Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
Msze Święte o godz. 9.00, 17.30 i o 18.00.

Po Mszy św. odmówimy litanię do Matki Boskiej Częstochowskiej i podziękowania za jej obecność, wynagradzając za wszystkie bluźnierstwa wobec jej wizerunku.
Jasna Góra od ponad sześciu wieków jest duchową stolicą Polski. Wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, od stuleci czczony na Jasnogórskim Wzgórzu, jednoczy wszystkich Polaków we wspólnej modlitwie.
Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej powstała dzięki zabiegom bł. Honorata Koźmińskiego, który po upadku powstania styczniowego starał się zjednoczyć naród wokół Królowej Polski. Wraz z ówczesnym przeorem Góry, o. Euzebiuszem Rejmanem, wyjednał on u św. Piusa X ustanowienie w 1904 r. święta Matki Bożej Częstochowskiej. Papież Pius XI rozciągnął w 1931 r. ten obchód na całą Polskę.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy po Mszy o godz. 17.00.
W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30. W ostatni czwartek miesiąca modlimy się przy relikwiach Zelii i Ludwika Martin w intencji rodzin i o dar potomstwa.
Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej o godz. 11.30 będzie odprawiona MSZA ŚWIĘTA w intencji Ojczyzny i ofiar wojny.
Zapraszamy strażaków, harcerzy, poczty sztandarowe.

Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży 2 września o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców dzieci i młodzież. Poświęcenie przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci będzie w niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 9.30.

Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele:8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów remontu kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegła niedzielę rozeszły się wszystkie egzemplarze modlitewnika „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok”. Mamy kolejne 10 egzemplarzy. Można je nabyć po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję mężczyznom, którzy znaleźli czas i przyszli na adorację w czwartek. Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie mężczyźni zawierzali swoje rodziny, żony, dzieci i całą Ojczyznę.

Dziękuję wszystkim, którzy w piątek odprawili Drogę Krzyżową w intencji parafii, wypraszając łaskę wiary dla parafian.

WYJAZDY:
W dniach 30 sierpnia do 1 września organizowany jest wyjazd do Wilna. Koszt 500 zł. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
8 września organizowany jest wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Loretto koło Wyszkowa na odpust parafialny. Bliższe informacje u pani Lucyny Wojciechowskiej.

Od 15 sierpnia w wybranych kinach można oglądać film „Tajemnica Ojca Pio. To najnowsze biograficzne dzieło o wielkim świętym. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina, a wspólnoty do rozważenia zorganizowania seansu grupowego w najbliższym kinie.”

Jestem przekonany, że modlitwa tysięcy pątników, którzy 14 września 2019 r. zgromadzą się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka, stanie się wielkim duchowym impulsem dla ożywienia wiary w naszym kraju... Będziemy łączyć się z wszystkimi pielgrzymami i rzeszą modlących się na całym świecie ludzi aby razem stanąć pod krzyżem, pod którym w 1991 r w Kruszynie sprawował eucharystię św. Jan Paweł II a dziś wznosi się nad miejscem męczeństwa bł. Jerzego Popiełuszki.
Bp. Tadeusz Lityński.

Program spotkania
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: Joanna Bątkiewicz-Brożek ks. Dolindo Ruotolo.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej).

Proszę o zapisywanie się chętnych na wyjazd autokarem - koszt ok. 35 zł.
Łącząc się z tym wydarzeniem, w parafii w sobotę 14 września zbierzemy się na wspólną modlitwę pod krzyżem misyjnym o godz. 15.00

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Jerzy Klimkiewicz Glinojeck 150,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 300,00 zł

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dodano: 2019-08-25 20:00:56

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.00.
Panie Jezu, przychodzę do Ciebie,
aby znaleźć w Tobie odnowienie
aby na nowo znaleźć swoje miejsce w Tobie,
przyrzec Ci swoje posłuszeństwo
i otrzymać od Ciebie całą łaskę i miłosierdzie,
których dzisiaj tak bardzo potrzebuję.
Uznaję Cię za swojego Pana i władcę
i każdy aspekt swojego życia całkowicie
i zupełnie oddaję Tobie.


Zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzież męska na wspólną modlitwę. Adoracja mężczyzn w czwartek od godziny 18.30 do 19.30, następnie spotkanie Rycerzy Jana Pawła II.

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

SPOTKANIA:
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie grupę modlitewną Margaretka. Na spotkaniu omówimy Litanie loretańską: Jak powstała, jakie znaczenia moją wezwania zawarte w litanii. Na spotkanie zapraszam wszystkich których ten temat zainteresuje.

W czwartek spotkanie Rycerzy Jana Pawła II po adoracji dla mężczyzn.

W piątek po Mszy o godz. 18.00 zapraszam osoby, które przez cały rok odmawiają Drogę Krzyżowa w intencji naszej parafii. Odmówimy Drogę Krzyżową wspólnie.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję młodzieży za prowadzenie Apeli Jasnogórskich. Młodzież wybierała i przygotowywała teksty rozważań i modlitw na to nabożeństwo.

Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas by uczestniczyć w tych apelach i oddawać cześć Maryi naszej Królowej.

Dziękuję także adoracje eucharystyczne przed Apelem Jasnogórskim. Oby Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie był otoczony największą czcią w naszej parafii.

W VI Pieszej Pielgrzymce do Smardzewa 15 sierpnia na Koronację Obrazu Matki Bożej wzięło udział około 130 osób. Bardzo się z tego cieszymy, że jest nas coraz więcej, że wędrują całe rodziny z dziećmi, a nawet rowerzyści. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za ich obecność, a w szczególności tym, którzy włączyli się w organizację oraz prowadzenie pielgrzymki.

WYJAZDY:
W dniach 30 sierpnia do 1 września organizowany jest wyjazd do Wilna. Koszt 500 zł. Bliższe informacje u ks. proboszcza.

8 września organizowany jest wyjazd do sanktuarium Matki Bożej w Loretto koło Wyszkowa na odpust parafialny. Bliższe informacje u pani Lucyny Wojciechowskiej.

WYDATKI:
Co miesiąc w ostatnią niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczona są na pokrycie kosztów remontu kościoła. Prace przy elewacji zostały już zakończone. Do zapłacenia pozostało jeszcze kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z góry dziękuję za wszystkie ofiary złożone na kościół w przyszłą niedzielę.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Jacek Grabowicz Glinojeck 50,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł
Tomasz Wernicki Glinojeck 50,00 zł
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Rozprowadziliśmy już 80 modlitewników „Módlmy się z Chrystusem Maryją i świętymi przez cały rok”. Jest to bardzo dobry modlitewnik, który powinien się znaleźć w każdej religijnej rodzinie. Modlitewnik liczy ponad 1700 stron i kosztuje 35 zł. Zamówiłem kolejne dziesięć egzemplarzy. Można je nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

14 września
we Włocławku rozpocznie się akcja
Polska pod Krzyżem
zorganizowana
przez Diecezję Włocławską i zespół Fundacji Solo Dios Basta. To odpowiedź na bluźnierstwa i inne przejawy antychrześcijańskiej ofensywy. „To będzie dzień, który zapamiętamy do końca życia” - zachęcają organizatorzy.
„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę” - piszą organizatorzy. „To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego” - wzywają.
Proszę o zgłaszanie się chętnych na wyjazd.

Dodano: 2019-08-17 22:54:51

Dodano: 2019-08-12 11:18:24

Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.

W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z Apelem Jasnogórskim we wtorek o godz. 21.00.

W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej,
Msze Święte w naszym kościele
o godz. 9.00 i o 16.00.
Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.


Jak wierzymy, Matka Boża nie umarła, lecz zasnęła głębokim snem, a aniołowie zanieśli Jej duszę wraz z ciałem do nieba, gdzie jaśnieje jako Królowa zasiadając po prawicy Jezusa Chrystusa. Według jednej z zachowanych w przekazach ustnych opowieści, w dniu zaśnięcia zjechali się z różnych stron świata apostołowie, by u podnóża Góry Oliwnej pochować ciało Matki Bożej. Nie było jednak wśród nich Tomasza, którego ominęło już wcześniej pierwsze spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym w Wieczerniku. Gdy wreszcie przybył, poprosił o otwarcie grobu. Gdy wszedł do wewnątrz nie znalazł tam ciała Maryi. Na miejscu gdzie zostało złożone, leżały tylko wianki i pachnące lilie. Stąd zwyczaj święcenia w tym dniu pachnących kwiatów i ziół.

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. Msza Święta w wigilię uroczystości o godz. 18.00.

PIELGRZYMKA - 15 sierpnia zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa. Pielgrzymka wyruszy o godz. 5.45 z przed kościoła. Organizatorzy proszą o zabranie śpiewników.

Wyjazd autokarem na uroczystość Koronacji Obrazu Matki Bożej w Smardzewie o godz. 10.15. z przed kościoła. Powrót po uroczystości ok godz. 15.00. Koszt 15 zł. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Codziennie trwamy na modlitwie z Maryją uczestnicząc w APELACH JASNOGÓRSKICH o godz. 21.00. Od godz. 20.30 można spotkać się z Jezusem eucharystycznym na krótkiej adoracji. Serdecznie zapraszamy. Szczególnie zapraszamy pielgrzymów, którzy wybierają się do Smardzewa. Na apelu uczymy się pieśni do Matki Bożej Smardzewskiej, która będzie śpiewana w czasie uroczystości.

PODZIĘKOWANIA:

Serdecznie dziękuję panu Kazimierzowi Wiśniewskiemu za pomoc w przygotowaniu kościoła i obsługę nabożeństw szczególnie wtedy gdy nieobecny jest Pan kościelny.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Tomasz Kowalczyk Śródborze 50,00 zł
Irena i Leon Grzelak Glinojeck 100,00 zł
Ofiara anonimowa Glinojeck 100,00 zł

Dodano: 2019-08-10 18:54:50

W ubiegłym tygodniu zostały wywiezione śmieci z cmentarza parafialnego. 32 tony śmieci po 400 zł za tonę z transportem to 14 401.28 zł. Taki rachunek ma do zapłacenie parafia do 19 sierpnia. Faktura jest wydrukowana w gazetce. To tylko jedna z faktur. Jest to duże obciążenie dla parafii zważywszy na remonty, które są prowadzone w parafii. Po kolędzie wszystkie rodziny otrzymały koperty na ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza. Do tej z ponad tysiąca rodzin w parafii ofiary złożyło 64 rodziny. Jeżeli ktoś wyrzuca śmieci a nie płaci za ich wywiezienie działa na szkodę parafii, ponieważ parafia musi pokryć koszt uprzątnięcia śmieci. Za te pieniądze można by położyć kolejny chodnik na cmentarzu. (dla porównania chodnik, który zrobiłem w pierwszym roku po objęciu parafii kosztował 22 tys. zł.). Gdyby pieniądze przeznaczane na wywóz śmieci przeznaczyć na prace na cmentarzu do tej pory wszystkie alejki byłyby wyłożone kostką i cmentarz wyglądałby zupełnie inaczej. Wybór należy do parafian. Czy bałagan jaki robimy przy cmentarzu naprawdę podoba się naszym zmarłym? Może woleliby spoczywać na czystym zadbanym cmentarzu. Już po wywiezieniu śmieci niektórzy wyrzucali śmieci przy parkanie a nie do pojemników. Świadczy to także o kulturze niektórych osób. Ktoś powiedział, że dzisiaj mamy kult grobów a nie kult zmarłych i trzeba mu przyznać rację.

FAKTURA DOSTĘPNA W ZAŁĄCZNIKU - OTWIERA SIĘ PO KLIKNIĘCIU
W LINK W NOWYM OKNIE.

faktura smieci ------> kliknij w link.pdf

Dodano: 2019-08-10 18:15:41
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 5 z 12