Dodano: 2018-06-16 23:47:45
„Bierzcie krzyż i nieście po wszystkich stolicach świata”

Cieszę się owym duchem wiary, wedle którego napisano: „Uwierzyłem, dlatego przemówiłem”


Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30.

16 czerwca będzie Pielgrzymka Służby Liturgicznej. Wyjazd zapisanych dzieci i młodzieży do Czerwińska sprzed kościoła w Glinojecku o godzinie 9.30.

DZIEŃ POKUTNY W GIETRZWAŁDZIE

30 czerwca 2018 roku

Obecny rok w naszej Ojczyźnie przeżywamy w kontekście obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Pragniemy przeżyć je w duchu pogłębionej refleksji nad czasem niewoli i podejmowanymi drogami do wolności. Jedną z nich była droga duchowa.
Dlatego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w celebracjach, które obejmujemy wspólnym hasłem „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”, a które odbędą się w dniu 30 czerwca 2018 roku w Gietrzwałdzie – w miejscu maryjnych objawień.

Arcybiskup Józef Górzyński
Metropolita Warmiński


PROGRAM SPOTKANIA:
9.00 - Zawiązanie wspólnoty, powitanie obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej i Różaniec
10.00 - Droga Krzyżowa
11.30 - Nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią.
13.30 – Przerwa
14.00 - Przygotowanie do Eucharystii
14.30 - Uroczysta Eucharystia przy Źródełku
16.30 - Wspólne uwielbienie
18.00 – Zakończenie
Będzie zorganizowany wspólny wyjazd z naszej parafii. proszę o zgłaszanie się chętnych.

W naszym kościele jest wystawiony Krzyż Wdzięczności.

Krzyż Wdzięczności ma swój początek w słowach, które przekazał Jezus jednemu z mieszkańców Ukrainy w dniu Zmartwychwstania w 2003 roku: Bierzcie mój Krzyż i zanieście Go do wszystkich stolic świata jako znak wdzięczności Bogu Wszechmogącemu za zbawienie, które otrzymujemy przez Jezusa Chrystusa. 10 marca 2004 roku Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił w Watykanie inicjatorów tej misji. Pielgrzymka Krzyża Wdzięczności rozpoczęła się we Lwowie w listopadzie 2005 roku i ma trwać do roku 2033 by nawiedzić wszystkie narody świata. Pielgrzymka ma na celu przygotować świat na obchody 2000 rocznicy śmierci Jezusa na Kalwarii. Dotychczas Krzyż Wdzięczności nawiedził 28 kraje Europy, 34 stolice krajów Europy. Krzyż będzie w naszym kościele do soboty. Obecności Krzyża towarzyszą liczne łaski, znaki Bożej obecności i błogosławieństwa.
Zachęcamy do modlitwy i adoracji Krzyża. Kościół będzie otarty codziennie od godz. 15.00 do 19.00. W piątek zapraszamy do modlitwy przy krzyżu do godz. 23.00.

Od 15 do 22 czerwca w naszym dekanacie odbędzie się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Do naszej parafii relikwie przybędą w niedzielę 17 czerwca. Msza Święta na powitanie w niedzielę, 17 czerwca, o godzinie 18.00. Przez cały następny dzień możliwość nawiedzenia relikwii i osobistej modlitwy. Pożegnanie relikwii w poniedziałek, 18 czerwca, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

20 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Dzieci zapisują się z rodzicami, lub opiekunem. Mogą też jechać dzieci z IV klas jeśli będą wolne miejsca. Koszt 60 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VI - św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
13 VI - św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
14 VI - bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję państwu Annie i Jackowi Grochowieckim oraz Elżbiecie i Stanisławowi Chodorskim za przyjęcie na nocleg członków grupy ewangelizacyjnej podczas misji parafialnych.

Jeszcze dziś można zapisać się na zakup kropielnicy do wody święconej. Codziennie wychodząc z domu, chcemy, by Pan nam błogosławił, gdy idziemy do ludzi. I tak samo, kiedy wracamy, ten znak krzyża jest dla nas znaczący i daje to poczucie, że wracamy do naszego domowego ogniska i że chcemy go strzec i bronić.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.

Dodano: 2018-06-10 00:09:58
W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do wspólnej modlitwy.


PODEJMIJMY WSPÓLNOTOWE DZIEŁO MODLITWY
RÓŻAŃCEM W INTENCJI NASZYCH DZIECI

ZAPRASZAMY
Dodano: 2018-06-03 16:21:13
"DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ"

„dzisiaj potrzeba światu i Polsce ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą,miłują i błogosławią(...)"


Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po mszach św. będą zbierane ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Nabożeństwo czerwcowe. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.45 na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziś i w każdą niedzielę nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.00.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną. W tygodniu będziemy oddawali cześć Chrystusowi przez godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować godz. 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W przyszłą niedzielę na sumie odbędzie się obrzęd przyjęcia do wspólnoty Żywego Różańca Rodziców za Dzieci. To już kolejne koło w naszej parafii stworzone z rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci. W Różańcu Rodziców codziennie odmawiamy za nasze dzieci jedną dziesiątkę różańca, wspólnie z innymi rodzicami. Prosimy Boga o błogosławieństwo i ochronę dla naszych dzieci. Zachęcamy rodziców do włączenia się do wspólnej modlitwy.
BIERZMOWANIE. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież naszej przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli profesor habilitowany ks. infułat Wojciech Góralski z Płocka. Pomódlmy się w intencji młodzieży, by godnie przyjęła ten sakrament, by przyjęcie darów Ducha Świętego objawiło się w ich życiu. Ta uroczystość powinna nam wszystkim, którzy przyjęli ten sakrament, że zobowiązani są do stałego pogłębiania wiary.

SPOTKANIA:
Spotkanie kandydatów do bierzmowania i świadków we wtorek o godz. 16.00

W sobotę rozpoczęliśmy
Misje Ewangelizacyjne
„Być napełnionym Duchem Świętym”,

które będzie głosił założyciel i dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody - ks. dr Przemysław Sawa. Otrzymał on watykańską nominację na misjonarza miłosierdzia wraz z kilkuset nominowanymi księżmi z całego świata Wspólnota od lat jest związana z parafią św. Pawła na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł, gdzie spotyka się w każdą środę o 20.00 i w drugie niedziele miesiąca o 14.00 na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch. W dniach od 15 do 26 lipca organizowana jest pielgrzymka „Sanktuaria Włoch” Padwa, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Montecassino, Neapol, Pompeje, San Giovani Rotondo, Serracapriola, Manoppello, Loretto.
Koszt 750 zł i 450 Euro. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. proboszcza.


Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła.
Ofiara bezimienna 100,00 zł
Ofiara bezimienna Luszewo 100,00 zł
Janusz Masny Warszawa ul J. Kazimierza 29/109 30,00 zł
Elżbieta i Łukasz Bieńkowscy Zielona Ścieżka 50,00 zł
Arkadiusz Grzymkowski Luszewo 50,00 zł
Marcin Wrotny Bema 50,00 zł

Dodano: 2018-06-03 14:51:15

ZAPRASZAMY
Dodano: 2018-05-30 14:29:33
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Strona 7 z 12