Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 17.30 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

W środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Po Mszy Świętej o godz.17.30 spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.Adorację zakończymy modlitwą w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem Zeli i Ludwika Martin. Ci święci małżonkowie mieli dziewięcioro dzieci. Wszystkie córki wstąpiły do zakonu karmelitańskiego a najmłodsza Teresa z Lisieux została świętą i doktorem kościoła. Cała rodzina była związana z Krmelem. Na adorację zapraszamy szczególnie rodziców oraz osoby noszące szkaplerz karmelitański.

W sobotę, 26 września, w parafii św. Michała Archanioła w Warszawie przy ul. Puławskiej 95 odbędzie się Dziesiąta Noc Świadectw.“Przypada w roku pandemii i kryzysu, ale Słowo Boże wzywa nas: “Wytrwajcie w miłości mojej!” (J 15, 9b). Noc Świadectw rozpocznie się o godz. 19.30 a zakończy o 24.00. Przed ołtarzem są składane świadectwa, można poprosić o modlitwę wstawienniczą, przystąpić do sakramentu spowiedzi, zaś w kaplicy Matki Bożej przez całą Noc Świadectw będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprawę muzyczno-modlitewną zapewni zespół “Coraz Bliżej” Tradycyjnie Noc Świadectw zwieńczy Eucharystia. Proszę o zgłoszenie się chętnych na wspólny wyjazd do ks. Proboszcza.

ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA Od trzynastu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia spotykają się ludzie na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Proszę o zgłoszenie miejsc, gdzie odbędzie się taka modlitwa.

Spotkania:
W piątek o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami i rodzicami chrzestnymi przygotowujące do sakramentu chrztu.
W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. spotkanie z rodzicami dzieci klas III.
Prosimy jeszcze kilka osób do zapisania się na całoroczną Drogę Krzyżową. Odprawiamy to Nabożeństwo raz w miesiącu, zawsze tego samego dnia, przez 12 miesięcy.

Są do nabycia modlitewniki:
Rozważania Dróg Krzyżowych ze świętymi Karmelu - 9. zł.
Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej i krótka historia szkaplerza 3.50 zł.
Nowenna do św. Zelii i Ludwika Martin 3.50 zł. "Bylebym tylko dostała się do nieba z moim ukochanym Ludwikiem" - słowa Zelii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Dodano: 2020-09-19 18:53:16

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
Triduum do św. Stanisława Kostki w środę czwartek i piątek o godz. 17.00.
Zapraszamy dzieci i młodzież i rodziców do wspólnej modlitwy.

Spowiedź dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego od godz. 16.30.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18.00. Kolejny raz w święto Podwyższenia Krzyża chcemy rozpocząć całoroczną Drogę Krzyżową w intencji parafii. przez taki łańcuch modlitwy możemy wyprosić wiele łask dla siebie i dla całej wspólnoty parafialnej. Proszę o zgłaszanie chętnych, którzy włączą się w tę modlitewną akcję. Osoby wybierają jeden dzień w miesiącu (zawsze ten sam) w którym odprawią Drogę Krzyżową w kościele lub jeśli to niemożliwe w domu. Pierwszą Dragę Krzyżową odprawimy wspólnie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

Na stoliku wyłożone są rozważania Dróg Krzyżowych ze świętymi z karmelu: Teresą od Dzieciatka Jezus, Zelią i Ludwikiem Martin, Elżbietą od Trójcy Świętej, Janem od Krzyża, Edytą Stein, Teresą od Jezusa, Rafałem Kalinowskim, i Małą Arabką. Można je nabyć 9 zł.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. Do Tej, która tyle wycierpiała pod krzyżem, skierujemy osobiste prośby w środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18.30.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.Adorację zakończymy modlitwą do Jana Pawła II w intencji dzieci i młodzieży. Na adorację w szczególny sposób zapraszamy Koła Żywego Różańca rodziców za dzieci.

W ubiegły czwartek jeden mężczyzna, którzy był w kościele na modlitwie powiedział do mnie. Jakie to szczęście, że kościół jest otwarty i zawsze można przyjść się pomodlić. Zachęcam wszystkich parafian by spróbowali tego szczęścia bycia sam na sam z Jezusem w kościele. Kościół jest zawsze otwarty. Często przechodzimy koła kościoła i zapominamy, że Ktoś tam zawsze na nas czeka.

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

„Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę”. Otóż dzień ten został wybrany przez Niebo jako dzień objawień i przychodzenie Maryi na ziemię.
Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie dziś o godz. 20.00.
Odmówimy różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej i dla uproszenia pokoju na świecie. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski.

W przyszłą niedzielę
Podczas Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole.
Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie zaprzysiężenie nowych strzelców Jednostki Strzeleckiej 1863 im. Powstańców Styczniowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
16 IX -święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
18 IX - św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy

Spotkania:
W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie katechetów.
W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grup modlitewnych Margaretka.

Podziękowania:
Serdecznie dziękuję Aleksandrze Zielińskiej za prowadzenie już od kilku lat strony internetowej parafii, a także za cotygodniową korektę gazetki oraz przepisywanie i przygotowywanie tekstów dla parafian.

Dziękuję pani dr. Elżbiecie Kuminiarczyk za ufundowanie kwiatów do ołtarza na odpust.

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II pracę przy plebanii - przygotowanie drzewa na opał oraz założenie gniazdek do prądu przy ołtarzu.

Dziś będzie rozdawane czasopismo „Dobre Nowiny” a w nich artykuły: Chrońmy swój kościół, Matka Boża w La Salette - wezwanie do nawróceni, Uzdrowiony dzięki Ojcu Pio, Muzyka w czasie Mszy św., Modlitwa za dzieci i młodzież mającą trudności w nauce za przyczynę św. Stanisława Kostki.

Prace remontowe:
Długo czekaliśmy na rozpoczęcie prac przy kościele. Pod koniec sierpnia odprawiałem Nowennę do św. Józefa robotnika o pomoc w znalezieniu wykonawców. W Medjugorię też prosiłem Matkę Boża by pomogła w tym remoncie. Modliłem się: „Jeśli chcesz, aby kościół Twego Syna wyglądał pięknie to przyślij mi pracowników”. Po powrocie zgłosiły się dwie firmy. Jedna z nich, która dał lepsze warunki rozpocznie pracę od poniedziałku. Pomódlmy się by jak najpiękniej udało się odnowić prezbiterium najważniejsza miejsce w kościele - miejsce przebywania Jezusa Eucharystycznego.

Ofiary na radio
Decyzją Biskupa Płockiego taca z niedzieli 20 września 2020 roku jest przeznaczona na opłatę koncesji Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
Katolickie Radio nadaje od 29 lat z Płocka i od 27 z Ciechanowa. Od niedawna kolejnym miastem na medialnej mapie jest Rypin. Co 10 lat diecezja opłaca koncesję 170 tys. Złotych

Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku, zaprasza do wypożyczania nowości wydawniczych. W ofercie biblioteki znajduje się obszerny i aktualny wybór ciekawej literatury w tym książki uhonorowane nagrodami literackimi. Księgozbiór biblioteki został wzbogacony, także o następujące wartościowe pozycje o tematyce religijnej:
„Błogosławiona Matka Speranza. Nieznane cuda bliźniaczej duszy Ojca Pio” – Zavala Jose Maria
„Nieznany skarb. Tajemnica Eucharystii” – ks. Staniek Edward
„Krew świętych i jej tajemnice” - Bejda Henryk
„Biblia opowiedziana”
„Piąta Ewangelia. Daj się poprowadzić słowu- abp. Ryś Grzegorz
„Kocham Polskę. Nasza wspaniała Ojczyzna” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Elementarz dla dzieci” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Elementarz małego Polaka” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Dzieje naszej Ojczyzny” - Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Jeszcze Polska nie zginęła” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Wydanie pamiątkowe w 100-lecie Cudu nad Wisłą” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Polskie zwyczaje” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. Polscy patroni” – Szarkowie Joanna i Jarosław
„Kocham Polskę. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej” - Wieliczka- Szarkowa Joanna
„Święty Jan Paweł II i tajemnica z Fatimy (komiks)” - Polewska Aleksandra
„O dwóch takich, co nie bali się terrorystów (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Jezus Chrystus. Historia zbawienia świata (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Święta rodzina. Opowieść o dziecku, które zbawiło świat (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas, na którego czekaliśmy tysiąc lat (komiks)” - Polewska Aleksandra
„Tatusiada. Ja, mój tata i reszta świata” – Andrzejczuk Beata
„Jak Helenka została siostrą Faustyną” – Polewska Aleksandra
„Opowieści biblijne dla dzieci” - Polewska Aleksandra
„Cud eucharystyczny w Legnicy” - Pabis Małgorzata
„Cud eucharystyczny” - Bejda Henryk
„Cuda świętej Rity patronki w sprawach najtrudniejszych” – Pabis Małgorzata
„Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas tysiąclecia” – Balon Marek
„Matka Boża Łaskawa strażniczka Polski” – Kozłowska Izabela
„Wielka tajemnica wiary. Cuda eucharystyczne” - Pabis Małgorzata
„Najświętsze serce” – ks. Gaweł Józef
„Polscy święci” – Bejda Henryk
„Jasna Góra. Niezwykłe historie”
„Jezu, Ty się tym zajmij –(album)” - Pabis Małgorzata
„Użyczam Ci, Jezu, mojego głosu, a Ty mów…” - Gracz Agnieszka, Pabis Małgorzata
„Kocham Polskę. Lubię, kiedy babcia opowiada. Na wojennych ścieżkach” – Śnieżkowska - Bielak Elżbieta
„Tajemnice objawień w Gietrzwałdzie” – ks. Rosian Jan
„Modlitewnik dla dzieci i rodziców”
„Poznajemy pacierz” – Michałowska Teresa
„Sprawa Chrystusa” – Strobel Lee
„Oto człowiek. Droga krzyżowa” - Szustak Adam
„Nocny złodziej” - Szustak Adam
„Straszna książka” - Szustak Adam
„Młody Mesjasz” - Rice Anne
„Królowa Polski. Biografia” - Bejda Henryk
„Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy” - Seewald Peter
„Ojciec Pio” t.1 i t.2 - Peroni Luigi
„Pamiętnik nastolatki” – Andrzejczuk Beata

Dodano: 2020-09-12 22:07:51

Dziękujemy ks. kanonikowi Janowi Deptule za przewodniczenie odpustowi parafialnemu i wygłoszone Słowo Boże.

We wtorek święto: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

W środę po pierwszej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00

BURMISTRZ MIASTA I GMINY GLINOJECK informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spis rolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Miasta i Gminy w Glinojecku. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.

Prosimy na każdą Mszę Świętą oraz do kancelarii parafialnej przychodzić w maseczkach i stosować się do zaleceń sanitarnych.

Dziękuję Pani Anicie Pniewskiej za pomoc w przygotowaniu tej gazetki parafialnej.

Dodano: 2020-09-06 14:05:19

We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych i modlitwie za Ojczyzną i o pokój na świecie.

W środę po pierwszej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Zapraszamy też na adorację nocną od godz. 22.00 do godz. 24.00.

W pierwszy piątek miesiąca po pierwszej Mszy Świętej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa w duchu wynagrodzenia za grzechy. Spowiedź od godziny 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca od godz. 16.30.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 11.00

W przyszłą niedzielę w parafii przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Po Sumie procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę parafialną, strażaków, rycerzy JP II, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów na Mszę o godz. 11.30. Sumę odpustową będzie sprawował ks. kanonik doktor Jan Piotrowski – obecnie senior i były wikariusz parafialny w Glinojecku w latach 1979 - 1981.

Prosimy na każdą Mszę Świętą oraz do kancelarii parafialnej przychodzić w maseczkach i stosować się do zaleceń sanitarnych.

Dziękuję Pani Anicie Pniewskiej za pomoc w przygotowaniu tej gazetki parafialnej.

Dodano: 2020-08-30 13:52:46

Przed nami ostatni tydzień sierpnia - miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej i akt osobistego oddania się Matce Bożej ponowimy po każdej Mszy św. Msze św. w tym dniu o godz. 17.30 i o 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.W czwarty czwartek miesiąca modlimy się w intencji rodzin i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.

W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

W sobotę 21 sierpnia dzieci z klas III po raz pierwszy przyjęły komunię św. Życzymy wszystkim dzieciom, by rozwijały przyjaźń z Panem Jezusem. Na biały tydzień dzieci będą przychodziły na Mszę św. o godz. 18.00.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za ofiarę na kościół 4 100 zł od dzieci pierwszokomunijnych.
Dziękuję za ofiarę 200 zł od Grażyny Kowalskiej, która szyła stroje komunijne dla dzieci.
Dziękuję za anonimową ofiarę 100 zł.

Kościół jest otwarty przez cały dzień. Cieszę się, że wiele osób przychodzi na prywatną adorację. Zachęcam wszystkich do wejścia choć na parę minut w ciągu dania. Na stoliku przy wejściu do kościoła są wyłożone książki pomocne przy do adoracji. „Dialogi eucharystyczne”, „Adoracje ze św. Janem Pawłem II”, „Tajemnice adoracji Cataliny Rivas” Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu św. Alfonsa Ligurii” i inne. Można z nich korzystać a po modlitwie odłożyć na swoje miejsce.

SPOTKANIA:
Spotkania przed II Komunią św.:
Poniedziałek 18.30.
Środa 18.30
Spowiedź przed II Komunią św. codziennie od godz. 17.00 do 17.30.

Można nabyć nowe książki:
Powróćmy na Eucharystię - Książka w bardzo prosty sposób przybliża czym jest Msza św. i jak w niej godnie uczestniczyć.- Cena 3 zł.
Koronka do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Historia, kult, cuda i łaski, sposób odmawiania. Do książki dołączona jest koronka, na której można się modlić. Cena 12 zł.

W bibliotece parafialnej są nowe książki do rozważania Drogi Krzyżowej:
† Droga Krzyżowa pisana życiem.
† Magnez Miłosierdzia.
† Z miłosiernym Zbawicielem
† Według Anny Katarzyny Emmerich.
Zachęcamy do korzystania z tych rozważań.

Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w dniach od 28.08 do 06.09. koszt 580 zł i 240 euro. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza. tel. 500 210 541.

POPRZYJ PROJEKT USTAWY
Już ostatnią niedzielę zbieramy podpisy poparcia dla inicjatywy zmiany ustawy o wykorzystywaniu symboli religijnych i narodowych w sposób mogący obrażać uczucia religijne czy patriotyczne oraz zachowań i działań godzących w moralność publiczną. Proszę dopisywać się do list, które są nie zapełnione.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

Dodano: 2020-08-22 22:23:35
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 4 z 14