Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Ostatnią cząstkę różańca będziemy ofiarowali w intencji Ojczyzny by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

"Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz.. 16.00.
We wtorki i czwartki zapraszamy dzieci. Szczególnie dzieci przygotowujące się do uroczystości I i II Komunii świętej.
W Piątki zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
W poniedziałki środy i soboty różaniec będą prowadziły Koła Żywego Różańca.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
ADORACJA W CZWARTEK od godz. 16.00. Na zakończenie adoracji będziemy modlili się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
W PIĄTEK spowiedź od godz. 16.30. i podczas różańca. Najświętsze Serce Jezusa uczcimy odmawiając litanię do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00.
W SOBOTĘ różaniec wynagradzający o godz. 16.00. Spotkanie KŻR 15.30.

W sobotę 05 października o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszej parafii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego we Wilnie.

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę przed Mszą Świętą odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. "Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie różaniec ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do publicznego wyrażenia swojej wiary i wypraszania błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi dla naszego miasta i całej parafii. Tym nabożeństwem uczcimy 5 rocznicę nawiedzenia parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Zapraszam na to nabożeństwo strażaków, asystę procesyjną, chór, ministrantów rycerzy Jana Pawła II i harcerzy.

"Serdecznie dziękuję wszystkim za ofiary na remont kościoła.
Zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 3 435.00 zł.
Bóg zapłać.


Z inicjatywy sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawła II rozpoczął się post i modlitwa w intencji jesiennych wyborów. Inicjatywa „Modlitwa i post” polega na wybraniu jednego dnia do 13 października w którym będziemy pościć o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęcamy także do udziału we Mszy św. w tym dniu i przyjęcia komunii św. Chęć udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” można zgłaszać telefonicznie pod numerem 693 168 248 lub poprzez e-mail sanktuarium@radiomaryja.op.pl.

Dziś ministranci będą rozdawali gazetę ewangelizacyjną: „DOBRE NOWINY”
Warto przeczytać „Przesłanie Matki Bożej wypełnia się na naszych oczach” - o objawieniach w Quito. Maryja mówiła do wizjonerki: „jakże mi przykro, że mówię to tobie, iż będą miały miejsce liczne i wielkie świętokradztwa publiczne i Najświętszej Eucharystii. Choć przesłanie, które przyniosła ze Matka Boża jest trudne, to niesie ze sobą nadzieję.”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, Apostołka Miłosierdzia Bożego.

Ks. PIOTR GLAS: „OSTATNIE WOŁANIE MARYI”
Aby świat poznał, jak straszny jest gniew Ojca Niebieskiego wobec współczesnego świata, Bóg przygotowuje wielkie oczyszczenie całej ludzkości. Matka Boża w Akicie Ksiądz Stefano Gobbi, Sekretarz Matki Bożej, pisał, że Maryja jest straszna i potężna. Straszna dla wszystkiego, co demoniczne, i potężna, gdy roztacza nad nami swoją opiekę. Jak rozumieć wydarzenia ostatnich dekad? Co Maryja chce nam powiedzieć o czasach zamętu, w których żyjemy? Jaką nadzieję nam pozostawia? Ksiądz Piotr Glas, który Maryi oddał całe swoje kapłańskie życie, prowadzi nas przez kolejne orędzia naszej Matki ? w Fatimie, Akicie, Kibeho i La Salette ? w których Maryja wzywała do przemiany serc. Jej wołania to odpowiedź na współczesny kryzys wiary. To także konkretne wskazówki, co mamy zrobić, by przygotować się na przyjście naszego Pana.
Książka będzie rozprowadzana w październiku

Dodano: 2019-09-27 11:38:59

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 16.45. Po Mszy św. o godz. 17.30 odmówimy litanię do św. Ojca Pio i będzie możliwość ucałowania relikwii.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy o godz. 17.30

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30. Zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin za wstawiennictwem świętych Zeli i Ludwika Martin. O godz. 17.00 będzie odprawiona
Msza św. w intencji:
- świętości w rodzinach,
- małżeństw zagrożonych,
- o dar potomstwa.


Z inicjatywy grupy modlitewnej "Iskra Bożego Miłosierdzia" działającej przy kościele Ojców Jezuitów w Łodzi, od 2008-go roku organizowana jest wspólna modlitwa, "Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata". Dniem wspólnej modlitwy dla całego świata jest 28 września, rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Siostry Faustyny.

Krótka kilkunasto-minutowa modlitwa koronką może odmienić serca, rodziny, miasto, kraj a nawet cały świat. Jako mieszkańcy Glinojecka już po raz drugi włączymy się w tą modlitwę. Przyjdź i pomódl się razem z nami tą prostą a jakże bardzo skuteczną modlitwą. Będziemy modlić się 28 września o godz. 15.00 w parku przy ul. Parkowej. Jeśli nie możesz dołączyć do nas to stań wtedy przy najbliższym skrzyżowaniu ulic, na chodniku przed swoim domem lub tam gdzie jesteś, samotnie, w parze lub w małej grupie, odmawiając Koronkę, duchowo włącz się w modlitewną akcję.

29 września wspominamy świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Przed ich świętem w tym tygodniu będziemy odmawiali litanię do św. Michała Archanioła. Po Mszach św. w dzień powszedni odmawiamy modlitwę do Michała Archanioła. Od przyszłej niedzieli będziemy ją również odmawiać przed błogosławieństwem w niedziele i święta.

Dziś ministranci będą sprzedawali modlitewniki do Michała Archanioła. Modlitewniki kosztują 10 zł. Ministranci będą także rozdawać modlitwy w intencji małżeństw. Na odwrocie tych modlitw jest informacja o wspólnocie „SYCHAR” pomagającej małżeństwom w kryzysie. Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję dzieciom z klas IV i VI za przygotowanie loterii dla dzieci z okazji święta św. Stanisława Kostki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
23 IX - św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach
27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
28 IX - św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

W czasie pięciu lat mojej posługi w parafii Glinojeck zostały wykonane następujące prace remontowe:
Chodnik na cmentarzu 22 000.00 zł.
Nagłośnienie w kościele 32 000.00 zł.
Maszyny do sprzątania kościoła 8 000.00 zł.
Remont wikariatu 31 000.00 zł.
Elewacja kościoła 488 000.00 zł.
I wiele innych drobniejszych rzeczy.

Starałem się także rozbudzić i pogłębić życie religijne w parafii przez dbałość o godne sprawowanie Mszy św. i sakramentów. Służyły temu różne dodatkowe nabożeństwa jak adoracje, modlitwa za zmarłych (dusze w czyśćcu są też częścią parafii) przed Mszą św., włączanie wiernych we wspólny śpiew, ponawiane akty oddania parafii Jezusowi Królowi i Matce Bożej. Były także podejmowane akcje modlitewne w intencji parafii. Już na początku zastała odmówiona cząstka różańca za każdą rodzinę. Później nowenna pompejańska za parafię (odmawiało 60 osób), Droga Krzyżowa przez cały rok w intencji parafii i wiele innych. W intencji parafii są zamówione Msze św. wieczyste w różnych sanktuariach we Włoszech i na Litwie.

Ważnym elementem ewangelizacji jest rozpowszechnianie książek i czasopism religijnych. Od pięciu lat wydawana jest Gazetka Parafialna. 235 numerów po 300 sztuk to ponad 70 tys. gazetek. Rozprowadzane są także czasopisma „Gość Niedzielny”, „Dobre Nowiny” „Miłujcie się”. Czasopismo „Miłujcie się” było rozdawane przez młodzież na blokach. Łącznie to ok 6 tys. czasopism. Często rozprowadzane są książki religijne, dla dorosłych i dla dzieci. Do parafian trafiło ich już kilka tysięcy.

Dodano: 2019-09-21 17:49:17

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

Czasopisma leżą na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dziś są wyłożone także książki poświęcone Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Książki są po 10 zł.

Święto patrona dzieci i młodzieży ŚW. STANISŁAWA KOSTKI.
Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 17.00. Po Mszy św. Zapraszamy dzieci na ognisko. Będzie tez zorganizowana loteria fantowa.

SPOWIEDŹ dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00

W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentu I Komunii św. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

W przyszłą niedzielę na sumie będzie odprawiona Msza święta dziękczynna za ukończony remont elewacji kościoła i za 5 lat posługi w parafii Glinojeck. Okrągła rocznica minęła w lipcu, lecz ze względu na czas wakacyjny uczynimy to teraz. We Mszy św. będę modlił się za wszystkich, którzy składali ofiary na odnawianie naszego parafialnego kościoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy po Mszy o godz. 17.30.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za wstawiennictwem Jana Pawła II prowadzona przez Rycerzy Jana Pawła II od godz. 18.30 do 19.30. Zapraszamy wszystkich a szczególnie mężczyzn.

PODZIĘKOWANIA:

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w wielką akcję ewangelizacyjną Polska pod Krzyżem: Tym, którzy wybrali się do Włocławka, osobom ofiarującym modlitwy, post i cierpienia w intencji tego wydarzenia. Dziękuję wszystkim, którzy wieczorami przychodzili by adorować Jezusa.

Dziękuję osobom, które przez rok odprawiały Drogę Krzyżową w intencji parafii. Większość z tych osób podjęła się tej modlitwy na kolejny rok. Jak mówią przyzwyczaili się już to tej modlitwy. Bóg zapłać. W naszej bibliotece w kościele są wyłożone modlitewniki z rozważaniami Drogi Krzyżowej, z których można korzystać przy odprawianiu tego nabożeństwa. Prosimy o zgłaszanie się osób, które w tym roku będą odprawiać to nabożeństwo. Kościół jest otwierany w ciągu, dnia aby każdy mógł wejść na prywatną modlitwę. Chrystus czeka na każdego.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiara z ulicy Parkowej po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej 100,00 zł
Witold Ruszczyński Luszewo 100,00 zł
Krystyna i Rafał Gołąb Śródborze 100,00 zł

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontu kościoła.

SŁOWA PAPIEŻA SKIEROWANE DO POLAKÓW:
Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie ono dniem akcji ewangelizacyjnej nazwanej Polska pod Krzyżem. Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka.
Z serca wam błogosławię.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16 IX - św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
18 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
20 IX - święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
21 IX - św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

Dodano: 2019-09-14 14:24:27

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła - Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

W poniedziałek w naszej parafii będzie dzień adoracji Najświętszego Sakramentuzwiązany z odpustem parafialnym Jezusa Odkupiciela Człowieka. Największym uwielbieniem Boga jest eucharystia. W tym dniu będą odprawiane cztery Msze św.:
9.00 Msza o uproszenie miłości.
12.00 Msza za chorych.
15.00 Msza o odpuszczenie grzechów.
18.00 O wylanie Ducha Świętego i ożywienie łask związanych z przyjęciem sakramentu chrztu, bierzmowania i małżeństwa.
W tym dniu będzie udzielana komunia św. pod dwiema postaciami - Ciała i Krwi Chrystusa
Między Mszami będzie prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Znajdźmy czas by w tym dniu być na Mszy św. i przynajmniej pół godziny adorować Jezusa.

Jako przygotowanie do akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem ” od wtorku do piątku od godz. 19.00 do 21.00 będzie otwarty kościół i wystawiony Najświętszy Sakrament. O godz. 19.00 będzie odmówiona Koronka do krwawych łez Maryi (jest to godzina pogrzeby Pana Jezusa) a przed 21.00 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny i zakończymy modlitwę Apelem Jasnogórskim.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 20.00. Po nabożeństwie procesja z figurą Matki Bożej.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy św. o godz. 14.30 Po Mszy modlitwa pod krzyżem misyjnym Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwy do Krzyża św. i modlitwę za Ojczyznę. Tą modlitwą włączymy się w modlitwę tysięcy Polaków zgromadzonych na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka w wszystkich gromadzących się pod krzyżami w całej Polsce. Nasza parafia zgłoszona jest jako jedno z tych miejsc na mapie Polski.

Od 14 sierpnia ubiegłego roku codziennie była odprawiana Droga Krzyżowa w intencji naszej parafii. Tej modlitwy podjęło się 31 osób, które modliły się raz w miesiącu w oznaczonym dniu. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim gorliwość i troskę o dobro duchowe naszej wspólnoty.
W niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy modlili się przez cały rok w intencji parafii.
Zapraszamy chętnych do zgłoszenia się na następny rok modlitwy za parafię. Pan Jezus obiecał wiele łask dla tych, którzy rozważają Jego mękę. Można zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dziś ministranci będę rozdawać czasopismo „Dobre Nowiny” Jest tam więcej informacji na temat akcji „Polska pod Krzyżem”

Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Książki do nabożeństwa „Módlmy się z Chrystusem , Maryją i Świętymi” można nabyć w zakrystii. Lub w kancelarii parafialnej. Cieszę się, że tak szybko się rozchodzą. Jest zamówionych następnych 20 egzemplarzy.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję rycerzom Jana Pawła II, harcerzom i pocztom sztandarowym za udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny 1 września.

Dziękuję ks. Prefektowi i ministrantom za sprzątanie zakrystii dla księży i ministrantów, przy ołtarzu i troskę o wygląd kościoła.

Dziękuję kwiaciarni „Lawenda” za udekorowanie ołtarza na niedzielę.

Dziękujemy panu Antoniemu Zdun za świeże ryby dla księży.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Ofiary na tacę z ostatniej niedzieli sierpnia 2 530.00 zł.
Ofiara od uczestników pielgrzymki do Wilna 200,00 zł.
Ofiara anonimowa Glinojeck 800,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł
Wiesław I Bożena Romanowscy Wólka Garwarska 100,00 zł

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Ofiary można także przekazywać na konto parafialne: nr konta
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.
PARAFIA RZYMSK. KATOL. ŚW.
STANISŁAWA BM W GLINOJECKU
ul. Kościelna 1
82 8229 0005 0000 1044 2000 000114 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego w Kruszynie koło Włocławka odbędzie się akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Każdy będzie mógł włączyć się do niej w swoim miejscu zamieszkania - przy krzyżu misyjnym, przydrożnym czy kapliczce. Akcja jest odpowiedzą na narastające ataki na katolików. „Weź udział w wydarzeniu i bądź częścią wielkiej modlitewnej wspólnoty. Wymadlaj łaski dla siebie, swoich bliskich i całego narodu. Przepraszajmy Boga za wszystkie występki, Przekaż tę wiadomość w świat. Niech ludzie poznają jaką moc ma Pan”
Program spotkania
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: Joanna Bątkiewicz-Brożek ks. Dolindo Ruotolo.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej).
Proszę o zapisywanie się chętnych na wyjazd autokarem - koszt ok. 35 zł. Wyjazd o godz. 7.30 z przed kościoła.
W intencji tego wydarzenia organizatorzy proszą o ofiarowanie modlitwy postu cierpienia lub Mszy św. Modli się już w tej intencji prawie 4 tysiące osób. Można samemu zgłosić swoją modlitwę przez Internet lub zgłosić do mnie a ja wyślę informację.
Odwiedź stronę:

https://www.polskapodkrzyzem.pl/


W sanktuarium Miłosierdzia Bożego we Wilnie, gdzie jest oryginał Obrazu Jezusa Miłosiernego malowany pod dyktando siostry Faustyny została zamówiona Msza św. za parafię Glinojeck. Będzie ona odprawiona 5 października o godz. 15.00. W sanktuarium od 6 lat odbywa się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W sanktuarium Matki Bożej w Trokach zamówiona jest Msza wieczysta za parafię Glinojeck, odprawiana codziennie o godz. 8.00. Uważa się, że obraz został namalowany w Konstantynopolu w 1123 r., Papież Klemens XI ukoronował obraz złotą koroną. Uroczystości koronacji obrazu miały miejsce w dniach 4 -12 września 1718 r. Była to pierwsza w Wielkim Księstwie Litewskim i druga w Rzeczpospolitej po Jasnogórskim Wizerunku koronacja. Gdy w 1604 r. na Litwie szerzyła się dżuma, później z powodu nieustających ulew groził głód, biskup wileński Benedykt Wojna zorganizował procesję z Wilna do Trok. Dżuma powstrzymała się. Od tego czasu Troki odwiedzają pielgrzymi. Szlak pielgrzymkowy z Wilna do stóp Matki Boskiej Trockiej, łaskami słynącej, należy do najstarszych szlaków pielgrzymkowych na Litwie. Po odzyskaniu Niepodległości tradycja ta została odnowiona.


Artykuł do przeczytania

Witold Gadowski: nadchodzi nowa epoka! Słodkie lenistwo polskich katolików właśnie się kończy

„Polski Kościół nie był przygotowany na brutalny atak. Nastąpił on z kilku stron. Najpierw szumną premierę miał słaby film Kler autorstwa Wojciecha Smarzowskiego, potem rzecz poprawił Tomasz Sekielski. (…) Po fazie przypisywania stanowi duchownemu najgorszych zboczeń pojawiło się hasło ataku na hierarchów. Czekano tylko na pretekst do rozpoczęcia akcji”, pisze na łamach tygodnika „Niedziela” red. Witold Gadowski.

W ocenie publicysty wrogowie Kościoła tylko czekali na sygnał do ataku. Pretekstem stała się dla nich znakomita homilia abp. Marka Jędraszewskiego, w której „metropolita krakowski porównał ideologię homopolitycznej ostentacji z ideologią zbrodniczego komunizmu”. Jak dodaje: „Natychmiast spuszczono z łańcucha wszystkie propagandowe psy. Rozpoczęła się agresywna kampania zaszczuwania arcybiskupa. Po raz pierwszy neomarksiści zaatakowali w Polsce tak brutalnie”.

„W tej kampanii nie ma miejsca ani na prawdę, ani też na zwyczajny wstyd czy odrobinę szacunku dla wartości drogich większości mieszkańców naszego kraju”, zauważa Witold Gadowski. Jego zdaniem atak na Kościół oznacza, że Polska weszła w zupełnie nowy czas. „Czy XXI wiek będzie czasem prześladowania katolików w Polsce? Czy już dziś nie odmawia się wyznawcom Chrystusa możliwości publicznej walki o swoje wartości i przekonania? Czy już dziś rozwydrzone hordy bluźnierców nie bezczeszczą publicznie naszych świętych wartości i symboli? Czy księża nie stali się obiektami sterowanej nienawiści i pogardy?” - pyta.

Witold Gadowski przypomina, że według tzw. zegara śmierci, co 5 minut na świecie ginie ktoś tylko dlatego, że Chrystus Król jest jego Drogą, Prawdą i Życiem. Podkreśla jednocześnie, że w wielu działających firmach i korporacjach niemile widziane jest noszenie chrześcijańskich symboli, a „autorytetami moralnymi” są Jan Hartman, Joanna Senyszyn, Magdalena Środa i inni, którzy obrzucają Kościół najgorszymi kalumniami i wzywają do „rozprawienia się z chrześcijaństwem”.

„Gdyby polscy katolicy byli tacy, jakimi widzi ich Jan Hartman, to już od dawna paradowałby z rozbitym nosem i sińcami pod oczyma. Skoro tak nie jest, to oznacza, że katolicy w Polsce są spokojni, cierpliwi i nieskorzy do gniewu. W tej flegmatyczności polskiego katolicyzmu kryje się jednak także spore zagrożenie. (…) Jeżeli nie będziemy podejmować (…) walki o szacunek dla nas i naszych wartości, to w pewnym momencie istotnie może stać się coś niekontrolowanego i nieprzewidywalnego”, podkreśla Witold Gadowski.

„Nadchodzi nowa epoka i my musimy być do niej przygotowani. Słodkie lenistwo polskich katolików właśnie się kończy. Pieniądze na wywrócenie nam Polski do góry nogami płyną nad Wisłę szerokimi strumieniami, a tych, którzy będą mieli niegodziwość je podjąć, jest coraz więcej. To, co jeszcze kilka lat temu wydawało się nam nie do pomyślenia, dziś staje się faktem. (…) Pora jednak wykazać, że nasze deklaracje nie są jedynie rytualnymi pomrukami, ale mogą stać się stylem życia i formą skutecznej walki z tym, co do nas właśnie wpływa. Czas kanapowego katolicyzmu właśnie się skończył”, podsumowuje Witold Gadowski.

Źródło: https://www.pch24.pl/witold-gadowski--nadchodzi-nowa-epoka--slodkie-lenistwo-polskich-katolikow-wlasnie-sie-konczy,70668,i.html

Dodano: 2019-09-07 21:19:21

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00.

Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych - godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

Serdecznie zapraszamy na czwartkową adorację o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 16.30.

Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 17.30. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.00.

Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Członków Kół Różańcowych naszej parafii zapraszamy na spotkanie o godz.16.00.

W sobotę o godz. 11.00 pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów, lektorów.

Poświęcenie przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci będzie w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 9.30. serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci.

Proszę o zapisywanie się chętnych na wyjazd autokarem do Włocławka na spotkanie modlitewne POLSKA POD KRZYŻEM - koszt ok. 35 zł.
Łącząc się z tym wydarzeniem, w parafii w sobotę 14 września zbierzemy się na wspólną modlitwę pod krzyżem misyjnym o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

Dodano: 2019-08-31 20:19:45
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 4 z 12