Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza Adama Staniszewskiego i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji dotrze do Częstochowy 14 sierpnia.

We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 9.00 i 18.00. Chrystus przemieniając się na Górze Tabor odsłonił przed zdumionymi i zachwyconymi Apostołami tajemnicę swej chwały. Objawił się w całej swej wielkości, jako umiłowany Syn Ojca Niebieskiego i Pan, któremu winni być wszyscy posłuszni. Prośmy Chrystusa o łaskę oglądania Go w chwale niebieskiej. Niech tajemnica Przemienienia Chrystusa umocni nas w nadprzyrodzoną nadzieję i pragnienie nieba. Po Mszy św. odmówimy koronkę do Przemienienia Pańskiego.

Od 6 do 14 sierpnia, podczas trwania pielgrzymki zapraszamy na APELE JASNOGÓRSKIE o godz. 21.00. Będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami zdążającymi do Częstochowy. Poł godziny przed apelem od godz. 20.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Me serce ciągnie gdzie mój Bóg ukryty
Gdzie dzień i noc pozostaje z nami.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W drugi czwartek miesiąca będziemy modlili się za chorych przy relikwiach Ojca Pio. Można napisać na kartce osoby, które chcemy polecić wstawiennictwu Ojca Pio, przynieść zdjęcie lub napisać chorobę, z której chcemy by Pan Bóg nas uzdrowił. Kartki składamy na ołtarzu. (nie będą odczytywane).

Koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej odbędzie się 15 sierpnia br. o godz. 12.00 w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Z tej okazji 15 sierpnia w naszej parafii będą Msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Nie będzie mszy św. o godz. 11.00 Zachęcamy do wybrania się na pieszą pielgrzymkę z Glinojecka do Smardzewa.
Można zapisywać się na wspólny wyjazd autokarem. Koszt 15 zł.

PROGRAM przygotowania do uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej 10 - 14 sierpnia 2019 roku

SOBOTA - 10 sierpnia
19.00 Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA- 11 sierpnia
9.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy.
10.45 Msza św. - oprawa zespół z Mławy.
16.00 Msza św.
19.00 Msza św. Po Mszy św. różaniec i Apel Jasnogórski.

PONIEDZIAŁEK -12 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św., różaniec i Apel Jasnogórski.

WTOREK – 13 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy różaniec, nabożeństwo fatimskie, procesja z Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski.

ŚRODA 14 sierpnia
9.00 Msza św.
19.00 Msza św. - oprawa zespół z Mławy różaniec i Apel Jasnogórski
Kazania podczas Mszy świętych będzie głosił ks. Ryszard Kowalski, salezjanin z Sokołowa Podlaskiego diecezja Drohiczyńska.

Spowiedź każdego dnia przed i podczas nabożeństw.
Są do nabycia modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. 9.00, 11.00 i 16.00. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Dodano: 2019-08-07 22:41:19

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.30.

W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 do 17.30. Będziemy modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie. Można także zgłaszać kapłanów do modlitwy, podając ich imię i nazwisko na kartkach.

Różaniec w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Po różańcu spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego na zakończenie adoracji.

Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ WAŻNE INFORMACJE:
Wszystkich wyruszających na pieszą pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 28.07.2019r. po Mszy o godzinie 18 do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie. Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje o pielgrzymowaniu oraz zapisać się na pielgrzymkę i na autobus do Płocka 6.08 lub powrotny z Jasnej Góry 14.08.

Bagaże na samochód będzie można oddać w Ciechanowie na placu obok kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej 5.08 od godziny 7.00 do 9.00, a w Glinojecku od 9.30 do 10.00 (również 5.08).

Osoby, które zapiszą się na pielgrzymkę na spotkaniu 28.07 podczas oddawania bagażu otrzymają pakiet pielgrzyma – koszulkę, modlitewnik i gadżety.

Gdyby ktoś nie mógł być na spotkaniu, a chciałby się zapisać przed pielgrzymką można się kontaktować bezpośrednio do 01.08 włącznie pod numerem telefonu 793697643

Autobus do Płocka wyruszy 6.08 o godzinie 4.15 spod kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie - koszt przejazdu 20zł, powrót z Jasnej Góry - koszt przejazdu 50zł

ks. Tomasz Dec - wikariusz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, przewodnik grupy Białej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak!
Chociaż nie będziesz z nami ciałem.
Zapisy na Duchową pielgrzymkę w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

Koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej odbędzie się 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. Koronacyjnej, która rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed kościołem przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Metropolita Przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Jak co roku do Smardzewa wyruszy piesza pielgrzymka z Glinojecka. Z okazji koronacji zachęcam do licznego udziału w tej pielgrzymce. Na pewno wiele osób wybierze się swoimi samochodami. Dla chętnych będzie też zorganizowany wyjazd autokarem. Proszę o zgłaszanie się chętnych.

Uczestnicy pielgrzymki po sanktuariach Włoch zamówili Msze Święte. wieczyste w mojej intencji i parafii w sanktuarium św. Antoniego w Padwie i w sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo. Ufundowali także stułę z wizerunkiem Ojca Pio. Ofiary za Msze św. zamawiane w czasie tej pielgrzymki (700 zł.) przekazuję na remont naszego kościoła. Została też zamówiona Msza św. wieczysta za członków Kół Żywego Różańca (żywych i za zmarłych) w Powszechnej Kongregacji Świętego Domku w Loreto.

Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku 9.00, 11.00 i 16.00. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

Dodano: 2019-07-27 14:58:05

Dziś po każdej Mszy świętej będzie święcenie pojazdów przed kościołem. Ofiary z tej okazji będą przeznaczone dla misjonarzy pracujących na misjach w ramach akcji: "Święty Krzysztof 2019" MIVA POLSKA.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17.30 odmówimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30 w intencji babć, dziadków, osób starszych za pośrednictwem św. Anny i Joachima - rodziców Matki Bożej.

Prosimy o zapisywanie się na listę duchowych pielgrzymów do Częstochowy i odbiór w zakrystii modlitewników.

W wakacje, w lipcu i w sierpniu
Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Dodano: 2019-07-22 08:23:27

W środę po Mszy Świętej o godz. 17.30 odmówimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30 w intencji małżeństw pragnących mieć potomstwo.

W czwartek zapraszamy na Adorację Mężczyzn od godziny 18.30 do 19.30. Modlitwy będą prowadzić Rycerze Jana Pawła II.

Prosimy o zapisywanie się na listę duchowych pielgrzymów do Częstochowy i odbiór w zakrystii modlitewników.

W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będzie święcenie pojazdów przed kościołem. Ofiary z tej okazji będą przeznaczone dla misjonarzy pracujących na misjach w ramach akcji: "Święty Krzysztof 2019" MIVA Polska.

W wakacje, w lipcu i w sierpniu
Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Dodano: 2019-07-14 18:10:13

Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie pielgrzymów pieszej pielgrzymki do Gietrzwałdu przez mieszkańców Zalesia i Śródborza.

W środę po Mszy Świętej o godz. 17.30 odmówimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30 w intencji parafian.

W sobotę, po Mszy Świętej o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie

Sakrament pokuty sprawowany będzie przed Mszami świętymi w miarę możliwości.

W wakacje, w lipcu i w sierpniu
Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Dodano: 2019-07-07 19:01:55
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Strona 6 z 12