Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

Spowiadamy codziennie przed każdą Mszą św.

Roraty w naszej świątyni w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 7.30 we wtorek, o godz.17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Mszą św. o godz. 17.00, a 24 grudnia nowenna po rannej Mszy Świętej.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

PASTERKA - Wszystkich parafian i gości zapraszam na Aby jak najwięcej parafian mogło wziąć udział w tej wyjątkowej Mszy św. jaką jest pasterka i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian, w tym roku będą odprawione dwie Pasterki o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Pozostałe Msze św. W Boże Narodzenie o godz. 9.30, 11.30 i 16.00.

W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana - pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.


Już dziś informujemy, wizyta duszpasterska w tym roku będzie miała inny charakter. Będziemy spotykali się w kościele. Codziennie będzie odprawiana Msza św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic. Po Mszy św. błogosławieństwo każdej rodziny. Wszyscy otrzymają obrazek z błogosławieństwem do powieszenia na ścianie i modlitewnik POMOC MOJA OD PANA.

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

PODZIĘKOWANIA:
Cieszę się, że tak dużo osób wzięło teksty Nowenny do Dzieciątka Jezus (ponad 300). Mam nadzieję, że w wielu rodzinach wyprosi ta modlitwa pokój i błogosławieństwo.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za pomoc w zorganizowaniu rusztowania i przy montowaniu figur w prezbiterium, za przywiezienie choinek do kościoła, i za zorganizowanie szlachetnej paczki dla dwóch osób.

Dziękuję Sebastianowi Prusakiewiczowi za przygotowywanie kościoła do odprawiania Mszy św. i zamykanie kościoła po liturgii. Jest to ogromna pomoc, gdy ksiądz może się spokojnie przygotować do Mszy i zająć spowiedzią a nie myśleć czy są zapalone świece, włączony mikrofon, czy włączone ogrzewanie. Ostatnio bardzo często musiał to robić sam ksiądz. Dziękuję też, za oczyszczenie w kaplicy żyrandola i kinkietów z pajęczyn.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Po kupieniu świec przy ołtarzu świece będą egzorcyzmowane.

U pana Organisty mona nabyć poświęcone opłatki

KSIĄŻKA NA PREZENT Są wyłożone książki religijne, które możemy podarować komuś na prezent. Ceny książek są napisane. Pieniądze za książki składamy do skarbonki.

REMONTY: Wczoraj zostały zamontowane figury Matki Bożej i św. Jana pod krzyżem. Dokończone zostało to, co było pierwotnym zamysłem wystroju kościoła i prezbiterium. Wznoszący się ku górze witraż ukazuje życie Jezusa od poczęcia - pierwsza scena zwiastowania, aż do ostatniej sceny - niesienie krzyża. Niesienie krzyża dopełnia się sceną ukrzyżowania w prezbiterium. Po krzyżu spływała najświętsza krew Jezusa i wsiąkała w ziemię. Pod krzyżem jest zamontowane tabernakulum, jak naczynie, które zbiera wszelkie łaski z krzyża by ich nam udzielić kiedy przyjmujemy Komunię św.

Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium:
Ofiara bezimienna z Warszawy 1 000. zł.
Maria i Włodzimierz Jankowscy Glinojeck ul. Polna 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.

Ofiary ze świąt będą przeznaczone na prace remontowe w kościele.

Dodano: 2020-12-19 17:19:41

W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Po Mszy św. odśpiewamy Suplikacje, odmówimy modlitwę za Ojczyznę a po błogosławieństwie Boże coś Polskę.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

Roraty Msza Święta roratna w naszej świątyni w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.30 we wtorek, czwartek i sobotę o godz.17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. Będziemy ją odmawiać po Mszy św. o godz. 16.30. Teksty nowenny są wyłożone przy gazetkach. Można je wziąć i do odmawiania w domu. Zachęcamy do odmawiania z dziećmi.

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Pół godziny adoracja prywatna o na zakończenie adoracji będziemy prosić o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dla tych, którzy pracują dłużej będzie możliwość adoracji od godz. 17.30 do 18.30. adoracja prywatna w ciszy.

W czwartek spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 19.00 za św. pamięci brata Stanisława rycerza z chorągwi św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Po kupieniu świec przy ołtarzu świece będą egzorcyzmowane.

U pana Organisty mona nabyć poświęcone opłatki

Na stronie Fundacji Tota Tua https://www.youtube.com/watch?v=e4H_jO9ut9c są piękne Rekolekcje Adwentowe dla Dzieci. Zachęcamy wszystkie dzieci do skorzystania z tej internetowej propozycji. Proszę o przekazanie tych informacji wszystkim dzieciom.

Papież ogłasza "Rok Świętego Józefa"
„Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu” - tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa. Czyni to w Liście apostolskim „Patris corde – Z ojcowskim sercem", opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. To właśnie błogosławiony Pius IX, dekretem Quemadmodum Deus, podpisanym 8 grudnia 1870 r., obdarzył tym tytułem świętego Józefa. Dla uczczenia tej rocznicy Papież ogłosił specjalny „Rok" poświęcony Opiekunowi Jezusa.

Na stoliku są wyłożone książki religijne, które możemy podarować komuś na prezent. Są albumy i książki dla dzieci i dla dorosłych. Ceny książek są napisane. Pieniądze za książki składamy do skarbonki.

Dziękuję serdecznie za ofiary na remont prezbiterium.
Magdalena Markiewicz ul Zalesie 100. zł.
Ofiara bezimienna z ul. Polnej 200 zł.
Ofiara bezimienna z ul. Sienkiewicza 200 zł.
Ofiara bezimienna z ul. Kwiatowej 150 zł.
Ofiara bezimienna ul. Wolności 130 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu został kupiony olej opałowy do ogrzewania kościoła
za 2 590.00 zł. Ofiary w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

Dodano: 2020-12-12 20:41:53

Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

Roraty- W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej w poniedziałek, środę o godz. 7.30, piątek o godz.9.30 a we wtorek, czwartek i sobotę o godz.17.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś i jutro o po Mszy św. o godz. 16.30

We wtorek 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. o godzinie 11.00, 16.30 i 17.00 Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na stoliku z gazetami. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 17.00. Aby odpowiedzieć na prośbę Maryi, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
GODZINA ŁASKI DZIĘKI MODLITWIE W TEJ GODZINIE ZEŚLĘ WIELE ŁASK DLA DUSZY I CIAŁA 8 grudnia od 12.00 – 13.00
W ubiegłym roku 8 grudnia było bardzo zachmurzone niebo. Wychodząc z kościoła po modlitwie w Godzinie Łaski można było zauważyć nad kościołem krąg jasnego słonecznego nieba otoczony jak pierścieniem ciemnymi chmurami. Wyglądało to tak jakby coś rozsunęło chmury na boki. Wiele osób zwróciło wtedy uwagę na to zjawisko. Można było odnieść wrażenie jakby modlitwa w tej godzinie przebijała chmury i rozświetlała niebo.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. W drugi czwartek miesiąca będziemy wypraszali zdrowie dla chorych za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Można napisać na kartkach imiona osób chorych i złożyć na ołtarzu. Po adoracji błogosławieństwo leków i egzorcyzm wody, soli i oleju.
Należy pamiętać, by nie traktować sakramentaliów, np. błogosławieństw, jako zabobonu, ale uznać je jako zaproszenie Pana Boga w naszą codzienność, do naszego życia codziennego [prywatnego, rodzinnego, zawodowego, publicznego]. Poprzez używanie owych poświęconych przedmiotów - wyrażamy potrzebę kierowania do Boga prośby o pomoc w każdej chwili naszego życia.

33-dniowe rekolekcje
Dziś kończymy 33 dni rekolekcji „Ad Jesum per Maryjam” Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.30 uczestnicy rekolekcji zawierzą się Jezusowi przez Maryję. Złożą własnoręcznie napisane Akty oddania, które będą odesłane na Jasną Górę i otrzymają łańcuszki-znak oddania się Maryi.

Za ten czas Łaski
Chwała Jezusowi w Maryi!
Chwała Maryi w Jezusie!
Chwała Bogu samemu.


W piątek i w sobotę 11 i 12 grudnia
przed 3 niedzielą Adwentu w naszej parafii
dni spowiedzi i przygotowania
do świąt Bożego Narodzenia.

Msze św. będą o godz. 9.30, 11.30 15.00 i 17.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i podczas nabożeństwa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty by Chrystus mógł się narodzić w naszych sercach.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Pod tlenem.
Jeden człowiek trafił do szpitala. W szpitalu jego stan się pogorszył. Podłączono go do respiratora. Lekarze nie dawali mu wiele szans. Jednak po kilku dniach niespodziewanie jego stan się poprawił. Po kolejnych dniach spędzonych w szpitalu poczuł się na tyle dobrze, że został wypisany. Gdy wychodził ze szpitala dostał rachunek 500 euro za korzystanie z urządzenie podtrzymującego oddychanie. Gdy zobaczył rachunek rozpłakał się. Personel szpitala pytał go co się stało? Czy kwota do zapłaty jest dla niego za wysoka. Odpowiedział, że nie. Nie chodzi o pieniądze. Uświadomiłem sobie, odpowiedział, że przez tyle lat Pan Bóg za darmo pozwalał mi oddychać a ja nigdy o tym nie myślałem.

Prace remontowe:
Jest już pomalowane prezbiterium. Aby dodać trochę ciepła w prezbiterium została wykonana efektowna dekoracja we wnęce, na którą składają się dwie dekoracyjne ramy z podświetleniem listwami ledowymi. Krzyż, według projektu siostry Maristelli, jest na tle morskiej zieleni, aby bardziej odbijało się naturalne drewno. W naturalnym drewnie będą też figury Matki Bożej i św. Jana. Obwódka dekoracji w delikatnym kolorze niebieskim zapowiada niebo do którego wszyscy dążymy wpatrując się w krzyż Jezusa. Ukryte białe, naturalne światło ukazuje głębię przestrzenna prezbiterium, jest także zapowiedzią światłości, w której już uczestniczymy przez liturgię.

Dziękuję serdecznie za pozostałe ofiary:
Piotr Rułka 500 zł.
Teresa i Zygmunt Petrykiewicz 100 zł.
Irena i Franciszek Zabłoccy 100 zł.
Anna Frankowska 100 zł.
Eugeniusz Krzyżanowski 100 zł.
Ofiara bezimienna z Grzybowa 100 zł.
Ofiara bezimienna z Raciąża 100 zł.
Ofiara bezimienna ze Strzegowa 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Ofiara bezimienna z parafii 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.
Wpłaciłem kolejną ratę za wykonany remont 25 tysięcy zł. Będę wdzięczny za każdą ofiarę na ten cel. Rycerze Jana Pawła II ufundowali dla parafii akolitki procesyjne z podstawami i z logo Jana Pawła II. koszt 2 tys. zł.
Akolitki z języka greckiego- lichtarze z palącymi się świecami, trzymane przez akolitę obok kapłana lub diakona czytającego Ewangelię lub niesione obok krzyża podczas procesji. Świece te przypominają o obecności Boga podczas liturgii.
Serdeczne Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

"Śmierć, której ludzie się boją,
to jest odłączenie duszy od ciała,
natomiast śmierć, której ludzie się nie boją, a bać powinni,
to jest odłączenie od Boga. "
św. Augustyn (354 - 430)

"Podnieście głowy.
Nie lękajcie się patrzeć w wieczność.
Tam czeka Ojciec, Bóg,
który jest miłością.
Dla tej miłości warto żyć.
Miejcie odwagę żyć dla miłości."
św. Jan Paweł II


Znoszenie udręki drogą do Boga Jeśli cierpliwie znosisz jakąś udrękę, choćby była dokuczliwa, nie pozwól, aby pod wpływem szatana lub miłości własnej obudziło się w tobie pragnienie uwolnienia się od niej, bo byłoby to dla ciebie podwójnie szkodliwe.
Po pierwsze, nawet jeśli w danej chwili pragnienie to nie odebrało ci cnoty cierpliwości, stopniowo z pewnością usposobi cię do niecierpliwości.
Po drugie, twoja cierpliwość stanie się niedoskonała i Bóg wynagrodzi ci za nią tylko za ten czas, w którym cierpiałaś. Jeśli zaś nie pragniesz uwolnienia się od udręki, lecz całkowicie zdajesz się na Jego dobroć, nawet gdyby w istocie twoje cierpienie trwało tylko godzinę lub mniej, Pan uzna to za długą służbę.
Dlatego zarówno w tej sprawie, jak i we wszystkich innych zawsze ograniczaj pragnienia do takich rzeczy, które pomogą ci dążyć prosto do jedynego prawdziwego celu, jakim jest wola Boża. Wówczas będziesz mogła mieć pewność, że pragnienia te są słuszne i sprawiedliwe, a w razie jakichkolwiek przeciwności będziesz nie tylko spokojna, ale i radosna. Skoro nic nie może się zdarzyć bez najwyższej woli — a ty wyłącznie jej będziesz pragnąć — będziesz gotowa przyjmować wszystko, co ci się przydarza, zarazem sama tego pragnąc.
Nie dotyczy to grzechów twoich ani cudzych, ponieważ Bóg ich nie chce, ale stosuje się do każdej udręki wywołanej tymi grzechami lub inną przyczyną, nawet jeśli udręka jest tak gwałtowna i dociera tak głęboko, że sięgając dna serca, trawi korzenie przyrodzonego życia. Także i to jest krzyż, poprzez który Bóg udziela łaski swoim najbliższym i najdroższym przyjaciołom.
Wszystko, co powiedziałem o cierpieniu, przed którym nie ma w tym życiu ucieczki, odnosi się także do tej części każdej udręki, którą zgodnie z wolą Pana mamy znosić nawet wówczas, gdy już sięgnęliśmy po dopuszczalne sposoby uwolnienia się od niej. Także i nimi należy się posługiwać zgodnie z wolą i nakazem Boga. Pan bowiem dał je po to, byśmy ich używali. Powinniśmy to jednak czynić, nie troszcząc się o siebie i nie po to, by uwolnić się od tych udręk bardziej niż wymaga tego służba Bogu i spełnianie Jego woli.
Wawrzyniec Scupoli, Walka duchowa, Klub Książki Katolickiej 2002, s. 131-132.

Dodano: 2020-12-05 23:23:19

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej RORATAMI. W naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek środę i piątek o godz. 7.30 a we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.
Dziś przed wieczorną Mszą Świętą o godz.16.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie po Mszy św. o godz. 16.30 W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30.
W Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, wspierajmy ich duchowo i materialnie oraz prośmy o nowe powołania, by nigdy nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny.

W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00.
W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Różaniec wynagradzający o godz. 16.00. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 15.30.

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

33-dniowe rekolekcje
W najbliższą sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji uczestników rekolekcji. Po Mszy św. Nabożeństwo pokutne (przebłaganie za Grzechy przed Najświętszym Sakramentem). W niedzielę 6 grudnia o godz. 11.30 uroczysta Msza św. na zakończenie rekolekcji z Aktem Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. Uczestnicy rekolekcji przychodzą do kościoła o godz. 10.30.

SPRZĄTANIE CMENTARZA:
Serdecznie dziękuję panu Markowi Rychlińskiemu z Mączewa za posprzątanie posegregowanie śmieci przy cmentarzu. Dziękuję także bardzo serdecznie nielicznym osobom dobrej woli, które pomagały w tej pracy. Niech Pan Bóg wynagrodzi za każde dobro.

Warto się zastanowić, czy niektórzy zmarli nie muszą się wstydzić za zachowanie swoich bliskich na cmentarzy. Niektórzy nie potrafili nawet uszanować osób, które pracowały przy cmentarzu i w ich obecności wyrzucali śmieci na ziemię, zamiast do pojemników. Mówili, że to ich obowiązek sprzątanie śmieci. Obowiązkiem jest sprzątanie śmieci po sobie a nie rzucanie komuś pod nogi.
Za wywóz śmieci z cmentarza z cmentarz parafia musi zapłacić prawie 30 tysięcy rocznie. To jest 2 500 zł miesięcznie. Jest to olbrzymi wydatek dla parafii. Wszyscy kupują wieńce, kwiaty, znicze na cmentarz a potem wyrzucają nie myśląc o tym, że za to trzeba zapłacić. Jest to działanie na szkodę parafii. Gdyby teraz nie posegregowano śmieci koszt byłby jeszcze większy.

Prace remontowe:
W tym tygodniu powinny zakończyć się prace remontowe. W poniedziałek będzie sprowadzony podnośnik do pomalowania sufitu nad prezbiterium. Na figury trzeba jeszcze poczekać do połowy grudnia.

Bardzo serdecznie dziękuję za ufundowanie figury św. Matki Bożej. Koszt 18 800 zł. Jest to wotum wdzięczności za całe swoje życie.

Dziękuję za ofiarę 1 200 zł. Rodzinie Przybysz z ul. Leśnej na odnowienie krzyża w prezbiterium.

Dziękuję serdecznie za pozostałe ofiary:
Ofiara bezimienna z Grzybowa 500 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Teresa Piotrowska 100 zł.
Ofiara bezimienna ul. Polna 2G 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Serdeczne Bóg zapłać.

Proszę o ofiary na remont prezbiterium. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne.

CUDOWNY MEDALIK
Dokładnie 182 lata temu, 27 listopada 1830 roku w paryskim klasztorze Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy Rue du Bac 140, skromnej nowicjuszce, Katarzynie Laboure, ukazała się Najświętsza Maryja Panna, która poleciła jej wybić i rozpowszechnić objawiony przez Nią Cudowny Medalik. Maryja szybko wyjaśniła swoje intencje: Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeśli będą go nosili na szyi. Nie było to jednak pierwsze objawienie, jakiego doznała młoda zakonnica. Cztery miesiące wcześniej, w nocy z 18 na 19 lipca w klasztornej kaplicy miało miejsce pierwsze bezpośrednie spotkanie Katarzyny z Matką Bożą, która powiedziała wtedy: - Idą ciężkie czasy. Zło ogarnie Francję. Tron upadnie. Różnego rodzaju zło przemieni cały świat. Nasza bohaterka podzieliła się tą wizją ze swym spowiednikiem o. Jean Marie Aladelem, który początkowo nie dał wiary jej słowom. Szybko jednak musiał zrewidować swą opinię, gdyż dramatyczna przepowiednia zaczęła się spełniać tydzień później.
27 lipca wybuchła w Paryżu rewolucja, która zrzuciła z tronu króla Karola X. Francja po raz kolejny stała się areną antykatolickiego szaleństwa - bezczeszczono kościoły, plądrowano klasztory, prześladowano duchownych.

Ratunek dla świata
Minęły cztery miesiące i Matka Boża przyszła na ratunek nie tylko Francji - „najstarszej córze Kościoła”, ale także całemu światu...

Był sobotni wieczór – 27 listopada 1830 roku, kiedy Katarzyna ujrzała w klasztornej kaplicy Matkę Bożą ubraną w szaty koloru biało-niebieskiego, symbolizujące jej bezgrzeszność i doskonałość. Maryja, depcząca głowę węża powiedziała: - Kula, którą widzisz, przedstawia cały świat, a szczególnie Francję... i każdą poszczególną osobę. Z wyciągniętych dłoni tryskały promienie światła – symbol łask spływających na tych, którzy o nie proszą. Wokół Najświętszej Panny utworzył się napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy! W chwili, kiedy obraz zdawał się obracać, św. Katarzyna zobaczyła literę „M” z wystającym z niej krzyżem, otoczoną dwunastoma gwiazdami. Poniżej znajdowały się Najświętsze Serce Jezusa ukoronowane cierniem i obok - Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Niepokalana powierzyła siostrze Katarzynie misję wybicia medalika według tego obrazu, zapowiadając, że wszyscy którzy z ufnością będą nosić go na szyi, otrzymają wielkie łaski.

W grudniu tego samego roku Maryja ukazała się pobożnej nowicjuszce po raz trzeci. Trzymała w rękach złotą kulę z krzyżem. Na palcach dłoni miała pierścienie zdobione szlachetnymi kamieniami, z których rozchodziły się promienie. Tym razem Boża Rodzicielka oznajmiła: - Promienie, które widzisz są symbolem łask, jakie zsyłam na tych, którzy mnie o to proszą. Szlachetne kamienie, które nie wysyłają promieni, symbolizują te łaski, o których zesłanie zapomniano prosić w modlitwie.

Dodano: 2020-11-28 23:06:18

Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Dziś po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę podczas nowenny o godz. 17.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy modlili się w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem Zeli i Ludwika Martin.

Czas przygotować się do Adwentu - okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

33-dniowe rekolekcje
Dziś o godz. 17.00 kolejna adoracja i spotkanie uczestników rekolekcji przygotowujących od aktu oddania się Maryi - konferencja „Poznanie Maryi”. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji uczestników rekolekcji, Droga Krzyżowa według bł. Anny Katarzyny Emmerich i adoracja Krzyża.

Jeden z uczestników rekolekcji zaproponował, by Obraz Matki Bożej Częstochowskiej wędrował wśród odprawiających rekolekcje. Już taka peregrynacja odbywała się w tym tygodniu. Można zgłosić się do zakrystii i zapisać na który dzień chcemy przyjąć Obraz w domu.

Prace remontowe:
Prace w prezbiterium jeszcze trwają. Cały Krzyż jest teraz pokryty specjalnym woskiem renowacyjnym. Po wyschnięciu będzie polerowany. Został także pomalowany sufit w przedsionku do kaplicy. Farby do malowania kosztowały 4 536.55 zł. Zawiozłem także do odnowienia figurę Serca Jezusowego. Figura odnawiana będzie w pracowni Muzeum Diecezjalnego w Płocku.

Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:

Bardzo serdecznie dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za ufundowanie w całości figury św. Jana. Koszt 18 800 zł.

Wieczną lampkę, mosiężną, przed Najświętszy Sakrament ufundowali państwo Alina i Stanisław Zubelewicz. Koszt 2 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

Ofiara bezimienna 500 zł.
Ofiara bezimienna ul. Południowa 500 zł.
Ofiara bezimienna ul. Płocka 300 zł.
Pani Domańska 200 zł.
Romana Sitek 200 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Pniewska Anita ul. Południowa 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Wojciech Bargiel Warszawa 50 zł.
Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na tacę w niedzielę.
Proszę o ofiary na remont prezbiterium. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję ks. Prefektowi za posprzątanie zakrystii i kaplicy Matki Bożej.
Dziękuję osobom, które mi pomagały w sortowaniu śmieci na cmentarzu.

Każdy wyrzuca śmieci i nawet się nie zastanowi, że ktoś musi je sprzątnąć. Gdyby każdy zabrał z powrotem to co przyniósł na cmentarz nie byłoby problemu. Wiele dusz czyśćcowych mówi o tym, że po śmierci każdy musi odpracować dobro, które zaniedbał na ziemi. Jeśli tak, to wiele osób będzie musiało po śmierci sortować śmieci.
Bardzo proszę osoby dobrej woli o pomoc w porządkowaniu cmentarza w poniedziałek od godz. 10.00. Tak jak w ubiegłym roku oddzielimy kwiaty od zniczy i plastikowych wkładów.


Dodano: 2020-11-21 21:29:03
« Poprzednia 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 1 z 14