Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 17.50.

W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 czerwcowe i procesja wokół kościoła. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
Po procesji poświecenie wianków.Wianki są symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. W naszym kościele na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie zostaną poświęcone wianki oraz będzie błogosławieństwo dzieci.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.

W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
W piątek w Uroczystość Serca Bożego o godz. 20.00 ks. Proboszcz i ks. Prefekt odprawi Mszę św. wynagradzającą Bożemu Sercu w imieniu całej parafii.
Po Mszy św. odśpiewamy litanię i zawierzymy cała parafię Najświętszemu Sercu Jezusa modląc się za poszczególne ulice i wioski naszej parafii. Zapraszamy przedstawicieli z każdej ulicy i z każdej wioski. Po nabożeństwie wszyscy otrzymają pamiątkowy obraz Pana Jezusa, z aktem zawierzenia, który można oprawić i powiesić w domu.

W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

„Najświętsze Serce”. To pierwszy w historii kina film o Najświętszym Sercu Jezusowym. Ten fabularyzowany dokument pojawia się w dystrybucji w szczególnym czasie, bowiem w tym roku przypada 100. rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100. rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
„Najświętszej Serce” to opowieść o tym, jak znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.
Film będzie wyświetlany w Ciechanowie w kinie ”ŁYDNIA”
w dniach: 12 - 21 czerwca o godz. 17.15
19 - 21 czerwca o godz. 13.00
Zachęcamy do obejrzenia tego wyjątkowego filmu. Można wybrać się prywatnie. Wspólny wyjazd do kina planowany jest w środę o godz. 16.30. Jeśli zgłosi się dużo osób, będzie zmówiony autokar. Proszę o zgłaszanie się do wtorku w kancelarii parafialnej lub dzwoniąc na numer 500 210 541.

W czwartek po nabożeństwie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na grilla. Dla dzieci będą przygotowane gry, zabawy, dmuchańce, wata cukrowa oraz loteria.

Dziś po Mszach św. będą zbierane ofiary na rehabilitację Piotra Mielczarskiego, który uległ wypadkowi na motorze. Ofiary zbierane będą przez fundację Votum.

W czasie objazdu ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem w Boże Ciało wiele osób robiło zdjęcia lub nagrywało przejazd. Proszę o przesłanie zdjęć na email: adam.staniszeski@op.pl lub na telefon 500 210 541. Najlepsze zdjęcia zamieścimy na stronie parafii. Można także napisać swoje wrażenia i refleksje.

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję za pięknie przygotowane i udekorowane ołtarze na uroczystość Bożego Ciała w kościele i przy kościele.
Dziękuję wszystkim, którzy zbierali ofiary na kwiaty i wszystkim ofiarodawcom i za ofiarę na kościół 500 zł.
Dziękuję asyście procesyjnej, chórowi Rycerzom Jana Pawła II, ministrantom i wszystkim, którzy wzięli udział w oddaniu czci Jezusowi Eucharystycznemu.
Dziękuję Straży Pożarnej z Glinojecka i z Szyjk, motocyklistom z grupy Freewind i Rycerzom Jana Pawła II za zorganizowanie i udział w uroczystym przejeździe z Najświętszym Sakramentem ulicami. Niech Jezus Chrystus, któremu w ten sposób oddaliśmy cześć obdarzy łaskami wszystkich mieszkańców miasta i parafii.
Dziękuję za ofiarę na kościół 275 zł ulicy południowej z bloku 18 D. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
Dziękuję za ofiarę 120 zł. od mieszkańców bloku 2 I na ul. Polnej. W ich intencji będzie odprawiona Msza św. 28 VI o godz. 11.30.

Świecenia Kapłańskie: 6.czerwca 2020
Biskup Piotr Libera udzielił święceń kapłańskich diakonom Piotrowi Adamiakowi i Krzysztofowi Węglickiemu, a także wręczył krzyż misyjny ks. Kamilowi Kowalskiemu.

W naszej parafii istnieją już grupy modlitewne modlące się za księży. Chcemy założyć kolejne, które obejmą modlitwą nowo wyświęconych kapłanów. Za każdego księdza modli się 7 osób, każda osoba jednego dnia w tygodniu odmawiając jedną dziesiątkę różańca. Prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy zechcą adoptować duchowo jednego z księży. Może któryś z nich trafi kiedyś do naszej parafii.

Ks. Proboszcz z parafii Krajkowo organizuje pielgrzymkę na Suwalszczyznę i Litwę w dniach 5 - 8 lipca 2020 r. Koszt wyjazdu 800 zł. Program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zainteresowani mogą zgłaszać się dzwoniąc na numer 23 67 91 323 lub kom. 502 370 066.

SPOTKANIA:
We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy modlitewnej Margaretka.
W ramach przygotowania do I i II komunii św. dzieci przyjdą na w czwartek o godz. 18.00 na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dziewczynki przygotują kwiatki od sypania przed Panem Jezusem w czasie procesji.
Po nabożeństwie będzie można zamówić szatki do komunii.
W sobotę zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 11.00.

Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Karolina Chmielewska z Glinojecka
Krzysztof Sobiecki z Gożynka
Zapowiedź II

Anna Szymankiewicz ze Wkry
Andrzej Piórkowski ze Wkry
Zapowiedź II

Aleksandra Kraśniewska z Ciechanowa
Mateusz Tuwalski z Glinojecka
Zapowiedź I

Marzena Staniszewska zamieszkała. w Kaczorowach
Jakub Zmysłowski z Glinojecka
Zapowiedź I

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

APOSTOLAT MARGARETKA
Istotą Apostolatu MARGARETKA jest codzienna modlitwa za konkretnych kapłanów, jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugorju objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia. Matka Boża płakała z powodu kapłanów, gdyż wielu z nich przestało wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa z pokorą pełną podziwu i dziękczynienia, a wiele tysięcy kapłanów po prostu zdradziło otrzymane od Boga powołanie, porzuciło tę najbardziej zaszczytną i odpowiedzialną służbę w Kościele i odeszło bezpowrotnie ze stanu duchownego, dając przy tym niemałe zgorszenie dla wiernych. Byli zdolni, utalentowani, ale upadli z powodu braku dostatecznej pomocy modlitewnej Kościoła.
Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz, aby prowadzić Kościół bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba. Bez wiernych i roztropnych kapłanów Kościół nie wie dokąd iść, brakuje mu nadprzyrodzonych źródeł uświęcenia (słowa Bożego, Eucharystii, odpuszczenia grzechów, uzdrowienia, wyzwolenia spod władzy szatana), a wierni są jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego Matka Boża pragnie, aby każdy kapłan ponownie znalazł właściwe mu miejsce w twoim sercu, w twojej modlitwie, w twojej rodzinie, i uzyskał potrzebną mu duchową ochronę i materialne wsparcie.
MARGARETKA jest wspaniałym Bożym dziełem. Nazwa pochodzi od imienia dziewczyny, która swoją chorobę przyjęła jako powołanie, tak jak dla innych jest to małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. W wieku 13 lat, (VIII 1951r.) zaraziła się chorobą Heine-Medina. Aż do śmierci, zmarła w Wielki Piątek w wieku 40 lat, była całkowicie sparaliżowana, mogła poruszać tylko głową. Pani Louise Ward, która znała osobiście Margaret O'Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec, Kanada założyła Ruch Margaretek, którego inspiracją było życie i modlitwa Maragret, i dlatego nazwała go jej imieniem.
W centrum kwiatu wpisuje się imię i nazwisko kapłana, zaś na siedmiu listkach kwiatowych nazwiska siedmiu rodzin (lub imiona i nazwiska siedmiu konkretnych osób), które składają Bogu przyrzeczenie wieczystej modlitwy - każda rodzina (lub pojedyncza osoba) w jednym określonym dniu tygodnia za konkretnego kapłana.
Ojciec Jozo wspomina: Pewnego dnia przybyła pielgrzymka z Kanady. W Tihaljinie, czekając na mnie aż wrócę z pogrzebu, pani profesor dogłębnie poruszona nauką o kapłaństwie oraz orędziami Matki Bożej - utworzyła za mnie pierwszą MARGARETKĘ. W centrum pierwszej MARGARETKI wpisała moje imię. Wtedy oni złożyli przed Bogiem przysięgę, że będą się modlić za mnie przez całe swe życie! Teraz czuję się jak mała rybka w wodzie. Codziennie Kościół modli się za mnie! Zachowuje mnie w swoim sercu, myśli o mnie! (...) Matka Boża właśnie tego chce, żeby chrześcijanie umieszczali kapłanów w centrum swej modlitwy, swoich serc, swoich myśli. Wracając do domu utwórzcie MARGARETKĘ swoim kapłanom. Mówię do was jak brat, jak ksiądz, jak na spowiedzi. Módlcie się za nas kapłanów każdego dnia, ponieważ jesteśmy słabi. Bez waszej pomocy nie możemy wam skutecznie głosić Ewangelii. Przyjmijcie zaproszenie Maryi i wprowadźcie je w życie! Tylko w ten sposób możecie przeżyć wielkie i głębokie doświadczenie tego, czym jest Kościół.

Dodano: 2020-06-13 21:05:34

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 zwracamy się ku Matce, z prośbami i podziękowaniami.

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Kuria Diecezjalna Płocka opublikowała komunikat dyrektora tamtejszego wydziału duszpasterskiego ks. Jarosława Kamińskiego, w którym wskazano w porozumieniu z biskupem Piotrem Liberą i po konsultacjach z kapłanami, w jaki sposób należy zorganizować obchody Bożego Ciała, które w tym roku przypadają 11 czerwca. Z uwagi na zaistniałą sytuację tradycyjne procesje Bożego Ciała ulicami poszczególnych parafii zastąpią w diecezji płockiej procesje wokół kościołów lub wewnątrz nich.
"Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych, szczególnie zachowanie dystansu społecznego, proszę zachęcić parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym".
Tegoroczne obchody nawiązywać będą do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Procesja w naszej parafii będzie po sumie o godz. 11.30. Pierwszy ołtarz będzie w kościele, drugi przy figurze Jezusa Odkupiciela Człowieka, trzeci przy figurze Serca Bożego przed kaplicą i czwartą stacje odprawimy przy figurze Jezusa Odkupiciela po której będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Proszę, by ołtarze przygotowali mieszkańcy ulic po prawej stronie Glinojecka i mieszkańcy bloków.
Zapraszamy na procesję asystę procesyjną, chór, Rycerzy Jana Pawła II, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatkami.
Po nabożeństwach w kościele, od godz. 17.00 będzie jeździć ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem i błogosławić domy i mieszkańców miasta. Podobnie jak po wielkiej nocy rozpoczniemy od ulicy Wiejskiej i zakończymy na ulicy Wojska Polskiego.
W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.

W sobotę 13 czerwca nabożeństwo fatimskie o godz. 20.30. O tej godzinie codziennie odmawiamy różaniec w intencji ustania epidemii i opiekę Matki Bożej nad naszą parafią przed wszelkimi nieszczęściami. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej.

WIELKIE WYNAGRODZENIE SERCU BOŻEMU.
Prawdziwe poświęcenie się Sercu Pana Jezusa łączy się ściśle z wynagrodzeniem za obrazę Jego nieskończonej miłości. Gdy bowiem oddajemy się i poświęcamy Sercu Bożemu, zrywamy z każdym grzechem.
Codziennie w czasie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30 wynagradzamy Sercu Bożemu i zawierzamy siebie, swoje rodziny i naszą parafię. Prosimy, by każda rodzina uczestniczyła przynajmniej kilka razy w tym nabożeństwie, zawierzając siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

SPOTKANIA:
W ramach przygotowania do I komunii św. dzieci przyjdą na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30
poniedziałek klasa 3 A
wtorek klasa 3 B
środa klasa 3 C

Spotkanie z rodzicami i dziećmi z kasy IV we wtorek o godz. 17.30.


Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Małgorzata Jasińska z Kowalewka
Hubert Sitek z Szyjk
Zapowiedź II

Nina Matuszewska z Glinojecka
Adrian Burdecki z Glinojecka
Zapowiedź II

Karolina Chmielewska z Glinojecka
Krzysztof Sobiecki z Gożynka
Zapowiedź I

Anna Szymankiewicz ze Wkry
Andrzej Piórkowski ze Wkry
Zapowiedź I

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
8 VI - św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
13 VI - św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

Są do nabycia książki:
„Najświętsze Serce Jezusa” Autor ksiądz sercanin odkrywa dla nas owoce płynące z osobistego oddania się Sercu Jezusowemu przybliża wagę adoracji, praktykowania pierwszych piątków czy odmawianie Litanii do serca Pana Jezusa, przypominając że jest Ono drogą i bramą naszego zbawienia. Cena 25 zł.
„Tarcza Najświętszego Serca Jezusa” Zachęcamy do poznania historii powstania tarczy Najświętszego Serca i prześledzenia szerzącego się kultu Serca Jezusowego, a także do odkrycia cudów opatrznościowych dziejących się za Jego przyczyną. Do książki dołączona Tarcza Najświętszego Serca Jezusa w formie usztywnionego obrazka pasującego do przegródek w portfelu Cena 8 zł.
„Adoruję Cię Panie” Propozycja dziesięciu adoracji, będących pomocą w sztuce trwania przy obecnym ciałem wśród nas Chrystusie. Poszczególne spotkania z Jezusem dotykają różnych tematów, które możemy podjąć w rozmowie ze Zbawicielem obecnym w Hostii. Każdą modlitwę poprzedzają słowa św. Jana Pawła II. Cena 5 zł.

POŚWIĘCENIE I WYNAGRODZENIE
Prawdziwe poświęcenie się Sercu Pana Jezusa łączy się ściśle z wynagrodzeniem za obrazę Jego nieskończonej miłości. Gdy bowiem oddajemy się i poświęcamy Sercu Bożemu, zrywamy z każdym grzechem. Aby Go nie obrażać, lecz coraz bardziej miłować, staramy się być zawsze z Nim zjednoczeni przez łaskę uświęcającą. Łączymy się z Jego bóstwem i człowieczeństwem w czasie Eucharystii, przyjmując Komunię Świętą, aby wynagradzać za tych, którzy oddalili się od Niego. Zjednoczenie z Nim przez uczestnictwo w Najświętszej Ofierze przez Komunię Świętą, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca, aby Mu wynagradzać naszą niewdzięczność, jest następstwem i owocem oddania się i poświęcenia Jego Sercu.
Niepojęta miłość Boga, której czytelnym znakiem jest Serce Chrystusa, często spotyka się z obojętnością i odrzuceniem. „Miłość nie jest kochana” – wołał w XIII wieku św. Franciszek z Asyżu, przebiegając po wioskach i miastach Włoch. Wzywał ludzi do miłości i oddania należnej czci Bogu. Jeszcze wyraźniej ukazany jest motyw miłości wzgardzonej i zapomnianej w orędziu św. Małgorzaty Marii. Jan Paweł II w katechezie podczas audiencji generalnej 12 stycznia 1994 roku przytoczył słowa Blaise’a Pascala – filozofa i myśliciela francuskiego – że „Jezus będzie konał aż do skończenia świata, i nie wolno nam spać przez ten czas”.
Ciągle prawdziwe i aktualne są słowa aktu poświęcenia: „Wielu nie zna Ciebie wcale, wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi”, jak również słowa skargi przekazane św. Małgorzacie Marii: „Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, a które otrzymuje od wielu, nawet od tych szczególnie umiłowanych, tylko oziębłość, obojętność i niewdzięczność”.
Przyjaźń i zjednoczenie z Sercem Jezusa prowadzi Jego czcicieli do poświęcenia się Jego Sercu oraz pozwala zrozumieć potrzebę wynagrodzenia. To wynagrodzenie można różnie rozumieć. Ale zawsze chodzi w nim o to, aby grzesznicy, czyli wszyscy ludzie zwrócili się do swego Boga i Pana oraz odpowiedzieli miłością na Jego miłość. Chodzi także i o to, by byli wierni Bożym przykazaniom, pełnili wolę Bożą oraz żyli prawdziwą miłością bliźniego.
„Kult Najświętszego Serca Jezusowego jest w swej istocie przede wszystkim odpowiedzią naszej miłości na miłość Boga względem nas” – uczy papież Pius XII w encyklice Haurietis aquas. Natomiast encyklika papieża Leona XIII Annum sacrum uczy, że „Serce Boże jest symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości Jezusa Chrystusa, która nas pobudza do odwzajemnienia się również miłością za miłość”. Ludzkim wyrazem miłości odpowiadającej jest zawsze oddanie siebie umiłowanej osobie, czyli dar, i pragnienie, aby do niej należeć na zawsze. To pragnienie przynależności do ukochanej osoby jest jedną z głównych potrzeb każdego ludzkiego serca. Podobnie jest z relacją kochającego człowieka do osoby Jezusa Chrystusa. Dlatego czciciele Serca Jezusowego – zakochani w Bożym Sercu – pragną z Nim być zjednoczeni, i dlatego Mu się oddają i poświęcają. Papież Leon XIII uważał za „rzecz najzupełniej odpowiednią poświęcenie się temu Najświętszemu Sercu”. Uważał, że ta forma kultu jest wspanialsza niż inne, a nawet stanowi „koronę i szczyt wszystkich hołdów, jakie kiedykolwiek były Mu oddawane”. Dlatego całą encyklikę Annum sacrum poświęcił temu wyrazowi kultu Bożego Serca. Pragnął przez oddanie całej ludzkości Najświętszemu Sercu Zbawiciela przygotować chrześcijan na Wielki Jubileusz roku 1900 jako święty rok zbawienia.
Również papież Pius XI w encyklice Miserentissimus Redemptor widział w poświęceniu Bożemu Sercu ważną formę kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Pisał tam: „Wśród wielu praktyk związanych z kultem Najświętszego Serca na specjalną uwagę zasługuje akt poświęcenia temuż Sercu siebie samych i wszystkiego, co posiadamy, a co stanowi dar odwiecznej miłości Boga”. To poświęcenie stanowi wyznanie naszej przynależności do Chrystusa: „Twoją jesteśmy własnością”. Równocześnie umacnia ono jedność z Chrystusem. Papież Paweł VI dodał, że przez gorącą więź z Chrystusem czyni On nas podobnymi do Boga, który jest miłością.
Papież Pius XII w encyklice Haurietis aquas uczy, że akty miłości są istotnymi elementami kultu Serca Pana Jezusa. Całkowite i wewnętrzne oddanie siebie Chrystusowi stanowi podstawowy akt w kulcie Bożej miłości objawionej i czekającej na odpowiedź miłości człowieka.
Czciciele Serca Chrystusa, widząc, że miłość nie jest kochana, starają się bardziej Je kochać, żyć z Nim w przyjaźni, a także być apostołami tego Serca, aby coraz więcej ludzi kochało Chrystusa i odpowiadało miłością na miłość.
„Także dzisiaj trzeba tak prowadzić wiernych, aby stawali się ludźmi życia wewnętrznego, którzy słyszą i realizują powołanie do nowego życia, do świętości, do wynagrodzenia, które jest apostolskim współuczestnictwem w dziele zbawienia świata” – uczył Jan Paweł II.
Czy pamiętasz, aby zwłaszcza pierwszy piątek miesiąca przeżywać w duchu wynagrodzenia? Czy jesteś wierny praktyce pierwszych piątków miesiąca?
By ks. Józef Gaweł SCJ

Dodano: 2020-06-07 10:48:03

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Św. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa
W tym roku przypada kilka jubileuszy niezwykle istotnych dla czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
100.rocznicę kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque, wizytki z Francji, której objawił się Chrystus, ukazując swoje pełne miłości Serce.
100.rocznicą poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które to wydarzenie miało miejsce 27 lipca 1920 roku na Jasnej Górze, w czasie gdy bolszewicy stali u bram Warszawy.
100.rocznica urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego orędownika kultu Najśw. Serca Bożego. Wzywam zatem wszystkich wierzących, aby nadal gorliwie pielęgnowali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, przystosowując go do naszych czasów, ażeby dzięki temu mogli nieustannie czerpać z jego niezgłębionych bogactw i umieli z radością na nie odpowiadać. św. Jan Paweł II

Z tej okazji pragniemy w parafii podjąć WIELKIE WYNAGRODZENIE SERCU BOŻEMU. Prosimy, by każda rodzina uczestniczyła w nabożeństwie czerwcowym przynajmniej trzy razy. Codziennie będzie odmawiany akt wynagrodzenia Sercu Bożemu i akt poświęcenia się Bożemu Sercu. Każdego dnia na nabożeństwie rodziny oraz poszczególne osoby będą mogły wynagrodzić i poświęcić się Sercu Bożemu.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Codziennie przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi św.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Kontynuujemy Nowennę do Najświętszej Eucharystii. W czwartym miesiącu będziemy prosić o wypędzenie szatana z osób i miejsc, w których przebywa i udaremnienie zgubnego działania na kogokolwiek.

Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 17.00.

W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający i spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00. Wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

Od przyszłej niedzieli będą odprawiane
Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00.


SPOTKANIA:
W ramach przygotowania do I komunii św. spotkanie z rodzicami i dziećmi o godz. 17.30
środa klasa 3 A
czwartek klasa 3 B
piątek klasa 3 C

PODZIĘKOWANIA:
Dziękuję kolejnym osobom, za sprzątanie w kościele i w kaplicy Matki Bożej.
Dziękuję pani Janinie Wudarskiej i Celinie Wodzyńskiej za uszycie pokrowców na feretrony do procesji.
Dziękuję za ofiarę na kościół 100 zł.
Dziękuję za ofiarę 430 zł na kościół od bloku 21 B z ulicy Południowej. Msza św. będzie odprawiona w niedzielę o godz. 11.30


Sakrament małżeństwa
mają zamiar przyjąć:

Aleksandra Fijałkowska z Glinojecka
Krzysztof Czajkowski z Unierzyża
Zapowiedź II

Małgorzata Jasińska z Kowalewka
Hubert Sitek z Szyjk
Zapowiedź I

Nina Matuszewska z Glinojecka
Adrian Burdecki z Glinojecka
Zapowiedź I
Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami
zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI - św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
5 VI - św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Kult Najświętszego Serca Jezusowego rozkwita różnorodnością form. Jedną z nich jest wynagrodzenie (z łac. miserentissimus redemptor) - czyli naprawianie popełnionego zła. Ma ono swoje źródło w miłości do Boga.
Wynagrodzenie jest bowiem następstwem miłości, świadomym współudziałem z Chrystusem w naprawianiu krzywdy, jakiej doznaje Boże Serce poprzez nasze grzechy. Jednocześnie poprzez wynagradzanie otrzymujemy niepojętą siłę dla ratowania nie tylko własnej, ale i innych dusz. Jednym z pragnień Bożego Serca względem każdego człowieka jest to - by był On miłowany ponad wszystko. Bóg wiedząc, że człowiek jest słaby, grzeszny i nieustannie potrzebujący Jego Miłosierdzia - prosi, by kochał Go nie tylko za siebie, ale za tych wszystkich, którzy ranią Jego Boskie, pełne dobroci, Serce. Jezus prosi o prawdziwą miłość, wierną i ofiarną aż do krzyża. Jezus pragnie pocieszenia za zranienia jakich doznaje od tych dusz, które tak bardzo umiłował.
Nie wszyscy mamy świadomość, że poprzez wynagradzanie nie tylko pocieszamy Jezusa, przywracamy chwałę Jego Boskiemu Majestatowi znieważoną przez grzech, ale również odcinamy drogę do zła tym duszom, które dążą ku zgubie wiecznej. Jeśli poświęcę wszystko co mam, by wynagradzać Jezusowi i łączyć się z Jego Ofiarą - Bóg może udzielić łaski zbawienia zagubionym duszom. Dobrze wiemy, że najlepiej sztuki wynagradzania może nauczyć nas tylko i wyłącznie Ten, który sam jest WYNAGRODZICIELEM.
On najlepiej może wskazać nam jak wynagradzać spełniając wolę Ojca Niebieskiego. Musimy pamiętać, że dzieło wynagrodzenia Jezusa dokonało się w męce i śmierci. Najgłębszą wartością Chrystusowego wynagrodzenia jest Odkupienie. Chrystus wynagrodził Swojemu Ojcu za nasze grzechy przez heroiczną, bo najofiarniejszą miłość, objawiającą się przez najdoskonalsze poddanie się Woli Swojego Ojca.
Posłuszeństwo i miłość nadały Jego życiu, męce i śmierci wartość wynagradzającą. Nie umniejszamy przez to olbrzymiej rzeczywistości, jaką w życiu Chrystusa i dziele Odkupienia jest Jego ofiara krzyżowa, czyli cierpienie. Faktem, któremu zaprzeczyć nie można, jest to, iż nad dziełem Wynagrodzenia Chrystusowego dominuje krzyż. Krzyż ten jest również udziałem dusz, które w ciągu wieków Zbawiciel powołuje do specjalnego współudziału w Swoim dziele wynagrodzenia. Nie znaczy to, że Bóg ma upodobanie w cierpieniu, ale w heroicznym umiłowaniu Jego woli i poddaniu się jej. Dlatego męka Jezusa otrzymała wartość wynagradzającą. A zatem moją drogą - jedynym sposobem wynagrodzenia, które mi wskazał Jezus własnym życiem, męką i śmiercią jest całopalna, płynąca z miłości ofiara streszczająca się w oddaniu Bogu własnej woli. Czyli nie w cierpieniach Swego Syna i w Jego konaniu Bóg Ojciec miał upodobanie, lecz w Jego umiłowaniu i pełnieniu Woli Bożej, pomimo iż swą wierność Woli Ojca musiał On przypłacić prześladowaniem, upokorzeniami i najokrutniejszą śmiercią. I w tej to właśnie heroicznej wierności Woli Bożej teologia widzi wartość wynagradzającą Jego życia i Jego śmierci.
Dziś Zbawiciel każdemu z nas podaje kilka sposobów wynagradzania Jego Sercu poprzez:
- częste przyjmowanie komunii św. w intencji wynagrodzenia, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca
- ustanowienie i uroczyste obchodzenie święta ku czci Serca Jezusowego
- godzinę świętą - czyli modlitewne czuwanie w nocy z czwartku na piątek, aby towarzyszyć Jezusowi w Jego śmiertelnym smutku na Górze Oliwnej i wypraszać miłosierdzie dla grzeszników
- oddawanie czci obrazowi Serca Jezusowego
Wynagradzać można modlitwą, słowem, czynem, gorącą wiarą, przyjętym cierpieniem i w taki sposób w jaki podpowie nam Duch Boży. Wynagradzać trzeba zawsze i wszędzie mając serce wdzięczne, nieustannie pamiętające ile sami zawdzięczamy Bogu. Najpierw jednak musimy zatroszczyć się o czystość własnego serca, aby móc wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za wszystkie boleści jakich doznaje od ludzi. Oby nasze serca rozpalił ogień Bożej miłości, byśmy wraz ze Św. Siostrą Faustyną Kowalską mogli się modlić słowami:
"O Jezu mój, będę Cię pocieszać za wszystkie niewdzięczności, bluźnierstwa, oziębłość, nienawiść bezbożnych, świętokradztwa. O Jezu, pragnę płonąć jako ofiara czysta i wyniszczona przed tronem Twojego utajenia. Nieustannie Cię błagam za konającymi grzesznikami".
Trzy rzeczy, które szczególnie bolą serce Jezusa. To oziębłość, brak czci i świętokradztwo. Jezus chciałby otrzymać miłość od swojego ludu, nie chce jej jednak wymuszać, bo istotą życia człowieka jest wolna wola, podarowana nam przez Boga. Człowiek, na odrzuceniu Jego miłości, traci, a na jej przyjęciu wiele zyskuje.

Dodano: 2020-05-30 15:37:07

Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa trwała na modlitwie z Apostołami w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.00 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.00. Na adoracji będziemy modlili się w intencji świętości rodzin, małżeństw zagrożonych i o dar potomstwa przy relikwiach Zeli i Ludwika Martin.W

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament Na łożu śmierci mówił do Księży Biskupów:

„Wszystkie nadzieje to Matka Najświętsza i jeżeli jaki program to ONA”. A w czasie sakramentu chorych powiedział: „Przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajcie, że jak kardynał Hlond tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że Matka Boża w Polsce słabszą nie będzie choćby się ludzie zmieniali”.

 W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Zapraszamy na

wieczernik modlitewny

   20.30 Różaniec

   21.00 Apel Jasnogórski

   21.15 Wieczór uwielbienia.

   22.00   Modlitwy o dary Ducha Świętego czuwanie modlitewne modlitwy psalmami

   23.00   Msza św. o rozpalenie serc, o wiarę, wolność od rutyny oraz o ożywienie duchowe.

Prace remontowe:

Są już zamówione figury Matki Bożej i św. Jana, które będą przy krzyżu w prezbiterium. Rzeźbienie potrwa około trzech miesięcy. Jedną z rzeźb chce ufundować osoba, która w ten sposób pragnie podziękować Bogu za swoje życie.

Wczoraj był naprawiany dach nad prezbiterium. Blacharze znaleźli kilka nieszczelnych miejsc, ale będziemy czekali na deszcz, aby sprawdzić czy nie ma już przecieków. Jeśli wszystko będzie dobrze rozpoczniemy prace w środku kościoła. Epidemia trochę utrudniła prace jednak mam nadzieję, że zrealizujemy to co było zaplanowane na ten rok.

 Podziękowania:

Dziękuję Rycerzom Jana Pawła II, Kołom Żywego Różańca, chórowi, ministrantom, zespołowi Maja Rodzina, Panu Organiście za włączenie się w przygotowanie Mszy św. i wieczornego nabożeństwa z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w „Maraton Modlitewny” i poświęcili czas na prywatną adorację w ciągu dnia. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy udział w wieczornym nabożeństwie.

Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Fundacja Tak dla Rodziny wraz z Chorągwią Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w Glinojecku zorganizowała wystawę pt.: "Karol Wojtyła. Narodziny". Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Dziękujemy Centrum Myśli Jana Pawła II za udostępnienie materiałów do wydruku.

Dziękuję młodzieży za przygotowanie i modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek.

Dziękuję kolejnym osobom, które zajęły się sprzątały kościoła. Posprzątały pod ławkami i przemyły ławki i konfesjonały.

Dziękuję ks. prefektowi za prowadzenie różańca i wszystkim, którzy już kolejny miesiąc przychodzą na wieczorną modlitwę o godz. 20.23 modląc się o uchronienie od epidemii koronawirusa.

Dziękuję za ofiarę na kościół 200 zł.

Dziękuję za ofiarę 410 zł grupie motocyklowej Freewind złożonej z okazji Mszy św. w intencji motocyklistów. Pieniądze przekazane będą na środki transportu dla misjonarzy.

Dodano: 2020-05-25 00:27:28

Nowenna do Ducha Świętego.
W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
Modlitwa wstępna
(odmawiana w każdym dniu nowenny)
Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Na poszczególne dni nowenny:

W pierwszym dniu: piątek

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus "zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego" (J 7,37.39).
Módlmy się: Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W drugim dniu: sobota
Pismo święte poucza: "Bóg zbawił nas przez obmycie odradzające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy usprawiedliwieni Jego łaską, stali się w nadziei dziedzicami życia wiecznego" (Tt 3,5-7).
Módlmy się: Boże, który w chrzcie świętym obficie wylałeś na nas Ducha Świętego, spraw łaskawie, aby wspierał On nasze pragnienie nieba, aby nas zachęcał uczył, oświecał, pocieszał, umacniał, leczył, usprawiedliwiał i zbawiał. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W trzecim dniu: niedziela
Pismo święte poucza: "Wszyscyśmy w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem" (1 Kor 12,13).
Módlmy się: Duchu Przenajświętszy, Boże jedności, zgody i pokoju, błagamy Cię pokornie, abyś zawsze jednoczył wszystkich wierzących w Chrystusa w Jego świętym Kościele. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W czwartym dniu: poniedziałek
Pismo święte poucza: "Bóg jest tym, który umacnia nas wespół z wami w Chrystusie i który nas namaścił. On też wycisnął na nas pieczęć i zostawił zadatek Ducha w sercach naszych" (2 Kor 1,21-22).
Módlmy się: Duchu Święty, dziękujemy Ci za to, że nas opieczętowałeś Bożym podobieństwem, które jest zadatkiem szczęścia wiecznego i wezwaniem do świętości. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W piątym dniu: wtorek
Pismo święte poucza: "Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, wie, że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą" (Rz 8,26-27).
Módlmy się: Panie Jezu Chryste, dzięki mieszkającemu w nas Duchowi Świętemu, modlitwa nasza zdolna jest ujarzmić szatana i pokusy świata, a także zdolna jest wielbić Ciebie wraz z Ojcem i Duchem Świętym. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W szóstym dniu: środa
Pismo święte poucza: "Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy" (Gal 5,16.22.25).
Módlmy się: Panie, pomnóż w nas wiarę w Ciebie i zawsze nas oświecaj światłem Ducha Świętego, abyśmy postępowali według ducha i cieszyli się jego owocami. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W siódmym dniu: czwartek
Pismo święte poucza: "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele" (1 Kor 6,19-20).
Módlmy się: Boże, dopóki żyjemy w ciele, walczymy ze złem, spraw przeto, abyśmy umieli opanować wszelkie pokusy i popędy przy pomocy mieszkającego w nas Ducha Świętego, abyśmy żyli wiecznie. Amen.
Ojcze nasz...
Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia...

W ósmym dniu: piątek
Pismo święte poucza: "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha - Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego" (1 Kor 2,919).
Módlmy się: Przybądź, Duchu Święty napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.

W dziewiątym dniu: sobota
Pismo święte poucza: "Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić (Dz 2,1-4).
Módlmy się: Duchu Święty, który sprawiłeś, że apostołowie mówili różnymi językami, spraw abyśmy w życiu chrześcijańskim potrafili mówić językiem słów, językiem czynów, językiem przykładu i wszystkimi możliwymi językami dla pomnożenia chwały Bożej. Amen.
Modlitwy końcowe
(odmawiane w każdym dniu nowenny)
Ojcze nasz...
Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Można także odmówić Litanię do Ducha Świętego.

Dodano: 2020-05-16 21:50:39
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Strona 7 z 14