W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna - Króla i Pana wszystkiego.

Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.50.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.W trzeci czwartek miesiąca modlimy się przy relikwiach św. Jana Pawła II.«Adoro Te devote, latens Deitas!» Patrzmy razem na Jezusa w Eucharystii; kontemplujmy Go i powtarzajmy Mu wspólnie te słowa św. Tomasza z Akwinu, które wyrażają całą naszą wiarę i całą naszą miłość: Jezu, adoruję Ciebie, ukrytego w Hostii! -Św. Jan Paweł II.

Od poniedziałku po Mszy św. o godz. 17.30 będziemy odmawiali nowennę przed świętem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Aby ułatwić wiernym udział we Mszy św. niedzielnej już od przyszłej niedzieli wrócimy do normalnego porządku nabożeństw. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i o 16.00.

Po nowych zaostrzeniach przepisów sanitarnych proszę o zakładanie maseczek w kościele i zachowanie odstępów.

SPOTKANIA:
Spotkania przed I Komunią św.:
Klasa III a poniedziałek godz. 18.30.
Klasa III b wtorek godz. 18.30.
Klasa III c środa godz. 18.30.
Spowiedź przed I Komunią św. codziennie od godz. 17.00 do 18.30.
Spotkanie z dziećmi klas IV przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

Duszo kochana! Wszak ślepy nie dlatego wołał: „Jezusie, Synu Dawidów, ulituj się nade mną”, że Go okiem cielesnym widział, ale dlatego, że wiedział o Nim.
I ty wiesz dobrze, że Pan Jezus żyje wśród nas, że stale w kościele przebywa i że tam o każdej porze nocy i dnia zastaniesz Go prawdziwie i rzeczywiście obecnego pod postacią chleba w ołtarzu.
Więc zamiast zazdrościć mieszkańcom Galilei i Judei, którzy oczyma swymi patrzyli na Pana Jezusa, śpiesz do Niego na poufną i szczerą rozmowę. Tyś stokroć od nich szczęśliwsza.
Możesz się zbliżać do Pana Jezusa, ile tylko razy chcesz, i jak najdłużej z Nim przestawać, rozmawiać, wszystko Mu opowiadać, prosić o wszystko z wiarą, ufnością i miłością jako swego najlepszego Pana, Ojca, Przyjaciela i Brata. Idź więc i zbliż się, jeśli ci obowiązek i zajęcie pozwala. - Ks. Ignacy Kłopotowski.

Kościół jest otwarty przez cały dzień. Cieszę się, że wiele osób przychodzi na prywatną adorację. Zachęcam wszystkich do wejścia choć na parę minut w ciągu dania.

POPRZYJ PROJEKT USTAWY
Po ostatnich profanacjach symboli religijnych i narodowych pojawiła się inicjatywa zmiany ustawy o wykorzystywaniu symboli religijnych i narodowych w sposób mogący obrażać uczucia religijne czy patriotyczne oraz zachowań i działań godzących w moralność publiczną. Na stoliku są listy poparcia pod obywatelskim projektem zmiany ustawy. Można podpisać się w kościele lub wziąć listę, zabrać 10 podpisów i przynieść do kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

Dodano: 2020-08-15 20:24:05

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki - Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zapisać się na pielgrzymkę duchową i otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma.

W środę zapraszam na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada
Uroczystość Wniebowzięcia
Najświętszej Maryi Panny.

Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00.


Msze Święte 15 sierpnia w naszym kościele
o godz. 9.00, 16.00 i o 19.00.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

M-G Biblioteka Publiczna w Glinojecku zaprasza na uroczyste obchody
100 Rocznicy Bitwy Warszawskiej
15 sierpnia godz.19:00.

pod patronatem Burmistrza M i G Glinojeck
i Proboszcza Parafii św. Stanisława B. i M.

Program:
▪ Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny
▪ Recital patriotyczny w wykonaniu Kuby Michalskiego
▪ Otwarcie wystawy planszowej pod tytułem Bitwa Warszawska Stulecie Zwycięstwa
▪ Apel Jasnogórski
Partnerzy: Koła Różańcowe, Chór Parafialny, Rycerze Jana Pawła II, OSP, Drużyna Harcerska, Fundacja Tak dla Rodziny, Grupa Motocyklowa Freewind.

Pielgrzymka do Smardzewa: Pielgrzymi, którzy chcą iść pieszo na odpust 15 sierpnia do Smardzewa mogą wybrać się tą samą trasą. Będzie to pielgrzymka prywatna. Każdy wybiera się na własną odpowiedzialność. Do Sanktuarium możemy wejść w grupie. Wyjście o godz. 6.00

ZAPRASZAMY NA APELE JASNOGÓRSKIE o 20.00 adoracja, o 20.30 apel

W czwartek 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie połączone z apelem.


Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. W drugi czwartek miesiąca modlimy się za chorych przy relikwiach ojca Pio. Po adoracji błogosławieństwo chorych i błogosławieństwo leków.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

POPRZYJ PROJEKT USTAWY!!!
Po ostatnich profanacjach symboli religijnych i narodowych pojawiła się inicjatywa zmiany ustawy o wykorzystywaniu symboli religijnych i narodowych w sposób mogący obrażać uczucia religijne czy patriotyczne oraz zachowań i działań godzących w moralność publiczną. Na stoliku są listy poparcia pod obywatelskim projektem zmiany ustawy.

Dodano: 2020-08-08 11:26:29

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny, tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Wszyscy, którzy podejmą abstynencje w sierpniu mogą wpisać się do Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W środę podczas nowenny po Mszy św. o godz. 17.30 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

Msze św. o godzinie 9.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej parafii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Kontynuujemy Nowennę do Najświętszej Eucharystii.

W szóstym miesiącu Nowenny będziemy modlili się o łaskę specjalnej ochrony na te ostatnie dni Apokalipsy, o ochronę Najświętszego Sakramentu i jego czci.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Zaraz po Eucharystii o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Podczas trwania pielgrzymki na Jasną Górę, od 6 do 14 sierpnia zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 i Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Będziemy dziękować za to, że nie ma wśród nas żadnych zakażeń wirusem i prosić o dalszą opiekę.

Pielgrzymka Duchowa. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zapisać się na pielgrzymkę duchową i otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma. Tematem przewodnim modlitewnika jest nauczanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

W biblioteczce w kościele są nowe rozważania Dróg Krzyżowych: „Drogi Krzyżowe ze świętymi”, „Błogosławieni, którzy idą za Mną”, „Uzdrowienie naszych zranień”. Zachęcamy do korzystania z tych rozważań.

Na miesiąc sierpień polecamy książki: „Tajemnice Maryi” - przesłania, proroctwa i sekrety. Cena 15 zł. „Prymas Tysiąclecia” (w prezencie różaniec) Cena 10 zł. „Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego”. Cena 6 zł.

Są do nabycia piękne albumy z koronacji Matki Bożej w Smardzewie. Na zdjęciach są także nasi parafianie. Można je nabyć w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego - dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

Powstanie Warszawskie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16  do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 do 180 tys. cywilów.

Dziękuję za zorganizowanie uroczystości 1 VIII M.G. Bibliotece Publicznej w Glinojecku oraz wszystkim, który modlili się i oddali hołd bohaterom i pomordowanym Polakom.

Dodano: 2020-08-03 16:55:31

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Różaniec wynagradzający i spotkanie Kół Żywego Różańca będzie o godz. 14.30.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

Poległym za wolność Ojczyzny
jesteśmy winni
naszą modlitewną pamięć.
Godzina „W”

Ks. Proboszcz parafii św. Stanisława B.M.
oraz Kierownik Miejsko Gminnej
Biblioteki Publicznej w Glinojecku
zapraszają w sobotę 1 sierpnia o godz. 15.00
na MSZĘ ŚWIĘTĄ.
w intencji poległych
powstańców oraz cywilnej
ludności Warszawy
w 76 rocznicę wybuchu
Powstania Warszawskiego.
"Piękna Niepodległa"
śpiew Krzysztof Bigaj
akompaniament Mateusz Zastawny

Krzysztof Bigaj - aktor, wokalista, autor muzyki oraz tekstów, konferansjer, nauczyciel języka polskiego oraz malarz. Nagrał dwie płyty, w tym album z poezjami Karola Wojtyły.W repertuarze posiada piosenkę poetycką, autorską, rozrywkową retro, swing. Kocha stare kino i muzykę Franka Sinatry. Występuje w całej Polsce oraz za granicą (USA, Niemcy, Anglia oraz Szwajcaria).Projekt Piękna Niepodległa łączy w sobie muzycznego ducha tradycji oraz współczesności, i ukazuje, że piękno naszej Ojczyzny rodzi się z troski każdego z nas, walki i poświęcenia całych pokoleń Polaków.

Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 odbył się liturgiczny obrzęd przyjęcia do apostolatu Margaretka. Powstało 7 nowych grup modlących się za kapłanów. W uroczystości wziął udział ks. Radosław Zawadzki, dotychczasowy misjonarz w Peru, obecnie prefekt Roku Propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i dyrektorem Centrum Powołań w Płocku. Obecnie w parafii będzie 10 grup modlitewnych. Niech Bóg błogosławi wszystkim, którzy podjęli się tego dzieła.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej wędrującej po parafii wrócił do kościoła. Jeśli jakaś ulica nie miała Obrazu to proszę zgłosić się po Obraz do księdza. Można także indywidualnie wziąć Obraz by pomodlić się przed nim w domu.

Pielgrzymka do Smardzewa: Pielgrzymi, którzy chcą iść pieszo na odpust na 15 sierpnia do Smardzewa mogą wybrać tą samą trasą i wyruszyć o tej samej godzinie. Będzie to pielgrzymka prywatna. Każdy wybiera się na własną odpowiedzialność. Do Sanktuarium możemy wejść w grupie.
Są do nabycia piękne albumy z koronacji Matki Bożej w Smardzewie. Na zdjęciach są także nasi parafianie. Można je nabyć w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Aneta Mysiakowska z Glinojecka
Jarosław Piotr Wierzbicki z Oborowa
Zapowiedź I
Ewelina Szczepańska z Ujazdówka
Łukasz Ptaszczyński ze Śródborza
Zapowiedź I
Żaneta Paulina Konopka z Leoncina
Marek Grzegorz Wójcik z Glinojecka
Zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Dodano: 2020-07-25 17:51:29

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku. Od początku patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry. Tego dnia zapraszam również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 17.30.

W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Święty Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas umiłował.

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2).
Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w niedzielę 26 lipca po wszystkich Mszach św.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będzie liturgiczny obrzęd przyjęcia do apostolatu Margaretka. Nowe grupy obejmą modlitwą sześciu kapłanów. W uroczystości będzie uczestniczył ks. Radosław Zawadzki, dotychczasowy misjonarz w Peru i wykładowca w Seminarium Duchownym w Iquitos, obecnie mianowany prefektem Roku Propedeutycznego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i dyrektorem Centrum Powołań w Płocku. Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne Margaretki.

W wakacje za względu na urlopy Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30. W ten czwartek miesiąca prosimy w intencji rodzin i o dar potomstwa za wstawiennictwem Zeli i Ludwika Martin.

W piątek 24 lipca o godz. 18.30 nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

Grupa biała pieszej pielgrzymki z Płocka na Jasną Górę wyrusza i wraca 07.08.2020. Osoby chętne i zdrowe do 60. roku życia zapraszam do zapisów przez adres mailowy: dectomasz@wp.pl . ks. Tomasz Dec.

Bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę, wyrazy współczucia i obecność na pogrzebie mojego brata Marka Staniszewskiego, który po długiej chorobie zmarł w wieku 52 lat.

Godzina „W”
Ks. Proboszcz parafii św. Stanisława B.M.
oraz Kierownik Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Glinojecku
zapraszają w sobotę 1 sierpnia o godz. 15.00
na MSZĘ ŚWIĘTĄ.
w intencji poległych
powstańców oraz cywilnej
ludności Warszawy
w 76 rocznicę wybuchu
Powstania Warszawskiego.
Po Mszy św. program patriotyczny w wykonaniu chóru „Lira” z Nasielska.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 VII – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Monika Domagała z Mławy
Paweł Pośpiech z Szyjk
Zapowiedź II
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

Dodano: 2020-07-19 10:26:55
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Strona 5 z 14