którzy byli w Częstochowie. Ornaty zostały złożone na sumie jako dar ołtarza.

Dziękuję wszystkim, którzy wybrali się na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Warto było się wybrać. Była to pierwsza rowerowa pielgrzymka z Glinojecka do tego sanktuariom. Na początku sierpnia wybierzemy się na rowerową pielgrzymkę do Smardzewa.

Dziękuję młodzieży za przygotowanie zabaw i konkursów dla dzieci.

Dziś kiermasz książek i filmów po mszach św. Będą książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Dziękuję młodzieży za przygotowanie kiermaszu. Jest bardzo dużo ciekawych książek, szczególnie zachęcam do kupowania książek dzieciom by zachęcić je od czytania. Warto kupić dla małych dzieci książeczkę w kształcie telefonu, w której są krótkie modlitwy - „Telefon do nieba”.

W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Henryk Nalborski Nowy Garwrz 18 100,00 zł
Janina Tomasz Szymańscy Kowalewko 100,00 zł
Włodzimierz i Maria Jankowscy Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna 50,00 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

V Piesza Pielgrzymka z Glinojecka do Smardzewa
15 sierpnia godz. 6.00
GLINOJECK - SMARDZEWO
ZBIÓRKA PRZY KOŚCIELE

Pielgrzymowanie to dla wielu sposób na wyrażanie swojej wiary. W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzeba świadków wiary. W świecie, który często wstydzi się Boga, cieszy widok ludzi, którzy pielgrzymując pokazują, że wiara jest dla nich czymś ważnym i podstawowym.
15 sierpnia już po raz piąty nasza parafia wyruszy na Pieszą Pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Z okazji naszego małego jubileuszu każdy pielgrzym otrzyma pamiątkowy znaczek. Zachęcamy do podjęcia tego trudu wszystkich parafian.


Trzeba mądrze korzystać z wakacji i ferii, aby służyły dobru jednostki i rodziny przez to, że umożliwiają kontakt z przyrodą, zapewniają spokój, dają czas na kultywowanie zgodnego życia rodzinnego, na wartościową lekturę i na dobre rozrywki, nade wszystko zaś pozwalają poświęcić się w większej mierze modlitwie, kontemplacji i słuchaniu głosu Bożego.
- Jan Paweł II
Dodano: 2018-07-13 23:06:29
„Tak mówi Pan Bóg”.

«Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali».


Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

W środę 11 lipca, w ramach przygotowania do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nowenna w intencji Ojczyzny po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszam na spotkanie osoby zainteresowane przygotowaniem uroczystości patriotycznych związanych rocznicą odzyskania niepodległości.

W piątek 13 lipca nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00 - różaniec i procesja. Zapraszamy strażaków do niesienia figury Matki Bożej.

Podczas spotkania młodzieży, które odbyło się w poniedziałek drugiego lipca grupa inicjatywna - „Rada Duszpasterska Młodzieży” ustaliła następujące akcje duszpasterskie na początek wakacji:
w środę 11 lipca pielgrzymka rowerowa do sanktuarium św. Antoniego w Ratowie. Wyjazd o godz. 8.00 powrót ok. godz. 15.00. Trasa 25 km w jedną stronę. W Ratowie zapoznanie się z postacią św. Antoniego, modlitwa w sanktuarium, ognisko. Zapraszamy nie tylko młodzież. Dzieci mogą jechać z opiekunami.
w czwartek 12 lipca zabawy przy grillu. Zapraszamy dzieci i młodzież.
 Nauka wspólnych tańców (tańce lednickie, fishmob).
 Zabawy animacyjne.
 Zawody, konkursy.
W przyszłą niedzielę kiermasz książek i filmów po mszach św. Będą książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych.

Dziękuję młodzieży za to, że odpowiedziała na zaproszenie, przyszła na spotkanie i podjęła się przygotowania wakacyjnych akcji. A to nie jedyne pomysły, które zrodziły się na spotkaniu. Następne w przyszłym miesiącu. Jednym z postulatów młodzieży było to by na Mszach św. było trochę radośniej. Musimy nad tym popracować.

W czwartek na nocnej adoracji zebrała się dość liczna grupa ludzi co świadczy o potrzebie takich modlitw. Będziemy więc kontynuować „Adorację dla nocnych „marków” raz w miesiącu w pierwszy czwartek miesiąca.
W czwartek adoracja najświętszego sakramentu od godz. 16.30.

W drugiej połowie sierpnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Do tego sanktuarium zapraszał rekolekcjonista w Adwencie. Koszt ok 60 zł. Proszę o zapisywanie się chętnych.

Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.

PODZIĘKOWANIA:
W ubiegłą niedziele zebraliśmy na remont kościoła 2 072.00 zł.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Elżbieta i Zbigniew Boryszewscy ul. Leśna 100,00 zł.
Ofiara bezimienna 100,00 zł.
Ofiary z ubiegłej niedzieli 2 072.00 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

W każdą niedzielę o. Adam Szustak na You Tube - (słowo na niedzielę) tłumaczy niedzielną ewangelię . Podobnie, w każdy piątek, wieczorna katecheza w Radiu Maryja poświęcona jest temu tematowi, powtórki można wysłuchać o 8.20 w niedzielę.

Pewnej kobiecie przyśniło się, że za ladą w jej ulubionym sklepiku stał Pan Bóg.
"To Ty, Panie Boże!" - zakrzyknęła uradowana.
"Tak to ja" - odpowiedział Bóg.
"A co u Ciebie można kupić?" - zapytała kobieta.
"U mnie można kupić wszystko" - padła odpowiedź.
"W takim razie poproszę o dużo zdrowia, szczęścia, miłości, powodzenia i pieniędzy".
Pan Bóg uśmiechnął się życzliwie i oddalił na zaplecze, aby przynieść zamówiony towar. Po dłuższej chwili wrócił z malutką, papierową torebeczką.
"To wszystko?!" - wykrzyknęła zdziwiona i rozczarowana kobieta.
"Tak, to wszystko" - odpowiedział Bóg i dodał:
"Czyżbyś nie wiedziała, że w moim sklepie sprzedaje się tylko nasiona?"

Dodano: 2018-07-07 22:08:30
Najlepiej człowiek prosi, gdy dziękuje.

Kard. Stefan Wyszyński.


Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o godz. 17.30 i o 18.00.
W czwartek adoracja najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30.

Zapraszamy też na nocną adorację od godz. 21.00 do 22.00.
W nocy z czwartku na piątek Jezus cierpiał samotnie. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

„Pięknie jest zatrzymać się z Jezusem i jak umiłowany Uczeń oprzeć głowę na Jego piersi (por. J 13, 25), poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca. św. Jan Paweł II.

Spowiedź w piątek od godz. 17.00
W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.
W sobotę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30. Różaniec wynagradzający o godz. 17.00.

Podczas misji świętych słyszeliśmy wielokrotnie zachętę do lektury Pisma Świętego. Rekolekcjonista zachęcał do rozpoczęcia czytania od Ewangelii św. Marka. By ułatwić zrozumienie tej ewangelii zapraszamy na spotkanie biblijne w piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Na spotkaniu omówimy powstanie i teologiczne aspekty tej Ewangelii.
Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w Internecie. Zachęcamy także do odmawiania modlitwy „Zanurzenie we Krwi Chrystus”, która była rozdawana w Wielkim Poście. .
Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży. .

PODZIĘKOWANIA:
Dziękujemy mieszkańcom Śródborza i Zalesie za przyjęcie pielgrzymów wędrujących z Łomianek do Gietrzwałdu i przygotowanie dla nich pp0siłku. W sposób szczególny dziękujemy tym osobom, które się bezpośrednio zaangażowały: Jadwidze Orzeł, Alicji Korzybskiej, Ewie Korzybskiej, Barbarze Stępniewskiej. Bogumile Nowakowskiej, Martynie Sobolewskiej, Dorocie Wernickiej, Bożenie Korzybskiej, Romanowi Przybyłkiewiczowi, Andrzejowi Jakubowskiemu oraz państwu Iwonie i Krzysztofowi Piotrowskim z Glinojecka. .

Dziękuję mieszkańcom ulicy Kwiatowej za ofiarę 1 000 zł. na kościół. W intencji mieszkańców będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. .

W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Grażyna, Anna i Radosław Mysiakowscy 200,00 zł
Ofiara bezimienna 200,00 zł
Ofiara bezimienna 100,00 zł
Mieszkańcy ul Kwiatowej 1 000,00 zł


Wywiad biblistą ks. dr. Andrzejem Oczachowskim .
Ks. Witold Lesner: Dlaczego tak trudno katolikowi sięgać po Pismo Święte? .
Ks. dr Andrzej Oczachowski: – Lektura słowa Bożego wymusza zatrzymanie, refleksję, pogłębienie. Nie zawsze czujemy się z tym pewnie. Nie mamy też nawyku brania do ręki Pisma Świętego. .
Najczęściej z tekstem Pisma Świętego spotykamy się w parafii podczas Mszy św. i nabożeństw. Jak nie zmarnować tego czasu? .
– Szansą usłyszenia słowa Bożego jest przede wszystkim dobra homilia, której nic nie zastąpi. Ważne jest też eksponowanie podczas liturgii ewangeliarza. Okadzanie, całowanie i błogosławienie Pismem Świętym to ważny i czytelny znak świętości tej księgi. Dobrze by było przeczytać jeszcze w domu odpowiedni fragment, który usłyszymy podczas Mszy. Ale chyba najważniejsze jest osobiste nastawienie, że chcę usłyszeć mówiącego do mnie Boga, że się na Niego otwieram. Nie zapominajmy, że Biblia jest Księgą Objawienia, która dla chrześcijan jest punktem odniesienia do całego życia, a my nieraz bardziej doceniamy czyjeś objawienia prywatne, pielgrzymując w różne miejsca. Dowodzi to, że nie rozumiemy, czym jest Objawienie. Tak być nie powinno. .
. Od czego należy zacząć, sięgając po Biblię? Co zrobić „na dobry początek”? .
– Trzeba zadbać o klimat i miejsce modlitwy, bo nie da się czytać Pisma Świętego przy biurku, gdy pracuje komputer, działa telewizor… Dobrze byłoby uklęknąć i może zamiast modlitw, wziąć Biblię i zacząć czytać. „Bierz i czytaj!” – mówił św. Augustyn. Trzeba po prostu zacząć. Przeczytać jedno zdanie, chwilę się zastanowić, później drugie i znowu chwila refleksji. Na początek wystarczy 5 min, a może za jakiś czas będzie 10 min, może z czasem więcej. Nie bójmy się, że nie mamy teologicznego wykształcenia, bo gdy naprawdę rodzą się wątpliwości, można zapytać księdza w parafii. Pamiętajmy jednak, że Pan Bóg nie zawsze przychodzi przez konkretne zrozumienie, niekiedy nawet niewiele zapamiętam, ale mam świadomość spotkania z żywym Bogiem Wtedy rodzi się w sercu moja wdzięczność i odpowiedź: „Jak dobrze, Panie, że mi to dziś powiedziałeś”. Niekoniecznie chodzi o jakieś wnioski intelektualne, ale nade wszystko o osobiste spotkanie. Często narzekamy, że Pan Bóg milczy, że nie odpowiada na modlitwy, a tu okazuje się, że mówi, i to bardzo konkretnie. .
Dodano: 2018-07-01 20:45:33
Służyć, to zbyt mało, mamy zapalać wśród ludzi światło wiary.

Sławię Cię, Panie, za to, żeś mnie stworzył.


Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.
W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego.

Msze Święte o godz.
9.30, 17.00 i o 18.00.

Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami. Podczas Mszy św. i przez udział w procesji eucharystycznej chcemy podziękować Opatrzności Bożej za opiekę nad nami i naszą parafią.

W poniedziałek 25 czerwca przez naszą parafię będzie przechodziła XII Piesza Pielgrzymka w intencji rodzin z Łomianek do Gietrzwałdu. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu około godz. 14.00 Bardzo proszę o przygotowanie posiłku dla ok. 80 osób. Mam nadzieję, że pielgrzymi jak co roku będą dobrze przyjęci.


W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu
w niedzielę będą odprawiane Msze św.
o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


WYJAZDY:
Proszę by osoby, które chcą jechać na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawianą przez o. Józefa Witko zorganizowały się i dojechały do Płońska. Wyjazd będzie w środę 27.06 o godz. 16.00 z kościoła św. Michała na ulicy Płockiej. Proszę się zgłaszać do osoby organizującej wyjazd pod numerem 509 966 558.
Pielgrzymka do Częstochowy w czwartek o godz. 5.00. Autokar będzie podstawiony przy kościele.
Wyjazd go Gierzwałdu na Dzień Pokuty w sobotę o godz. 7.30 z przed kościoła

LEKTURY NA WAKACJE:
Jest nowy numer czasopisma Jest to pismo ewangelizacyjne, które pogłębia naszą wiarę. Warto przeczytać artykuły: „Przeżyłem śmierć widziałem niebo”, „Eucharystyczny cud w Tixtli”, „Ja ratuję cię ciągle”, „Twoje życie rozstrzyga się w twoim wnętrzu”. Cena 4 zł.
Dziś po Mszach będzie rozdawany kolejny numer czasopisma Dobre Nowiny
Czytaj, wspieraj, ewangelizuj z nami.

Są też książki św. Faustyna „o Bożej łasce”, „o spowiedzi świętej”, „o aniołach i szatanie”. Cena 4 zł.
W Internecie warto odsłuchać świadectwa: o. Wiesław Nazaruk OMI | Świadectwo spotkania z Jezusem. Doświadczenie śmierci, sądu, nieba.

W zakrystii można nabyć kropielnice do wody święconej. Woda święcona jest w zbiorniku przy chrzcielnicy. Można też nabyć Pismo święte.
Dziękuję ks. Prefektowi i młodzieży z liceum za posprzątanie pomieszczeń w kościele, zakrystii dla księży i zakrystii dla ministrantów.
Kancelaria parafialna czynna jest od godziny 16.00 do 16.30

SPOTKANIA
Stosownie do dekretu Biskupa Płockiego z dn.04.X. 1989r dotyczącego powołania Rady Duszpasterskiej w naszej parafii serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne kandydatów do Rady Parafialnej w środę 27 czerwca w sali katechetycznej o godz. 19:00.
Z urzędu w radzie uczestniczą:
* Ksiądz Prefekt Roberta Kamińskiego,
* Pan organista,
* Pana kościelny,
* Pani katechetka,
oraz minimum po jednym przedstawicielu ze wspólnot:
* Koło Żywego Różańca
* Apostolat Margaretek
* Apostolat Różańca za Dzieci
* Służba Ołtarza
* Chór parafialny
* Zespół Moja Rodzina
* Rycerze Jana Pawła II
* Asysta procesyjna
Zapraszam także wszystkich chętnych parafian zatroskanych o rozwój duchowy naszej parafii. Nowa Rada Parafialna zostanie powołana na 5 lat i zaprzysiężona w ustalonym terminie podczas spotkania.
Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00

W ubiegłym tygodniu prace remontowe prowadzone w naszym kościele sprawdzali przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Ciechanowie. Inspektor wydał pozytywną opinię na temat wykonanych prac i zalecenie kontynuacji prac remontowych.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Tadeusz Zmysłowski Wojska Polskiego 100,00 zł
Ofiara bezimienna 300,00 zł
Ofiara bezimienna 50,00 zł

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu kościoła. Proszę także o ofiary indywidualne. Mamy jeszcze do zapłacenia kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Za wszystkie ofiary składam serdeczne podziękowania.

Dodano: 2018-06-24 14:20:38
Ziemia sama z siebie wydaje plon

"Do wyższych rzeczy stworzony Jestem(...)"


Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa
podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.Dziś o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży na wprowadzenie relikwii św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży a także patrona naszej Ojczyzny. Relikwie będą w naszym kościele do poniedziałku. W poniedziałek o godz. 16.00 będzie Msza św. w intencji powołań i przekazanie relikwii do następnej parafii. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki dziś do godz. 21.00. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim.
Jutro wystawienie relikwii od godz. 8.00 do 16.00. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z nauczycielami do nawiedzenia kościoła.
Modlitwy przy relikwiach:
9.00 Margaretki
10.00 Koła Żywego Różańca
11.00 Matki z małymi dziećmi - błogosławieństwo małych dzieci.
13.00 Dzieci przedszkolne
14.00 Modlitwy dziadków za wnuki.
15.00 Koła Żywego Różańca za dzieci.
16.00 Msza na zakończenie peregrynacji.

Dziś po każdej Mszy św. wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji.

Po Mszy św.o godzinie 16.00 w poniedziałek zapraszamy na ognisko. Zapraszamy asystę procesyjną, strażaków, ministrantów, dzieci i młodzież.

W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów by podziękować za kończący się rok pracy.

DZIEŃ POKUTNY W GIETRZWAŁDZIE
30 czerwca 2018 roku

Proszę o zapisywanie się chętnych na wspólny wyjazd. Wyjazd o godz. 7.30 koszt 30 zł.

W środę 27 czerwca o godz. 15.30 będzie wyjazd do Warszawy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie odprawianą przez o. Józefa Witko w parafii Matki Bożej Anielskiej. Chętni mogą zgłaszać się w kancelarii lub w zakrystii.

W tym tygodniu zakończy się peregrynacja Obrazy Jasnogórskiego na ulicy Kwiatowej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 Obraz będzie przekazany na ulicę Leśną. Zapraszam rodziny o odebrania Obrazu.

W poniedziałek 25 czerwca przez naszą parafię będzie przechodziła XII Piesza Pielgrzymka w intencji rodzin z Łomianek do Gietrzwałdu. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu około godz. 14.00 Bardzo proszę o przygotowanie posiłku dla ok. 80 osób. Mam nadzieję, że pielgrzymi jak co roku będą dobrze przyjęci.
Można dołączyć się do tej pielgrzymki. Informacje i zapisy:
Zuzanna, tel. 794 393 047
Anna, tel. 606 222 328
W okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu w niedzielę będą odprawiane Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.
W zakrystii można nabyć kropielnice do wody święconej. Woda święcona jest w zbiorniku przy chrzcielnicy. Można też nabyć Pismo święte.
SPOTKANIA :
W środę o godz. 19.00 Rycerzy Jana Pawła II. W czwartek godz. 19.00 grypy Margaretka

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję wszystkim, którzy przez cały tydzień nawiedzali kościół i modlili się przy Krzyżu Wdzięczności. Na miłość Bóg odpowiada swoją Miłością. Pismo święte mówi: „Wiemy, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra” Rz. 8,28.
Dziękuję strażakom za przywiezienie i odwiezienie relikwii św. Stanisława Kostki oraz za pomoc w wyniesieniu z kościoła Krzyża Wdzięczności i przygotowanie do transportu.

Fundacja Tak dla Rodziny
zaprasza na
II Ogólnopolską Pielgrzymkę Mężczyzn
na Jasną Górę

w sobotę 23 czerwca w Dniu Ojca.
Chętni mogą zgłaszać się do pana Artura Wiśniewskiego tel. 602 512 749
można także zapisywać się w zakrystii lub kancelarii.
W programie pielgrzymki: modlitwa zawierzenia, wstawiennicza i uwielbienia, Eucharystia.
Koszt wyjazdu 30 zł.

Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Anna i Stanisław Kucińscy Stary Komunin 100,00 zł
Marianna Śliwińska Wojska Polskiego 100,00 zł
Janina Gadomska Wkra 100,00 zł
Irena i Franciszek Zabłoccy Kamionka 100,00 zł
Kijoch 200,00 zł
Ofiara bezimienna 200,00 zł
Ofiara z Bożego Ciała ul. Południowa bloki 200,00 zł
Widzimy już jak wygląda będzie wyglądał cały kościół.
Proszę jeszcze o ofiary by można było zapłacić za remont, który już jest zrobiony.
Dodano: 2018-06-17 00:31:29
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 6 z 12