Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę.

Do 21 października będzie trwała nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, o dobry wyrok w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Dzień później 22 października TK ma orzec, czy tzw. przesłanka eugeniczna, która pozwala na zabicie dziecka poczętego ze względu na podejrzenie ciężkiej choroby, jest zgodna z ustawą zasadniczą.

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. ministranci
Czwartek B. Rycerze Jana Pawła II
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II na adoracji będziemy modlili się modlitwami ułożonymi przez świętego papieża.

W czwartek Msza św. w intencji Rycerzy Jana Pawła II z chorągwi św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Glinojecka i ich rodzin.

23 października w kinach jest premiera filmu religijnego „CZYŚCIEC”. W Ciechanowie w kinie Łydynia jest on wyświetlany 23, 25 X godz. 15.30 i 30 - 31 X godz. 17.00. W Glinojecku 3 listopada w MGOK.

"W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 31 października po Mszy św. o godz. 17.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej parafii oraz niewolnicyZmilosci.pl".

Dziś niedziela ewangelizacyjna prowadzona przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy, która przygotuje nas do podjęcia takich rekolekcji.
W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ------> Ofiara rekolekcyjna 40 zł zgodnie z regulaminem wspólnoty.


Podziękowania:
Mamy już ofiarodawcę na odnowienie tabernakulum i figurę Matki Bożej pod krzyżem. Jeszcze można ufundować figurę św. Jana, lampkę wieczną tabernakulum.
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiara bezimienna z ul Południowej 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 40 zł.
Mam nadzieję, że każda rodzina będzie chciała mieć wkład w odnowienie prezbiterium.
Serdecznie dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za naprawienie zawiasów do drzwi od kaplicy i za pracę przy plebanii.
Dziękuję ministrantom, którzy już kolejny raz w sobotę wycierają z kurzu ławki i przygotowują kościół na niedzielne nabożeństwo.

Zbliżają się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Warto przygotować się do tych świąt by dać zmarłym najcenniejszy dar, komunię św. i odpust, czyli darowanie kar czyśćcowych. Codziennie podczas różańca jeden ksiądz spowiada. Skorzystajmy z tej możliwości.
W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
22 X - św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Dodano: 2020-10-17 23:09:51

Rekolekcje 33 DNI AD IESUM PER MARIAM

33-dniowe rekolekcje Do Jezusa przez Maryję (AD IESUM PER MARIAM) to święty czas odnowy duchowej w naszym życiu, który prowadzi do decyzji, aby radykalnie zawierzyć się Matce Bożej po to, żeby potem z Nią przeżywać swoją wiarę i duchową drogę do Boga. Zwieńczeniem rekolekcji jest uroczysty osobisty Akt Ofiarowania się Jezusowi przez Maryję.

Coraz więcej osób jest zainteresowanych 33-dniowymi rekolekcjami Do Jezusa przez Maryję, które prowadzone są przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Odbywają się one w różnych parafiach w całej Polsce. Gromadzą wielu wiernych. Zgłaszają się chętni wierni także z zagranicy. Stąd od 2017r wprowadzona została także formuła uczestniczenia w rekolekcjach w „łączności duchowej” dla osób, które nie mogą osobiście przybyć na wspólne spotkania. Od kwietnia 2016 r. w ramach wszystkich prowadzonych przez Wspólnotę DNM edycji rekolekcji swój akt ofiarowania złożyło ponad siedem tysięcy osób – by stać się duchowymi niewolnikami Jezusa i Maryi, z miłości.

Dla kogo są te rekolekcje?

Na rekolekcje zaproszone są wszystkie osoby, które pragną oddać się całkowicie Chrystusowi z miłości przez Niepokalane Serce Maryi. Osoby, które chcą nie tylko pogłębić swoją wiarę, ale także wzmocnić intensywność jej przeżywania. Osoby, które nie mają relacji z Maryją, a chciałyby Ją poznać i doświadczyć Jej macierzyńskiej miłości, zaufać Jej potężnemu wstawiennictwu. Osoby, które doświadczyły już potęgi Maryi i wiedzą, że Ona jest niezawodną „ostatnią deską ratunku”. Osoby, które mają pragnienie pogłębienia relacji z Maryją, a przez Nią z Jezusem. Osoby, które poznały już słodycz Serca Maryi, kochają Ją i pragną postawić „kropkę nad i”, oddając się Jej całkowicie do dyspozycji, aby Ona mogła doprowadzić ich i ich bliskich do … Nieba!

Program rekolekcji

Program rekolekcji oparty jest na metodzie św.Ludwika Marii Grignion de Montfort opisanej w „Traktacie o doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz zestawie ćwiczeń duchowych opracowanych odpowiednio przez ks. F.W. Fabera.
Treści „Traktatu…” zachwyciły wielu świętych i przyjaciół Boga i właśnie drogą całkowitego oddania siebie Bogu i Maryi w Świętą Niewolę Miłości poprowadziły ich do świętości. Rekolekcje przygotowują do złożenia lub odnowienia uroczystego Aktu Ofiarowania siebie Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Bezpośrednie przygotowanie do tego Aktu stanowią dwa niezwykle ważne dla każdego z nas nabożeństwa pokutne: modlitwa przebłagania za grzechy w uniżeniu przed Bogiem oraz głębokie rozważanie męki Pana Jezusa według wizji bł. Anny Katarzyny Emmerich. Wielu uczestników rekolekcji wskazuje, że osobiste przygotowanie do spowiedzi generalnej oraz te dwa nabożeństwa były dla nich bardzo ważnym elementem ich przygotowań do złożenia Aktu Ofiarowania.

Przebieg rekolekcji

Rekolekcje rozpoczynają się konferencją „33 DNI Ad Iesum Per Mariam” wygłoszoną przez założycieli Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, animatorów rekolekcji, odpowiedzialnych za to Dzieło, Annę i Zbigniewa Kozikowskich. Animatorzy, czerpiąc ze swego doświadczenia w prowadzeniu tych przygotowań oraz z wielu świadectw rekolektantów przekazują ważne informacje dotyczące istoty 33-dniowych rekolekcji oraz dzielą się wskazówkami praktycznymi „Jak mądrze i roztropnie żyć w czasie odprawiania 33-dniowych rekolekcji?”. Po konferencji można się zapisać na rekolekcje i złożyć ofiarę rekolekcyjną (40zł). Każdy uczestnik rekolekcji otrzymuje niezbędne materiały rekolekcyjne, w tym m.in. osobisty przewodnik formacyjny pt. „33 dni AD IESUM PER MARIAM”, który będzie mu towarzyszył przez 33 dni ćwiczeń duchowych i prowadził „za rękę” dzień po dniu, krok po kroku.
Wspólne ćwiczenia duchowe odbywają się raz w tygodniu na spotkaniu w kościele. W pozostałe dni rekolekcji każdy uczestnik odprawia je indywidualnie wg wskazań zawartych w otrzymanym przewodniku formacyjnym. Są w nim wszystkie modlitwy i treści niezbędne do odprawienia rekolekcji oraz wskazania praktyczne pomagające w przejściu wszystkich ćwiczeń duchowych.
Wspólne spotkania są nie tylko ubogaceniem w ważne treści – głoszone konferencje tematyczne, które wprowadzają na kolejny etap rekolekcyjnej drogi – ale także są umacniającym doświadczeniem spotkania Boga i Maryi we wspólnocie osób trwających w rekolekcyjnych trudach i łaskach. To także wspólny udział w Eucharystii oraz prowadzonej adoracji Najświętszego Sakramentu w duchu św.Ludwika Marii Grignion de Montfort. Przychodzimy, by razem z Maryją klękać przed Bogiem i prosić Go, aby udzielił nam potrzebnych łask na kolejne dni przez Tę, która jest Łaski Pełna. Każde takie spotkanie w klimacie spokojnej modlitwy, w uniżeniu, prowadzi nas do rozkochania swego serca w Bogu, do podjęcia głębokiej refleksji nad swoim życiem, nad potrzebą komunii z Bogiem, relacji z Maryją, potrzebą współpracy z łaską, by cieszyć się mocą Ewangelii czyli Dobrej Nowiny i skuteczną pomocą najlepszej, Najświętszej Matki.

Zakończenie rekolekcji

To ofiarowanie się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi jest poświęceniem się Bogu jak Maryja, przez Maryję, z Maryją i w Maryi. Jest to duchowe zawierzenie rozumiane jako dobrowolne i ufne poddanie Matce Bożej, a przez Nią oddanie się Bogu, by tak jak Ona, pełnić Jego Wolę w naszym życiu. Każdy uczestnik rekolekcji, po złożeniu swojego aktu ofiarowania otrzyma akt pamiątkowy, imienny certyfikat oraz łańcuszek niewolnika Maryi z Cudownym Medalikiem jako zewnętrzny znak swojej szczególnej przynależności do Boga i Maryi.

Rekolekcje w naszej parafii

Serdecznie zapraszamy na 33-dniowe rekolekcje w naszej Parafii.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 31 października br. po Mszy św. o godz. 17.00.

Rozpoczęcie 33-dniowych rekolekcji nastąpi na Mszy św. wotywnej o Duchu Świętym we wtorek 3 listopada br. o godz. 17.00.

Zapisy:
- internetowo: na stronie www.niewolnicyZmilosci.pl - formularz zgłoszeniowy na dole aktualności
- na miejscu: w zakrystii do 3 listopada br.

Każdy uczestnik rekolekcji (z chwilą zapisania się na rekolekcje i złożenia ofiary rekolekcyjnej) otrzymuje przewodnik formacyjny „33 Dni AD IESUM PER MARIAM”. Pozostałe materiały rekolekcyjne będą do odbioru po rozpoczęciu rekolekcji i w trakcie ich trwania.

Akt Ofiarowania złożymy w 6 grudnia 2020 r.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafii oraz na www.niewolnicyZmilosci.pl

Zapraszamy do udziału!
Ksiądz Proboszcz
oraz Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAMPlakat 33- dniowe Rekolekcje ------> kliknij w link.pdfHarmonogram 33- dniowe Rekolekcje ------> kliknij w link.pdfFORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ------> Ofiara rekolekcyjna 40 zł zgodnie z regulaminem wspólnoty.

Dodano: 2020-10-17 22:04:04

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października, liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej - w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec o godz. 17.30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszam
We wtorek 13 października różaniec ofiarujemy Matce Bożej Fatimskiej
PROWADZENIE RÓŻAŃCA:

Poniedziałek Ch. Koła Żywego Różańca
Wtorek R. dzieci
Środa Ś. Nauczyciele
Czwartek B. dzieci
Piątek Ch. Młodzież
Sobota R. Koła Żywego Różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Adorację zakończymy modlitwą do św. Jana Pawła II.

33-dniowe rekolekcje "W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę." Za tydzień będzie niedziela ewangelizacyjna prowadzoną przez Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy, która przygotuje nas do podjęcia takich rekolekcji. W rekolekcje mogą włączyć się także osoby z sąsiednich parafii.

Prace remontowe:
Obecnie wyrównywane są ściany w prezbiterium i będzie montowana rama dekoracyjna z podświetleniem. Zmieniane są także podłączenia do nowego oświetlenia ołtarza. Zostało wymontowane tabernakulum i czwartek odwiozłem je do renowacji wycenę renowacji będę miał w tym tygodniu.
Może znajdzie się osoba która będzie chciała ufundować renowacje tabernakulum.
Dziękuję serdecznie za ofiary na prowadzone remonty:
Ofiara bezimienna 200 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Ofiara bezimienna 100 zł.
Będę bardzo wdzięczny za każdą ofiarę na remont. Prezbiterium to centralne misce w kościele a tabernakulum miejsce przebywania Jezusa Eucharystycznego. Codziennie odmawiam Litanię do św. Józefa rzemieślnika by tak jak przygotował dom dla Jezusa w Nazarecie, pomógł jak najpiękniej przygotować miejsce przebywania Jezusa w Glinojecku.

Spotkania:
W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą dołączyć do tej męskiej grupy.
W piątek o godz. 17.30 różaniec z kandydatami do bierzmowania
. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie odpowiedzialnych za grupy parafialne w parafii: Koła Żywego Różańca, Koła żywego Różańca Rodziców za Dzieci, grup modlitewnych „Margaretka”, Rycerzy Jana Pawła II, Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, Chóru Parafialnego, Zespoły Moja Rodzina, katechetek, pracowników parafii, pan Organisty pana Kościelnego. Spotkanie poświęcone będzie duszpasterstwu w parafii i przygotowaniu do 33 dniowych rekolekcji.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 15.00.
W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego.

Podziękowania:
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Różańca ulicami miasta.
Dziękuję strażakom, za zabezpieczanie trasy. Zawsze można na nich liczyć.
Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II za udekorowanie trasy i uczestniczenie w modlitwie.
Jednostce Strzeleckiej 1863 im. Powstańców Styczniowych.
Dziękuję Kołom Żywego Różańca, grupom modlitewnym „Margaretka”, chórowi, ministrantom i wszystkim, i wszystkim, którzy modlili się w intencji mieszkańców Glinojecka i całej parafii.
Dziękuję ministrantom, którzy już kolejny raz w sobotę wycierają z kurzu ławki i przygotowują kościół na niedzielne nabożeństwo.

Ze względu na prace w kościele Najświętszy Sakrament przeniesiony jest do kaplicy Matki Bożej. Zachęcamy do nawiedzania Jezusa w tej kaplicy.

W ubiegłą niedzielę uczestniczyłem w Warszawie w IX Radzie Kapłańskiej kapelanów Rycerzy Jana Pawła II wraz z przedstawicielem naszej parafialnej chorągwi. Na ogólnopolskiej Radzie Kapłańskiej przejęliśmy lekturę z nauczania św. Jana Pawła II do rozważania na cały rok dla wszystkich chorągwi w Polsce. Nasza chorągiew została założona jako pierwsza w diecezji. Obecnie jest już 12 chorągwi w różnych parafiach. Do ich powstania przyczynili się bardzo Rycerze Jana Pawła II z naszej parafii, którzy wyjeżdżali do różnych parafii w diecezji by propagować Rycerstwo i zakładać nowe chorągwie.
Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym
. Chcemy zaprosić kolejne osoby do szukania schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi.
Kościół przechodzi wielką próbę. Serca wiernych wydają owoce. Albo ducha Światłości, albo Ciemności. Doświadczenia spadające teraz na świat są łaską, przez którą kochający Bóg Ojciec chce ratować swoje stworzenie przed zniszczeniem i śmiercią wieczną. Oczyszczenie jest konieczne, by przywrócić prawdziwy obraz Boga w sercach ludzi.
Matka Boża gromadzi swoje dzieci i przygotowuje je do głębszej relacji z Duchem Świętym.
Dwie rzeczy są ważne:
KROK NR 1 Pełne oddanie Jezusowi przez Maryję. Oddawajcie się Maryi. Konsekrujcie swoje rodziny i domy. To jest krok nr 1 zgodzić się na prowadzenie.
KROK NR 2: Głęboka spowiedź (jeśli jest taka potrzeba to z całego życia). Życie w stanie łaski uświęcającej jest dla nas konieczne - dzięki temu możemy być prowadzeni przez Ducha Świętego.
Wobec wydarzeń niezrozumiałych i bardzo trudnych Duch Święty będzie prowadzi nas do Arki Niepokalanego Serca Maryi. Pomóżmy wejść tam każdemu, komu się tylko da pomóc!
Nie mamy powodów, aby się lękać. W miłości nie ma lęku. Dzieci Maryi oddane i pełne Ducha są spokojne i pogodne. Przyjmują każde doświadczenie, widząc w nim Łaskę. Dzieci Maryi są latarnią dla swojego otoczenia.
Przekazujcie to wezwanie wszystkim Waszym przyjaciołom i bliskim
. W Polsce w 33 dniowe rekolekcje odprawiło już kilkadziesiąt tysięcy ludzi, także osoby z naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Zbliżają się dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w którym modlimy się za dusze naszych bliskich zmarłych. Warto przygotować się do tych świąt by dać zmarłym najcenniejszy dar, komunię św. i odpust, czyli darowanie kar czyśćcowych. Codziennie podczas różańca jeden ksiądz spowiada. Skorzystajmy z tej możliwości.
W kancelarii przyjmujemy już na wypominki roczne.


Czym są 2RYBY.PL?
„Nie mamy nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb.” - tak apostołowie odpowiedzieli Jezusowi, który chciał nakarmić tłumy niedaleko Betsaidy. Chciał i tak zrobił. Łamał, rozdawał, karmił.
Jeżeli odczuwasz głód, choćby ten duchowy, zajrzyj na 2ryby.pl – portal z krótkimi rozważaniami znanych duszpasterzy, specjalistów czy doświadczonych małżonków. Pomocą w rozwiązywaniu Twoich problemów będą nasi autorzy: Pulikowski, Pawlukiewicz, „Malina”, Meissner, Gajdowie i wiele innych. To ich refleksje i doświadczenie gwarantuje pełną satysfakcję i “sytość” ducha. Każdy film to odpowiedź na inne problemy związane z wiarą, Biblią, filozofią, życiem duchowym, rodzinnym, seksem, czy po prostu troską o więź z drugim człowiekiem. W niebanalny sposób otrzymasz odpowiedź na potrzeby współczesności – głód poznania Boga i zrozumienia głębiej samych siebie. A wszystko to w mega konkretnej i zwięzłej formie. Jak głosi nasze motto „ O złożonych problemach w 3,5 minuty”.

Dodano: 2020-10-10 21:08:55

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

PROWADZENIE RÓŻAŃCA:
Poniedziałek R. Koła Żywego Różańca
Wtorek Ś. Dzieci
Środa B. Grupa modlitewna Margaretka
Czwartek Ch. Dzieci
Piątek R. młodzież
Sobota Ś. Koła Żywego Różańca.
Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 17.00.

Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła.

W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą - Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Na adorację zapraszamy chorych. Za wstawiennictwem Ojca Pio będziemy wypraszać łaskę zdrowia. Po adoracji błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo leków.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

33-dniowe rekolekcje "W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM z Warszawy. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, w Niedziele. Więcej szczegółów podamy w Niedzielę 18 października. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję Pannę."

DZISIAJ RÓŻANIEC ULICAMI MIASTA Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wypraszania łask dla naszego miasta i całej parafii. Procesja wyruszy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę na sumie będzie wręczenie dyplomów i prezentacja nowej grupy w parafii: Legionu Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego Celem Małych Rycerzy Miłosierdzia Bożego jest propagowanie Miłosierdzia Bożego w miłości bliźniego dla zwycięstwa dwóch Najświętszych i Niepokalanych Serc Jezusa i Maryi. Mali Rycerze jednoczą się z Kościołem Walczącym, aby przez swoją postawę pełną miłości sprowadzać Miłosierdzie dla wszystkich zagubionych dusz oraz konających.

SPOTKANIA:
W środę po Mszy o godz. 18.00 spotkanie grup modlitewnych „Margaretka”.
W piątek o godz. 17.30 na różaniec przychodzą kandydaci do Bierzmowania.
W sobotę zbiorka ministrantów o godz. 15.00

DZIĘKUJĘ za ofiarę 1 000 zł na remont kościoła. Ofiara jest podziękowaniem Bogu za znalezienie pracy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.

Dodano: 2020-10-03 21:29:40

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych. Ruch pielgrzymkowy istnieje w Kościele od wieków.

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W czwartek różaniec prowadzą dzieci, w piątek młodzież a w sobotę Koła Żywego Różańca.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.Podczas adoracji będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Kościele.
Zapraszamy na nocną adorację z czwartku na piątek od godz. 22.30 do 1.00.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie w następujących godzinach: od godz. 16.30 do 17.30 Msza Święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po różańcu.

W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną - zapraszam na Mszę Świętą i różaniec o godz. 17.00. Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
W poniedziałek 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki dołączymy do ogólnopolskiej akcji odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia. Spotykamy się w parku i na ulicy Wolności 17.

W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Po Mszy św. o godz. 16.00 będzie RÓŻANIEC ULICAMI MIASTA. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do publicznego wyrażenia swojej wiary i wypraszania błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi dla naszego miasta i całej parafii. Tym nabożeństwem uczcimy 6 rocznicę nawiedzenia parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Zapraszam na to nabożeństwo strażaków, asystę procesyjną, chór, ministrantów rycerzy Jana Pawła II i harcerzy, Pluton Strzelecki Glinojeck JS 1863.

Zelia i Ludwik Martin doświadczali chwil radosnych, bolesnych, chwalebnych, ale nade wszystko zwykłych, codziennych zmartwień.
Potrafili przeżywać je z Bogiem, więc cokolwiek ich spotkało, nie powodowało oddalenia od Stwórcy, lecz stawało się drogą do świętości.
Święci Małżonkowie z wysokości nieba uczą nas tak przeżywać codzienność, by stała się sztuką dobrego, świętego życia.
Aby pogłębić modlitwę różańcową zachęcamy do skorzystania z modlitewnika RÓŻANIEC ZE ŚWIĘTYMI Zelią i Ludwikiem Martin. Warto, by ci święci, których relikwie mamy w kościele byli czczeni w rodzinach i wstawiali się za rodzinami zwłaszcza w trudnych rodzinnych sytuacjach. Jest także różaniec ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus, św. Rafałem Kalinowski, św. Teresą od Jezusa. Książeczki kosztują 8 zł. Proszę o składanie ofiar do puszki aby można było zapłacić za nie i kupić nowe książki.

Dziś rozdawane będzie czasopismo Dobre Nowiny. Matka Boża, kiedy schodziła na ziemię, zawsze prosiła swoje dzieci: „Odmawiajcie różaniec”

Prace remontowe:
Rozpoczęły się prace remontowe. Oprócz malowania prezbiterium, będzie także jego przebudowa. Pracę wykonuje firma, która w ubiegłych latach wykonywała elewację kościoła. W środę byłem z wykonawcami w kościele w Piastowie pod Warszawą gdzie jest podobna przebudowa i u siostry Maristelli, która projektowała przebudowę prezbiterium by omówić szczegóły .
Siostra Maristella Sienicka - architekt znana jest z realizacji wielu projektów wnętrz sakralnych w Polsce. Za swoje prace otrzymała odznaczenie “LUMEN MUNDI” Projektowała on także kapicę w Domu biskupim ks. Bp. Piotra Libery.
W czwartek mieliśmy spotkanie przedstawicielami Wydziału Budownictwa i Sztuki Sakralnej w Kurii Płockiej by omówić szczegóły przebudowy. W tej chwili trudno powiedzieć ile potrwają prace. Została wpłacona zaliczka 30 tys. złotych na poczet rozpoczętych prac.
Dziękuję za wszystkie ofiary składane na kościół. Ostatnio ofiary składane na tace wzrosły mimo kryzysu za co jestem bardzo wdzięczny. Wszystkie ofiary składane na tace po opłaceniu podatków, opłat i wszystkich rachunków przeznaczane są na remonty. Poważne remonty prowadzimy od kilku lat.
22 września odbyła się kontrola Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dotycząca nagrobka ks. Alexego Łasiewickiego znajdującego się na cmentarzu grzebalnym. Bardzo miły pracownik delegatury wyraził chęć pomocy przy odnowieniu tego zabytku. Dotyczy to dopiero przyszłego roku.
We wtorek 29 września wybieram się do Kielc na XXI Międzynarodową Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Wiele rzeczy podczas tych targów zamówiłem do kościoła - maszynę do mycia posadzki i wiele innych rzeczy.

Spotkania:
W piątek o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 14.00.
W sobotę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

Ze względu na prace w kościele Najświętszy Sakrament przeniesiony jest do kaplicy Matki Bożej. Zachęcamy do nawiedzania Jezusa w tej kaplicy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 IX - św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.„Powrót Anioła" - bajka Tomasza Sakiewicza dla wszystkich, którzy potrzebują swojego anioła
Mały Jaś codziennie wieczorem składał ręce do snu. Nie lubił się za bardzo modlić i ledwo pamiętał słowa, ale mama zawsze przed zaśnięciem pilnowała, żeby choć zrobił znak krzyża. Wreszcie po kilku latach starań mamy zapamiętał jedną modlitwę. Tę o Aniele. Powtarzał za mamą słowa skierowane do skrzydlatego ducha z prośbą, by go zawsze strzegł. Kiedy już powtórzył słowa za mamą, zasypiał. Kiedyś zapytał mamę, czy mógłby zobaczyć tego swojego Anioła.
Mama uśmiechnęła się i wytłumaczyła mu, że ducha nie widać, ale kiedy zamknie oczy i położy rękę na sercu, to może kiedyś usłyszy szum jego skrzydeł. Jaś kładł rękę na sercu i niczego nie słyszał.
Mijały lata, Jaś został dorosłym Janem. Zamieszkał w wielkim mieście. Został bardzo ważnym dyrektorem. Nie miał czasu na modlitwę. Tyle było spraw wieczorem.
Jego biuro mieściło się na ostatnim piętrze wieżowca. Żeby wjechać tam windą, trzeba było trochę czasu, ale warto było. Na samej górze był pokój pełen okien.
Jan lubił swój pokój i swoją pracę. Miał tu wielką władzę nad setkami ludzi. Miał też widok na całe miasto. Lubił tu być aż do pewnego dnia.
I choć chętnie chodził do pracy, akurat tego dnia w ogóle najlepiej by nie poszedł. Od kilku dni był przeziębiony. Choroba nie mijała. Z dnia na dzień miał się coraz gorzej. Był jeszcze inny powód, dla którego praca wydawała się koszmarem Musiał zwolnić kilka osób. Firma ostatnio trochę gorzej zarabiała i nie było wyjścia. Każdego zwalnianego informował o swojej decyzji. Czekało go więc dużo przykrych rozmów. Najgorsza była ostatnia.
W firmie pracowały trzy sprzątaczki. Miał zwolnić jedną z nich, tę, która najczęściej chodziła na zwolnienia lekarskie. Przyszła do niego bardzo zdenerwowana. Widział, że miała łzy w oczach. Domyślała się, co ją czeka. Posadził ją grzecznie przed swoim wielkim dębowym biurkiem. Biurko robiło wrażenie, stało od tygodnia w jego pokoju. Było wspaniałe i bardzo drogie.
Sprzątaczka czekała z niepokojem na wyrok. Patrzył na nią i nie wiedział, jak ma rozpocząć rozmowę. Wreszcie spytał:
– Ma pani dzieci?
– Tak, trójkę. Wszystkie chodzą do szkoły podstawowej - odpowiedziała.
– A czym zajmuje się pani mąż? – dopytywał.
Kobieta posmutniała.
– Mąż zmarł rok temu – powiedziała niemal szeptem.
Jan zrozumiał, jak straszną decyzję musi podjąć. Zwolni samotną wdowę z trójką dzieci. Jeżeli tego nie zrobi, sam może stracić pracę, bo firma musiała oszczędzać.
Bił się z myślami. Patrzył raz na kobietę, raz w okno. W pewnym momencie zorientował się, że kobieta trzyma w ręku mały przedmiot. Przyjrzał się - ściskała figurkę małego aniołka. Coś go ścisnęło w żołądku. Spytał kobietę, co to jest.
– To mój najmłodszy synek zrobił. Każdego dnia odmawiam z nim modlitwę do Anioła, by nas chronił. Dał mi go, żeby mnie uratował w trudnych chwilach.
W oczach Jana pojawiły się łzy. Po chwili chrząknął i powiedział kobiecie, co ją czeka.
- Szanowna pani, już dawno chciałem dać pani podwyżkę. Będzie nieduża, bo nie mamy pieniędzy.
Kobieta zakryła twarz rękami i się rozpłakała. Po chwili wstała i bardzo mu podziękowała
. Położyła aniołka na biurku

Dodano: 2020-09-26 21:22:54
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 3 z 14