W Niedzielę Palmową i w następne niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 15.00 16.00 tylko dla rodzin, które zamawiały intencje (5 osób). O godz. 11.00 Msza św. w intencji parafian. Możemy odprawić dodatkowe Msze św. dla tych, który tego pragną. Proszę o umawianie się z księdzem telefonicznie.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Jedni wołali „Hosanna”, inni: „Na krzyż z Nim!”. Świat do niedawna nie potrzebował Chrystusa oby w obecnych doświadczeniach zaczął Go przywoływać.

Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez środki masowego przekazu.

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony na ołtarzu głównym do adoracji do godz. 21.00. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.
Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18,00.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim.
Kapłani posługujący w parafii, ks. Proboszcz i ks. Prefekt będziemy na zmianę adorować Jezusa Eucharystycznego i wszystkie modlitwy zanoszone do Boga w tym dniu będziemy ofiarować w intencji parafian, o oddalenie epidemii, pokonanie lęku i nawrócenie grzeszników. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty z zachowaniem przepisów o przebywaniu w kościele do 5 osób.
W tym roku nie będzie błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Modlitwę błogosławieństwa pokarmów odmówimy w domu. Będzie ona zamieszczona na stronie parafii. Warto przypomnieć sobie także o modlitwie przed posiłkiem, która jest także błogosławieństwem pokarmu i podziękowaniem Bogu za codzienny pokarm.
W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 19.00. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

Rezurekcja w intencji parafian o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 15.00 i o 16.00. We Mszach mogą uczestniczyć ci, którzy je zamówili - 5 osób.

Jeśli zmienią się przepisy dotyczące Wielkanocy (zwiększona ilość osób na Mszy do 50-ciu) wtedy będzie więcej Mszy św. Aktualne ogłoszenia będą na stronie parafialnej.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę tę kazał Pan Jezus siostrze Faustynie zapisać w sierpniu 1937 roku, polecając odprawianie jej przed Świętem Miłosierdzia, począwszy od Wielkiego Piątku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00Ci, którzy nie mogą uczestniczyć na nabożeństwie w kościele mogą modlić się w domu. Teksty nowenny będą zamieszczone na stronie parafialnej.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji nawrócenia świata i zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W środę o 16.00 będzie odprawiana Msza św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służby zdrowia, służb sanitarnych oraz o łaskę nawrócenia świata i wyzwolenia od szerzącej się choroby.

Zachęcamy także do całkowitego zawierzenia się Matce Bożej i nałożenia szkaplerza Szkaplerz nakłada kapłan i można zawsze o to poprosić.

Kościół codziennie jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty, przyjąć komunię św. czy poprosić kapłana o błogosławieństwo. Jeśli nie będzie w kościele księdza można zadzwonić pod numer 500 210 541 i poprosić by przyszedł do kościoła.

W ostatnich dniach można często spotkać w kościele kogoś, kto się modli; odmawia różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego czy odprawia Drogę Krzyżową. Myślę, że te ciche modlitwy będą wysłuchane. Kościół nie jest bardziej niebezpieczny niż apteka, sklep czy drogeria.

W tym roku nie będziemy przygotowywali okazałego Grobu Pańskiego. Będzie to znakiem jednoczenia się Kościoła z cierpieniem Chrystusa w wielu braciach i siostrach chorych oraz opiekujących się nimi na całym świecie. Chcemy jednak zakupić kwiaty dla uczczenia Pana Jezusa. Proszę o ofiary na ten cel. Ofiary od rodziny można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „na kwiaty do Grobu Pańskiego”. Numer konta parafialnego 82 8229 0005 0000 1044 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Glinojecku. Za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Dodano: 2020-04-05 11:45:39

NOWENNA DO NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII
Łaski – obietnice
1. Obiecuję duszy, która czcić mnie będzie w Najświętszej Eucharystii i odmawiać tę nowennę oraz pokrewnym duszom z rodziny i znajomych, a także wszystkim, za których ofiarowana jest ta nowenna, wzrost świętości i pobożności oraz nawrócenie zatwardziałych grzeszników
1. Obiecuję wzrost powołań kapłańskich i zakonnych, gorliwych dusz powoływanych, które będą pełne miłości i ofiarności – tej prawdziwej, świętej
1. Obiecuję odnowę duchową duchowieństwa w parafii oraz parafian
1. Obiecuję, że dzięki tej nowennie będzie pokonany szatan działający na osoby i miejsca, o które prosi w modlitwie odmawiający
1. Obiecuję, że dzięki tej nowennie będzie mogła być wyproszona zgoda w rodzinach i między osobami, które będą wymienione w intencji
1. Obiecuję specjalną ochronę na ostatnie dni
1. Obiecuję łaskę wierności w ostatnich czasach oraz łaskę zachowania siebie bez grzechu ciężkiego do końca!
1. Obiecuję łaskę rozpoznawania złych duchów działających na miejsca i osoby.
Nowenna składa się z modlitw odmawianych przez dziewięć dni: modlitwy wstępnej, zasadniczej na każdy dzień i modlitw na zakończenie nowenny (tu jest to, co ja podałem) Na koniec dołączam już istniejącą litanię do Najświętszej Eucharystii.
Obowiązkowe są: modlitwa wstępna, zasadnicza oraz litania i jedna z modlitw na zakończenie. Można odmawiać wszystkie, a także te modlitwy, które są zawarte w książeczkach do nabożeństwa. Nowennę do Najświętszej Eucharystii można odmawiać w dwojaki sposób. Pierwszy zasadniczy: co dzień przez dziewięć dni po kolei, drugi: raz w miesiącu w wybranym dniu przez dziewięć miesięcy (najlepiej w pierwszą sobotę miesiąca) – będzie to wtedy tzw. wielka nowenna. Jeżeli cały naród będzie odmawiać tę nowennę, to szybko nastąpią korzystne zmiany na lepsze.
Chcę, aby wszyscy odmawiali tę nowennę, a razem z nią koronkę do Najświętszej Eucharystii, którą można też odmawiać oddzielnie.
Przez tę koronkę będzie można wyprosić sobie i najbliższym wiele łask, a szczególnie łaskę zgody, Miłości Bożej oraz łaskę opieki Bożej przed skutkami pułapek szatana.

Nowenna do Najświętszej Eucharystii
Modlitwa wstępna
O, najsłodszy Jezu, Boski Zbawicielu, prawdziwie obecny w tym Najświętszym Sakramencie! Ja nędzny grzesznik przepraszam Ciebie, mojego Zbawiciela i Odkupiciela za wszystkie moje i innych grzechy. Matko Boża, proszę Cię, pomóż mi dobrze odprawić tę nowennę i dozwól, bym mógł/a/ pod Twoją opieką i za Twoim pośrednictwem doskonale wypełniać Wolę Bożą i pokonać szatana działającego na mnie i na bliźnich Panie Jezu, Boski Zbawicielu, bardzo Ciebie kocham/my/ i pragnę/my/ wypełniać tylko Twoją Wolę. Wyrzekam się więc mojej woli i poprzez przeczyste Ręce Najświętszej Matuchny oddaję się Ci na przepadłe na całą wieczność, bezgranicznie i do końca. Niech Twoja Wola będzie moją wolą. Ty i Twoja Najświętsza Mama wiecie czego mi potrzeba. Proszę więc, o udzielenie łaski nawrócenia świata i oddalenie epidemii (dodać intencję osobistą) .................................................................................................
Proszę Ciebie Panie Jezu wysłuchaj moich próśb i błagań, ale o Panie proszę nie pozostawiaj mnie na pastwę woli szatana i niech się stanie Twoja Wola, nie moja. Nie jak ja, lecz jak Ty chcesz. Dozwól, o Panie, poprzez tę modlitwę - nowennę uzyskać potrzebne łaski do dobrego życia w tych czasach apokaliptycznych, w których żyjemy. Dopomóż, o Panie, abym mógł wytrwać w świętości życia i abym nie popełnił już nigdy grzechu ciężkiego. Daj świętość moim najbliższym i tym, za których Ciebie proszę. Naucz mnie dobrze, gorliwie się modlić. Spraw, bym zawsze oddawał najgłębszą cześć Twej Świętej Obecności w Najświętszym Sakramencie. Proszę Ciebie, o Panie, dla mnie i wszystkich ludzi na całym świecie o łaskę głębokiej czci Najświętszego Sakramentu. Spraw, o Panie, aby wszyscy ludzie przyjmowali Twoje Święte Ciało godnie według Twojej Woli na klęcząco i do ust. Proszę, o Panie, aby ta nowenna przyniosła wiele potrzebnych łask, o które Ciebie Boga Żywego pokornie proszę. Oddal, o Panie przez tę nowennę szatana, który często znieważa Twoją Świętą Obecność w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Proszę Ciebie, o Jezu, o rozwój świętości, Bożej Miłości, głębokiej pokory. Naucz mnie Jezu słuchać Ciebie i wypełniać wszystko, o co poprosisz. Naucz mnie kochać innych prawdziwą Bożą miłością – taką, jaką Ty Sam kochałeś i kochasz nas oraz doskonale wypełniać Wolę Ojca Przedwiecznego tak, jak wypełniasz ją Ty Panie Jezu składam Ci stokrotne dzięki za wszelkie dotąd otrzymane łaski. Amen

Pierwszy dzień nowenny
O, Panie pełen Miłosierdzia, proszę Cię o nawrócenie grzeszników oraz wzrost świętości mojej i bliźnich.
Kochany, słodki Panie Jezu, ja nędzny grzesznik proszę Ciebie, Mojego Zbawiciela i Odkupiciela, o łaskę nawrócenia wszystkich biednych grzeszników. Najświętsze Eucharystyczne Serce mojego Zbawcy i Boga, daj łaskę wzrostu świętości w życiu codziennym. Udziel daru Bożej Miłości i umiłowania nade wszystko Najświętszej Eucharystii. Niech miłość do Twej Świętej Obecności stale kwitnie w moim sercu. Spraw, o Panie Jezu cud, żeby w każdym sercu nastąpił wzrost miłości do Najświętszej Eucharystii, a nade wszystko w sercach Twoich kapłanów, by stali się oni świętymi i bardzo gorliwymi w swojej świętej posłudze, pociągając za sobą do świętości wiele dusz. O, Panie daj mi oraz wszystkim ludziom, a szczególnie młodym dziewczętom i chłopcom łaskę życia w świętej czystości.
Panie Jezu ześlij na wszystkich Ducha Świętego, aby udzielił swych przemożnych łask i darów wraz z owocami oraz wzmocnił we wszystkich cnoty boże, wiarę niezrównaną, nadzieję nieskończoną i nieobłudną miłość Bożą. Daj prawdziwą świętość życia do końca.
Modlitwa
O, dobry i najsłodszy Jezu, oto ja, największy grzesznik – stoję w pokorze przed Twoim Obliczem i proszę Ciebie, Boga Żywego i prawdziwego o wysłuchanie wszystkich próśb jakie w tej nowennie zanoszę. Dziękuję Ci Panie, za wszelkie dobro, za wszelkie dobro, za wszystkie łaski, które kiedykolwiek udzieliłeś mi w Swojej dobroci. Spraw, o Panie, abym był zawsze gorliwy w miłości i w wierze, oraz dbał niestrudzenie teraz i zawsze o cześć Najświętszego Sakramentu. Amen
Na zakończenie nowenny przed litanią odmawia się jeden dziesiątek Różańca Świętego i trzy razy Chwała Ojcu jako podziękowanie za już udzielone łaski.
Litania do Przenajświętszego Sakramentu
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson!
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas!
Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże – zmiłuj się nad nami
Duchu Święty, Boże – zmiłuj się nad nami
Święta Trójco, Jedyny Boże – zmiłuj się nad nami
Jezu, w Najświętszym Sakramencie jako Bóg i Człowiek obecny – zmiłuj się nad nami
Przedwieczne Słowo Ojca, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami – zmiłuj się nad nami
Żywy Chlebie, któryś zstąpił z nieba – zmiłuj się nad nami
Najwyższa Tajemnico Wiary pod osłoną Eucharystii utajona– zmiłuj się nad nami
Owocu Drzewa Życia, tryskający ogniskiem najgorętszej miłości i odżywiający to umierające w niewoli grzechu pokolenie – zmiłuj się nad nami
Światłości, Mocy, Życie i Chwało Kościoła– zmiłuj się nad nami
Hostio święta, czysta, niepokalana, wielkiej chwały najgodniejsza – zmiłuj się nad nami
Nieustająca, niekrwawa Ofiaro Nowego Przymierza przebłaganie za żywych i umarłych – zmiłuj się nad nami
Jezu Sakramentalny – Kapłanie i Ofiaro łącznie – zmiłuj się nad nami
Pamiątko cudów Bożych oraz Najświętszej Męki Pańskiej – zmiłuj się nad nami
Najsłodsza Uczto, w której Aniołowie posługują – zmiłuj się nad nami
Chlebie nadprzyrodzony, o odblasku Raju – źródło łask wszelkich – zmiłuj się nad nami
Pokarmie i szczęśliwości wybranych, czystości dziewic, męstwo męczenników, zbawienie błądzących – zmiłuj się nad nami
Skarbie najcenniejszy wspomagający cierpiących i pokutujących – zmiłuj się nad nami
Wiatyku i ratunku w godzinie śmierci – zmiłuj się nad nami
Zadatku chwalebnego zmartwychwstania – zmiłuj się nad nami
Korono i nagrodo wszystkich świętych – zmiłuj się nad nami
Bądź nam miłościw - przepuść nam Panie
Bądź nam miłościw – wysłuchaj nas, Panie
Od niegodnego pożywania Ciała i Krwi Twojej Najświętszej- zachowaj nas, Panie
Od pożądliwości ciała, oczu i pychy żywota -zachowaj nas, Panie.
Od lekkomyślności umysłu i wszelkich niebezpieczeństw oraz okazji do grzechu - zachowaj nas, Panie.
Od wszelkiej oziębłości ku bliźnim – zachowaj nas, Panie
Od grzechu każdego i śmierci wiecznej zachowaj nas, Panie
Przez Najświętsze Wcielenie Twoje – wybaw nas Panie
Przez gorzką Mękę i Śmierć Twoją – wybaw nas Panie
Przez nieskończoną Miłość, którą okazałeś ustanawiając Najświętszy Sakrament – wybaw nas Panie
Przez Swoją największą pokorę, z jaką nogi uczniom umywałeś – wybaw nas Panie
Przez pięć Ran Twojego Najświętszego Ciała wybaw nas Panie
Przez najdroższą Krew Twoją, którą na ołtarzu zostawiłeś wybaw nas Panie
My grzeszni Ciebie prosimy: wysłuchaj nas Panie!
Abyś w nas wiarę, uszanowanie i nabożeństwo ku Najświętszemu Sakramentowi zawsze utrzymywał i pomnażał – wysłuchaj nas Panie!
Abyś nas przez tę Tajemnicę Najświętszego Sakramentu Miłości z Sobą coraz doskonałej jednoczył i w łasce Swojej zachował – wysłuchaj nas Panie!
Abyś nas od wszelkich błędów, wiarołomstwa, ślepoty serca oraz zasadzek wszystkich nieprzyjaciół uwolnił – wysłuchaj nas Panie!
Abyś nas w godzinę zgonu tym niebieskim pokarmem wzmocnił, udzielając łaski szczęśliwej śmierci –- wysłuchaj nas Panie!
Abyś nas na wieczne i chwalebne życie wskrzesił – wysłuchaj nas Panie!
Synu Boży, źródło łaskawości i miłosierdzia: -Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie!
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, -przepuść nam Panie!
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, -wysłuchaj nas Panie!
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - zmiłuj się nad nami
Ojcze Nasz .......Zdrowaś Maryjo ........

Módlmy się:Boże, który zostawiłeś nam pamiątkę Swojej Męki w cudownym Sakramencie, błagamy Ciebie, spraw, abyśmy czcząc Najświętsze Tajemnice Ciała i Krwi Twojej przez Twoje Boskie zasługi zapewnili sobie Królestwo Niebieskie. Który z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


Modlitwy na zakończenie nowenny
Modlitwa
O, dobry i najsłodszy Jezu, oto ja, największy grzesznik – stoję w pokorze przed Twoim Obliczem i proszę Ciebie, Boga Żywego i prawdziwego o wysłuchanie wszystkich próśb jakie w tej nowennie zanoszę. Dziękuję Ci Panie, za wszelkie dobro, za wszelkie dobro, za wszystkie łaski, które kiedykolwiek udzieliłeś mi w Swojej dobroci. Spraw, o Panie, abym był zawsze gorliwy w miłości i w wierze, oraz dbał niestrudzenie teraz i zawsze o cześć Najświętszego Sakramentu. Amen

Modlitwa
Nasz Obrońco, który w Swojej dobroci zechciałeś zostawić Swoje Święte Ciało jako Świętą obecność i nieodzowną pomoc i Królewski Dar, spraw, aby poprzez Twoje Najświętsze Ciało i Twoją Najświętszą Krew mogły być udzielone łaski do obrony nas biednych grzeszników przed zakusami i atakami złych duchów. Proszę Ciebie Jezu o siłę duchową i siłę ciała, na ile to będzie konieczne w mojej działalności poświęconej Tobie i bliźnim. Amen

Modlitwa
O, najmilszy Odkupicielu, cichy Baranku, którego prowadzą na rzeź, naucz mnie cierpliwości w znoszeniu cierpień, które w swojej dobroci zechciałeś na mnie dopuścić. Dziękuję Ci za te drobne krzyżyki, dzięki którym w małym procencie mogę Ci pomóc w zbawieniu dusz. Spraw, o Panie, aby ani jedna dusza nie poszła na zatracenie. a przynajmniej proszę o to, abyś jak najwięcej dusz uratował od wiecznego potępienia. Niech cześć do Najświętszego Sakramentu pomoże uratować jak największą ilość dusz. Amen.

Modlitwa
Matko Bożej Miłości, ukochana Maryjo, proszę Ciebie, pomóż mi uczcić Twojego Boskiego Syna stale obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę, aby wzrastała w nas taka sama miłość, jaką Ty posiadasz. Naucz nas Matuchno, wierzyć tak, jak Ty wierzyłaś i kochać Twojego Boskiego Syna ogromną, Bożą, nieskończoną Miłością. Naucz nas, Matko, Swojego zawierzenia w wypełnieniu Woli Bożej do końca, abyśmy zawsze mówili: niech się stanie według Twojej
Naucz nas Matuchno, prawdziwej czci i oddania Twemu Boskiemu Synowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii. Matko Boża, Panie Jezu Chryste, ja nędzny grzesznik chcę Wam pomóc zbawiać świat przez odbijanie szatanowi dusz, które idą na wieczne potępienie. Mój Mistrzu, chcę być święty. Pomóż mi być wiernym Tobie do końca. Amen

Na zakończenie nowenny przed litanią odmawia się jeden dziesiątek Różańca Świętego i trzy razy Chwała Ojcu jako podziękowanie za już udzielone łaski.


Koronka do Najświętszej Eucharystii
Na wstępie: Ojcze Nasz 1 x... Zdrowaś Maryjo. 1 x.
Wierzę w Boga. Chwała Ojcu. 3 x.
Na dużych paciorkach:
Pełne miłości i bólu, przeczyste Eucharystyczne Serce Jezusa, ratuj świat w tych czasach Apokalipsy.
Na małych paciorkach:
Najświętsze Eucharystyczne Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami
Na zakończenie:
Niech będzie pochwalone Przenajświętsze Eucharystyczne Serce Jezusa Chrystusa Naszego Zbawiciela, Pana i Boga (3 razy)

Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu
(Odmawia się go w pierwsze piątki miesiąca, w uroczystość Serca Jezusowego i w święto Chrystusa Króla)
O Jezu, któremu za miłość do ludzi odpłaca się tak wielkim zapomnieniem, zaniedbaniem, wzgardą i niewdzięcznością: oto my, klęcząc przed Tobą, szczególnym hołdem czci pragniemy wynagrodzić grzeszną oziębłość i zniewagi, jakie zewsząd obrażają Twoje miłujące Serce. Pamiętamy jednak, że i my sami niekiedy mieliśmy udział w tym niegodziwym postępowaniu. Dlatego, przejęci najgłębszym żalem, najpierw błagamy o miłosierdzie nad nami. Jesteśmy gotowi dobrowolnie wynagrodzić za grzechy, nie tylko przez nas popełnione, ale i przez tych, którzy błądzą z dala od drogi zbawienia i albo uparci w niewierze, nie chcą iść za Tobą, Pasterzem i Wodzem, albo też podeptali obietnice chrztu świętego i odrzucili słodkie jarzmo Twojego prawa.
Za te wszystkie występki, nad którymi płakać należy, chcemy odpokutować. Szczególnie zaś pragniemy naprawić: brak skromności i wstydu w życiu i strojach, zastawianie sideł na niewinne dusze, lekceważenie dni świętych, okropne bluźnierstwa, jakimi obrzuca się Ciebie i Twoich Świętych, obelgi rzucane na Twego Namiestnika i na stan kapłański, zaniedbywanie samego Sakramentu Boskiej Miłości i znieważanie Go przez budzące grozę świętokradztwa
Wreszcie publiczne grzechy narodów, które zwalczają prawa i urząd nauczycielski ustanowionego przez Ciebie Kościoła. Obyśmy naszą własną krwią mogli zmyć te występki. A teraz, aby naprawić zniewagę czci Bożej, przedstawiamy Ci to zadośćuczynienie, które Ty sam niegdyś ofiarowałeś Ojcu na krzyżu i które na co dzień ponawiasz na ołtarzach. Łączymy je z zadośćuczynieniem Najświętszej Dziewicy, Matki, wszystkich Świętych i pobożnych wiernych. I przyrzekamy z głębi serca, ile tylko stać nas będzie, przy pomocy Twojej łaski wynagrodzić za grzechy popełnione przez nas i naszych bliźnich i za obojętność na tak wielką miłość Twoją: silną wiarą czystymi obyczajami, doskonałym wypełnianiem prawa Ewangelii, a zwłaszcza prawa miłości. Przyrzekamy też według sił nie dopuszczać do nowych zniewag - i jak najwięcej ludzi pociągnąć do naśladowania Ciebie. Przyjmij, prosimy najłaskawszy Jezu, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, Wynagrodzicielki, ten akt dobrowolnego wynagrodzenia. Zachowaj nas aż do śmierci w wierności obowiązkom i służeniu Tobie przez wielki dar wytrwania, abyśmy w końcu wszyscy doszli do tej ojczyzny, gdzie i Ty z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków Amen.

Dodano: 2020-04-01 15:50:13

W niedzielę 29 marca i w następne niedziele Msze św. o godz. 8.00, 9,30 i 16.00 tylko dla rodzin, które zamawiały intencje (5 osób). O godz. 11.00 Msza św. w intencji parafian z prośbą o uchronienie od epidemii.

Możemy odprawić także dodatkowe Msze św. jeśli zgłosi się 5 osób, które chcą uczestniczyć we Mszy św. Najlepiej zgłaszać telefonicznie.

Kościół jest otwarty od 8.00 do 21.00. Zawsze wtedy można skorzystać indywidualnie z sakramentu pokuty. /kratki konfesjonału są zabezpieczone folią/. Jeśli nie będzie w kościele kapłana można zadzwonić pod numer 500 210 541 i poprosić księdza.

Od dzisiejszej - piątej niedzieli Wielkiego Postu - zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.20, a po Mszy Św. o godz. 17.30 codziennie śpiewamy suplikacje przepraszając Boga i prosząc o ustanie epidemii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Adorację rozpoczniemy o godz. 16.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym trudnym czasie rozpoczniemy wielką NOWENNĘ DO NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII, którą będziemy odmawiali przez dziewięć czwartków miesiąca. Chcemy przeprosić za wszelkie zniewagi wobec Chrystusowa obecnemu w Eucharystii i wybłagać ustanie epidemii. Tekst nowenny będzie na stronie internetowej. Adoracja jest dłuższa by mogły się wymieniać osoby, ponieważ w kościele jednocześnie może być tylko 5 osób.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy o godz. 16.00 odmówimy Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu oraz Koronka do Najświętszej Eucharystii.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa. O godz. 17.00 odmówimy różaniec wynagradzający. Na różaniec może przyjść 5 osób. Proszę by pozostałe osoby z Kół Żywego Różańca odmówiły w tym samym czasie różaniec w domach

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej - Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu.

Codziennie o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele odmawiamy różaniec w intencji zatrzymania epidemii. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w tym czasie w swoich domach.

W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Teksty rozważań będą zamieszczone na stronie parafialnej. Można także odprawić Drogę Krzyżową w kościele prywatnie w innych godzinach. Teksty nabożeństwa są wyłożone w kościele.

W każdy piątek są odprawiane Msze św. w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi, służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby.

W niedzielę o godz. 17.00 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.

Zachęcamy także do całkowitego zawierzenia się Matce Bożej i nałożenia szkaplerza. Szkaplerz nakłada kapłan i można zawsze o to poprosić.

W tym roku nie będziemy przygotowywali okazałego Groby Pańskiego. Będzie to znakiem jednoczenia się Kościoła z cierpieniem Chrystusa w wielu braciach i siostrach chorych oraz opiekujących się nimi na całym świecie. Chcemy jednak zakupić kwiaty dla uczczenia Pana Jezusa. Proszę o ofiary na ten cel. Ofiary od rodziny można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „na kwiaty do Grobu Pańskiego”. Numer konta parafialnego 82 8229 0005 0000 1044 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Glinojecku. Za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza święta w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

W piątek i w sobotę trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 21.00. Na zmianę z ks. Prefektem i z osobami, które przyszły się pomodlić adorowaliśmy Jezusa Eucharystycznego modląc się w swoich intencjach i w intencjach wszystkich parafian.

Dodano: 2020-03-28 17:44:47

W piątek 27 marca powinny rozpocząć się nasze rekolekcje parafialne. Obowiązujące przepisy uniemożliwiają przeprowadzenia rekolekcji.

Zawsze były to święte dni. Pan Bóg odbierał w tym czasie cześć i uwielbienie: Msze Święte, spowiedzi, nawrócenia, liczne komunie św., Droga Krzyżowa ulicami miasta, wieczór wielbienia.

W te dni, w piątek i sobotę

w naszym kościele będzie

całodzienna adoracja od godz. 8.00 do 21.00

Będą takżeodprawione trzy Mszę św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 (Msze o 17.00 i 18.00 tylko dla rodzin, które zamówiły intencje 5 osób). W czasie adoracji zawsze będzie w kościele ksiądz. Będzie można się wyspowiadać i przyjąć komunię św.. Spowiedź może być w konfesjonale lub w kaplicy w odpowiedniej odległości. W kościele podczas nabożeństw może być tylko 5 osób dla tego trzeba się wymieniać.

W tym trudnym czasie szczególnie potrzebne jest nawrócenie i głośne wołanie do Boga, by uchronił nas od zarazy i od nagłej i niespodzianej śmierci.

Dodano: 2020-03-27 00:54:33

W piątek 27 marca o godz. 18.00, papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. „Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego udziału za pośrednictwem środków przekazu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec papież Franciszek udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.


Odpust zupełny można dostać po spełnieniu następujących warunków:
  •     Wzbudzić intencję jego otrzymania
  •     Być w stanie łaski uświęcającej
  •     Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  •     Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą
  •     Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Krzyż św. Marcelego uznawany jest przez Rzymian za cudowny od 1519 r. Wówczas kościół, w którym się znajdował, spłonął, ale krucyfiks pozostał nietknięty.

Trzy lata później, gdy miasto zostało dotknięte epidemią dżumy, mieszkańcy wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice i przez ponad dwa tygodnie pielgrzymowali z nim przez wszystkie dzielnice. Tam, gdzie dotarł, choroba ustępowała. Gdy krucyfiks wrócił do San Marcellino al Corso, Wielka Zaraza przeszła do historii.

Papież Franciszek już modlił się przy krzyżu św. Marcelego. 15 marca udał się na prywatną pielgrzymkę do kościoła, w którym stoi. W czwartek krucyfiks został zabrany do Watykanu, gdzie w piątek o godz. 18 na pustym Placu świętego Piotra Ojciec Święty będzie modlił się o ustanie pandemii koronawirusa na świecie.