W środę po Mszy Świętej o godz. 17.30 odmówimy nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 17.30 w intencji kapłanów i powołań kapłańskich

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy Świętej o godz. 17.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa jako wynagrodzenie za nasze grzechy.

W pierwszą sobotę miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą z procesją o godz. 11.00. Prosimy o przybycie asysty procesyjnej, strażaków, dziewczynek sypiących kwiatkami i ministrantów.

Sakrament pokuty sprawowany będzie przed Mszami świętymi w miarę możliwości.

W wakacje, w lipcu i w sierpniu
Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Dodano: 2019-06-29 13:20:58

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę, ministrantów, dzieci sypiące kwiatkami. Ostatniego dnia oktawy, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.
Po nabożeństwie spotkanie przy grillu. Zapraszamy asystę, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów, chór i strażaków.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne:
Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 17.30 i o 18.00.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. W ostatni czwartek miesiąca modlimy się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia o godz. 17.30 i o 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 11.30, 17.00 i o 18.00.

W wakacje, w lipcu i w sierpniu
Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i o 16.00.


Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożony nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Warto w nim przeczytać artykuły: Nadzieja dla nieudanych małżeństw, Ateizm i niewiara, Miejcie odwagę bronić wartości. Trwaj w Mojej obecności. Czasopismo kosztuje 4 zł.
Będzie też rozdawane czasopismo „Dobre Nowiny” a w nim artykuły: Ćwiczenia duchowe na zdrowie, Niezwykły cud eucharystyczny w Argentynie, Niezwykłe życie Małej Arabki.

Już się rozeszły modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.” Będziemy zamawiali kolejną partię ponieważ są jeszcze chętni. Można się zapisywać.

We wtorek drugiego lipca przez naszą parafię będzie przechodziła XIII Piesza Pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Jak co roku pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek w Śródborzu ok. godz. 14.00. Bardzo proszę o przygotowanie posiłku dla ok. 100 osób.
Jezus wymaga szczodrości w miejsce egoistycznego instynktu zagarniania dla siebie; poświęcenia uwagi drugiemu zamiast koncentrowania się na własnych potrzebach; kultury dawania w miejsce kultury posiadania. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego, że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody»(Mk 9, 41)

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa. W intencji wszystkich ojców ofiarujemy dziś nabożeństwo czerwcowe.
W niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny...”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. Poinformował o tym abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w oświadczeniu z 17 czerwca.

PODZIĘKOWANIA:
Serdecznie dziękuję za udział w procesji Bożego Ciała: asyście, chórowi, strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, harcerzom i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji wyznając wiarę w rzeczywistą obecność Jezusa w eucharystii. Dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu ołtarzy na procesję.

Dziękuję mężczyznom, którzy przyszli na adorację wynagradzającą w środę wieczorem i Rycerzom Jana Pawła II za jej prowadzenie. Gdy modlą się sami mężczyźni to jest wyjątkowo mocna modlitwa.

Harcerze dziękują za pieniądze ofiarowane na wyjazd wakacyjny. Tym razem zebrali ponad 400 zł.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Barbara Gomułka Polna 2 G/8 100,00 zł
Alicja Wiśniewska 50,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 200,00 zł
W uroczystość Bożego Ciała zebraliśmy 3 260,00
W tym tygodniu będzie wpłacona kolejna rata za wykonaną pracę i materiały     30 000,00 zł.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dodano: 2019-06-22 21:00:09

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość
Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.30 po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna.
Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy mieszkańców tych ulic.
Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16.30

Tradycyjnie w dni po uroczystości Bożego Ciała, podczas trwania tzw. oktawy, zapraszamy na Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła, podczas których odśpiewamy także litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.
Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas nabożeństwa czerwcowego godz. 17.00.

Ojcze nasz w niebie, dziękuję Ci za łaskę, że z Tobą, Boże, dzielę imię i godność ojca. Jak pozwoliłeś mi mieć udział w Twojej mocy, tak wspieraj mnie łaską z wysoka, abym z poczuciem odpowiedzialności wypełniał swoje zadania.
W środę 19 czerwca godz. 20.00 – 21.00
ADORACJA MĘŻCZYZN

Wynagrodzenie za profanacje, grzechy i lekceważenie Jezusa w eucharystii
Wyznanie wiary
Oddanie siebie Jezusowi
Zawierzenie swojej rodziny
Na adorację zapraszają Rycerze Jana Pawła II
Tą adoracją rozpoczniemy comiesięczne adoracje mężczyzn. Chcemy przez rok ofiarować 100 godzin adoracji jako dar na stulecie urodzin Jana Pawła II.

W zakrystii są do odebrania zamawiane modlitewniki „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.”.

Raz w miesiącu zbieramy ofiary na remont kościoła.
W czerwcu będą to ofiary składane na tace podczas uroczystości Bożego Ciała.
Serdeczne Bóg zapłać.


Harcerze serdecznie dziękują za wsparcie. Na wyjazd wakacyjny zebrali 965 zł.
Ponieważ zostały jeszcze cukierki w czwartek po procesji Bożego Ciała
harcerze będą nimi częstować wszystkich darczyńców.OBJAWIENIA MATKI BOŻEJ: Ks. Stefano Gobbi.
Widzisz, że Mnie już nie kochają, że Mnie już nie chcą? Czy widzisz, że nie słuchają już słów Mojego Syna, że często Go zdradzają? Jak bardzo Jezus – obecny w Eucharystii – jest przez wielu zapomniany, pozostawiony samotnie w Tabernakulum. Często obrażają Go świętokradztwami i łatwo popełnianymi zaniedbaniami.
Powinni pozwolić Mi kierować sobą jak małe dzieci. Mają znowu więcej się modlić, bardziej kochać Jezusa i bardziej czcić Go w tajemnicy Eucharystii, by stał się Słońcem rozjaśniającym całe ich życie. Jak wielkiej radości i jakiego daru miłości udzieli Jezus Eucharystyczny tym wiernym, którzy Mnie się poświęcą!
Chcę, byście byli umartwieni w waszych zmysłach, wytrwali w modlitwie, zgromadzeni wokół Jezusa w Eucharystii jak żywe lampy miłości. Jedynie wtedy odczujecie Mnie blisko siebie.
Przede wszystkim pociągam was łagodnie ku Boskiej Osobie Mego Syna Jezusa, obecnego – jak w Niebie – w Sakramencie Eucharystii. Uczycie się ode Mnie coraz większego zamiłowania do modlitwy: modlitwy adoracji, modlitwy dziękczynienia, modlitwy wynagrodzenia.
i Im bardziej chłód opuszczenia i milczenie otaczają Mojego Syna Jezusa, obecnego wśród was w Eucharystii, tym bardziej zbieram głosy Moich umiłowanych synów, aby – zjednoczone z Moim głosem – tworzyły na ziemi melodię miłości dla ofiarowania jej Sercu Mojego Syna, aby Go pocieszyć.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Dodano: 2019-06-16 00:31:51

Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Sakrament pokuty w naszej świątyni sprawowany jest w tygodniu w godz. 17.00 - 17.30 oraz w niedziele i uroczystości w czasie Mszy świętych.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusazapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 9.30 Pozostałe Msze o godz. 17.00 i 18.00

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
Adoracja eucharystyczna od godz. 16.00 do 17.00

W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiejodprawiamy w czwartek o godz. 18.30

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy o godz. 16.00 młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. infułat profesor. Dr. Hab. Wojciech Góralski. Spotkanie kandydatów i świadków w piątek o godz. 18.30.
Spowiedź w piątek od 17.00 do 18.30
i w sobotę od 10.00 do 11.00

Dzieci z klas IV będą przychodziły na Mszę św. o godz. 17.00. W białym tygodniu otrzymają pamiątki po Odnowieniu Przyrzeczeń Chrztu - Pismo św., różaniec, książkę o Janie Pawle II. Dziękuję za ofiary złożone z okazji uroczystości. Będą one przeznaczone na prowadzony remont kościoła.

Dziś po Mszy św. harcerze z Glinojecka będą zbierali pieniądze do puszek na zorganizowanie obozu w czasie wakacji. Okażmy swoją hojność. Harcerze i harcerki odwdzięczą się uśmiechem i słodkimi cukierkami. Okolicznościowe cukierki - krówki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesyjna podczas uroczystości będzie następująca: ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Torfa Załęskiego, ul. Ciechanowska, ul. Kościelna.
Proszę o przygotowanie ołtarzy na tej trasie

W środę 19 czerwca przed Bożym Ciałem
Rycerze Jana Pawła II zapraszają
mężczyzn na MĘSKĄ ADORACJĘ
od godziny 20.00 do 21.00.


Jest do nabycia modlitewnik „Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok.”. Modlitewnik (1700 stron) zawiera modlitwy, nowenny krótkie życiorysy świętych na każdy dzień. Można go obejrzeć i zamówić w zakrystii . Przy zakupie większej ilości cena tylko 35 zł.

REMONT KOŚCIOŁA:
W tym tygodniu zostało wymienionych 9 okien w kaplicy i w kościele. Nowe okna mają mniejszą przenikliwość cieplną, łatwiej je otwierać lub uchylać. Stare nie wszystkie się otwierały. Łatwiejsze będzie wietrzenie kościoła. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy elewacji kościoła.

Dziękuję za ofiary na remont kościoła:
Józef Gorzkiewicz Południowa 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 200,00 zł

Dodano: 2019-06-08 21:36:40

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego.
Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 17.00.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji o powołania do kapłaństwa od godz. 16.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00.

Codziennie odprawiana jest Droga Krzyżowa w intencji parafii, w Piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam osoby, które zobowiązały się do tej modlitwy. Po Mszy św. odprawimy wspólnie drogę krzyżową.
Spowiedź piątkowa w godz. 16.30.
Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę. o godz. 18.00.

Dziś przeżywamy ROCZNICĘ MISJI PARAFIALNYCH W modlitwie towarzyszy nam zespól ewangelizacyjny Eo Nomine. Dorota i Marek Choszczykowie. Członkowie zespołu dzielą się też z nami świadectwem działania Łaski Bożej w ich posłudze wśród uwięzionych, chorych, umierających i życiu osobistym.
Podczas Mszy świętych odnawiamy akt zawierzenia Jezusowi, który składaliśmy podczas misji.
Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płytę NIEBO z której dochód przeznaczony jest na misję "Sercem do Serca".

W wakacje harcerze pragną zorganizować obóz harcerski. Brakuje i im jednak środków. Aby ich wspomóc w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Harcerze zbierając datki będą częstowali ofiarodawców krówkami z napisem Harcerze Glinojeck. Okolicznościowe cukierki ufundował ks. Proboszcz i ks. Prefekt.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję serdecznie za zamówioną w mojej intencji i w intencji poprzedniego proboszcza ks. Stanisława Mariańskiego Mszę św. z okazji rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuję także wszystkim, którzy przyszli się razem modlić.

Dziękuję za ofiary na kościół składane w ubiegłą niedzielę. Bardzo się cieszę, że zebraliśmy 3 860 zł. Niech Bóg błogosławi tym, którzy troszczą się o Jego świątynię. Prace przy kościele już się zaczęły.

Prawdopodobnie w tygodniu będą już zakładane nowe okna. Jeszcze jest ostatnia szansa by zostać sponsorem okien do kaplicy Matki Bożej.

SPOTKANIA:
Przygotowanie dzieci do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w piątek od godz. 16.30.
W sobotę od godz. 10.00 do 11.00 i po południu od godz. 16.30 do 18.00.
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania poniedziałek i środa godz. 16.00.
Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”
Nigdy nie oceniajcie osób, które przychodzą do kościoła, bo kościół to nie muzeum dla świętych, lecz szpital dla grzeszników. Pomimo wstydu, postanowiłem pójść do spowiedzi. Pierwszy raz w życiu powiedziałem całą prawdę o sobie. Gdy usłyszałem słowa: „Ja odpuszczam tobie grzechy”, po raz pierwszy poczułem się wolny i zaakceptowany taki, jaki jestem. Poczułem, że Bóg mnie kocha. Dostałem nowe życie.

Dziękują za ofiary na remont kościoła:
J i Z Jeżewscy 100,00 zł
Grzegorz Lubiński Glinojeck 100,00 zł
Ofiara bezimienna Glinojeck 100,00 zł
Kołakowscy Nadrzeczna 100,00 zł

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

13 - 24 lipca organizowana jest pielgrzymka do WŁOCH - sanktuaria: Kahlenberg, Padwa, Rzym, Monte Casino, Asyż, Cascia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Pompeje, Neapol, Loreto. Koszt 750 zł. 400 euro. W sprawie wyjazdu proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza

Dodano: 2019-06-01 18:25:12
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Strona 7 z 12