Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W środę tradycyjnie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zaraz po niej sprawujemy wieczorną Eucharystię.

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy o 16.00 odmawiamy nowennę do Chrystusa Króla
Ochraniaj nas, Panie nasz i Królu, nasze rodziny i ziemię rodzinną. Prosimy Cię Boże najwierniejszy strzeż nas, chroń przed wrogami i oszczędź w czasie Twojego Sprawiedliwego Sądu.


Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy modlili się przy relikwiach i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za Ojczyznę i uwolnienie od lęków i strachu. Programowe słowa pontyfikatu św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy.

Spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w czwartek o godz. 19.00

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy, że w tym roku przez cały listopad, za modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.
Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 16.20. Można także przyjść po Mszy św. w zakrystii.
Od przyszłej niedzieli będą już czytane nowe wypominki.


33-dniowe rekolekcje
W niedzielę w kościele w parafii św. Stanisława B. i M. w Glinojecku wspólnym spotkaniem o godz. 16.00 rozpoczniemy kolejny okres rekolekcji: „Poznaj samego siebie".
Na spotkanie przynosimy przewodniki rekolekcyjne.

Niezwykły testament niedawno zmarłego biskupa Jana Niemca z diecezji kamieniecko-podolskiej
„Stoimy teraz przed prawdziwym, a nie teoretycznym sprawdzianem, czy jesteśmy godni Chrystusa. Teraz nadszedł prawdziwy czas próby”.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję ks. Andrzejowi Wychuckiemu za dwa ornaty kupione dla parafii: biały rzymski i czarny na msze za zmarłych.

Dziękuję panu Wojciechowi Pniewskiemu z Lipin za udostępnienie rusztowań do malowania kaplicy Matki Bożej.

Dziękuję państwu Wojciechowskim za farbę do pomalowania kaplicy.

Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Koła Żywego Różańca 500 zł.
Magdalena Przybysz ul. Leśna 150 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.

Prace remontowe:
Zostały odnowione ściany w Kaplicy Matki Bożej, oczyszczone i powieszone na nowo obrazy.
W tym tygodniu już będzie malowane prezbiterium. Ściany były wyrównywane i szlifowane aby przy oświetleniu nie było żadnych nierówności.
Figury Matki Bożej i św. Jana są rzeźbione w Pracowni Rzeźby Sakralnej w Suchej Beskidzkiej, będą w grudniu. Dwumetrowe figury z cokołami będą kosztowały 18 800 zł każda. Są już ofiarodawcy, którzy chcą ufundować te figury.
Można jeszcze ufundować mosiężną lampę wieczną przed Najświętszy Sakrament 2 200 zł. (już zgłaszała się jedna osoba), renowację figury Pana Jezusa na krzyżu 1 200 zł., Nowe oświetlenie od kaplicy Matki Bożej aby było jaśniej ok 400 zł.
Proszę o ofiary na remont prezbiterium. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne:
Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

Dodano: 2020-11-14 22:05:10

Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę - oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.30, 11.30 i o 16.00. MSZA ZA OJCZYZNĘ o godz. 11.30

Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy po Mszy św. o godz. 11.30. W ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Pamiętajmy, że w tym roku przez cały listopad, za modlitewne nawiedzenie cmentarza możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych.

Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 16.20.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.30. do 16.30. Będziemy międlili się za chorych przy relikwiach i za wstawiennictwem św. ojca Pio. Szczególnie będziemy modlić się o oddalenie pandemii i za chorych w szpitalach.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed świętem Chrystusa Króla Wszechświata. Nowennę będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 16.30

33-dniowe rekolekcje
Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja w ciszy i konferencja „Wyzbycie się ducha tego świata”.
Na spotkanie przynosimy przewodniki rekolekcyjne. Cieszę się, że na rekolekcje zgłosiło się ponad 50 osób.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za włączenie się w akcję modlitewną Różaniec do granic nieba. Dziękuję tym. którzy modlili się w kościele jak również trwali na modlitwie w domach.. Dziś zakończenie różańca o godz. 15.30.

Po każdej Mszy św. będziemy śpiewali suplikacje i odmawiali egzorcyzm Leona XIII prosząc o Miłosierdzie Boże.

Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiary z 1 Listopada 3 429 zł.
Ofiara bezimienna 200 zł.
Janina Gadomska Wkra 100 zł.
Barbara Jasińska Wkra 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 50 zł.
Ofiara bezimienna 30 zł.
Prace w kościele się przedłużają, bo trzeba czekać na wyschnięcie ścian. Zostało zamontowane, odnowione tabernakulum. Tabernakulum było na nowo pozłocone, kłosy na drzwiach pokryte srebrem.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieję, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne: Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
11 XI - św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
12 XI - św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
13 XI - Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

Dodano: 2020-11-07 22:35:08

W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam - jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
W Dniu Zadusznym kapłan może odprawić trzy Msze święte jedną według własnej intencji drugą za wszystkich wiernych zmarłych i trzecią według intencji Ojca Świętego.
W poniedziałek, 2 listopada w naszym będą sprawowane
Msze Święte w następujących godzinach: 9.30, 11.30 i 17.00.

Dodatkowo będą Msze św. o godz.
10.30 według intencji Ojca Świętego.
15.00 według intencji Ojca Świętego.
16.00 według zamówionej intencji.
17.00 w intencji wszystkich zmarłych.

W tym roku przez całe 30 dni duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

W środę podczas nowenny o godz. 16.20 nasze modlitwy kierujemy ku Matce Bożej. Powierzajmy Jej wstawiennictwu tych, którzy od nas odeszli do wieczności, oraz tych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg powoła wkrótce do siebie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 16.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00. do 16.30. i od 17.30 do 21.00 Będziemy przepraszali za profanacje wtargnięcia do kościołów podczas Mszy św., profanacje kościołów, symboli religijnych.

W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 16.30. Okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 16.00.
W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale i tych, którzy odeszli już do domu Pana, Tej, która jest naszą Królową. Uczynimy to zwłaszcza podczas różańca o godz. 16.00. Spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 15.30.

33-dniowe rekolekcje
We wtorek 3 listopada rozpoczynamy 33 - dniowe rekolekcje Ad Jezu per Maryjam. O godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. wotywna o Dary Ducha Świętego w intencji rekolekcji. Jest to jednocześnie ostatni dzień zapisów.
W przyszłą niedzielę spotkanie po Mszy św. o 16.00


03.11.2020 o godz. 13.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Glinojecku będzie wyświetlany film o tematyce religijnej pt. „CZYŚCIEC”. Zapraszam - Wojciech Bruździński Dyrektor M-GOK w Glinojecku.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych i zakażonych wirusem covd19 w naszej parafii i o ustanie pandemii, a także za wszystkich chorych cierpiących na inne choroby.

Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Rybka Wioleta parafia Krajkowo 500 zł.
Elżbieta Rychlińska Glinojeck 300 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 30 zł.
W tym tygodniu będą wykonane ostatnie prace przygotowujące do malowania - wygładzenie ścian. W przyszłym będzie malowanie i montowanie oświetlenia. Na materiały i wykonaną już pracę została wypłacone kwota 50 tys. złotych.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieją, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne: Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001
Bank Spółdzielczy w Glinojecku.
Ofiary z dzisiejszego święta przeznaczone będą na remont kościoła


Kancelaria czynna jest od godz. 16.00 do 16.30. W tym czasie przyjmujemy na wypominki roczne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.

Dodano: 2020-10-31 18:34:30

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.00 9.30 11.30 15.00 i 16.00 w kościele. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. o różnych godzinach nie tylko na sumie wtedy unikniemy większych zgromadzeń.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.30, 11.30 i o 17.00.
Do kościoła przychodzimy w maseczkach z zachowaniem dystansu i wszystkich zaleceń sanitarnych.

Dodano: 2020-10-31 10:10:23

Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po różańcu.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 8.00 9.30 11.30 15.00 i 16.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.
Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. o różnych godzinach nie tylko na sumie wtedy unikniemy większych zgromadzeń.

W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.30, 11.30 i o 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Codziennie można skorzystać ze spowiedzi podczas różańca, by przygotować się do uroczystości Wszystkich świętych i ofiarować zmarłym najcenniejszy dar: komunię św. i odpust zupełny.
PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. osoby noszące szkaplerz
Czwartek B. Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00. Będziemy modlili się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

33-dniowe rekolekcje
W sobotę 31 października o godz. 17.00 pierwsze spotkanie uczestników rekolekcji 33 - dniowych Adoracja. Konferencja i spotkanie organizacyjne. Zachęcamy do włączenia się do przeżycia tych rekolekcji także za względu na pandemię. Po pierwsze: te rekolekcje odprawiamy w domach, pod drugie nie było rekolekcji wielkanocnych i prawdopodobnie nie będzie rekolekcji adwentowych, po trzecie rozważania i modlitwy proponowane w materiałach pozwolą wyzwolić się z lęku i pełniej spojrzeć na życie doczesne i wieczne.
W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.


Prace remontowe:
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Na odnowienie tabernakulum 4 200 zł.
Ofiara bezimienna 500 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 20 zł.
Prace będą trwały jeszcze kilka tygodni. Została wpłacona kolejna kwota na poczet wykonanych prac 20 000 zł.
Bardzo proszę o ofiary na remont prezbiterium. Mam nadzieją, że każda rodzina według swoich możliwości złoży na ten cel ofiarę. Ofiary można także wpłacać na konto parafialne:
Nr konta bankowego
82 8229 0005 0000 1044 2000 0001

Bank Spółdzielczy w Glinojecku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 X - Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA
Minęły 3 lata od Różańca Do Granic. We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października 2017 roku, udaliśmy się na granice Polski z różańcami w ręku.
Prosiliśmy Niebo o nawrócenie i jedność w narodzie, o pokój dla Polski i świata, o ochronę wiary w Europie; i we wszystkich naszych sprawach.
W „Różańcu do granic” wzięło udział ponad MILION naszych rodaków na całym świecie. Dziś dziękujemy Bogu za tamten znak sprzed 3 lat. Przekonaliśmy się, że potrafimy się jednoczyć. Że we wspólnocie jesteśmy siłą. Że modlitwa jest potęgą. Takie rzeczy, to tylko z Matką Bożą! W tym roku mamy inne zadanie, do którego chcemy Was wszystkich gorąco zaprosić.
Podczas tegorocznej oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach oraz w kościołach będziemy prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. A wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.
A zatem. Co i kiedy mamy robić?
Teraz
- Wejdź na www.rozaniecdogranic.pl. Dowiedz się wszystkiego o akcji.
- Opowiadaj i zawiadamiaj o niej rodzinę, znajomych, parafian, braci i siostry ze wspólnot.
- Pobierz lub zamów materiały: artykuły, plakaty, ulotki, by skutecznie propagować to wydarzenie.
- Pobierz specjalną modlitwę i zgłoś gotowość parafii do udziału w akcji.

Wydarzenie zaczyna się 1 listopada, tego dnia:
- Odmów specjalnie przygotowaną modlitwę nad rodzinnym grobem.
- Przyjmij do rodziny dzieci z kręgu Twoich bliskich, którym nie pozwolono się narodzić.
- Podziękuj za obecność tym dzieciom, które nie mogły się narodzić z przyczyn naturalnych.
- Wszystkie dzieci nienarodzone z Twojej rodziny proś o wstawiennictwo!
Kolejne dni Różańca do Granic Nieba od 2 do 8 listopada:
- Weź udział w nabożeństwie swojej parafii; odmawiaj modlitwy pokutne i różaniec.
- Módl się za dusze w czyśćcu cierpiące, zwłaszcza za te, które cierpią z powodu grzechów popełnionych przeciw życiu.
- Ofiaruj za zmarłych odpust zupełny.
Różaniec Do Granic Nieba można również przeżywać w innych miejscach np. w naszych domach. W takich okolicznościach liczy się intencja i pragnienie naszych serc.
Jak to zrobić w takim przypadku:
- Przygotuj w domu miejsce na modlitwę, zapal poświęconą świecę, otwórz Pismo Święte na Słowie Bożym wskazanym przez liturgię z danego dnia.
- Zaproś (jeśli to możliwe) swoją najbliższą rodzinę.
- Odmówcie przynajmniej jedną część Różańca.
- Odmówcie modlitwę przygotowaną na tę okazję do ściągnięcia ze strony www.rozaniecdogranic.pl.
- Możecie powtarzać to każdego dnia oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, czyli aż do 08.11.
Kochani!
Różaniec Do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny. Wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie.

Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Już teraz dziękujemy Wam za włączenie się do tej wielkiej i tak bardzo potrzebnej akcji modlitewnej.
Doskonale wiemy, że na Was można liczyć!
Niech Matka Boża nas prowadzi,
organizatorzy Różańca
Do Granic Nieba

POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020
Burmistrz Miasta i Gminy Glinojeck przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.
Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy/miasta, lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz.
Dawid Marczewski - Specjalista ds. promocji, współpracy z instytucjami i nadzoru nad działaniem placówek kultury
Urząd Miasta i Gminy w Glinojecku
tel. 519 560 440

Siostra Faustyna
Wieczorem po nieszporach poszłam na cmentarz, modliłam się chwilę; wtem ujrzałam jedną z naszych sióstr, która mi rzekła: W kaplicy jesteśmy. Rozumiałam, że mam iść do kaplicy i tam się modlić przez zyskiwanie odpustów. Na drugi dzień w czasie Mszy świętej widziałam, jak trzy białe gołąbki uniosły się z ołtarza do nieba; miałam zrozumienie, że nie tylko te trzy duszyczki, które widziałam, przeszły do nieba, ale wiele innych, które pomarły nie w obrębie naszego zakładu. O, jak dobry i miłosierny jest Pan. - Dzienniczek, 748
Dusze czyśćcowe modlą się bardzo gorąco ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy przyjść im z pomocą Dz. 20

W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.

Dodano: 2020-10-24 17:14:41
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 2 z 14